Yatırım

Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu

Havalı bir $ 100,000, çek hesabına vurur. İyi günler.

Muza gitmeden ve otomatik şerit değiştirme özelliklerine sahip bir Tesla satın almadan önce, lütfen benim için derin bir nefes alın. Seni görmek istediğim son şey, tüm paranı spor arabalara ya da kötü yatırımlara üflemek.

Güvenle 100.000 $ yatırım yapma yolları:

 1. DIY Yatırım
 2. Sıkıcı Şeyler
 3. Garantiyle Yatırım Yapmak - Endişe Yok
 4. Borsa Alternatifleri
 5. Yardım aramak

Ben olsam1.000 $ yatırım100.000 $ veya 1.000.000 $, ilk önce takip edeceğim birkaç adım var. Makalemde bir milyon dolar nasıl yatırım yapacağınıza dair bu adımlarla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu makale, büyük miktarda parayla (borç ödemek ve bir acil durum fonu oluşturmak gibi) ne yapılacağına dair daha fazla şey - bu, riskinizi azaltacak bir dizi yatırım, yatırım yöntemi ve yatırım aracı hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Yani, 100K'nızı alın ve güvenle yatırım yapın!

DIY Yatırım

Kendinizi düşünün mü? Do-it-yourself yatırım sizin için en iyi seçenek olabilir ve muhtemelen ne kadar kolay olduğu konusunda hoş bir sürpriz olacak!

1. Eşler Arası Kredilendirme

Popülerlik içinde büyümek, eşler arası kredilendirme, bireylerin bir kar için birbirlerine borç verdikleri nispeten yeni bir borçlanma ve borç verme şeklidir.

Eşler arası kredilendirme sunan iki şirket, Prosper ve Lending Club - ve onları etkileyici getirilerle sonuçlandıran testin içine koydum.

Her iki platform da hayranlık uyandırıyorken, Lending Club P2P kredilerine yatırım yapmak için kaynaklara adım attı. Tek bir krediye en az 25 dolar kadar yatırım yapabilirsiniz, bu yüzden ayaklarınızı ıslatmak istiyorsanız, Lending Club 2,500 $ 'lık bir Yatırımla başlamayı tavsiye eder, böylece 100 farklı krediye girebilir ve gerçekten de herhangi bir riski yayabilirsiniz. Etrafa yayılan 100 bin dolar ile 5k dolarlık bir yatırımla başladım ve oradan oraya rampa atıyorum. Portföyünüzü hisse senedi ve diğer yatırımlardan arındırmak için P2P kredisini kullanabilirsiniz.

Doğrudan başkalarının hayatlarına yatırım yapmak istiyorsanız, LendingClub ile yatırım yapmak bunu yapmak için harika bir yoldur.

2. İyileştirme

Kendini yüksek teknoloji olarak görüyor musun? Sadelikten mi geliyorsun? Düşük ücretlerden hoşlanıyor musunuz? İyileşme cevabın olabilir.

İyileşme, dört yılın altında ve iyi bir nedenle sıfırdan 500 milyona ulaştı. Onların yazılımı kullanmak çok kolay, denemek için neredeyse hiç zor değil. Personelin yaklaşık% 50'si Betterment'in arkasındaki teknolojiye odaklanmakta ve bu da web sitelerinde açıkça görülmektedir. Platformun nasıl çalıştığını görmek ve hala biraz şüpheci olmak için sadece 100 dolarlık yatırım yaparak başladım ve 100 dolara yatırım yapıp zihninizi kolaylıkla ayarladı. Birkaç sorudan sonra tamamen eller kapalı ve oldukça muhafazakar ayarları ile% 6,2 oldu.

İyileştirme ile ilgili en havalı şeylerden biri, ETF'lere ne kadar para yatırdığınızı hızlı bir şekilde Hazine bonosu sepetine karşı ayarlayabilmenizdir. Uçuculuğunuzu düşürmek mi istiyorsunuz? Tahvillere daha çok yatırım yapın.

Merak ediyorsan İyileştirme nasıl çalışır? yatırım yapmak için hızlı bir yol arayanlar için nasıl harika bir seçenek olduğunu gösteren incelememize göz atın.

3. Motif - Bir Uzmanı ile Yatırım Yapın (uzman fiyatlarla değil)

motif İnsanların yatırımlara bakma şeklini değiştiriyor. Portföyünüzü çeşitlendirmek için en iyi seçeneklerin tümünü özenle araştırmak için bir mali danışman kullanmak yerine, Motif bir yatırım uzmanı olmaksızın daha pratik bir yaklaşıma sahip olmanızı sağlar.

