Yat─▒r─▒m

2018 i├žin Synchrony Bank Review

Merkezi Connecticut'ta Stamford'da bulunan Synchrony Bank, herhangi bir yerde mevcut olan en yüksek faiz oranlar─▒ndan baz─▒lar─▒n─▒ ödeyen bir çevrimiçi bankad─▒r.

2003 y─▒l─▒nda kurulmu┼č olan Synchrony Financial örgütünün bir parças─▒, ancak köklerini 1932'ye kadar izler.

Senkronizasyon Finans bitti 90 milyar dolar aktif ve ABDÔÇÖdeki en büyük özel kredi kart─▒ sa─člay─▒c─▒s─▒d─▒r.

Ama bu sizin için do─čru seçim olduklar─▒ anlam─▒na m─▒ geliyor?

Synchrony Bank: Tam ─░nceleme

Senkronizasyon, özel etiketli kredi kart─▒ pazar─▒n─▒n% 42'sini olu┼čturur ve a┼ča─č─▒daki gibi popüler markalarla i┼č ortakl─▒─č─▒ yapar:

 • Amazon
 • Walmart
 • Lowe
 • Gitar merkezi
 • bo┼čluk
 • BP
 • Ashley Ev Ma─čazalar─▒
 • ─░ndirimli Lastik
 • JC Penny

Synchrony Financial, öncelikli olarak kredi kartlar─▒ ve finansman ile ilgili olmas─▒na ra─čmen, Synchrony Bank bölümü h─▒zl─▒ bir ┼čekilde önde gelen çevrimiçi bankac─▒l─▒k kurumlar─▒ndan biri olarak bir isim yapmaktad─▒r.

FDIC taraf─▒ndan tamamen sigorta edilen tasarruflar─▒, para piyasalar─▒ ve mevduat sertifikalar─▒ (CD'ler) üzerinde süper yüksek faiz oranlar─▒ ödüyorlar.

Çevrimiçi bankac─▒l─▒k platformu olarak, hesab─▒n─▒za her gün ve günün herhangi bir saatinde eri┼čebilirsiniz.

Çok yüksek oranlara ek olarak, Synchrony Bank, hesap bakiyenizin büyüklü─čüne ve / veya onlarla hesap sahibi oldu─čunuz sürenin uzunlu─čuna ba─čl─▒ olarak sadakat avantajlar─▒ da sunar.

Risksiz yat─▒r─▒mlarda yüksek getiriler ar─▒yorsan─▒z, Synchrony Bank bunlar─▒ bulaca─č─▒n─▒z yerdir.

E┼čitleme Bankas─▒ Hesab─▒ Nas─▒l Aç─▒l─▒r

Normal hesap türünde hesaplar─▒n yan─▒ s─▒ra güven hesaplar─▒ ve IRA'lar açabilirsiniz.

Synchrony Bank ile bir hesap açmak için federal gelir vergisi amac─▒yla ABD'li bir ki┼či olman─▒z ve geçerli bir ABD konutuna sahip olman─▒z gerekir.

Bir hesap açmak için a┼ča─č─▒daki bilgiler gerekli olacakt─▒r:

 • Amerika sosyal güvenlik numaras─▒,
 • ABD ehliyet, devlet kimlik numaras─▒ veya askeri kimlik,
 • Fiziksel adresiniz (ancak hesap aç─▒ld─▒ktan sonra alternatif bir posta adresi ekleyebilirsiniz),
 • Mesle─činiz ve i┼čvereniniz, ve
 • Hesab─▒n─▒z─▒ açmak için fon kayna─č─▒.

Hesab─▒ açmak için çevrimiçi ba┼čvuru yapabilir, hesab─▒ sizin için açabilecek bir banka temsilcisiyle ileti┼čime geçebilir veya bir ka─č─▒t ba┼čvurusunun size gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Ka─č─▒t uygulamas─▒ do─črudan Synchrony Bank web sitesi Kaynak Merkezi sayfas─▒ndan da bas─▒labilir. Banka Formlar─▒.

