Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel.

Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor.

Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.

Ne kadar olacak sağlık giderlerini karşılamak için emekli olmak özel yaşam tarzınıza ve duruma bağlı olacaktır. Fidelity Investments'a göre, evli bir çiftin 240.000 dolar kadar paraya ihtiyacı olabilir ve bunların çoğu sadece sağlık hizmetlerinin masraflarını karşılamak için.

Emeklilik için hazırlanmaya başlıyorsanız, yapabileceğiniz çeşitli yollar vardır. sağlık giderlerinden tasarruf edin.

Şimdiki zaman yok

Maliyetlerinizi düşürmek istiyorsan, erteleme gerekmiyor. En iyi bahisten para kazanmaya başlamak. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, sağlık tasarrufu hesabı açmak (HSA). Bu vergi avantajlı hesaplar, nitelikli tıbbi faturalar için ödeme yaparken, para tasarrufu yapmak ve faiz elde etmek için ideal bir yoldur. Kullanılmayan paralar sadece hesapta kalacak ve bir sonraki yıla devredecek. Bir HSA ile sayısız fayda vardır ve 55 ile 65 yaşları arasındakilerin her yıl hesapta 1.000 dolarlık ek tasarruf yapmasına izin verilir.

Yeterli kapsama sahip misiniz?

Yaşlandıkça sağlık ihtiyaçlarınız sıklıkla değişir. Genel olarak, insanlar mevcut politikalarına sağlık sigortası kapsamı eklemelidir, ancak bazı durumlarda gerçekten ihtiyaç duymadığınız ya da kullanmamanız için kapsama ödeyebilirsiniz. Lisanslı bir sağlık sigortası acentesiyle oturmak ve ek faydalara ihtiyacınız olup olmadığını görmek için ince dişli bir tarakla sağlık planınızı gözden geçirmeniz veya bir kısmını kesmeniz iyi bir fikirdir. Ek faydalar sağladıkça orijinal Medicare yerine emekli olduğunuzda Medicare Supplement veya Medicare Advantage planıyla daha iyi olabilirsiniz.

Uygun Bakım Yasası'na gelerek gelin

Uygun Bakım Yasası tamamen uygulandığında, birkaç yeni sağlık sigortası yasaları yürürlükte olacaktır. Çoğu yaşlı, reformlardan faydalanacak ve ayrıntıları bilmek önemlidir. Örneğin, kendi cebinizden veya başka herhangi bir ücretinizden ortak ödemeye ihtiyaç duymadan önleyici bakım alabileceksiniz.

Öte yandan, önleyici nedenlerle bir sağlık hizmeti sağlayıcısını ziyaret ediyorsanız ve aynı zamanda ek bir hizmet veya prosedür alıyorsanız, ödeme yapmanız gerekebilir. Tedaviden önce finansal sorumluluklarınızın ne olduğunu tam olarak bilmek iyi bir fikirdir.

Daha iyi bir anlaşma için gözünüzü uzak tutun

Sadece bir Medicare planınız olduğu için hayat için ona bağlı kaldığınız anlamına gelmez. Programın açık kayıt dönemi boyunca her yıl pazarda neler olup bittiğini takip edin. Sağlık sigortası sağlayıcılarının yeni politikalar yayınlayabileceğini ve daha eski olanları atabileceğini göreceksiniz.

Tabi ki, oranları da artırabilirler. Mümkün olan en iyi fiyata mümkün olan en iyi kapsama alanını aldığınızdan emin olmak için tüm seçeneklerinizi karşılaştırmak için zaman ayırın.

Sağlık planınızın ne yaptığını biliyor ve kapsamaz

Emekli olduğunuzda, Medicare’in ve diğer sağlık planlarının tam olarak ne kapsadığını bilmek önemlidir. Uzun süreli bakım hemşirelik bakımı gibi bir şey sağlandığını ve maliyetlerin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Bu tür bir bakımın gerekip gerekmediğini tahmin etmek imkansız olsa da, çok pahalı olmayanlar için biraz fazladan ödeme yapmaya değer olabilir. Kapsama olmadan, bakım evinde kalma maliyeti astronomik olabilir.

Videoyu izle: Zirve Bordro Kaydı-Maaş Hesaplama-Maaş Bordrosu Yapıma-SGK Bildirimleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yakezie Karnavalı
Maliye

Yakezie Karnavalı

Yakezie'ye aşina olmayanlarınız için, web'in en büyük kişisel finans ve yaşam tarzı blog ağıdır. Her hafta, blogcuların en yeni makalelerini başka bir blogcu web sitesinde öne çıkarmaları için gönderdikleri bir “Karnaval” olarak adlandırılan bir fırsat sunuyorlar. İşte bu hafta için seçimler Yakezie karnaval: Kâr Payı Büyümesi Yatırımcı @ Kâr Payı Büyüme Yatırımcı, Kâr Payına Yatırım Yapıyor - Bilime Karşı Bilişim - Başarılı temettü yatırımını tanımlama süreci, bilimden daha çok sanattır.
Devamını Oku
Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır
Maliye

Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır

Birkaç yıl boyunca bir araba sürdüğünüzde veya başka bir motorlu taşıtınız varsa, motosikletinizde, teknenizde veya ATV'de garajınızda başka motorlu araçlarınız varsa, garajınızda birkaç eski araba aküsü olabilir. Evi temizlemeye hazır olduğunuzda, onları çöp tenekesine atmaktan iki kez hiçbir şey düşünemezsiniz.
Devamını Oku
Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri
Maliye

Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri

Tavsiyemi almadan önce, bana İyi Kept Cüzdanı için iki aylık bir yazı yapma fırsatı verdiğinden dolayı Deacon'a teşekkür etmek istiyorum. Makalelerimin ardındaki fikir, aylık maaşınızı mümkün olduğunca uzatmanıza yardımcı olmak için, birçoğu kullanıma hazır, para tasarrufu sağlayan ipuçları ve ilgili kuponlar sunmaktır.
Devamını Oku
Serbest Hedef Örnekleri Almak için 5 Yol
Maliye

Serbest Hedef Örnekleri Almak için 5 Yol

Ücretsiz Hedef örnekleri için bir İnternet araması yaparsanız, Target's Sample Spot sayfası üzerinden ücretsiz numune alabileceğiniz hakkında düzinelerce blog paylaşırsınız. Ne yazık ki, bu program artık mevcut değil, ancak hedeften ücretsiz örnekler ve başka şeyler alabilmenin birkaç yolu daha var. Sanırım hepimiz özgür şeyler almaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku