Yatırım

En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri

Güvenlik ve büyüme arasında neredeyse sürekli bir yatırım baskısı var. Güvenlik, temel ancak daha fazla gelecekteki potansiyelin korunmasını sağlar.

Aslında, bugünün faiz oranları ile güvenli yatırımlar enflasyon yoluyla para kaybedebilir.

Büyümenin gerekli olduğu yer burası. Riskleri vardır, ancak en iyi uzun vadeli yatırımlar bu risklerin üstesinden gelecektir ve paranızı defalarca artacaktır.

Neden Uzun Vadeli Yatırımlar Gerekir?

Kısa vadeli yatırımlar sermaye koruma ile ilgili ise, uzun vadeli yatırımlar hakkında Servet oluşturma.

Hayatın ilerleyen dönemlerinde ve hayatınızın geri kalanı için size gelir sağlayacak yatırım portföyü oluşturmakla ilgilidir. Bu emeklilik ya da bazen daha erken olabilir.

Ancak, ancak yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz gelir düzeyini sağlamak için gerekli olan zenginlik miktarını yaratırsanız gerçekleşebilir.

Uzun vadeli yatırımlar, daha yüksek ödüller peşinde belirli bir risk miktarını kabul etmek anlamına gelir. Bu genellikle hisse senedi ve gayrimenkul gibi hisse senedi tipi yatırımlar anlamına gelir.

Sermaye kazanımı potansiyellerinden dolayı en iyi uzun vadeli yatırımlar olma eğilimindedirler.

Uzun vadeli portföy tahsisinizin büyük kısmını oluşturmaları gerekiyor.

Faiz taşıyan bir güvenlik her yıl sadece birkaç puanlık kazanç sağlayabilir. Ancak, sermaye takdiri çift haneli getiriler oluşturabilir ve gelecekte portföyünüzü birçok kez artırabilir.

Ups ve Downs - Ride Out Hazırlanan Hazır olun - Onlar Oyunun Tüm Parçası

Uzun vadeli yatırımlar ile risk, herhangi bir zamanda değer kaybetmeleridir. Tabii ki, öz sermaye yatırımlarıdırlar ve anapara garantisi yoktur.

Ama onları uzun vadede tuttuğun için, iyileşme şansı olacak. Bu güverteyi senin lehine yerleştirir. Bir yatırım önümüzdeki beş yıl içinde% 20 azalabilse de, sonraki 10'da bu değer iki katına çıkabilir veya üç katına çıkabilir.

Bu yüzden uzun vadeli düşünmek zorundasınız - kendinize uzun vadeli geri dönüşler lehine kısa vadeli düşüşleri aşma şansı verin.

Ayrıca, yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmak için de yapmanız gerekir. Beş yılda% 50'lik bir kazanç elde eden bir hisse satmak yerine,% 100,% 200 veya daha fazla ücret almak için daha uzun süre beklemeniz gerekir.

Bunlar uzun vadeli bir yatırımcı olduğunuzda bekleyeceğiniz getirilerdir. Ve bunun gerçekleşmesini sağlayacak çok sayıda yatırım var.

Farklı risk düzeyleri olan farklı varlık sınıfları türleri vardır. En iyisini gerçekleştirecek ya da yakın vadede diplerden kaçınılacağından emin olmanın hiçbir yolu olmadığından, en iyi strateji aynı anda herkese yatırım yapmaktır.

En iyi uzun vadeli yatırımlar ve mümkün olan en iyi getirileri elde etmek için onlara nereye yatırım yapacağınız.

1. Hisse Senetleri

Birçok yönden hisse senedi, birincil uzun vadeli yatırımdır. Aşağıdaki avantajlara sahiptirler:

 • Onlar "kağıt" yatırımlarıdır, yani bir mülkü veya işletmeyi yönetmek zorunda olmadığınız anlamına gelir.
 • Kar üreten şirketlerde mülkiyeti temsil eder. Gerçek anlamda, hisse senetlerine yatırım yapmak ekonomiye yatırım yapıyor.
 • Stoklar, genellikle uzun vadede olağanüstü bir şekilde değer kazanabilir.
 • Birçok hisse senedi size düzenli gelir sağlayan temettü ödemesi yapar.
 • Çoğu stok çok hızlıdır ve bunları hızlı ve kolay bir şekilde almanızı ve satmanızı sağlar.
 • Yatırım portföyünüzü düzinelerce farklı şirket ve sektöre yayabilirsiniz.
 • Uluslararası sınırlara yatırım yapabilirsiniz.