Motif hakkında ne kadar farklı? Motif ile, yatırım yapmak için münferit stokları seçmezsiniz, motifleri seçersiniz. Endüstriyel çözümler veya tıbbi uygulamalar gibi tek bir fikir etrafında dolaşan 30 farklı stoktan oluşan bir motif. Bu sadece yatırım yapmayı kolaylaştırır, aynı zamanda portföyünüzü otomatik olarak çeşitlendirir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yatırım profesyonellerinden oluşan 150 motif var. Fakat 150’den hiçbiri fanteziinize uymazsa, diğer Motif kullanıcıları tarafından tasarlanan 180.000 motifinden birini seçebilirsiniz. Eğer bu 180.000 motifin hiçbiri aradığınız şey değilse, endişelenmeyin, kendinizinkini kurabilirsiniz.

Motif'in bir diğer avantajı da bu paketleri satın almak için düşük alım satım komisyonu ücretleridir. Her hisse senedi için saçma bir ücret ödemek yerine, her hisse senedi için 0,3 $ 'a çeviren tüm 30 hisse senedine 9.95 dolar ödeyeceksiniz, hiçbir yere vuramayacaksınız. Onların sistemlerini detaylarımızda öğrenebilirsiniz. Motif Yatırım incelemesi.

4. Buffett gibi satın al

Warren Buffett, kendinizi uygulayabileceğiniz çok basit bir tavsiyeye sahiptir:

“Paranın% 10'unu kısa vadeli devlet tahvillerine ve% 90'ı çok düşük maliyetli bir S & P 500 endeksi fonuna koyun.”

Vay. Bu çok basit, şaşırtıcı.

Bir E * Ticaret hesabını açabilir ve ücretler için büyük para kazanabilirsiniz - ancak Warren'ın aklınızda bulundurun. bir endeks fonu satın alarak milyarlarını çıkarmadı.

Yatırım Yapmaktan Gelen Julie Rains, 100 bin dolarlık yatırım yapacağına benzer bir öneri sunuyor:

Yatırım yapmak için fazladan 100.000 dolarlık bir param olsaydı, paranın çoğunu piyasada, paramın bir kısmını kendime yatırır ve nakit para tutarı tutardım. İşte benim çöküşüm ve muhakeme:

 • 50.000 $ 'lık endeks fonları, kendime ya da yönetilen bir portföy satın alarak ya da Vanguard, Schwab, TradeKing, Betterment ya da TD Ameritrade gibi bir firmada otomatik danışmanın hizmetlerini alarak;
 • Bir tür nakit hesaba 20.000 $ yatırım yaptık, bu nedenle mevcut hisseleri satmaya gerek kalmadan bir gerileme üzerine hisse satın almak için paraya erişebildim;
 • Bireysel hisse senedi seçimlerinde $ 20,000, çünkü şirketlere yatırım yapmanın ilginç ve eğlenceli olduğunu ve karlı olabileceğini düşünüyorum;
 • Kendime ya da kişisel bir projeye 10,000 dolar yatırdı; Örneğin, bir web sitesi yeniden tasarlama gibi işimi geliştirmek için para harcayabilir veya Airbnb veya Uber ile gelir elde etmeme izin verecek bazı ev veya araba tamirleri yapabilirim.

Neyse ki, ödemesi gereken mortgage borcum veya başka borcum yok, bu yüzden paramı esas olarak dış yatırımlarla büyütmeye odaklanacağım. E * Ticaret hesabını açmak mı istiyorsunuz? Daha fazla bilgi edinin E * Trade'in gözden geçirilmesi.

Sıkıcı Şeyler

Sadece iyi, sıkıcı olan bazı yatırımlar var. Bu sayede, gerçekten harika geri dönüşler yapmıyorlar - ama en azından arka bahçedeki para çantasını gömmekten daha iyi. Bir göz at…

5. Yüksek Verimli Tasarruf Hesapları veya CD'ler

Yüksek getirili tasarruf hesaplarıyla ilgili en iyi şey onların garantili ödemeleridir. Ancak “yüksek getiri” teriminin sizi kandırmasına izin vermeyin - bu hesaplar paranızda büyük getiri sağlamıyor.

Gerçekten, “yüksek getiri” tasarruf hesapları olarak adlandırılmasının nedeni, çoğu tasarruf hesabından daha yüksek getiri ile sonuçlanmasıdır.

