Yatırım

ASK GFC 033: Üniversite Öğrencilerine Nasıl Yatırım Yapılır?

Üniversite öğrencileri için nasıl yatırım yapacağımız hakkında konuşmalı mıyız?

Yoksa sadece işe başlamadan önce mezun oluncaya kadar beklemelerini ve sadece bir gün aramasını söyleyelim mi? Normalde üniversite öğrencilerine yatırım yapmayı düşünmüyoruz, ama aslında ilk bakışta göründüğünden daha önemli bir fikir olabilir.

Üniversite Öğrencisi Olarak Yatırım Yapmak

 1. Üniversite Öğrencileri İçin Nasıl Yatırım Yapılır?
 2. Yönetilen Yatırımlar ve Öz-Yönlendirilmiş Yatırım
 3. Küçük Tutar Para ile Nerede Yatırım Yapılır
 4. Üniversite Öğrencisine Vermeye Yatırım Yapmanın En İyi Önerisi

Bir GFC okuyucu üniversite öğrencilerine para yatırmanın önemini kabul etti ve şu soruyu sordu:

Merhaba Jeff. 2 kolej çocuğuma verebileceğim en iyi yatırım tavsiyesi nedir? Hala okuldalar (mezun öğrenciler) ama haftada birkaç yüz doların altında çalışıyorlar. Her ikisi de doktora peşinde koşuyor, böylece krediler oldukça büyük olacak. Şimdi başlayabilecekleri en iyi yatırım planı hangisidir? Ayrıca, Roth IRA ile ilgili olarak, 1'den fazla olabilir ve maksimum başlangıç ​​yatırımı 1000 $ mıdır? Teşekkürler."

Bu gibi soruları çok seviyorum çünkü bizi asla beklemeyeceğimiz yönlere götürüyorlar - ve bu genellikle tam olarak gitmemiz gereken yer. Bu soru hakkında daha fazla düşünmeye başladığımda, konunun farkına varmaya başladığım daha önemliydi.

Kolej öğrencilerine mali açıdan yatırım yapmaya başlamanın her zaman mümkün olmadığı, kolejde nasıl para kazanılacağı sorusu zor olabilir. Ama bunu yapanlar için, aslında bir dizi cephede parlak bir strateji.

Neden Bir Üniversite Öğrencisine Yatırım Yapmalı? Neden Mezuniyet Sonrası Beklemez?

Normalde mezun olduktan sonra bekleyebilecek ve genellikle beklemek zorunda kalacağımız bir etkinlik olarak düşünmekteyiz, ancak koleje başlamak için birkaç sebepten ötürü düşünebildim:

 • Öğrenci, yatırım deneyimine sahip olan kolejden mezun olacak.
 • Öğrenci kolejden mezun olacak ve en azından küçük bir yatırım yuvası yumurtaya sahip olacak - bu yatırımın gelecekteki zaman değeri çok büyük olabilir.
 • Öğrencinin önemli bir “yetişkin” eşiğini geçmesi - yatırım yapması - daha önce yaşamdan daha fazla.
 • Kitap okuma, web sitelerini ziyaret etme, hatta “nasıl yapılır” videolarını izleyerek asla öğrenilemeyen yatırım sürecinde gerçek dünya dersleri öğrenilecektir.
 • Yeni bir yatırımcı için sadece en büyük engel, başlıyor ve eğer hala okula devam ederseniz, bunu zaten temizlemiş olacaksınız.
 • Hala okuldayken ve çok sınırlı bir gelirle tasarruf edip yatırım yapabiliyorsanız, tam zamanlı bir gelire sahip olduğunuzda mezun olduktan sonra neler yapabileceğinizi düşünün?

Kolejde yatırım yapmayı tecrübe edinen öğrenci - çok düşük bir seviyede bile - olmayanlara göre büyük avantaj sağlayacaktır.

Kolejden sonra yatırımlar devam ederse, öğrenci, mezuniyetlerinin başlaması için birkaç yıl bekleyebilecek olan akranlarına göre daha büyük bir avantaj elde edecektir.

Üniversite Öğrencileri İçin Nasıl Yatırım Yapılır?

Üniversite öğrencilerine nasıl yatırım yapılacağına dair en büyük adım, çok sınırlı bir bütçeyle tasarruf için en az küçük bir alan açıyor. Yani, yatırım yapmak aslında iki adımlı bir süreçtir - para tasarrufu yapmak ve daha sonra yatırım yapmaktır.