Stoklara yatırım yapmanın birçok faydası yatırımcılarda kaybolmadı. S & P 500'e dayanan hisse senetlerinin yıllık ortalama getirisi yılda% 10'dur.

Bu hem sermaye kazançları hem de temettü gelirini içerir.

Ve 100 yıla yakın bir şey üzerinde yatırımın geri dönüşü olduğunu düşündüğünüzde, bu geri dönüşleri savaşlar, depresyonlar, durgunluklar ve çeşitli borsa çökmelerine rağmen ürettiği anlamına gelir.

Bu nedenle, hemen hemen her yatırımcının portföyünün en azından bir kısmının hisse senedi yatırımı yapması gerekiyor. Bazı yatırımcılar aktif tüccarlar olsa da ve gün içinde ticaret yapan bazı şirketler bile olsa, uzun yıllar boyunca satın alma ve tutma stratejisi en tutarlı sonuçları üretme eğilimindedir.

İlginizi çekebilecek iki çok geniş stok kategorisi var: büyüme stokları ve yüksek temettü stokları.

Büyüme Hisse Senetleri

Bunlar uzun vadeli büyümenin ana cazibesi olan şirketlerin hisse senetleridir.

Genellikle hiçbir temettü ödemezler ve çok küçük olsalar bile. Büyüme stokları olan şirketler, esas olarak hissedarlara temettü ödemek yerine, büyümedeki kârları yeniden canlandırmaktadır.

Büyüme stoklarındaki getiriler dramatik olabilir. Elma stoğu mükemmel bir örnektir. 1990 gibi kısa bir süre önce, 1 dolardan daha az bir fiyata satın alınabilirdi. Ancak bugün itibariyle Apple, hisse başına 168 $ civarında işlem görüyor.
 

1990 yılında hisse senedine 1.000 dolar yatırmış olsaydınız, şimdi yaklaşık 168.000 $ 'a sahipsiniz!

Tabii ki, Apple klasik başarılı bir büyüme stokunun bir örneğidir. Başka başarı öyküleri var, ama hiçbir zaman hiçbir yere gitmeyen en azından eşit sayıda büyüme stoku var.

Ve başarı öyküleri arasında bile, genellikle çok fazla uçuculuk vardır. 100 kat yükselen bir stok, yol boyunca her iki yönde de vahşi salınımlar yaşayabilir.

Yüksek Temettü Hisse Senetleri

Büyüme odaklı şirketlerin aksine, hissedarlarına önemli miktarda net kâr getiren şirketler tarafından yüksek temettü stokları düzenlenmektedir.

Bir yatırımcı açısından, yüksek temettü stokları genellikle sabit getirili yatırımlardan daha yüksek getiri sağlar.

Örneğin, 10 yıllık bir ABD Hazine Bonosu Notu'nda mevcut verim% 2,79 iken, yüksek temettü stokları genellikle yılda% 3'ten fazla ödeme yapmaktadır.

Şu anki temettü verimi% 5.57, Verizon, mevcut temettü verimi% 4,92 ve Genel Elektrik ise% 3,61 olarak gerçekleşmiştir.

Bu, bu stokların herhangi bir tavsiyesi değildir, ancak mevcut olan temettü getirilerinin bir örneği daha fazladır.

Yüksek temettü stoklarının bir başka avantajı vardır. Hisse senetleri olduğu için, aynı zamanda sermaye takdir beklentisine de sahipler. Yıllık% 4 veya% 5 temettü, yıllık% 5 ile% 10 arasında bir değer artışı, mümkün olan en uzun vadeli yatırımlardan birini oluşturabilir.

Aslında, bazı yatırımcılar yüksek temettü stoklarını tercih ediyorlar. Ödenen temettü, genellikle stoğu saf büyüme stoklarından daha az uçucu hale getirir. Genel hisse senedi piyasasında yüksek temettü getirilerinin düşüşlere karşı bir miktar yalıtım sağladığına dair bazı kanıtlar da var.

Ancak yüksek temettü stokları da risksiz değildir. Kazançlardaki düşüş, bir şirketin temettü ödemesini zorlaştırabilir.

Şirketlerin temettülerini tamamen azaltmaları ya da tamamen ortadan kaldırmaları olağandışı bir durum değildir. Tahmin edebileceğiniz gibi, hisse senedi fiyatı, yaptıkları zaman daraltabilirler.

Bireysel hisse senetlerini satın almanın en iyi yolu, büyük, çeşitlendirilmiş, düşük maliyetli bir yatırım komisyoncudur. En iyi yatırım seçenekleri, yatırımcı bilgisi ve düşük işlem ücretleri kombinasyonunu sunarlar.

İşte bazı olasılıklar:

 • Scottrade
 • E * TİCARET
 • TD Ameritrade

2. Uzun Vadeli Tahviller - Ara sıra!

Uzun vadeli tahviller, 10 yıldan uzun vadeli faiz taşıyan menkul kıymetlerdir. En sık görülen terimler 20 yıl 30 yıldır.

Kurumsal, devlet, belediye ve uluslararası tahviller de dahil olmak üzere farklı türde uzun vadeli tahviller bulunmaktadır.

Tahvillerin ana cazibesi genellikle faiz oranıdır. Doğada uzun vadeli olduklarından, genellikle kısa vadeli faiz taşıyan menkul kıymetlerden daha yüksek verim ödüyorlar.

Örneğin, ABD 5 yıllık Hazine Müsteşarlığı notu% 2,61 iken, ABD 30 yıllık Hazine Bonosu'nun getirisi% 3.03'tür. Daha yüksek getiri, yatırımcıları uzun vadeli menkul kıymetlerde yer alan daha büyük riskler için telafi etmektir.

Tahvil için en büyük risk, faiz oranlarının yükselmesidir. Diyelim ki, 2018'de% 3'lük bir verimle 30 yıllık bir ABD Hazine bonosu aldığınızı varsayalım. Fakat 2020'de benzer menkul kıymetlerdeki getiri% 5'tir.

Risk, 28 yıllık bir piyasa faiz oranına bağlı olarak tahvile bağlanmanızdır.

Ama bu en kötüsü de değil. Tahvil fiyatları hareket ediyor faiz oranlarına ters. Bu, faiz oranları yükseldiğinde, temel tahvilin piyasa değerinin azalması anlamına gelir.

Yukarıdaki örnekte, yeni piyasa koşullarına uygun olarak% 5'lik bir verim elde etmek için% 3 veya% 30'luk bir ödeme yapan 1000 $ 'lık bir tahvilin 600 $' a düşmesi gerekecektir.

Vadeye kadar tuttuğunuz takdirde, hala 1.000 $ 'lık yüz değerinizi tahvil üzerinde alacaksınız. Ama eğer indirimli piyasa fiyatından satarsanız, para kaybedersiniz.

En İyi Uzun Vadeli Yatırımlardan Bir Tahvil Nasıl Olacak?

Faiz oranları tahvili satın aldığınız oranın altına düşerse, tahvilin piyasa değeri yükselebilir.

Aynı örneği yukarıdaki gibi kullanalım, ancak 2020'de 30 yıllık tahvilde faiz oranları% 2'ye düştü.

Tahviliniz% 3'lük bir kazanç sağladığından, piyasa değeri 1,500 $ 'a yükselebilir, bu da% 2'lik bir verim (30 $' dan 1.500 $ 'a kadar) üretecektir.

Düşen bir oran ortamında, tahviller sadece faiz gelirleri değil, aynı zamanda hisse senedi gibi sermaye kazancı da sağlayacaktır.

Şimdi gerçekliğe olan tüm adalet içinde, şu anda bu beklenmedik bir senaryo. Faiz oranları düşük seviyelerde devam ediyor. Örneğin, 30 yıllık ABD Hazine tahvili, 1981'de% 15'in üzerinde bir artış gösterdi ve bu on yılın büyük kısmını çift haneli olarak harcadı.

Uzun vadeli ortalama verim,% 6 ila% 8 aralığında daha fazla olmuştur. Bu durumda, buradan düşen faiz oranlarının düşmesi pek mümkün görünmüyor. Ama kim bilir?

Yatırım Fonları ve Borsa Yatırım Fonları (ETF)

Yatırım fonları ve borsa yatırım fonları aslında yatırımların kendileri değildir. Bunun yerine, çok sayıda farklı hisse senedi ve tahvilin portföyü olarak işlev görürler.

Bazıları profesyonel olarak yönetilirken, diğerleri popüler pazar endekslerini takip ediyor.

Ancak bu çeşitlendirme ve yönetim nedeniyle, her biri mevcut en iyi uzun vadeli yatırımlardan biri olabilir.

Fonlar, yatırım yapmak isteyen ancak süreç hakkında fazla bir şey bilmeyen insanlar için özellikle değerlidir. Yapmanız gereken tek şey, yatırım sermayenizin belirli bir miktarını bir veya daha fazla fona ayırmaktır ve para sizin için yatırılacaktır.

Ayrıca, bireysel hisse senetlerine ve tahvillere yatırım yapan çoğu kişi, fonlar kadar iyi performans göstermemektedir.