Şahsen bir Capital One 360 ​​tasarruf hesabı Yıllar boyunca ortalama tuğla ve harç banka hesabından daha iyi getiri elde etmemden emin olmak için.

Eğer 100.000 $ 'a sahipseniz ve henüz paranızı nereye koyacağınızdan emin değilseniz, kısa vadeli yatırımlar için yüksek verimli bir tasarruf hesabı harikadır.

6. Para Piyasası Hesapları

Güvenli oynamak ve aynı zamanda yatırım yapmak ister misiniz? Para piyasası hesapları sadece bilettir.

Ama seni uyarmama izin ver: sıkıcılar. Demek istediğim, gerçekten sıkıcı.

Büyük dönüşler beklemeyin. Çoğu kez, bir para piyasası hesabından daha fazlasını bir CD'den (mevduat sertifikası) alabilirsiniz, fakat söz veriyorum ki, 100.000 dolara yatırım yapsanız bile, paranızın musluktan çıkmayacağı anlamına gelir.

Garantiyle Yatırım Yapmak - Endişe Yok

Yatırım yapabileceğinizi ve garantili bir getiri alabileceğinizi biliyor muydunuz? Şaşırtıcı, değil mi? İşte kesinlikle ödeyeceğiniz birkaç yatırım var:

7. Ücretler

Diğer tüm yatırımlar gibi ücretler, bazı durumlarda fantastik ve diğerlerinde de korkunç.

Ancak garantili iadeler istiyorsanız, sabit yıllık ücretler güzel bir şeydir. 100.000 ABD Doları'nızın bir kısmının veya bir kısmının sabit bir yıl boyunca güvende olacağına güvenebilirsiniz. Ama para piyasası hesapları gibi, iadeler söz konusu olduğunda oldukça sıkıcı oluyorlar.

Bir yıl borsadaki oynaklık ile gerçekten bir şey yapmak istemeyen bir müşterim vardı ve CD'ler neredeyse hiçbir şey ödemiyorlardı, ona% 3 ödeme yapan beş yıllık sabit bir yıllık tutarı buldum. Bu sadece enflasyon yapıyor, millet. Ama hey, en azından garantili bir dönüş oldu.

Garantiler sunan bir başka gelir türü sabit endeks gelirleridir (FIA'lar ve aynı zamanda hisse senedi endeksli rantlar olarak adlandırılır). Bu menkul kıymetler, ana korumayı teklif ettikleri sabit ücretlere benzerler. Nasıl farklı olduklarını, nasıl para kazanırsınız. FIA, genel geri dönüşünüzü hesaplamak için çeşitli piyasa endekslerini ve faiz başlıklarını takip etmenin bir kombinasyonunu kullanır. Çok kafa karıştırıcı olabilirler ve anlamaya çalışıyorum, bu yüzden onlardan hoşlanmıyorum.

Onlar hakkında yaptığım şey, geri kalanınız ve eşinizin hayatı için ödeme ve gelir akışı sağlayabilen “emekli maaşı” parasıdır. Sigorta şirketinin sunduğu bu sözleşme garantisi, borsaya yatırım yapmakla gelen stresi azaltabilir.

Hayat sigortası alamıyorsanız veya uzun vadeli bakım avantajları elde ederseniz paranızın karşılığını ödemek için paranız yoksa, yardımlar da yararlıdır.

Maaşların artıları ve eksileri olduğunu unutmayın. Kaydolmadan önce seçeneklerinizi gözden geçirin!

8. Nakit Değerli Hayat Sigortası

Bir sigorta acentesine yatırım yapmakla ilgili olarak konuşursanız, bir tür nakit-değer hayat sigortası satın almak isteyip istemediğinizi sorabilecekleri% 99,9'luk bir şans vardır. Bu bütün bir yaşam politikası, evrensel yaşam politikası veya hatta endeksli bir evrensel yaşam politikası olabilir.

Onları şöyle söylersin:

 • “Tüm hayatın boyunca yatırımın olacak!”
 • “Size bir şey olduğunda sizin ve mirasçılarınızı korumak için bir hayat sigortanız olacak!”

Hey, bazı temel koruma teklif edebilirler!

Güzel temettüler nedeniyle bu iyi bir anlaşma gibi gözükse de, sigorta bedeli en baştan itibaren oradan uzaklaşacaktır.

Bir ipotek ödemek gibi bir şeydir - ilk başta ve müdüre karşı çok az ilgi çekmek için çok şey ödersiniz. Aynısı tüm yaşam veya bazı evrensel politikalar için de geçerlidir.

