Yatırım

Motif İnceleme - Uzmanlar ile Yatırım

Bu Motif incelemesine başladığımda, yatırım yapmanın en iyi yolunun da yatırım yapmanın en sıkıcı yolu olabileceğini biliyordum.

Al ve tut. Al ve tut. Satın al, evet,… ambar!

Uzun vadeli yatırımlar kitleler için tavsiyemdir ve ne yazık ki, bu yatırım için çok heyecan verici bir yol değildir.

Bunu düşün. Paranızı iyi çeşitlendirilmiş bir portföyün içine atmak ve 20, 30 veya 40 yıl boyunca orada oturmak ne kadar heyecan verici? Fazla değil. Öyleyse, emekli olana kadar ve bir yüzme havuzunu doldurmak için yeterli paranız olduğunu fark edene kadar.

Şahsen, yatırım yapmaktan heyecan duyuyorum, ister 1000 dolarlık yatırım yapmak gibi küçük miktarlarda olsun, isterse daha büyük olsun ve 20.000 dolarlık yatırım yapmanın en iyi yolunu bulmak gibi. Ama anlıyorum ki çoğu insan için, yaptıkları işin bir parçası çünkü onların geleceğine yatırım yapmanın önemini anlıyorlar.

Her zaman insanlar için yatırım yapmanın yollarını araştırırken günlük ticaretin tehlikeleri konusunda onları uyarıyorum. Neyse ki, yatırım yapmak için biraz baharat eklemeye söz veren yeni şirketler var.

Bu şirketlerden biri Motif Yatırım.


Hesap aç

 • Hızlı bakış
 • Hisse başına 4.95 $ veya motif başına 9,95 $; otomatik yatırım $ 9,95 / mo'dan başlıyor
 • Bir “motif” 30 farklı hisse senedi içerir
 • Minimum bakiye yok
 • Önemsediğiniz bireysel şirketlere doğrudan yatırım yapın
 • Finansal bir profesyonel olmanıza gerek kalmadan ihtiyaçlarınıza ve risk tercihlerinize göre hazırlanmış kapsamlı bir portföy oluşturun

Hesap aç

Neyse bir Motif nedir?

Geleneksel olarak, bir miktar para yatırmak isterseniz, muhtemelen risk tolerans düzeyinize uygun bir hisse senedi ve tahvil portföyü seçecek bir mali danışmanla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Bu hala yatırım yapmak için mükemmel bir yoldur, ancak ya DIY-tipi iseniz ve yatırım süreci hakkında biraz bilgi edinmek istiyorsanız?

Pekala, öğrenecek çok şeyin var.

Gelişmekte olan pazarlara ne kadar yatırım yapmanız gerekir? Büyük kapak stokları nasıl gidiyor? Yatırım fonu ücretlerinde ödemek için aşırı miktarda ne var? Aracılık hesabı açmak için en iyi yerler hangileridir? Bunlar, sağlam bir portföy oluşturmak için cevaplamanız gereken soruların sadece küçük bir bölümüdür.

Bu şey hakkında fazla bilgin yoksa, yalnız değilsin. İhtiyaçlarınıza ve risk tolerans seviyenize göre hazırlanmış kapsamlı bir portföy oluşturmak çok zor.

Motif günü kurtarıyor. Motif Yatırım, bildiğiniz ve önemsediğiniz şeylere çevrimiçi yatırım yapmanıza olanak tanır.

Örneğin, elektrikli araçlar üzerinde çalıştığınızı ve geleceğin yolu olduğunu düşündüğünüzü varsayalım. “Battery Charged” motifine yatırım yapabilirsiniz. Ya da, 5.000 $ 'a Apple’a yatırım yapmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz - belirli sayıda hisse satın almak zorunda değilsiniz.

Görüyorsunuz, motifler, tek bir fikre ya da değere dayanan hisse senedi gruplarıdır. “Robotik Devrim” motifine veya “Tıbbi Cihazlar” motifine yatırım yapabilirsiniz. Motif Yatırım web sitesini ziyaret edin ve ne yapmak istediğinizi araştırın - ilgi alanlarınızla ilgili bir motif bulacağınızdan neredeyse emin olun.

Bu havalı. Gerçekten mi güzel.

Niye ya? Kitlelere, yatırımın karmaşıklıklarını anlamadan, neye önem verdikleri konusunda yatırım yapmalarını sağlar.

