Yatırım

Paranın Küçük Miktarlarına Yatırım Yapmanın 15 Yolu (ve büyük miktarda paraya dönüştürün)

100 $ 'a Yatırım Yapmanın 16 Yolunda, sadece birkaç dolar olduğunda nasıl yatırım yapacağınıza dair önerilerde bulundum.

Bu yazıda bir çentik almak istiyorum, yani bir kaç dolardan fazla paranız olduğunda yatırım yapabileceksiniz, ama geleneksel yatırım araçlarının genellikle ihtiyaç duyduğu binlerce şey değil. Ayrıca paranın karşılığını en kısa vadeli yatırımlarla kontrol edebilirsiniz!

Yatırım yapmaya başlamadan önce, başlamak için binlerce dolara sahip olmanız gerektiğini düşündüğüm aynı yanlış anlaşılmanın altındaydım ve düşüncelerim 10K'ya nasıl yatırım yapacağım ya da 100k'a nasıl yatırım yapacağımdı? Artık yatırım dünyası hakkında daha fazla şey biliyorum ve bu aynı düşünceler ve korkularla size yardımcı olabilirim.

Şaşırdım - şok oldum - hisse senedi piyasasına yatırım fonları ile ayda sadece 50 $ ile yatırım yapmaya başlayabilirim.

Ve ben de aynısını yaptım. Daha sonra yatırım fonlarının en iyisi olduğunu öğrendiğimde bile, kendime yatırım yapmaya başladığım gerçeği benim için çok büyüktü.

Ve birçokları için, daha sonra servet biriktirmelerini önleyen ilk adım.

Kendinize yatırım yapmak binlerce gerektirmez, sadece başlıyor.
Tweet'e Tıkla

Bizim amacımız için tanımlayacağız küçük miktarlarda para 100 $ 'dan fazla bir şey olarak, ama 1000 $' dan fazla değil. Bu parametreye dayanarak, küçük miktarlarda para yatırmanın 15 yolu vardır. Yatırımınıza başlamak için fazladan nakit bulmakta yardıma ihtiyacınız var mı? Hızlı para kazanma konusunda bu ipuçlarına göz atın!

Küçük miktarlarda para yatırmanın en iyi 15 yolu:

 1. Banka Yatırımları
 2. şerefiye
 3. Ödünç Kulübü
 4. motif
 5. Borcunu Öde
 6. İşveren Emekli Emekli
 7. Kendi Emeklilik Planınız
 8. başarılı olmak
 9. ABD Hazine Menkul Kıymetler
 10. Kendi Becerileriniz
 11. Temettü Geliştirme Planları (DRIPS)
 12. Yatırım Fonları ve ETF'ler
 13. Loyal3
 14. Online Aracılık Firmaları
 15. Kendi işiniz

1. Banka Yatırımları

Emin olmak için, en azından mevcut yatırım ortamında değil, bankaya yatırımlarınızda çok fazla para kazanamayacaksınız. Ancak, bankaların sunduğu avantaj, çok az para harcayabileceğiniz (para piyasası hesaplarında ya da mevduat belgelerinde), paranızla biraz ilgilenebiliyorsunuz ve neredeyse sıfır zarar riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz.

Dürüst olalım, bunlar en heyecan verici yatırımlar değil, banka yatırımları için en iyi amaç, daha sonra yüksek risk / yüksek ödül tipi yatırımlar için daha fazla sermaye biriktirecek bir yer olarak kullanmaktır. Bu listedeki yatırımlardan bazıları, başlamak için 500 ABD Doları veya 1.000 ABD doları gerekir. Bu bir ton para olmasa da, daha küçük bir yatırımla başlıyorsanız, en iyi bahsiniz biraz para biriktirmek ve yatırım seçeneklerinizi genişletmek için zaman ayırmak olabilir.

2. İyileştirme

Çok düşük ücretlerle portföyünüzün profesyonel yönetimini sunan bir dizi “robo danışmanı”, çevrimiçi yatırım platformları bulunmaktadır. Küçük yatırımcılar için en iyilerden biri İyileştir. Sitenin risk toleransınızın ne olduğunu belirleyebilmesini sağlayan çevrimiçi bir anket doldurarak başlarsınız.