Okuyucunun iki çocuğu “haftada birkaç yüz doların altında” yaptığı için, kuşkusuz sıkı bir sıkışıklık olacaktır.

Ancak her biri tasarruf ve yatırım için en az 20 ABD doları ayırırsa, bu tam bir yıl için 1000 doların üzerinde olur.

Ve bu zaten tam zamanlı işlerde çalışan birçok insandan daha iyi.

En önemlisi, küçük bir miktarın bile tasarruf edilmesi hiç olmadığı kadar iyidir. Çocuklar hala okulda oldukları için, eğitimleri kendi ana öncelikleridir ve olmalıdır. Tasarruf ve yatırım yapabilmek bir ikramiyedir ve mezun olduktan sonra büyük temettü ödeyeceklerdir.

Neye yatırım yapacağınız konusunda? Hisse senetleri! Hayatta çok erken bir genç olarak, büyümeye yatırım yapmalısınız. Sermaye koruma yaşamın ilerleyen dönemlerinde daha da önem kazanacak, ama üniversite öğrencisi olarak, korumak için çok fazla sermayeniz yok. Vurgu, bunun gerekli olduğu noktaya ulaşması gerekiyor ve bu en iyi stoklarla gerçekleştiriliyor.

Bu, münferit stokların zorunlu olduğu anlamına gelmez, ancak stokları tutan düşük maliyetli, endeks bazlı döviz ticareti fonlarına (ETF) de yatırım yapabilirsiniz.

Yönetilen Yatırımlar ve Öz-Yönlendirilmiş Yatırım

Yatırımlar için para tasarrufu yapmaya karar verdikten sonra, bir sonraki en büyük karar, yönetilen bir yatırım hesabıyla veya kendi kendini yönlendiren yatırımlarla gitmek isteyip istemediğinize karar vermektir.

Yönetilen yatırım adının ima ettiği şey, paranızı sizin için yatırım yönetiminin tüm ayrıntılarını ele alan bir yöneticiye dönüştürmektir. Bu, bir portföy tahsisi oluşturmanın, belirli yatırımları seçmenin ve portföyü gerektiği şekilde yeniden dengelemenin herşesini içerir. Yönetilen bir yatırım hesabıyla yapman gereken tek şey onu finanse etmektir - her şey sizin için ele alınır.

Öz-yönelimli yatırım. Bu, sadece hesabınızı değil, aynı zamanda tüm yatırım ayrıntılarını da ele aldığınız yatırım yapmaktır (DIY). Kendi portföy tahsisinizi yaratır, araştırır ve belirli yatırımları seçersiniz, ve sonra bunları ne zaman satın alacağınıza ve satacağınıza karar verirsiniz.

Ayrıca, sabit gelirli yatırımlardaki stoklar gibi yatırım sınıfları arasında istenen tahsisatları korumak için hesabınızı yeniden dengelemeniz de gerekir. Popüler indirimli yatırım brokerleri aracılığıyla kendi hesabınıza yatırım yapabilirsiniz (aşağıdaki listeye bakınız).

Üniversite öğrencileri için yatırım yapmayı en iyi seçenek olarak düşünüyorum.Öncelikle eğitiminize odaklandığınız için, paranızı yalnızca sizin için halledecek bir yöneticiye dönüştürmek meselesi.

Yönetilen yatırımdan yararlanabileceğiniz farklı yollar vardır. En basit olan sadece yatırım fonlarına yatırım yapmaktır. Bunu, Fidelity Funds veya Vanguard gibi belirli bir fon ailesiyle yatırım yaparak yapabilir veya bir yatırım aracılık hesabı açabilir ve bu hesap üzerinden yatırım fonu satın alabilirsiniz.

Diğer alternatif, yaygın olarak bilinen, tamamen yönetilen platformlara yatırım yapmaktır. robo-danışmanları. Bunlar özellikle küçük yatırımcılar için tasarlanmış otomatik çevrimiçi yatırım yönetimi hizmetleridir. Paranızı platforma çevirirsiniz ve bir bilgisayar algoritmasına göre sizin için bir yatırım portföyü belirlerler. Hesabınıza para koyduğunuzda, hedef tahsisine göre otomatik olarak yatırılır. Platform ayrıca tüm dengeleme işlemlerini gerektiği gibi ele alır.