Ak─▒ll─▒ telefon eri┼čiminizi mü┼čteri giri┼č kimli─činizi ve ┼čifrenizi kullanarak telefonunuzdan giri┼č yaparak ayarlayabilirsiniz.

E┼čzamanl─▒ Banka Özellikleri ve Yararlar─▒

E┼čzamanl─▒ Banka Perks. Synchrony Bank ile bir hesap açt─▒─č─▒n─▒zda, otomatik olarak perks program─▒na kay─▒t olursunuz.

Ödüller, bakiyeler yan─▒ s─▒ra zaman uzunlu─ču sen bir mü┼čterisin.

Bu, puanlar─▒n─▒z─▒ takip etmenize gerek kalmadan avantaj ve indirimler alman─▒z─▒ sa─člar.

Perks program─▒n─▒n be┼č farkl─▒ seviyesi var:

 1. Temel
 2. Gümü┼č
 3. Alt─▒n
 4. Platin
 5. Elmas

Size seyahat ve e─člence avantajlar─▒, ATM ücreti geri ödemeleri ve daha fazlas─▒n─▒ sa─člarlar.

Elmas seviyesinde, size özel bir mü┼čteri hizmetleri telefon numaras─▒, bankan─▒n web seminerine eri┼čim, beyan ba┼č─▒na üç telli aktar─▒m ve s─▒n─▒rs─▒z ATM ödemesi hakk─▒na sahip olacaks─▒n─▒z.

Perk program─▒ ┼čöyle:

Hesap Güvenli─či. Synchrony Bank çok faktörlü kimlik do─črulamas─▒ sunar.

Bu, kimli─činizi do─črulamak için ek bir yol olu┼čturarak size ekstra bir güvenlik katman─▒ sa─člar.

Hesab─▒n─▒za kaydoldu─čunuzda veya ┼čifrenizi de─či┼čtirdi─činizde, bir kerelik bir ┼čifre girmeniz gerekecektir. Ak─▒ll─▒ telefonunuza bir k─▒sa mesajda veya telefonunuza sesli olarak dört haneli bir kod gönderilir.

Bu, istenmeyen bir üçüncü taraf─▒n hesab─▒n─▒za eri┼čim kazanmas─▒n─▒ engeller.

Synchrony Bank ayr─▒ca sunuyor 24 saat a─č güvenli─či izlemeHesab─▒n─▒z─▒ yetkisiz ─░nternet trafi─činden korumak için güvenli güvenlik duvarlar─▒n─▒n yan─▒ s─▒ra.

Tam çevrimiçi ve ak─▒ll─▒ telefon hesab─▒ eri┼čimi. Bankac─▒l─▒k deneyiminin tüm özelliklerine, hesab─▒n─▒z─▒n özeti ve etkinli─či, harici hesaplar, para transferi, bekleyen transferler ve sadakat avantajlar─▒ dahil olmak üzere mobil cihaz─▒n─▒zdan eri┼čebilirsiniz.

Ak─▒ll─▒ telefonunuzla çek de yapabilir, güvenli mesajla┼čmaya eri┼čebilir ve bankaya e-posta gönderebilirsiniz.

Paran─▒za eri┼čim. Synchrony Bank bir çek hesab─▒ sunmuyor.

Ancak, eri┼čiminize ula┼čmak için çekleri isteyebilirsiniz. Para piyasas─▒ hesab─▒. Ayr─▒ca ça─čr─▒ merkezi saatlerinde banka temsilcisini arayarak ba┼čka bir bankaya havale talebinde bulunabilirsiniz.

H─▒zl─▒ ve kolay elektronik transferler olu┼čturmak için harici banka hesab─▒n─▒ Synchrony Bank online bankac─▒l─▒k platformu üzerinden kaydetmeniz gerekecektir.

Ancak, transferlerin ve geri çekme i┼člemlerinin fark─▒nda olun. ifade ba┼č─▒na alt─▒ ile s─▒n─▒rl─▒ Para Piyasas─▒ ve Yüksek Verimli Tasarruf hesaplar─▒ için. (Bu, bankac─▒l─▒k sektöründeki her iki hesap türü için tipik bir ┼čartt─▒r.)