Çoğu durumda, ben saf bir yatırım oyunu olarak nakit-değer hayat sigortası büyük bir hayranı değilim. Bazı emlak planlama amaçları için kesinlikle mantıklı olabilir, ancak bu sadece nüfusun bir azınlığı için geçerlidir.

Ancak, evrensel bir yaşam politikasının mantıklı olduğunu düşündüğüm bir vaka var. 100.000 dolar koyduğunu ve müdürünün korunduğunu söyle. Sigorta şirketi, şu anda yerel bankanızda veya online olarak CD'lerde bulunan faiz oranlarına göre oldukça cazip olan% 3'lük bir temettü ödeyebilir - ancak bu sigorta bedelini unutmayınız! % 3 temettü ödendikten sonra sigorta maliyetini çıkarmak zorunda kalırsınız, bu da yaklaşık% 1,2 olmak üzere toplam maliyet% 1.8 olur.

Bu çok çekici görünmese de, muhtemelen bir CD'den alabileceğinizden daha iyidir.

Kicker, asla% 1,8'den daha az yapamayacağınızdır - ancak, temel endeks artarsa ​​daha fazlasını yapabileceğiniz bir hisse senedi endeks rantı gibi politikaya bağlı bir endeks vardır.

Bu daha doğru!

Bu politikadaki mevcut sınırın% 13 olduğunu varsayalım. Eğer pazar% 13 artarsa, bunu yapabilirdiniz, ancak geçmişinizi daha fazla yapamazsınız. Eğer piyasa% 12 kaybettiyse,% 1.8'ine geri döneceksin.

Bir banka CD'sinde fazladan paranız varsa, bu tür bir yatırım sizin için mantıklı olabilir. Ama bunun hayat sigortası olduğunu aklınızdan çıkarmayın, bu yüzden bir yazım sürecinden geçmek zorundasınız. Ve bunu ölüm yardımı için yapmıyorsunuz, bu yüzden ekstra bir mirastan geçmek için milyon dolarlık hayat sigortası poliçelerine bakmayacaksınız.

(Not: Bu tür politikalar var, ancak faiz oranlarıyla hızlı bir şekilde değişebilir.)

9. Süper Boy Sizin Charitable Hediyeler

Artık birikim modunda olmayan ancak planlama yapmayı planlayan kişiler için Destekledikleri çocuk ve / veya kuruluşlar için mülklerini nasıl en üst düzeye çıkaracaksınız?Bir hayat sigortası poliçesinin “yatırımını” düşünün.

Diyelim ki, 69 yaşındaki bir dul kadın, 100,000 dolarlık yardım isteği almak için kilisesini kendi isteğiyle adlandırdı.

Bu para kiliseye ayrıldığından ve fonların risk altında olmadığından emin olmak için, CD'lerin% 2'sini ödeyerek yatırım yapmak için 100.000 dolar ayırdı.

Ama ya o parayla birlikte bir tek prim hayat sigortası poliçesi satın aldıysa ve kiliseyi faydalanıcı olarak adlandırsaydı?

İşte kalemler nasıl…

Sigara içmeyen bir kişi olarak, 300.000 dolarlık bir politika satın alabilirhayat için ödenen, 99.879 $ tek bir prim için ödenen.

Sosyal Güvenlik aktüeryal tabloları 86 yaşında yaşayacağını tahmin etmektedir.

17 yıllık yaşam beklentisi boyunca, CD'lerinde 100.000 dolarlık yatırımı yaklaşık 140.000 $ 'a çıkacak. Bunun yerine hayat sigortası satın alarak, Onun kilisesi için 160.000 dolarlık ek bir hediye oluşturacak.

Aslında, hayat sigortası poliçesinin iç ROI'sini eşleştirmek için alternatif hayatında 300.000 $ tasarruf etmek için beklenen hayatının geri kalanı için yıllık% 6,7 (vergi sonrası) kazanması gerekiyordu.

Hayat sigortası hediyelerini hayır kurumlarına bağışlamak diğer birçok faydaya sahiptir:

 • Hayat sigortası gelirleri, gecikme süresi olmadan sadaka ödenir
 • Hayırseverlik, büyük projelere finansman sağlamalarına yardımcı olabilecek büyük ölçüde daha fazla para alır.
 • Büyük hediyelerden yararlanmak diğer bağışçıların ilgisini çekebilir
 • Hayat sigortası hediyeleri özeldir; bir irade içinde bir bequest kamu kaydı
 • Mülkiyet, bağış için vergi indirimi alır ve federal emlak vergisine tabi mülkün miktarını azaltır.