Motifler Nasıl Oluşturulur

Daha önce de belirtildiği gibi, motifler tek bir fikre dayanan bir stok sepetidir. Bir motif seçtiğinizde, motifle ilgili tüm detayları okuyabilirsiniz. Hisse senetleri bölümlere ayrılmıştır.

Örneğin, “Robotik Devrim” motifi, aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

 • Askeri ve Savunma
 • Tıbbi uygulamalar
 • Endüstriyel Çözümler
 • Deniz Araştırmaları
 • Tüketici ürünleri

Segmentlerin her birinin yanında, segmentin temsil ettiği tüm motifin ne kadarını gösteren yüzdeler vardır. Bu, her bir motifin nasıl ağırlıklandırıldığını anlamanıza yardımcı olduğu için yararlıdır. Motifin nasıl ağırlıklandırıldığını kabul etmezseniz, her zaman başka, benzer bir motif seçebilirsiniz.

Her segmentin altında stoklar var. Yatırım yaptığınız tam şirketleri ve her bir hisse senedinin temsil ettiği portföyün yüzde kaçını öğreneceksiniz.

Bu Motifleri Kim Kuracak?

150'den fazla profesyonelce inşa edilmiş motifler var.

Bu, sıralamak için ezici bir rakam olabilir, ancak Motif, profesyonel olarak oluşturulmuş motifleri kategorilere ayırarak aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanızı kolaylaştırır:

 • sektörleri
 • Gelir Stratejileri
 • Ticaret Stratejileri
 • Küresel Fırsatlar
 • Değerler Tabanlı
 • Varlık Tahsisi

Daha fazlası için açsanız, Motif topluluğu tarafından inşa edilen veya özelleştirilen 180.000'den fazla motif de vardır. Bu çok, insanlar.

Evet, bu kendi motifinizi oluşturabileceğiniz ve arkadaşlarınız, aileniz veya hayranlarınızla paylaşabileceğiniz anlamına gelir. Aslında, tam olarak yaptığım bu. Birkaç hisse senedi seçtim ve İyi Mali Cents motifini yarattım. AT & T Inc. ve Cincinnati Financial Corp. da dahil olmak üzere bu motifte bir kaç tane güzelim var.

Motif Maliyeti Ne Kadardır?

Bu, Motif Investing'in en iyi parçalarından biri: ucuz.

Çoğu hizmet, belirli bir hisse senedi için 5 ila 10 ABD Doları tutarında ticaret komisyonu ücretlendirir. Ancak bir motife yatırım yaparsanız, sadece 9,95 $ karşılığında 30'a kadar stok elde edersiniz.

Ve evet, o zaman bir motif satın alırsanız, nasıl isterseniz onu özelleştirin, ya da zeminden inşa ederseniz, 9.95 $ 'lık bir ücret uygulanır. Bu oldukça basit.

Bununla birlikte, bu fiyatlandırma, motifler sattığınızda, sahip olduğunuz tüm ilave motifleri satın aldığınızda veya bir motif içindeki pozisyonları yeniden dengelediğinizde de geçerli olacaktır.Bu şaşırtıcı değil ve fiyatlandırma yapısı hala mükemmel bir anlaşmayı temsil ediyor.

Ayrıca, sahip olduğunuz tüm bir motifi satmak için “Tümünü Sat” siparişi vermediğiniz sürece, bu alış ve satış emirleri için minimum yatırım tutarının 250 $ olduğunu unutmayın. SSS sayfasında, "300 $ 'a kadar yatırım yapmaya başlayabileceğinizi" belirtmekte fayda var. Bu daha yüksek miktar, listelenen motiflerin alım satımı ücretini ödeyebilmeniz için listelenir. Bu zaten iyi bir öneri. Motiflere yatırım yapacak olursanız, büyük olasılıkla ücretinize değer vermek için motife biraz para koymak isteyeceksiniz.

Şimdi, “Tamam, Jeff, motifi anladım, ama eğer sahip olduğum bir motif içinde bireysel hisseleri alıp satmak istersem?” Diye düşünebilirsiniz.