Synchrony Bank hesab─▒n─▒za para aktar─▒n.Paray─▒ Synchrony Bank hesab─▒n─▒za elektronik ödeme (ACH) ile ta┼č─▒yabilirsiniz.

Ayr─▒ca, harici bir bankadan kendinize bir çek yazabilir ya da kasiyerin çekini alabilir ve ard─▒ndan ödemeyi Synchrony Bank'a gönderebilirsiniz.

Son olarak, harici bir bankadan Synchrony Bank hesab─▒n─▒za para aktarabilirsiniz.

Synchrony Bank ayr─▒ca üçüncü ┼čah─▒slardan do─črudan mevduat veya mobil çek mevduat kullan─▒m─▒ içerir. Ak─▒ll─▒ telefonunuzu kullanarak, yat─▒rd─▒─č─▒n─▒z çekinizin resmini çekerek para yat─▒rabilirsiniz.

ATM Kart─▒ (iste─če ba─čl─▒). Bu, hem Yüksek Verim Tasarrufu hem de Para Piyasas─▒ hesaplar─▒ndan nakit ve di─čer temel bankac─▒l─▒k i┼člemlerine eri┼čmenizi sa─člar.Art─▒ veya Accel logolar─▒n─▒ gösteren herhangi bir ATM'de kullanabilirsiniz.

Bu a─člarda bir terminal kullan─▒yorsan─▒z, ATM ücreti yoktur.

ATM para çekme i┼člemleri günlük 1.010 dolarla s─▒n─▒rl─▒d─▒r, sat─▒┼č noktas─▒ al─▒mlar─▒ ise günlük 510 $ ile s─▒n─▒rl─▒d─▒r. Sat─▒┼č noktas─▒ i┼člemleri, her bir hesap dönemi ba┼č─▒na en fazla alt─▒ aktar─▒m veya para çekme i┼čleminin hesap s─▒n─▒rlamas─▒na dayan─▒r.

Ek olarak, ATM kart─▒ kredi kart─▒ olarak kullan─▒lamaz (sadece banka kart─▒).

Mü┼čteri servisi. Mü┼čteri hizmetlerine pazartesiden cumaya 08: 00-10: 00 saatleri aras─▒nda Do─ču Saati ile ula┼čabilirsiniz.

Ayr─▒ca cumartesi günleri 08: 00-17: 00 saatleri aras─▒nda mevcuttur. Ancak, hesab─▒n─▒za bilgisayar, tablet veya ak─▒ll─▒ telefonunuzda günde 24 saat, haftada yedi gün eri┼čebilirsiniz.

Tüm hesaplar FDIC sigortal─▒d─▒r. Depozito ba┼č─▒na 250,000 dolar.

Hesab─▒n─▒z─▒ Mint.com'a ba─člay─▒n. Mint.com, Synchrony Bank mevduat hesaplar─▒yla entegrasyona izin verir.

Synchrony Bank hesab─▒n─▒z kaydedildikten sonra, hesap Mint.com ile entegrasyon için kaydedilebilir.

E┼čzamanl─▒ Banka IRA'lar─▒. Synchrony Bank, hem Para Piyasas─▒ Hesaplar─▒ hem de CD'leri arac─▒l─▒─č─▒yla IRA hesaplar─▒n─▒ sunar.

Düzenli bir IRA katk─▒s─▒ yapabilir veya IRA'n─▒za i┼čveren sponsorlu─čundaki bir plandan geçi┼č yapabilirsiniz. Geleneksel bir IRA'ya veya bir Roth IRA'ya sahip olabilirsiniz.

E┼čzamanl─▒ Finansal. Kredi kartlar─▒ Synchrony Financial ile kullan─▒labilir. Perakende kredi kart─▒ programlar─▒n─▒ düzenlemek için 365,000'den fazla perakendeci ve sat─▒c─▒ ile e┼čzamanl─▒ ortaklar.

Ayr─▒ca sa─čl─▒k kredi kart─▒ da sunarlar. Bak─▒m kredisi.

Ülke çap─▒nda 200.000'den fazla sa─čl─▒k hizmeti sa─člay─▒c─▒s─▒ taraf─▒ndan kabul edilir ve sa─čl─▒k harcamalar─▒ için kullan─▒labilen döner bir kredi hatt─▒ sunar.

Di┼čhekimli─či, kayropraktik, kozmetik tedaviler, LASIK cerrahisi, gözlükler, i┼čitme cihazlar─▒, kilo verme programlar─▒ ve evcil hayvan bak─▒m─▒ dahil olmak üzere normalde sa─čl─▒k sigortas─▒ taraf─▒ndan kar┼č─▒lanmayan masraflar dahildir.

Synchrony Bank Tasarruf Oranlar─▒

Yüksek Verim Tasarrufu. Synchrony Bank ┼ču anda tüm yüksek getirili tasarruf dengesi seviyelerinde% 1,20 ortalama yüzde getirisini (APY) ödüyor. Bununla birlikte, birçok bankadan farkl─▒ olarak, yüksek bir hesaba sahip olman─▒z gerekmez ilan edilen oran─▒ almak için.

Tüm denge seviyeleri için kullan─▒labilir.

Düzenli Para Piyasas─▒ Fonlar─▒ ve IRA Para Piyasas─▒ Fonlar─▒. Synchrony Bank ┼ču anda bu hesaplarda% 0,85 APY ödüyor; bu, sektör genelinde para piyasas─▒ hesaplar─▒nda ödenen% 0.13 ortalaman─▒n kat kat fazlad─▒r.

Mevduat (CD) ve IRA CD'lerinin Düzenli Sertifikalar─▒. En az 2,000 $ 'a ihtiyac─▒n─▒z var ve üç aydan 60 aya kadar de─či┼čen vadelerde CD alabilirsiniz. Mevcut APY'ler buna benzer (9/5/2017 itibariyle):

60 ayl─▒k CD'deki getiriyi perspektife koymak için be┼č y─▒ll─▒k ABD Hazinesi Notu ayn─▒ tarih itibariyle sadece% 1,65 öder.

─░┼čletmeler için Synchrony Bank

Synchrony Bank, i┼čletmeler için üç temel hizmet sunmaktad─▒r: Sa─čl─▒k hizmetleri için Kredi Servisleri, Senkron Ba─člant─▒ ve Bak─▒m Kredisi.

E┼čzamanl─▒ Kredi Hizmetleri

Synchrony Financial, ABD'de sat─▒n alma hacmi ve alacaklar─▒na göre en büyük özel kredi kart─▒ sa─člay─▒c─▒lar─▒ sa─člay─▒c─▒s─▒d─▒r. Kredi kart─▒ programlar─▒n─▒ mü┼čterileri sat─▒┼č noktas─▒nda, çevrimiçi ortamda veya mobil cihazlarla me┼čgul etmek için uyarlarlar.

H─▒zl─▒ kredi kararlar─▒ veren platformlar geli┼čtirir, ayn─▒ zamanda kolay çevrimiçi ödemeler sa─člar.

Ayr─▒ca, büyük tüketici al─▒mlar─▒ için promosyon finansman─▒ ve tekrar sat─▒n al─▒mlar ve marka sadakati olu┼čturmak için sadakat programlar─▒ sunarlar.

─░┼čletmelere a┼ča─č─▒daki kredi hizmetlerini sunarlar:

 • Özel etiketli kredi kartlar─▒
 • Çift kartl─▒ ve genel amaçl─▒ kredi kart─▒ kartlar─▒
 • Taksitli krediler

Synchrony Bank, bölgesel ve ulusal perakendeciler, yerel tüccarlar, üreticiler, sat─▒n alma gruplar─▒, endüstri dernekleri ve sa─čl─▒k hizmeti sa─člay─▒c─▒lar─▒ dahil olmak üzere farkl─▒ ticari ni┼čler için özelle┼čtirilmi┼č finansman programlar─▒ olu┼čturmak için çal─▒┼č─▒r.