Bu değerlendirmeye dayanarak, birkaç farklı borsa yatırım fonunu (ETF) içeren bir tahsisat ile sizin için bir portföy oluşturulur. Bu tahsisattan dolayı, tek sorumluluğunuz hesabınıza para yatırmaktır. Yatırım seçiminizi veya yatırımlarınızı yeniden dengelemeniz gerekmez.

İyileştirme yatırımlarının asgari başlangıçta depozito yükümlülüğü bulunmuyor. Aylık olarak 100 $ 'a kadar katkıda bulunarak bir hesap açabilirsiniz. Hesabınızı korumak için yıllık yönetim ücreti, hesap bakiyenizin% 0,35'i olup, 10.000 ABD Dolarının altındadır. Yönetim ücreti kayan bir ölçekte çalışır ve hesap bakiyeniz büyüdükçe düşer.

3. Ödünç Verme Kulübü

Borç verenlerin kredi almak için kullandıkları bir online peer-to-peer (P2P) kredi platformu olan Lending Club, yatırımcılar - a.k.a. verenler - Bu krediler için nakit sağlamak. Buna karşılık, yatırımcılar yatırımları için çok az ödüllendirilir. Çift hanelerde getiri oranları Lending Club ile pek bilinmemektedir.

Tek bir krediye (ya da notunuza) 25 $ 'a kadar yatırım yapabilirsiniz, yani $ 1000 minimum başlangıç ​​yatırımı ile portföyünüzü 40 farklı nota arasında dağıtabilirsiniz.

Lending Club ile sınırlama, birçok devletin platforma yatırım yapabilmeniz için minimum net değer şartlarına sahip olmasıdır. Dolayısıyla, yatırım yapabileceğiniz gerçek miktar küçük olsa da, katılmak için önemli bir varlık tabanını göstermeniz gerekebilir. Lending Club ile yatırım yapmakla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Lending Club incelememize göz atın.

4. Motif

Motif, belirli bir yatırım kriterine dayanan mevcut mini yatırım fonlarını inşa ettiğiniz veya yatırım yaptığınız farklı bir yatırım platformudur. Bu mini yatırım fonları denir motiflerplatformun ismini nereden alıyor?

Örneğin, Hawaii'de güneş enerjisi üzerine inşa edilmiş bir motife veya Panama'da çöp geri dönüşümüne yatırım yapabilirsiniz. Tam anlamıyla yüzlerce motif vardır ve bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek, Motif İnceleme çalışması yapmak ve eğer hoşunuza giden şeyleri bulamazsanız, her zaman kendinizinkini yaratabilirsiniz.

Minimum yatırım 250 $ 'dır, bu da herhangi bir tek motife yatırım yapmak için asgari olanıdır. Her bir motif, 30 farklı menkul kıymete yatırılabilir ve yeni bir motif oluşturmak ya da var olana yatırım yapmak için 9.95 $ 'lık bir işlem ücreti vardır.

5. Borç Ödeme

Borcunu ödemek için öneriyle yola çıkmanın iki nedeni vardır. Birincisi, borcunuz, özellikle teminatsız borcunuz varsa veya acil durumlar için paranız varsa, küçük miktarlarda para yatırmamanız gerektiğidir.

İkincisi ise borcunu ödemek, ortalamanın üstündeki en iyi yollardan biri. ve garantili Paranızdaki getiri oranı. Bu durum özellikle kredi kartı bakiyesi üzerindeki faiz yükünün çift haneli olması durumunda doğrudur - ortalama yatırımcının çift haneli getiri elde etmesi için herhangi bir yer bulunmamaktadır.

Yılda% 15,99'luk bir faiz oranıyla 1.000 dolar bakiyeli bir kredi kartınız olduğunu varsayalım. Bu kartı ödeyerek, neredeyse sonsuza kadar paranızda yaklaşık% 16'lık bir geri dönüş oranını kilitlersiniz!