Fonlar yatırım yönetiminin ötesinde avantajlar sunar. Finansal piyasalara istediğiniz şekilde yatırım yapmak için fonları kullanabilirsiniz.

Örneğin, genel piyasaya yatırım yapmak istiyorsanız, S & P 500 gibi geniş bir endekse dayanan bir fon seçebilirsiniz. Fonlar, hisse senedi veya tahvillere de yatırım yapabilir.

Tahviller özellikle fonlar için çok uygundur. Bireysel yatırımcı olarak, çok sayıda tahvil arasında çeşitlendirmek zor olabilir. Yatırımcıların çoğu, ya yatırımı da anlamıyor. Tahvil tahsisatı için bir fon kullanmak size profesyonel olarak yönetilen, iyi çeşitlendirilmiş bir tahsisat tahsisatı sağlayabilir.

Ayrıca belirli pazar sektörlerine yatırım yapabilirsiniz. Bu uzmanlık içeren bir fon seçtiğiniz yüksek teknoloji içerebilir. Aynı şeyi tarım, enerji, emlak, sağlık hizmetleri veya ilaçlarla da yapabilirsiniz.

Bireysel ülkelere ya da Avrupa ya da Latin Amerika gibi belirli bölgelere yatırım yapmak bile mümkündür.

Bugünün yatırım ortamında, hemen hemen her türlü uzmanlık için bir fon var. Bu, tercih edilen sektörlere veya coğrafi bölgelere göre yatırım yapmanızı çok kolaylaştırır.

3. Yatırım Fonları

Yatırım fonları genellikle kategoriye girer aktif olarak yönetilen fonlar. Bu, fonun amacının sadece temel pazar endeksine uymak değil, daha iyi performans göstermesi anlamına gelir.

Örneğin, S & P 500'deki tüm hisse senetlerine yatırım yapmak yerine, bir fon yöneticisi en iyi geleceğe sahip olduğuna inandığı 20, 30 veya 50 hisse senedini seçebilir.

Aynı sektör sektörleri için de geçerlidir. Belirli bir sektörde 100 şirket olmasına rağmen, fon yöneticisi 20 veya 30'u seçebilir veya en çok gelecek vadeden olduğuna inanır.

Fon yöneticisi, en iyi performans gösterenleri belirlemek için çeşitli kriterler kullanabilir - hepsi de fonun amacına bağlıdır.

Örneğin, bazı fonlar gelir veya kazanç büyümesini destekleyebilir. Diğerleri değer arayışında olabilirler - temelde güçlü olan hisse senetlerine yatırım yapmakla birlikte, aynı sektördeki rakiplerin altında satış yapıyorlar.

Yatırım fonu yöneticileri aktif yönetimde değişken derecelerde başarıya sahiptir. Aslında, çoğu piyasadan daha iyi performans göstermez. Yatırım fonlarının sadece yaklaşık% 22'si beş yıldan uzun bir performans göstermektedir.

4. ETF'ler

ETF'ler, hisse senedi, tahvil veya diğer yatırımlardan oluşan bir portföyü temsil ettikleri için yatırım fonlarına benzer şekilde kurulmuştur.

Ancak yatırım fonlarının aksine, ETF'ler pasif yönetilen. Bu, fon içinde seçilmiş belirli menkul kıymetlerden ziyade, bunun temel bir endekse yatırım yaptığı anlamına gelir.

En yaygın olanı S & P 500'dür. Bu, fonun ABD büyük kap piyasasına tam olarak maruz kalmasını sağlar.

Ve neredeyse her sektörde en büyük şirketleri içerdiğinden, tüm büyük sanayi sektörleri dahil edilecektir.

ETF'ler, aynı zamanda, bu pazarları temsil eden endekslere dayalı olarak orta ve küçük çaplı stoklara yatırım yapabilir.

Her durumda, ETF temel endekste tahsisleri yakından eşleştirmeye çalışır. Bu, yalnızca dizindeki stokların sayısını değil, aynı zamanda her güvencenin indeksindeki yüzde temsilini de içerir.

ETF'lerin sınırlandırılması, sadece altta yatan endeksin performansını eşleştirmek değil, sadece onu aşmaktır.

Fakat ETF'ler genel olarak yatırım fonlarından daha düşüktür. Örneğin, bir çok yatırım fonu, yatırımınızın% 1 ile% 3'ü arasında bir yük ücreti almaktadır. ETF, yükleme ücretlerini ödemiyor.