Hatta sat─▒┼č, pazarlama, sat─▒┼č e─čitimi ve tüketici ara┼čt─▒rma e─čilimleri ile i┼čletmelere yard─▒mc─▒ olacak araçlar sunan bir i┼č merkezi bile sunuyorlar.

E┼čitleme Ba─člant─▒s─▒

Bu, Synchrony Financial taraf─▒ndan sunulan ve özel olarak kredi içermeyen alanlarda i┼č ortaklar─▒na yard─▒mc─▒ olan katma de─čerli bir programd─▒r. Yenilik, pazarlama, sat─▒┼č ve ili┼čki yönetimi ile ilgili bilgi sa─člayabilirler.

Ayr─▒ca organizasyonel stratejiler ve yetenek yönetimi sunarlar.

Program─▒n amac─▒ mü┼čteri hizmetleri, risk yönetimi, bilgi teknolojisi, finansal planlama ve süreç yönetimi de dahil olmak üzere operasyonlar─▒ iyile┼čtirmektir.

Dan─▒┼čmanl─▒k projeleri, çok sayfal─▒ web seminerleri ve Synchrony Financial'in çevrimiçi portal─▒na eri┼čim de dahil olmak üzere, hizmetler bire bir olarak sunulur.

Bak─▒m kredisi

T─▒pk─▒ Synchrony Financial'in sa─čl─▒k hizmetleri masraflar─▒ için Banka mü┼čterilerine Bak─▒m Kredisi sunmas─▒ gibi, ayn─▒ zamanda kredi hizmetini hastalar─▒na yönelik sa─čl─▒k uygulamalar─▒ için kullan─▒labilir k─▒lmaktad─▒r.

Sa─čl─▒k hizmeti uygulamalar─▒n─▒n, nitelikli hastalara ihtiyaç duyduklar─▒ prosedürler için ya da sa─čl─▒k sigortas─▒ kapsam─▒nda olmayanlar için finanse edilmesi ya da bütçelendirilmesi için esnek bir yol sunmas─▒n─▒ sa─člar.

Bak─▒m Kredisi, sa─čl─▒k sektöründeki en büyük promosyon finansman sa─člay─▒c─▒lar─▒ndan biridir. Program kuruldu─čundan beri 20 milyonun üzerinde hesap kulland─▒lar.

Hastalar─▒n ihtiyaç duyduklar─▒ sa─čl─▒k hizmetlerini daha kolay kar┼č─▒layabilmeleri için döner bir kredi ve finansman seçenekleri sunar.

Di┼č hekimli─či, kozmetik tedaviler, LASIK cerrahisi, gözlükler, i┼čitme cihazlar─▒ ve evcil hayvan bak─▒m─▒ için di─čer hizmetlerin yan─▒ s─▒ra genellikle sa─čl─▒k sigortas─▒ kapsam─▒nda olmayanlar için bir kez daha kullan─▒labilir.

E┼čitleme Bankas─▒ Art─▒lar─▒ ve Eksileri

Art─▒lar─▒

 • Synchrony Bank, Yüksek Verim Tasarrufu ve Para Piyasas─▒ Hesaplar─▒nda mevcut en iyi faiz oranlar─▒n─▒n yan─▒ s─▒ra CD'lerin çe┼čitlili─čini sunmaktad─▒r. Paran─▒z için çok yüksek verimli ve tamamen güvenli tasarruf araçlar─▒ ar─▒yorsan─▒z, bu mükemmel bankad─▒r.
 • Hiçbir hesapta ayl─▒k servis ücreti yok.
 • Para Piyasas─▒ Hesaplar─▒ ve Yüksek Verim Tasarrufu için ATM para çekimi mevcuttur.
 • Art─▒ ve Accel ATM a─člar─▒n─▒ kullan─▒rsan─▒z ATM ücreti yoktur.
 • Para Piyasas─▒ ve Yüksek Verim Tasarrufu hesaplar─▒ için asgari aç─▒l─▒┼č depozito miktar─▒ veya ayl─▒k bakiye gereklili─či yoktur.
 • Synchrony Finans kolu sayesinde, Synchrony mü┼čterileri için i┼čletme sahipleri için finansman seçenekleri sa─člayabilir. Ayn─▒ zamanda de─čerli i┼č dan─▒┼čmanl─▒─č─▒ hizmetleri sunmaktad─▒r.

