Maliye

Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?

Geçen gün öğle yemeği yediğim bir arkadaşımdaydım.

Öğle yemeği görüşmesinde, “Adam, nasıl bu kadar başarılı oldun?” Yorumunu yaptı.

İlk başta, bunu reddettim, çoğu kez böyle ücretsiz açıklamalarla utanıyorum.

Ama toplantıdan sonra ofise geri dönmeye başladığımda, merak ettim - vay, gerçekten bu kadar başarılı mıyım?

Bir girişimci olarak üstesinden gelmek için en büyük engellerden biri sürekli kendini sürekli değiştirmektir; Her zaman biraz daha fazlasını yapabildiğinizden, biraz daha fazla şey yapabildiğinizden, biraz daha fazla zaman geçireceğinizden şüphe duyuyorsunuz.

Esasen, girişimciler, asla tatmin olmazlar.

Sık sık geri adım atmak zorunda kaldım ve kendime kişisel başarı tanımımın ne olduğunu sordum ve bunun her zaman parayla ilgili olmadığını anlıyorum.

Benim sektörümde, hızlı para kazanmakla uğraşan çok sayıda genç silah mali danışmanıyla konuşuyorum, çünkü bu onların tek başarı metriğidir; ve nihayetinde üzücü çünkü günün sonunda, para roost'u yönetmiyor.

Yani, eğer birisi bana sorarsa, “Jeff, başarılı olduğunu mu düşünüyorsun?“Cevabım kesin,”Evet“. Ama neden düşündüğün için olmayabilir. Hadi benim bir göz atalım kişisel başarı tanımı:

Ailenin ve arkadaşların sevgisi var.

Büyüyen boşanmış bir aileden geldiğimde, aileme hiç bu kadar yakın olmadım.

Evet, Noel'i yaptık; Evet, Şükran Günü'nü yaptık ama kendimi diğer ailelerle ve belirli doğum günleri ve çeşitli geleneklerle nasıl bir araya getirdiğimi kıyasladığımda, her zaman büyümenin biraz farklı olduğunu hissettim.

Şimdi kendime ait üç oğlum var. Aile her şeydir.

Buna ek olarak, bugün altıncı sınıfta tanıştığım birkaç arkadaşım var.

Arkadaşlığımızın bu kadar yakın olması şaşırtıcı, ve istediğimiz kadar bir araya gelmemize rağmen, her yaptığımız zaman, hiç zaman geçmemiş gibi beni seçti.

Aile ve çocukluk arkadaşlarına ek olarak, kilisemizde de yeni dostluklar kazandık. Biz de bizim gibi küçük çocuklara sahip olan ve çeşitli şekillerde paylaşan ve ilişki kurabilen birçok çiftle bağlantı kurabildik. Sıkı bir grup aile ve arkadaş grubuna sahip olmak çok büyük bir nimettir ve kesinlikle benim başarımın bir parçasıdır.

Yaptığım şeyi seviyorum.

Geçenlerde, kariyerlerini değiştiren ve 30'ların başında diş hijyeni uzmanı olan bir adamla konuşuyordum. Daha önceki makine mühendisliği kariyerinde iki yıllık bir süre boyunca dört işten çıkarılma yaşadı. Diş mesleğini seçerek daha fazla işten çıkma deneyimini yaşamaya engel olacak daha güvenli bir sektör olduğunu düşündü.

İyi para kazandı ve işinde çok içerikli görünüyordu. Ona nasıl hoşlandığını sorduğumda cevabı, asla unutamayacağım bir şey. İşine sadece şu şekilde başvurdu,

"Çalışıyor. İşe gidiyorum, ödeme alıyorum ve bir gün diyorum. ”

Onun durumunda, işini sevmiyordu; Bu sadece bir amaç için bir yoldu. Kendisine ve ailesine verilecek fedakarlığı yapan birisine kesinlikle saygı göstermeme rağmen, işimi sevdiğimi söylemekten çok şanslıyım. İnsanların finansal hayatlarını anlamalarına yardım etmeyi seviyorum.