ETF'lerde birincil işlem ücreti komisyoncu komisyonudur. Bu genellikle hisse senedi ile karşılaştırılabilir ve büyük indirim aracı kurumlarında 5 ve 10 $ arasında çalışır.

Belirli piyasa riski, düşük işlem maliyetleri ile birleştiğinde, çoğunlukla dengeli bir portföy tahsisi oluşturmayla ilgili endişeleriniz varsa ETF'leri mükemmel kılar.

Hisse başına satın alınabildikleri için, yatırım fonlarından çok daha az yatırım sermayesine ihtiyaç duyuyorlar. Bu yatırımlar genellikle 3.000 $ ya da daha fazla bir düz yatırım tutarı gerektiriyor.

5. Gayrimenkul

Gayrimenkul en çok uzun vadeli yatırım olarak stoklara alternatif olarak sık sık dile getirilmektedir. Çünkü en azından İkinci Dünya Savaşı'ndan beri gayrimenkuller hisse senetlerine benzer getiriler getirdi.

Örneğin, ABD Nüfus Bürosu'na göre, ABD'de bir aile evinin medyan fiyatı 1940'da 3.000 $ 'ın altındaydı. Fakat 2018 Mart tarihi itibariyle, St. Louis Merkez Bankası, medyan fiyatının bir mevcut ev satıldı 241,700 $. Bu fiyatta 80 kattan fazla artış var!

Gayrimenkul yatırım yapmanın en temel yolu, kendi evinize sahip olmaktır. Diğer yatırımlardan farklı olarak, özellikle mülk sahibi iseniz, gayrimenkuller büyük ölçüde kaldırabilir.

Örneğin, sahibi tarafından işgal edilen bir ev satın almak,% 3 gibi düşük bir oranla mümkündür.

Bu, peşinat için sadece $ 6,000 $ ile 200.000 dolarlık bir ev satın alma olanağı sağlar.

Tabii ki, ev fiyatlarının geçmişte sahip oldukları gibi yükselmeye devam edeceğinin garantisi yok. Ama eğer 200 dolarlık bir evin değeri 20 yıl içinde iki katına çıkarsa, 6,000 dolarlık bir yatırımda 200.000 dolarlık bir getiri elde edeceksiniz!

Bu, mülkteki ipoteğin 20 yıl sonra yarıdan fazla ödeneceği gerçeğini bile saymaz.

Ve unutmayın - ev değerde yükselirken, inanılmaz bir yatırım getirisi sağlarken, aynı zamanda sizin ve aileniz için de sığınak sağlayacaktır.

Kiralık Gayrimenkul Yatırım

Bu, kendi evinize sahip olmaktan bir sonraki adım. Bir mülkün işgal ettiği evden daha karmaşıktır, çünkü satın almak yatırım açısından mantıklı olmalıdır.

Örneğin, satın alma fiyatı ve taşıma maliyetleri aylık kira ödemesinin kapsayacağı kadar düşük olmalıdır.

Diğer bir karmaşa ise yatırım mallarının yönetilmesi gerektiğidir. Ancak sizin için bir ücret karşılığında profesyonel bir gayrimenkul yönetim şirketi kiralayabilirsiniz.

Yine başka bir sorun, peşinat şartıdır. % 3'lük bir konut sahibi bir ev satın alabilseniz de, bir yatırım amaçlı gayrimenkul genellikle en az% 20'ye ihtiyaç duyacaktır.

Mülkün satın alma bedeli 200.000 $ ise, 40.000 $ 'lık bir fiyatla gelmeniz gerekecektir.

Kiralık emlak yatırımında para kazanmanın iki yolu vardır:

 1. Kira geliri ve
 2. Sermaye takdiri.

Bugün çoğu pazarda, en baştaki pozitif nakit akışını azaltacak bir kiralık mülk satın almak çok zordur. Hatta kırmak daha gerçekçi bir hedeftir.

Ama yıllar geçtikçe ve kiralar yükseldikçe, kâr yapmaya başlayacaksınız. Bu aylık bir gelir üretecek.

Hepsinden iyisi, ipotek ödendikten sonra, pozitif nakit akışı önemli ölçüde artacaktır.

Ancak, çoğu kiralık gayrimenkulün sermaye takdiri için satın alınması daha olasıdır. Sahibi tarafından işgal edilen bir mülkle aynı şekilde çalışır.

Örneğin, 200.000 ABD Doları tutarında bir mülkte% 20'lik (40.000 $) bir ödeme yaparsanız ve 20 yıl içinde değeri iki katına çıkarsa, 40.000 ABD doları değerinde bir yatırımla 200.000 ABD Doları tutarında bir geri dönüşünüz olur.

Ve bir kez daha, 20 yıl sonra, mülkte ipotek yarıdan fazla ödenecek.

Gayrimenkul kiralama, en iyi uzun vadeli yatırımlardan biridir.

Gayrimenkul yatırım fonu

Mülk sahibi bir evin üzerinde ve üstünde gayrimenkul sahibi olmak istiyorsanız ya da kiralık gayrimenkulün karmaşıklığını almak istemiyorsanız üçüncü bir seçenek var. Gayrimenkul yatırım ortaklıklarına veya GYO'lara kısaca yatırım yapabilirsiniz.

GYO'larla olan avantaj, onlara hisse senedi ile yaptığınız gibi yatırım yapabilmenizdir. Güveni satın alır ve temel gayrimenkulün mülkiyetine ve karına katılırsınız.

GYO'ların getirisi genellikle ipotek finansmanı veya hisse sahipliğidir. Eşitlik söz konusu olduğunda, mülkler genellikle doğada ticaridir.

Bu, ofis, perakende, depo veya endüstriyel alan veya büyük apartman komplekslerini içerebilir. Ticari gayrimenkullere nispeten az miktarda para ve profesyonel yönetimin faydasına yatırım yapmak için bir fırsat.

Dahası, GİT pozisyonunuzu dilediğiniz zaman satın alabilir veya satabilirsiniz.

GYO'lar çok yüksek temettü ödeyen hisse senetleri gibi bir şeyler yapıyor. Bunun nedeni, gelirlerinin en az% 90'ının yatırımcılara temettü şeklinde iade edilmesidir.

Bu, sahip olabileceğiniz en yüksek yatırımlardan biri haline getirebilir.

Örneğin, Reit.com web sitesinde, GYO'ların 1970 ve 2016 arasında yıllık ortalama% 12.87'lik bir getiri oranı olduğunu gösteren veriler bulunmaktadır. Bu, aynı zaman dilimine göre yıllık ortalama% 11,64'lük bir getiri oranına sahip olan, daha iyi performans gösteren stoklar anlamına gelir.

GYO'ların gelir ve performans geçmişi göz önünde bulundurulduğunda, iyi dengelenmiş bir portföyde en iyi uzun vadeli yatırımlardan biri olabilirler.

Emlak Crowdfunding

Emlak crowdfunding hala ellerinizi kirletmeden - gayrimenkul yatırım için başka bir yoldur! Gayrimenkul odaklı olması haricinde, eşler arası kredilendirmeye benzer.

Çoğunlukla ticari gayrimenkul içerir, ancak kitle fonlama platformları size mülklere yatırım yapmak için herhangi bir yöntem seçmenizi sağlar.

GYO'lardan farklı olarak, gayrimenkul kitle fonlaması size katılmak istediğiniz belirli gayrimenkul yatırımlarını seçme fırsatı verir. Ayrıca, yatırım tutarını da seçebilirsiniz, bununla birlikte bu tutar $ 1000 kadar az olabilir.

En iyi emlak crowdfunding platformlarından biri Fundrise.

Bu platforma 500 $ 'a kadar yatırım yapabilir ve ortalama getiriler yıllık% 12 ile% 14 arasında değişmektedir.

Fundrise ile en büyük avantajlardan biri, akredite bir yatırımcı olmak zorunda olmadığınızdır.

Bu, çoğu gayrimenkul crowdfunding platformları ile bir gerekliliktir ve esas olarak yüksek gelirli / yüksek varlıklı bir yatırımcı olmanızı gerektirir. Realty Mogul, RealtyShares ve Peerstreet’i kontrol etmeye değer diğer emlak crowdfunding platformları.

Sadece gayrimenkul finansmanı platformlarının çoğunun farkında olun yap Akredite bir yatırımcı (yüksek gelir / yüksek net değer) olmanızı gerektirir ve ortalama yatırımcı için uygun olmayacaktır.

Ama bu yüzden de bu gerekliliğe sahip olmadıkları için Fundrise'yi seviyorum.

6. Vergi Korunan Emeklilik Planları

Bunlar gerçek yatırımlar değildir, ancak herhangi bir yatırım stratejisine önemli bir boyut katmaktadırlar. Vergi korumalı emeklilik planlarına yatırım yaptığınızda, önemli vergi avantajları elde edersiniz.

İlk ve en önemlisi, katkılarınızın vergiden düşülebilir olmasıdır. Ancak daha da önemlisi, yatırım kazançlarının vergi ertelemesidir.