Yönetilen iki seçenek arasında - yatırım fonları ve robo-danışmanlar - robo-danışmanlar üniversite öğrencileri için daha iyi bir seçim olacaktır. Yatırım fonu aileleri genellikle en az 1000 $ 'lık, ancak çoğu kez birkaç bin büyük başlangıç ​​yatırımı gerektirir. Bazı robo-danışman hesapları hiç parasız olarak açılabilir (aşağıdaki listeye bakınız).

Küçük Tutar Para ile Nerede Yatırım Yapılır

Öz-yönelimli yatırımlarla ilgileniyorsanız, parasız bir hesap açmanızı sağlayacak birçok popüler yatırım aracı firması vardır. Ancak, en az birkaç yüz dolar biriktirene kadar yatırım yapmaya başlayamayacaksınız.

İşte en popüler indirim yatırım komisyoncularından bazılarının listesi:

 • TD Ameritrade
 • OptionsHouse (6 Ağustos 2017 itibariyle E * TİCARET olmak için)
 • Merrill Edge
 • Ally Invest
 • Başkenti Bir

Sizin için tüm yatırım yönetimini ele almak üzere bir robo-danışman kullanmayı tercih ederseniz, sıfır minimum ilk para yatırma gereksinimine sahip olan platformların bir listesi:

 • şerefiye
 • Wealthfront
 • motif
 • M1 Finans
 • Wealthsimple
 • WiseBanyan
İyileştirme özellikle popüler bir robo-danışman seçenektir. Aslında, en büyük bağımsız robo-danışman ve ürün sunumunu sürekli olarak yenileyen bir şirket. Hesabınızı hiç parasız olarak açabilir ve daha sonra periyodik katkılarda bulunabilirsiniz. Para hesaba akarken, otomatik olarak yatırılacaktır. Bu neredeyse hiç endişesiz bir yatırım platformudur. Endişelenmesi gereken üniversite öğrencileri için mükemmel!

Üniversite Öğrencisine Vermeye Yatırım Yapmanın En İyi Önerisi

Basit ifadeyle: Yatırım yapın ve ASLA durmayın! Bu okura, çocuklarına üniversitede geçmek için verdiğim tavsiye.

Her şey kadar, yatırım bir alışkanlık. Hepimiz iyi alışkanlıklar ve kötü alışkanlıklar olduğunu biliyoruz ve yatırım en iyilerinden biri. Yatırım alışkanlığı ne kadar erken olursa, o kadar iyidir. Bu, üniversite yıllarının aslında alışkanlığı yaratmaya başlamak için mükemmel bir zaman olduğu anlamına gelir.

Aslında, finansal açıdan bakıldığında, yatırım yapmak, borçtan çıkmanın yanında, gelişmek için en iyi alışkanlık olabilir. Ama o zaman bile, sadece olabilir!

Ve borç başka önemli bir noktaya getiriyor. Okur, her iki çocuğunun da lisansüstü okulda bulunduğunu, “kredilerin (ki) oldukça büyük olacağını” belirtiyor. Öğrenci kredilerine gelince, teminatsız borçtan bahsediyoruz. Bu, öğrenci kredilerinin bir ipoteğin büyüklüğü olabileceği anlamına gelirken, satılabilir hale getirilebilecek borçları güvence altına alan bir mülk yoktur.

Yatırımlar bir sonraki en iyi alternatif olabilir. Elbette, okuyucunun çocukları okula gittiklerinde, öğrenci kredi borcunda olacakları için yatırımlarında neredeyse hiç paraya sahip olmayacaklar. Ancak yıllar geçtikçe ve öğrencilerin kredi borçları itfaya bağlı olarak kademeli olarak düşmekte, yatırımları değer olarak artacaktır. Gelecekte bir noktada yatırım portföyleri, öğrencinin kredilerini ödemek için paranın kullanılabileceği bir düzeye yükselebilir.

Bu, çok büyük öğrenci kredisi borçlarının - 20 yıl sürebilen - 10 yıl veya daha kısa sürede ödenebileceği bir durum yaratmaktadır.

”… Roth IRA, 1'den fazlaya sahip olabilir ve maksimum başlangıç ​​yatırımı 1000 dolar mı?”

Bu, okuyucunun son sorusu ve bunu ele almak istiyorum çünkü özellikle üniversite öğrencileri için bir Roth IRA'nın benzersiz avantajlarına dikkat çekmek için bir fırsat.