Bu mutlak bir smaçlık!

Borsa Alternatifleri

Borsaya yatırım söz konusu olduğunda zihninizden korkarsanız, alternatifler vardır.

10. Gayrimenkul

Harika bir alternatif emlaktır. Son zamanlarda işe başlamadan bazı ipuçlarını paylaşan emlak yatırımcısıyla görüştüm.

Başka bir arkadaşım var, BiggerPockets.com'da gayrimenkul yatırımcısı ve Büyüme Başkanlığı yapan Brandon Turner. İşte size 100.000 $ gayrimenkulle yapabileceğiniz şeyler:

“Risk seviyenize bağlı olarak 100.000 $ emlak alanında sizin için birkaç şey yapabilir. Banliyölerde güzel bir evi 100.000 $ karşılığında satın alabilir ve bir banka ödemeye gerek kalmadan sadece o evdeki nakit akışını toplayabilirsiniz. Ya da, paranız üzerinde bir miktar kaldıraç kullanmak istiyorsanız (böylece hem riski hem de potansiyel karı artırabilirsiniz), bunu 100.000 dolar ve 100.000 ABD Doları değerinde gayrimenkul satın alabilirsiniz. Örneğin, 500.000 $ 'lık bir apartman kompleksi satın alabilir ve 100.000 $' ınızı% 20 peşinat olarak ödeyebilirsiniz. Ya da beş $ 100,000 ev satın alabilir ve her birine% 20 oranında bir ödeme yapabilirsiniz. Şahsen, apartman kompleksine giderdim, ama bu benim ekmek ve tereğim. Bu, gayrimenkul yatırımcılığıyla ilgili harika bir şeydir - farklı kişilik tipleri, konumları ve gelir seviyelerine uyan çok sayıda harika seçenek var! ”

Büyük tavsiye Brandon! Gördüğünüz gibi, gayrimenkulle yapabileceğiniz çok şey var - onun tavsiyelerini dikkate almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

11. Eğitiminiz

Başka bir harika alternatif size yatırım yapıyor. Beni doğru duydun:sen!

İster yeni bir beceri ediniyor, ister üniversiteye gidiyor olun, ister staj yapıyor olun, kendinize yatırım yapmak büyük kâr payları ödeyebilir. FreeFromBroke.com'dan Glen Craig, eğitiminizin enflasyona karşı nasıl korunabileceğini gösteren harika bir makaleye sahiptir. Bu yüzden, 100.000 $ 'lık bir kısmını almayı ve kendinize yatırım yapmayı düşünün. Yaptığınıza memnun olursunuz.

Yardım aramak

Bazen, biraz yardıma ihtiyacın var. Sorun yok! Aslında, daha iyi getiri elde etmenize bile yardımcı olabilir. Borsada çalışma ya da iradeye sahip değilseniz, uzmanlara bırakın…

Diğer büyük yatırım incelemelerinize de göz atabilirsiniz: TradeKing Review ve ReviewHouse Review.

12. Yatırım Danışmanları

Yatırım danışmanları, sizinki gibi, yatırımların karmaşıklıklarında gezinmenize yardımcı olabilir, böylece büyük bir geri dönüş elde etme ve daha fazlasını elde etme olasılığınız daha yüksektir.

Yatırım yapmaya yeni başlıyor olsanız da, zaten emeklilikte ya da aralarında, yatırım danışmanı ve yardımda bulunan herhangi bir şey var.

Dinle, eğer emekliliğe yakın olursan, hala büyük kararların var. Zamanlama emeklilikte çok önemli bir rol oynar. Bir yatırım danışmanı size yardımcı olabilir.

Çok sayıda yatırım danışmanı vardır. SERTİFİKALI FİNANSAL PLANNER uygulayıcısıyım, bu da sizin menfaatinize uygun olanı yapmak için güvenilir bir sorumluluğum olduğu anlamına geliyor - ve bunu zaten yapacağımı biliyorsunuz!

13. AssetLock ™

AssetLock ™ size ve yatırım danışmanınızın piyasa performansındaki düşüş nedeniyle para satmanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacak bir araçtır.

AssetLock şöyle tarif ediyor:

AssetLock ™, portföyleri izleyen ve borsada işlem gören günlere göre ayarlanabilen önceden belirlenmiş bir dezavantaja sahip olan özel bir yazılımdır, böylece portföyünüzün nasıl durduğunu her zaman biliyorsunuzdur.