Bu kartı, 0 faizi olan birçok kredi kartından birine bakiyede gezinerek daha hızlı gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, her ödeme doğrudan karttaki bakiyeye ve faiz oranına gitmez (bu teklifler sadece sınırlı bir süre için geçerlidir, bu yüzden hızlı ödeme yapın!).

6. İşvereniniz Emekli Emeklilik Planı

Bu muhtemelen küçük miktarlarda para yatırmanın en kolay yolu ya da hiç paranız olmasa bile. Bunun nedeni genellikle maaş kesintisi olarak ayarlanmasıdır, böylece emeklilik planına gitmek için maaş çekinizin bir yüzdesini tahsis edebilirsiniz.

İşveren planı tarafından belirlenen kurallara bağlı olarak, seçtiğiniz maaş miktarınızı hemen hemen% 1 ila% 20 veya daha düşük olarak belirtebilirsiniz. Bu şekilde, yatırım yapmak için büyük bir yuva yumurtasına sahip olmanıza bile gerek yoktur. Her maaşla hesabınıza küçük miktarlar ekleyebilir ve mevcut sermayenizin (ve işveren planınızın) izin vereceği herhangi bir yatırım türüne yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

En iyisi vergi avantajları! Katkılarınız sadece vergiden düşülmez, aynı zamanda paranız çekilmeye başlanıncaya kadar yatırımlarınızdan elde ettiğiniz gelirler de gelir vergisine tabi olmaz. Buna ek olarak, işvereniniz eşleşen bir katkı sunuyorsa, sadece tasarruf için ücretsiz para kazanacaksınız.

Ne kadar para harcamanız gerekse de, işveren sponsorluğundaki emeklilik planınıza yatırım yapmanız gereken ilk adımlardan biri olmalıdır.

7. Kendi Emeklilik Planınız

İşveren sponsorluğunda emeklilik planınız yoksa, neredeyse her zaman kendi emeklilik planınızı hazırlayabilirsiniz. Kalifiye olmanız gereken tek şey gelir elde etmektir. Çoğu insan için en iyi iki plan ya geleneksel bir IRA ya da Roth IRA'dır. Bir işverenin sponsor olduğu emeklilik planı gibi, kazandığınız yatırım getirileri, emekliliğe geri çekilmeye başlayana kadar vergiden ertelenir.

Ayrıca, geleneksel bir IRA'ya yapılan katkılar genellikle tamamen vergiden düşülebilir. Roth IRA katkıları vergiden düşülemez, ancak çekimler yapıldıktan sonra en az 59 as olduğu sürece çekimler vergiden muaftır ve plana en az beş yıl katılmıştır.

Ve hiçbir işveren eşdeğer katkısı olmamasına rağmen (işveren olmadığı için), neredeyse sınırsız yatırım alternatifi sunan bir aracılık hesabında, kendi kendini yöneten bir geleneksel ya da Roth IRA tutulabilir.

Geleneksel veya Roth IRA'ya (50 yaş veya üzerindeyseniz 6,500 dolar) yıllık 5.500 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz, bu da sadece birkaç yıl içinde önemli bir portföy oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca en iyi Roth IRA sağlayıcıları ile çok düşük giriş maliyeti var.

8. Prosper

Prosper, Kredi Kulübesi ile aynı şekilde çalışıyor. 25 $ 'a kadar yatırım yapabilirsiniz, böylece birçok farklı krediye birkaç yüz dolar dağıtabilirsiniz. Burada da devlet tarafından asgari net değer şartı vardır.

Prosper, bir notta ortalama yıllık getiri oranının% 16'ya yaklaştığını ve bunun da sabit oranlı bir yatırım üzerinde inanılmaz bir getiri olduğunu bildirdi.