Bu iyi bir soru. Belirli bir hisse senedi bulursanız, sahip olduğunuz bir motif için artık bir anlam ifade etmiyorsanız bunu yapmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, bireysel hisse senetleri ve ETF'leri sahip olduğunuz motiflerde alıp satabilirsiniz ve sadece stok başına veya ETF başına 4.95 $ 'a mal olur. Bu, tüm motifleri alıp satmaya kıyasla daha dik olmakla birlikte, diğer hizmetlerle rekabet ediyor.

Bu arada, aynı fiyata sahip olduğunuz motiflerin dışında, bireysel hisse senetleri ve ETF'leri de alıp satabilirsiniz. Bonus!

Motif Investing ile başka ücretler var, ama çoğunun muhtemelen hiç yaşamayacaksınız. Motif Yatırım ücretleri ve ek fiyatlandırma detaylarının bir listesi.

Let's Talk İade

Motif Investing'e yatırım yaptığınızda, unutmayın ki, portföyünüz profesyonel bir finans danışmanı tarafından tasarlanan bir portföy olarak çeşitlendirilmeyecektir.

Örneğin, birkaç farklı motife yatırım yapın. Evet, çeşitlendirildiniz, ama bu motifler muhtemelen bir bütün olarak piyasayı yakından temsil etmiyor. Bu yüzden, getirilerinizin bir endeks fonuna yatırım yapmaktan daha uçucu olacağını düşündüğünüzü düşünüyorum. Bu mutlaka kötü bir şey değil, bilmesi gereken bir şey.

Motif, önceden oluşturulmuş profesyonel motifleri kullanarak yıllık% 16,3'lük ortalama geri dönüşe sahip olsa da, bu rakamın yaratılışından başlayarak, çok uzun zaman önce olmayan verileri kullandığını hatırlamak önemlidir (1 Ocak 2012'den 31 Temmuz 2015'e kadar) . Bunu web sitelerinde adil bir şekilde temsil etseler de, bu rakamın borsadaki uzun vadeli tarihsel getirilerle karşılaştırılmaması gerektiğini belirtmek önemlidir - bu elma ve portakaldır.

Motif sizin için doğru yatırım mıdır?

Bu, arkadaşlarım, önemli soru. Motif sizin için doğru yatırım mıdır?

Orada sadece her yatırım hizmeti gibi, Motif Yatırım herkes için doğru değildir. Ancak, olduğu Pek çok kişi için doğru, bu yüzden kendinize en çok hangi grupla hizalanacağınızı sorun:

Emeklilik için yatırım yapmak

Emekliliğe yatırım yapmak, muhtemelen yatırım yapmanın en önemli nedenidir. Motif Yatırım, emeklilik yatırımlarına nasıl uyum sağlıyor?

İyi haber, Motif Yatırım ile bir Roth IRA, Geleneksel IRA veya Rollover IRA açabilirsiniz. Roth IRA kuralları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Böyle bir hesabı açmak veya sürdürmek için herhangi bir ücret yoktur. Ancak, 95 $ 'lık bir hesap sonlandırma ücreti var. Bu açıkça belli değil, ancak emeklilik hesabınızı uzun süre tutmaya devam edecekseniz.

Bu emeklilik hesabı seçenekleri ve düşük asgari yatırım ile Motif Investing, kişisel mali danışmanlar tarafından sık sık ihtiyaç duyulan daha büyük bakiyeye sahip olmayan birçok müşteriyi ağırlamak için iyi bir konumdadır.

Öte yandan, sadece birkaç kesime yatırım yapmak için Motif'i kullanabilecek insanlar hakkında bazı endişelerim var; “Minimal İnvazif Cerrahi” ve “Modern Savaş” deyin. Emeklilik paranızın tümünün bu kadar özel olarak yatırılması, yapılması gereken en akıllıca şey değildir. Demek istediğim, belki de dünya savaşı patlak veriyor ve ayaktan ameliyatlar son derece popüler hale geliyor, ancak bahislerinizi sadece birkaç motif üzerine yerleştirmek “uygun çeşitlilik” olarak adlandırdığım şey değil.

Bununla birlikte Motif Investing, emeklilik için yeni yatırım yapmaya başlayanlar ve iyi çeşitlendirmek için kendi kendini kontrol eden kişiler için harika. Eğer siz buysa, Motif Yatırım'a bakın.