Okuyucunun sorusunu doğrudan yanıtlamak için, evet, birden fazla Roth IRA'nız olabilir. Ve 1000 dolar maksimum başlangıç ​​yatırımı değildir. Bir üniversite öğrencisi - ya da başka biri - bir Roth IRA'da (ya da 50 yaş ve üzerindeyseniz 6,500 $) yılda 5.500 $ kadar yatırım yapabilir.

Ama bir üniversite öğrencisi için Roth IRA'nın avantajlarına geri döneyim. Aslında Roth IRA'nın üniversite öğrencileri ve genel olarak genç insanlar için en iyi yatırımlardan biri olduğunu düşünüyorum.

İşte nedeni:

 • Katkı, vergiden düşülebilir olmadığından, herhangi bir zamanda, gelir vergisi yükümlülüğü veya erken para çekme cezası olmaksızın, hesaptan çekilebilir. Öğrencinin paraya erken erişmesi gerekiyorsa, her zaman onu alabilir.
 • Roth IRA'daki para, vergi matrahı temelinde toplanır. Bu, hesapta daha hızlı yatırım kazancı birikimi sağlar.
 • Bir Roth IRA bir emeklilik hesabıdır, bu yüzden hala okula devam ederken, dışarı çıkıp çalışmaya başladığınızda ve işveren planına katkı yapmaya başladığınızda büyük bir avantajınız vardır. Roth IRA, hayatındaki en büyük tasarruf misyonu ne olacak büyük bir başlangıç ​​olacak.

Okuyucu özellikle bu bilgiyi istemiyordu, ama Roth IRA'nın üniversite öğrencileri için iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorum, eğer genel olarak yatırım yapmayı düşünüyorsanız, işe başlamaya değer.

Üniversite öğrencileri için nasıl yatırım yapılacağı konusunda farklı stratejiler önerir misiniz?

Videoyu izle: Bharat Ka Veer Putra Maharana Pratap - महाराणा प्रताप - Bölüm 327 - 9 Aralık 2014

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz
Yatırım

Çocuklarınız için Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz

Bir ebeveyn olarak, çocuğunuza, özellikle para söz konusu olduğunda, mümkün olan en iyi başlangıcı vermek istemesi doğaldır. Çocuklarınıza iyi para alışkanlıklarını öğretmek ve onlara finansal olarak başarılı olmalarını sağlayacak iyi uygulamalar geliştirmek istiyorsunuz. Çoğu durumda, bu sadece bütçelemeyi 101 öğretmekten ve kredi kartı borcundan nasıl kaçınılacağından ibaret değildir.
Devamını Oku
Bugün Portföyünüze Katılmak İçin Yüksek Getiri Yatırımları 4
Yatırım

Bugün Portföyünüze Katılmak İçin Yüksek Getiri Yatırımları 4

Yüksek getirili yatırımlara veya herhangi bir yatırıma odaklanmadan önce, borçlara yüksek faiz ödemediğinizden emin olmalısınız. Borç faiziyle ilgili daha fazla ödeyecek olursanız, yatırımlarınızdan daha fazla kazanç elde edersiniz, yatırım getirinizi hemen düşüreceksiniz. Başka bir deyişle, borçları azaltarak kazandıracağınız faiz, yatırım yaparak elde edeceğinizden daha yüksektir.
Devamını Oku
Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu
Yatırım

Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu

2 yıllık Hazine notundaki getiri, geçen hafta düşüşünü sürdürdü ve haftayı 2009'un başlangıcından daha düşük bir seviyede tamamladı. 2 yıllık Hazine getirisinin şu andaki bazda düşük olması gerçeği haykırıyor Kurumsal Tahviller, Yüksek Verimli Tahviller, Emtialar ve hatta stoklar gibi riskli yatırımların güçlü performansını göz önünde bulundurarak.
Devamını Oku
GF ¢ 052: Yıkıcı Finansal Malpraktis tarafından Yandı Nasıl Önlenir?
Yatırım

GF ¢ 052: Yıkıcı Finansal Malpraktis tarafından Yandı Nasıl Önlenir?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_052_Financial_Malpractice.mp3 Birkaç yıl önce bir bayrak futbol liginde oynardım. Bir pas verdikten sonra, açık alana vurdum ve benimle uç bölge arasında tek bir defans oyuncusuydu. Sahaya göz gezdirdiğim sırada, tam olarak ne yapacağımı biliyordum: Benim kısır Barry Sanders benzeri döndürme hareketlerinden birini kırmaya gidecektim.
Devamını Oku