Bu, yatırımlarınızın anında vergi sonuçları olmaksızın yıldan yıla gelir ve sermaye kazancı kazanabileceği anlamına gelir. Fonlar, plandan çekildikleri zaman vergilendirilebilir hale gelir.

Örneğin, yıllık 10 yıllık yatırım getirisi karşılığında vergilendirilebilir hesaba 10,000 dolar yatırdığınızı varsayalım. % 30 vergi parantezindeyseniz, vergi sonrası vergi iadeniz yalnızca% 7 olacaktır.

30 yıl sonra, hesap için büyüyecek $76,125.

Aynı 10,000 dolar vergi korumalı bir emeklilik planına yatırılırsa, yıllık ortalama% 10'luk bir yatırım getirisi ile, herhangi bir ani vergi sonucu olmayacaktır.

30 yıl sonra yatırımınız artacak $174,491.

Yatırımlarınızı vergi korumalı bir emeklilik planına yatırdığınız için sadece 98,000 dolar kazanacaksınız!

Bu nedenle, vergi korumalı emeklilik planları dikkate alınmaksızın, en iyi uzun vadeli yatırımlar tartışılmaz.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere mevcut tüm hesaplardan yararlanmanız gerekir:

 • Geleneksel IRA
 • Roth IRA
 • 401 (k)
 • 403 (b)
 • TSP
 • Yalnız 401 (k)
 • SEP IRA
 • BASİT IRA

Bu hesaplardan herhangi biri uzun vadeli yatırımlar için bir öncelik olmalıdır.

Roth IRAs

Roth IRA özel bir sözü hak ediyor.

Çünkü emeklilikte vergiden muaf gelir sunuyor. Bu doğru - vergisiz ve sadece vergi ertelenmiş değil.

Roth'la, dağıtım yapmaya başladığınızda en az 59 yaşınızdayken ve en az beş yıl boyunca planınızdaysa, yaptığınız para çekme işlemleri vergisizdir.

Ve emeklilikte daha fazla geliriniz olabileceğini düşündüğünüzden, en azından Roth IRA'dan bir kısmının sahip olması mükemmel bir stratejidir. Bazı insanlar “IRA” kelimesi nedeniyle Roth IRAs hakkında kafasını karıştırıyorlar.

Onları geleneksel IRA'larla karıştırırlar.

Ancak benzerlikler olsa da, Roth ve geleneksel IRA'lar arasında bir çok fark var.Roth IRA'ları seviyorum ve onlar hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra, hemen başlamak isteyeceksiniz.

7. Robo Danışmanlar

Bu, özellikle de yeni iseniz ve nasıl başarılı bir şekilde yapılacağını bilmiyorsanız, yatırım yaparken bir başka önemli husustur. Robo-danışmanlar on yıldan kısa bir sürede hızlı bir şekilde ortaya çıktılar ve yatırımcıları her seviyede deneyimliyorlar.

Bunun nedeni robo danışmanların sizin için tüm yatırımları üstlenmeleridir.

Tek yapmanız gereken hesabınıza para yatırmaktır ve platform portföyünüzü oluşturacak ve yönetecektir. Bu, temettüleri yeniden yatırmayı ve gerektiğinde yeniden dengelemeyi içerir.

Birçoğu, vergi kaybı hasatı gibi özel hizmetler bile sunuyor.

Düşük maliyetli ETF'leri kullanarak hem hisse senetleri hem de tahviller portföyü oluşturuyorlar. Ama bazıları da emlak ve değerli metaller gibi alternatiflere yatırım yapıyor. Düşünebileceğiniz her türlü yatırım açısını kapsayan bir robo-danışman bulabilirsiniz.

Sevdiğimiz robo-danışmanlardan bazıları şunlardır:

 • şerefiye
 • Wealthfront
 • Ally Invest

Eğer yatırım yapmaya başlamak istiyorsanız, ama nasıl olduğunu bilmiyorsunuz, robo-danışmanlar başlamak için olağanüstü bir yol.

8. Ücretler

Başından beri, hakkaniyetler konusunda çok karışık duygularım olduğunu itiraf etmeliyim.

Bazı gelirler sağlam yatırımlardır, ancak diğerleri en iyi şekilde kaçınılmalıdır. Yatırımlar daha az bir yatırımdır ve bir sigorta şirketi ile yaptığınız yatırım sözleşmesidir.

Önceden belli bir miktar para ya da belirli bir zaman diliminde. Buna karşılık, sigorta şirketi size belirli bir gelir sağlayacaktır. Bu terim ya sabit bir yıl ya da yaşam için olabilir.