Bu bir stop-loss stratejisi değil.

Stop-loss stratejileri, alım satım hedeflerinin önceden belirlendiği ve otomatik olarak gerçekleştiği yerlerdir. Bunun yerine, AssetLock ™ sizi çeşitli olumsuz piyasa koşullarına karşı uyararak portföyünüzle ilgili bir görüşme yapmak için danışmanınızla iletişime geçmesini tetikler.

AssetLock ™, belirli eylemleri tetikleyecek önceden belirlenmiş bir fiyat noktası olan AssetLock ™ Değeri dediklerini kullanır.

AssetLock ™ Değerinize ulaştığınızda, FormulaFolios'un bir portföy yöneticisi piyasayı izleyecek ve bir kurtarma varsa, hiçbir işlem yapılmayacaktır. Piyasanın toparlanmaması durumunda portföyünüz, AssetLock ™ Değerinize ulaştıktan bir gün sonra işinizin kapanmasıyla kısa vadeli ABD Hazine bonolarının güvenliğine taşınacaktır.

Ben bir AssetLock ™ onaylı danışmanıyım. FormulaFolios'un AssetLock ™ yazılımı ile ne yaptığına kesinlikle aşığım ve yıllar geçtikçe gördüğümüz gibi piyasa çöküşleri nedeniyle müşterilerime büyük zararlar vermeme yardımcı olabilirim.

Ücretsiz AssetLock Raporunuzu Almak İçin Tıklayın

Gördüğünüz gibi, 100.000 $ 'lık yatırımınızı güvenle yapmanın pek çok yolu var. Belirli bir yolu seçebilir veya çok fazla seçenek seçebilirsin. Sadece bir şekilde yatırım yapmayı unutmayın, böylece enflasyonu dengeleyebilirsiniz - cüzdanınız bunun için size teşekkür edecektir!

*Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantılarını içerir. Bu, ürün bağlantılarından birine tıkladığınızda, iş ortağıyla iş yapmaya karar verdiğinizde küçük bir komisyon alacağımız anlamına gelir.

Videoyu izle: YAYINCILARA BAĞIŞ YAPMAK!

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor
Yatırım

IRAs için 401k Rollover Geniş Avantajlar Sunuyor

Rollover IRA Bir IRA'ya 401k'lik bir rollover hakkında en iyi bölüm, aynı numarayı yapmak için köpeğinize öğretmekten çok daha kolay olmasıdır. Daha da iyisi, işveren tarafından desteklenen emeklilik hesaplarına kıyasla, 401 bin'lik bir rollover size en geniş yatırım seçenekleri yelpazesini ve emeklilikte dağıtım planlaması için en büyük esnekliği sunabilir.
Devamını Oku
GF ¢ 021: Yatırım Yolculuğum - Yatırım Yapmaya Başladım
Yatırım

GF ¢ 021: Yatırım Yolculuğum - Yatırım Yapmaya Başladım

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_21.mp3 Nasıl yatırım yapmaya başladım. İnsanlar nasıl yatırım yaptıklarını bilmezler çünkü nasıl yaptıklarını bilmiyorlar; onlara nasıl örnek olduğunu hiç göstermedikleri bir örnek ya da ebeveynler, aileler ya da arkadaşlar yoktu. Bu podcast yatırım yapmanın ne kadar kolay olduğunu gösterecek. Yatırım Yolculuğum - Podcast Anahat İlk olarak annemle başladı - Lisede olduğum zaman bana yatırım yapan Began - bir sigorta acentesi aracılığıyla satın alı
Devamını Oku
Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?
Yatırım

Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?

Halka açık bir şirkette çalışıyor musunuz ve bu stoku emeklilik planınızda da sunuyor mu? Eğer öyleyse, bu hisse senedi emeklilik portföyünüzün yüzde kaçını temsil ediyor? % 10? % 25? % 75? Tüm rahatsızlığım için, tüm emeklilik portföyünün bir stokta olan bir beyefendiye rastladım.
Devamını Oku
Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover
Yatırım

Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover

401k'ınıza göre çalışırken eski ıslık günlerini hatırlıyor musunuz? Şirketiniz 401k'ınıza çok güzel bir maç yapmıştı. Dengeniz her zaman yüksekte ve emeklilik ufukta olduğu gibi görünüyordu. Sonra 2008 geldi ve ıslık daha çok bir sızlanana dönüştü. Merak etme, ben de sızlanıyordum.
Devamını Oku