Eksileri

 • Çek hesab─▒ yok.
 • ATM çekmek için yerel ┼čubeler yok. Bu, ┼čebeke d─▒┼č─▒ ATM'lerde i┼člem ücretlerine tabi olabilece─činiz anlam─▒na gelir. Synchrony Bank, bu ücretlerin sadece s─▒n─▒rl─▒ bir ┼čekilde geri ödenmesini sa─člar (ifade döngüsü ba┼č─▒na 5 dolara kadar).
 • ATM kullan─▒m─▒nda ciddi s─▒n─▒rlamalar vard─▒r. Bu kart kullan─▒larak bir dolar baz─▒nda eri┼čilebilen para miktar─▒n─▒ içerir. Kart, Para Piyasas─▒ veya Yüksek Verim Tasarrufu hesab─▒na eklenece─činden, sat─▒n al─▒mlar için kart─▒n kullan─▒m─▒, hesap ba┼č─▒na alt─▒ çekilme limiti veya aktar─▒m döngüsü ba┼č─▒na aktar─▒m say─▒lacakt─▒r.
 • Yüksek Verim Tasarruf faiz oranlar─▒ yüksek mevduat miktarlar─▒nda artmaz. CD oranlar─▒, daha yüksek bakiyelerde sadece biraz (% 0,05) artar. Yine de, ödenen faiz oran─▒ hemen hemen her yerde alabilece─činizin çok üzerindedir.
 • Ba─čl─▒ olmayan kredi kartlar─▒n─▒n kullan─▒labilirli─či yok. Synchrony Bank'─▒n kredi kart─▒ teklifleri perakendeci / sat─▒c─▒ya özeldir.

E┼čitleme Bankas─▒ vermelisiniz Bir deneyin?

Birincil hedefiniz, tamamen güvenli yat─▒r─▒mlarda mümkün olan en yüksek oranlar─▒ alabilece─činiz bir bankaya sahip olmaksa, Synchrony Bank tam olarak arad─▒─č─▒n─▒z ┼čeydir.

Ayr─▒ca, mü┼čterileri ve mü┼čterileri için finansman seçenekleri sunabilmek isteyen küçük i┼čletme sahipleri için ola─čanüstü bir platform.

Ama tam bir hizmet bankac─▒l─▒─č─▒ platformu ar─▒yorsan─▒z, Synchrony Bank tasar─▒ya uymaz, ne de kasteder. Tam hizmet veren bir bankada bulabilece─činiz birçok hizmet sunmuyor.

Örne─čin, tipik tam hizmet bankalar─▒ taraf─▒ndan sunulan kontrol hesaplar─▒, yerel ┼čubeler a─č─▒ veya borç verme programlar─▒ (genel amaçl─▒ kredi kartlar─▒, otomobil kredileri ve ev ipotekleri) sunmaz.

Synchrony Bank, tatmin edici bir bankac─▒l─▒k düzenlemesi olan ve tasarruflar─▒ndan daha yüksek getiri elde etmek isteyen ya da Synchrony Financial taraf─▒ndan sunulan i┼čletme kredisi hizmetlerinden yararlanan ki┼čiler için en iyisidir.

Senkronizasyon, bu görevlerin her ikisini de son derece iyi yapar ve yaln─▒zca bu hizmetler için onlarla bir ili┼čki geli┼čtirmeye de─čer.