Bu kulağa hoş geliyor, ama sevmediğim şey iyi bir baskı.

Sözleşmelerinden bu yana, gelirler çok fazla ayrıntıyla gelir ve bazıları çok hoş değildir.

Örneğin, bir ömür boyu rantı, yatırımınız bitmiş olsa bile size bir gelir ödeyecek olsa da, bu gerçekleşmeden önce ölürseniz, kalan bakiye sigorta şirketine geri döner.

Örneğin, eğer 65'te gelir ödemesi almaya başlarsanız ve 95 yaşına kadar yaşarsanız, kazanırsınız. Ama eğer diyet yaparsan, kaybedersin. Ya da en azından mirasçılarınız olacak.

Çoğu gelirler iyi yatırımlar değildir. Değişken rantlar hızlıca akla geliyor. Sigorta şirketi tarafından desteklenen yatırım fonlarına yatırım yaparlar, ki bunlar genellikle kendiniz için seçebileceğiniz kadar iyi değildir.

Sigorta acenteleri, genellikle bu uyarılar için zorlu bir girişimde bulunurlar.

Dikkate Değer Değerler

Ancak uzun vadeli yatırımlar olarak dikkate değer bir kaç tane var.

Biri Sabit Endeksli Yillik.

Bununla ilgili olarak sevdiğim şey gerçekten güvende olduğu - değer sadece yukarı çıkıp aşağı inebiliyor.

Sevdiğim başka bir şey Sabit Menkul Kıymetler.

Emekliler için iyi, çünkü CD'ler gibi çalışıyorlar. Para yatırırsınız ve garantili ve vergiden ertelenen sabit bir faiz oranı ödersiniz. Size yaşam için bir gelir sağlamak için kurulabilirler.

Ve yine, diğeri Ertelenmiş Gelir Maaşlarıdır.

Bunlar IRA'ya çok benziyor. Bu şekilde, bir süreliğine para yatırır, bunun üzerinde yatırım gelirleri biriktirir ve daha sonra garantili bir ömür boyu gelir olarak dağıtılır. Bunlar ayrıca garantili bir faiz oranı ile birlikte gelir.

Geleneksel emeklilik planı kapsamında değilseniz mükemmel bir seçimdir.

En İyi Uzun Vadeli Yatırımlarda Son Düşünceler

Uzun vadede en iyi yatırım olan hisse senetleri, tahviller veya gayrimenkuller arasında devam eden bir tartışma var. Ancak yatırım açısından bakıldığında, muhtemelen çok fazla zaman harcamaya değmeyen bir tartışma.

En iyi eylem, genellikle üçünün her birine biraz para yatırmaktır.

Farklı yatırım varlıkları farklı finansal piyasalarda diğerlerinden daha iyi performans göstermektedir. Hisse senetleri bugün birincil yatırım olabilir, ancak gayrimenkul birkaç yıl içinde yerini alabilir ve bundan sonra bağlar.

Hangi varlık sınıfını tercih etmeniz gerektiğine daha az odaklanın ve üçü arasında sağlam bir tahsisat elde etmeye daha fazla odaklanın.

Geleceğin ne tuttuğunu ve yatırımların nasıl bir performans göstereceğini bilemeyeceğimiz için, her zaman en iyi strateji her üçüne de yatırılacaktır.

Videoyu izle: Al Sat ve Uzun Vadeli Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Hisse Senetleri ve Tahviller Arasındaki Farklar
Yatırım

Hisse Senetleri ve Tahviller Arasındaki Farklar

Aynı yatırımın iki yüzü gibi, birbirinin yerine kullanılan "hisse senetleri ve tahviller" terimini sıklıkla duyarız. Onlar değil. Aslında, çok farklı yatırımlar onlar, ama aynı cümle içinde sık sık kullanılırlar çünkü birbirlerini tamamlarlar. Hisse senedi ve tahvil arasındaki farklar oldukça dramatik.
Devamını Oku
ETF'ler ve Yatırım Fonları Arasındaki Farklar
Yatırım

ETF'ler ve Yatırım Fonları Arasındaki Farklar

ETF'ler ve yatırım fonları birbiriyle değiştirilebilir gibi görünen yatırım şartlarından bir diğeridir. Ve aynı tartışmada sık sık ortaya çıkarken, aslında çok farklı yatırımlardır. Her ikisi de onlarca veya yüzlerce farklı menkulden oluşan fonlardır. Ama nasıl yönetiliyorlar ve bir yatırım portföyünde nasıl kullanıldıkları ciddi olarak değişebilir.
Devamını Oku