Açıkçası, benim işimde zorluklar var; 2008'deki finansal krizi hatırlıyor musunuz? İnan bana, unutmadım.

Ancak bu zorluklara rağmen, her gün, ofisimde veya blogumda olsun, insanlara yardım etme fırsatını elde ediyorum. Birilerine gerçekten yardım etmekten ve sorunlarına çözüm getirmekten ve onların ihtiyaçlarını karşılamaktan daha büyük bir duygu yoktur.

Diğer tutkuları takip etme özgürlüğü.

Bu makaleyi okuyorsanız, açıkçası blogumda okuyorsunuz. sahip olan kendi yatırım firmamı kurduBu, blog'um ve diğer iş girişimlerimi, ne zaman ve ne zaman ortaya çıktıklarında takip etme esnekliği veriyor. Bu girişimlerin bazılarını diğer bloglarda takip edebilirsiniz. Dolar ve Güller karımla başladım.

Facebook'ta ya da Twitter'da çalışmalarına devam etmelerine izin vermeyen bir işe sahip olan çok fazla insanla konuştum, bu çok küçük görünebilir, ama sevdiğim bu küçük özgürlükler.

Eğer kendi firmamı oluştururken rotaya gitmemiş olsaydım, blogumu bugünkü haline getiremedim.

Hatırlarsan Roth IRA hareketiBu benim önceki düzenlemede asla olmazdı.

Ne yapmak istediğinizi seçme ve seçme özgürlüğüne sahip olmak çok güçlü ve kişisel başarı tanımı için reçetemde kesinlikle bir bileşen.

Kişisel başarı tanımınız nedir?

Her gün yaptıklarınız hakkında ne hissediyorsunuz? Herkesin kendi başarı tanımı vardır, ancak başarının sizin için ne anlama geldiğini açıklığa kavuşturmak için zaman ayırırsanız ne bulacağınıza şaşırabilirsiniz.

Videoyu izle: Başarılı İnsanların 5 Sabah ALIŞKANLIĞI- Uzman Psikolog Merve Okhız

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

'Her Zaman Kalite Satın Almayı Öneren 3 Problem
Maliye

'Her Zaman Kalite Satın Almayı Öneren 3 Problem

Ucuza alın ve size mal olacak. Şüphesiz bu tavsiyenin bir versiyonunu daha önce duymuştunuz. Teorik olarak mantıklı. Ucuz hurda satın almak yerine, zaman ve zamanı tekrar değiştirmeniz gerekir; bu pahalı ve savurgandır, kalıcı olacak kaliteli ürünler alırsınız. Uzun vadede tasarruf edersiniz. Bu tavsiye teoride mantıklı olsa da, uygulamada bu kadar basit değildir.
Devamını Oku
Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri
Maliye

Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri

Tavsiyemi almadan önce, bana İyi Kept Cüzdanı için iki aylık bir yazı yapma fırsatı verdiğinden dolayı Deacon'a teşekkür etmek istiyorum. Makalelerimin ardındaki fikir, aylık maaşınızı mümkün olduğunca uzatmanıza yardımcı olmak için, birçoğu kullanıma hazır, para tasarrufu sağlayan ipuçları ve ilgili kuponlar sunmaktır.
Devamını Oku
Çocukken Para Kazanmak İçin 50 Yol
Maliye

Çocukken Para Kazanmak İçin 50 Yol

Bu teknoloji çağında çocuklar para kazanma konusunda çok sayıda seçeneğe sahipler. Uzun zamandır, bir çocuğun bir kaç dolar alma seçeneğinin, haftada birkaç saatliğine asgari ücretle işten çıkarıldığı günler gitti. Çocukken para kazanmanın en iyi yolu, onların içsel girişimcilerine dokunmalarıdır!
Devamını Oku