Daha fazla bilgi isterseniz veya bir hesap açmay─▒ dü┼čünüyorsan─▒z, Synchrony Bank web sitesini kontrol edin. En yüksek tasarruf oranlar─▒n─▒ ar─▒yorsan─▒z, do─čru bankay─▒ bulursunuz.

Videoyu izle: senkronize banka incelemesi

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Yat─▒r─▒m, Sonraki Makale

Fannie Mae ve Freddie Mac Bonds'─▒n Gelece─či
Yat─▒r─▒m

Fannie Mae ve Freddie Mac Bonds'─▒n Gelece─či

Ge├žti─čimiz haftaki Bond Market Perspektiflerinden bir temay─▒ s├╝rd├╝ren bu hafta, Hazine'nin alt─▒nda konservat├Ârl├╝─č├╝ne yerle┼čtirildikten bir y─▒l sonra Fannie Mae ve Freddie Mac'in en b├╝y├╝k iki resmi Sponsor ┼×irketler (GSEs) adl─▒ eserine daha yak─▒ndan bakaca─č─▒z. Hem Fannie Mae hem de Freddie Mac, kredi krizinin merkezinde yer al─▒yordu ve Ajans Bor├žlar─▒ ve ─░pote─če Dayal─▒ Menkul K─▒ymetler (MBS) de dahil olmak ├╝zere tahviller, geni┼č Barclays Capital U'daki tahvillerin yakla┼č─▒k% 40'─▒n─▒ olu┼čturuyor.
Devam─▒n─▒ Oku
Okuyucu Soru: ├çocuk Kolejlerimiz i├žin bir Roth IRA Kullanmal─▒ m─▒y─▒z?
Yat─▒r─▒m

Okuyucu Soru: ├çocuk Kolejlerimiz i├žin bir Roth IRA Kullanmal─▒ m─▒y─▒z?

Roth IRA'n─▒n emeklili─či var, de─čil mi? Genel olarak, evet. Fakat genel esneklikleri nedeniyle, ayn─▒ zamanda ├╝niversiteye ├Âdeme yapmak i├žin giderek daha ├Ânemli bir yol haline geliyorlar. Yak─▒n zamanda yay─▒nlanan bir GF ┬ó okuyucu sorusu, ├╝niversiteye ├Âdeme yapmak i├žin bir Roth IRA kullanman─▒n a├ž─▒k ve kapal─▒ oldu─čunu a├ž─▒klayan bu makaleyi yazmam─▒ istedi.
Devam─▒n─▒ Oku
10 Y─▒lda 10 Parasal Tercihiniz
Yat─▒r─▒m

10 Y─▒lda 10 Parasal Tercihiniz

ÔÇťTek yapmam gereken formu ─░K departman─▒m haline getirmekti.ÔÇŁ Basit bir g├Ârevdi, ama bize at─▒lan en ├Ânemli ┼čeylerle ba┼ča ├ž─▒kmak i├žin tarafa itilmi┼čti. Form bir 401k kay─▒t firmas─▒yd─▒ ve m├╝vekkilim, ilk kullan─▒ma sunuldu─čunda ne yazm─▒┼č olabilece─čini merak ediyordu.
Devam─▒n─▒ Oku
Ortalama Borsa D├Ân├╝┼č├╝ nedir?
Yat─▒r─▒m

Ortalama Borsa D├Ân├╝┼č├╝ nedir?

ÔÇťOrtalama borsa iadesi nedir?ÔÇŁ Bu harika bir soru. Size cevab─▒ vermek i├žin ├že┼čitli kaynaklar kullanaca─č─▒m. Ama genellikle bu sorunun arkas─▒nda bir soru var. D├╝┼č├╝nebilir misin? ÔÇťBorsada zaman i├žinde neler yapabilece─čimi tahmin edebilirim?ÔÇŁ Bu genellikle sorulmakta olan sorudur ve ilk bak─▒┼čta bu iki benzer g├Âr├╝nebilir olsa da asl─▒nda asl─▒nda olduk├ža farkl─▒ bir soru.
Devam─▒n─▒ Oku