Kısa vadeli hedeflere yatırım yapmak

Bireysel motiflerin, muhtemelen iyi çeşitlendirilmiş bir portföyden daha yüksek olma olasılığı daha yüksektir. Yani kısa vadeli bir yatırım arıyorsanız, Motif Investing muhtemelen sizin için doğru değildir.

Bunun yerine, paranız için en iyi kısa vadeli yatırımlardan 11 tanesi.

Eğlenmek için yatırım yapmak

Motif Investing'in emeklilik için çok çeşitliliğe sahip bir portföyü olan insanlar için nasıl iyi olacağını ve sadece eğlenmek için nasıl daha çok yatırım yapmak istediğini görebiliyorum.

Motif Investing, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli eğlenceli motiflerle, ne olduğunu görmek için biraz para ile “oynamak” isteyenler için harika. Tabii ki, bu hala her zaman ciddi bir şekilde yapılmalıdır.

Örneğin, uçaklar, kamyonlar, trenler ve hemen hemen her şeyi bir şeyleri hareket ettiren bir motorla hayran olduğunuzu varsayalım. Taşımacılığın finansal geleceğine de inanıyorsanız, “Taşımacılık Amerika” motifine yatırım yapmaktan keyif alabilirsiniz.

Zaten finansal olarak güvenceniz varsa ve biraz fazladan parayla biraz eğlenmek istiyorsanız, Motif Investing'i deneyin.

Son düşünceler

Motif Yatırım, ilginizi çeken şeylere yatırım yapmanın benzersiz ve kolay bir yoludur - çok düşük bir fiyata.

Benzersizdir çünkü önemsediğiniz şirketlere yatırım yapabilir ve tüm hisse senetlerine yatırım yapmak yerine tam dolarlara yatırım yapabilirsiniz. Bu onu rekabetten ayıran şeydir.

Motif, çevrimiçi arayüzü sayesinde basit ve kapsamlı olduğu için de harika.Her bir motif hakkında bilinçli bir karar vermek için yatırımların karmaşıklığını anlamak zorunda değilsiniz.

Bu, her yatırımcı için doğru seçim değildir, bu yüzden tüm seçeneklerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederim:

 • şerefiye
 • OptionsHouse
 • Kişisel Sermaye
 • Scottrade
 • TradeKing
 • E * Trade

Umarım bu Motif incelemesinden memnun kalırsınız. Size ve yatırım hedeflerinize iyi bir uyum gibi görünüyorsa, bunu deneyin ve yorumlarda ne düşündüğünüzü bana söyleyin!

Videoyu izle: Motif Birleştirme (3 Farklı Yöntemle) / Motif Birleştirme Teknikleri

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Önlemek için 12 yaygın IRA Hatalar
Yatırım

Önlemek için 12 yaygın IRA Hatalar

IRA'lar (Bireysel Emeklilik Hesapları) emeklilik planlamasında hayati bir araçtır. Genç yatırımcılar Roth IRA'yı tercih ederken, bebekler geleneksel IRA'yı seçebilir. Emekli olduğunuz zaman, tüm emeklilik varlıklarınızı bir rollover IRA'ya dönüştürmek isteyebilirsiniz. Çok fazla seçenek ve hatta daha fazla seçenek, emeklilik için planlarken doğru IRA'nın seçtiği bir şeyden ötürü birilerini geride bırakabilir.
Devamını Oku
Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar
Yatırım

Paranız İçin En İyi 11 Kısa Vadeli Yatırımlar

Yatırım yapmam gereken 65.000 dolar var ama bankanın sunduğundan daha fazlasını yapmak istiyorum. Sınırlı riskli kısa vadeli bir yatırımda yüksek getiri nereden alabilirim? Bu tam soru bana sadece geçen gün soruldu. Ne sıklıkta benzer bir şey istediğime şaşıracaksınız. Kesinlikle güvenebileceğimden daha fazla zaman geçti!
Devamını Oku
Senin Hamur Throwdown 2.0 büyümek
Yatırım

Senin Hamur Throwdown 2.0 büyümek

EVET! “Hamurun Fırlaması 2.0'ı Büyüt” burada! Var mısın? Finansal özgürlüğün sağlanmasında yatırım, denklemin önemli bir parçasıdır. Şahsen, öncelikle yatırım fonlarına ve ETF'lere yatırım yapıyorum, ancak, alıştığımdan biraz farklı bir meydan okumaya katılmam istendi.
Devamını Oku