Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel.

Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor.

Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.

Ne kadar olacak sağlık giderlerini karşılamak için emekli olmak özel yaşam tarzınıza ve duruma bağlı olacaktır. Fidelity Investments'a göre, evli bir çiftin 240.000 dolar kadar paraya ihtiyacı olabilir ve bunların çoğu sadece sağlık hizmetlerinin masraflarını karşılamak için.

Emeklilik için hazırlanmaya başlıyorsanız, yapabileceğiniz çeşitli yollar vardır. sağlık giderlerinden tasarruf edin.

Şimdiki zaman yok

Maliyetlerinizi düşürmek istiyorsan, erteleme gerekmiyor. En iyi bahisten para kazanmaya başlamak. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, sağlık tasarrufu hesabı açmak (HSA). Bu vergi avantajlı hesaplar, nitelikli tıbbi faturalar için ödeme yaparken, para tasarrufu yapmak ve faiz elde etmek için ideal bir yoldur. Kullanılmayan paralar sadece hesapta kalacak ve bir sonraki yıla devredecek. Bir HSA ile sayısız fayda vardır ve 55 ile 65 yaşları arasındakilerin her yıl hesapta 1.000 dolarlık ek tasarruf yapmasına izin verilir.

Yeterli kapsama sahip misiniz?

Yaşlandıkça sağlık ihtiyaçlarınız sıklıkla değişir. Genel olarak, insanlar mevcut politikalarına sağlık sigortası kapsamı eklemelidir, ancak bazı durumlarda gerçekten ihtiyaç duymadığınız ya da kullanmamanız için kapsama ödeyebilirsiniz. Lisanslı bir sağlık sigortası acentesiyle oturmak ve ek faydalara ihtiyacınız olup olmadığını görmek için ince dişli bir tarakla sağlık planınızı gözden geçirmeniz veya bir kısmını kesmeniz iyi bir fikirdir. Ek faydalar sağladıkça orijinal Medicare yerine emekli olduğunuzda Medicare Supplement veya Medicare Advantage planıyla daha iyi olabilirsiniz.

Uygun Bakım Yasası'na gelerek gelin

Uygun Bakım Yasası tamamen uygulandığında, birkaç yeni sağlık sigortası yasaları yürürlükte olacaktır. Çoğu yaşlı, reformlardan faydalanacak ve ayrıntıları bilmek önemlidir. Örneğin, kendi cebinizden veya başka herhangi bir ücretinizden ortak ödemeye ihtiyaç duymadan önleyici bakım alabileceksiniz.

Öte yandan, önleyici nedenlerle bir sağlık hizmeti sağlayıcısını ziyaret ediyorsanız ve aynı zamanda ek bir hizmet veya prosedür alıyorsanız, ödeme yapmanız gerekebilir. Tedaviden önce finansal sorumluluklarınızın ne olduğunu tam olarak bilmek iyi bir fikirdir.

Daha iyi bir anlaşma için gözünüzü uzak tutun

Sadece bir Medicare planınız olduğu için hayat için ona bağlı kaldığınız anlamına gelmez. Programın açık kayıt dönemi boyunca her yıl pazarda neler olup bittiğini takip edin. Sağlık sigortası sağlayıcılarının yeni politikalar yayınlayabileceğini ve daha eski olanları atabileceğini göreceksiniz.

Tabi ki, oranları da artırabilirler. Mümkün olan en iyi fiyata mümkün olan en iyi kapsama alanını aldığınızdan emin olmak için tüm seçeneklerinizi karşılaştırmak için zaman ayırın.

Sağlık planınızın ne yaptığını biliyor ve kapsamaz

Emekli olduğunuzda, Medicare’in ve diğer sağlık planlarının tam olarak ne kapsadığını bilmek önemlidir. Uzun süreli bakım hemşirelik bakımı gibi bir şey sağlandığını ve maliyetlerin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Bu tür bir bakımın gerekip gerekmediğini tahmin etmek imkansız olsa da, çok pahalı olmayanlar için biraz fazladan ödeme yapmaya değer olabilir. Kapsama olmadan, bakım evinde kalma maliyeti astronomik olabilir.

Videoyu izle: Zirve Bordro Kaydı-Maaş Hesaplama-Maaş Bordrosu Yapıma-SGK Bildirimleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

5 yıldan az bir sürede 100 bin dolar borcu nasıl ödediler?
Maliye

5 yıldan az bir sürede 100 bin dolar borcu nasıl ödediler?

109.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Eşim ve ben on üç yıl boyunca sürekli harcama üzerinden 109.000 $ kredi kartı borcu kadar racked. Bu miktar, yiyeceklerden akşam yemeği partilerine, Hawaii ve Meksika'ya yapılacak gezilere kadar her şeyi temsil ediyor. Sadece bir bütçemiz yoktu ve gelirimizi kredi kartlarıyla tamamladık.
Devamını Oku
2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler
Maliye

2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler

Bu sene, hayatımın 2013 yılında bir yıl öncesine göre tamamen farklı göründüğü çok şey oldu. Bazı değişiklikler beklenmedik, ama yine de iyiydi. İşte 2013'te neler olduğu ve gelecek sene için hedeflerimin kısa bir özeti. 2013 yılına dönüp baktığımda işimi bıraktım Finansal Planlamacı olarak kendimi tam zamanlı olarak çalışmaktan çıktım NYC'deki Fox News'de 18.000 $ 'lık borcunu ödemek için harcanıyordu. Başkalarına yardım etmek için “18 ayda Borçsuz” adlı ücretsiz bir çevrimiçi sınıf oluşturdu b
Devamını Oku
Ulusal Yaşam Grubu Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Ulusal Yaşam Grubu Hayat Sigortası İncelemesi

Herhangi bir iyi, sağlam mali plan oluştururken hayat sigortası koruması düşünülmelidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, kazazedeleriniz tarafından çok çeşitli nedenlerle kullanılabilir. Bunlar, bir ev ipoteği de dahil olmak üzere, borçların ödenmesini ve cenaze ve diğer nihai masrafları ödemeyi ve aylık faturaların ödenmeye devam etmesini sağlamayı içerebilir.
Devamını Oku