Hem Prosper hem de Borç Verme Klübünde, elinde bulundurduğunuz bir veya daha fazla kredinin temerrüde düşmesi durumunda müdürünüzün zarar görme riski vardır. Yatırımınızı banka yatırımlarıyla nasıl koruyacak bir FDIC sigortası yoktur. Ayrıca, hem borç alanlar hem de borç verenler için Prosper incelemeleri yaptım. Platformun tüm ayrıntılarını buradan alabilirsiniz.

9. ABD Hazine Menkul Değerler

Daha muhafazakar bir yatırım arıyorsanız, müdürünüzün piyasa dalgalanmalarından korunduğu bir yatırım arıyorsanız, ABD Hazine Menkul Kıymetlerine yatırım yapabilirsiniz. Bunlar, ABD Hazine Bakanlığı tarafından ulusal borcu finanse etmek için verilen borç yükümlülükleridir. Menkul kıymetlerin vadeleri 30 gün ile 30 yıl arasında değişmektedir (vadeden önce satılırsa daha uzun vadeli vadeler anapara riski taşımaktadır).

Bu menkul kıymetlere ABD Hazine Bakanlığı'nın Hazine Direktifi aracılığıyla yatırım yapabilirsiniz. Portalı kullanarak, ABD devlet tahvillerini 100 $ gibi düşük bir fiyatla satın alabilirsiniz. Menkul kıymetlerinizi burada da satabilirsiniz ve bunu yapmak için erken para çekme cezası yoktur.

Ayrıca, Hazine Müsteşarlığı'nı Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS) almak için de kullanabilirsiniz. Bunlar sadece faiz ödememekle kalmaz, aynı zamanda Tüketici Fiyat Endeksindeki değişikliklere bağlı olarak enflasyonu muhasebeleştirmek için periyodik anapara düzenlemeleri yaparlar.

10. Kendi Becerilerinize Yatırım Yapmak

Kariyerinizde bir sonraki seviyeye getirebilecek herhangi bir beceri var mı? Yeni bir bilgisayar uygulamasını, yabancı bir dili öğrenmeyi veya halka açık konuşma ya da satış kursunu öğrenmeyi düşünün.

Mevcut işinizde terfi almanıza ya da başka bir işverenle yeni, daha yüksek bir ödeme pozisyonuna geçiş yapmanıza olanak verecek belirli kariyer geliştirme becerilerini edinmeniz mümkündür. Bir kaç yüz dolar, bu tür bir beceriyi öğrenmek için ders almak için genellikle yeterlidir.

11. Temettü Yatırım Planları

Daha iyi bilinen damlar, Bunlar, temettü ödeyen şirketlerin stoklarına küçük miktarlarda para yatırmanıza izin veren planlar.Birçok büyük şirket DRIPS sunmaktadır, bu yüzden doğrudan hisse senetlerine yatırım yapmak istiyorsanız ve belirli şirketleri seviyorsanız, genellikle herhangi bir yatırım ücreti ödemeden bu şirketlere yatırım yapabilirsiniz.

DRIPS, genellikle periyodik katkılar yaparak yatırımınızı zaman içinde oluşturmanıza olanak tanır. Genellikle, bu bordro kesintileri kullanılarak yapılabilir. Bu aynı zamanda büyük şirketlerin büyük yatırımlara dolar maliyet ortalaması için mükemmel bir yol olabilir. Ve kar payı aldığınızda, para otomatik olarak daha fazla şirket stoğu almak için yeniden yatırılır.

12. Düşük Minimum Yatırım Yatırım Fonları ve ETF'ler

Farklı yatırım fonları ve ETF'ler başlangıçta farklı yatırım minimumlarına sahiptir. Birçoğu bir hesap açmak için birkaç bin dolara sahip olmak zorundadır, ancak daha az hesaba sahip bir hesap açmanıza izin veren bazılar vardır.

Örneğin, Scottrade üzerinden 100 $ gibi düşük bir tutar gerektiren bazı paralar vardır. Örnek olarak Schwab Toplam Borsa Endeksi (SWTSX). Bu kadar düşük olan minimum bir tutarla, 10 farklı para biriminde 1.000 ABD Doları'nı geçebilirsiniz.

Herhangi bir büyük yatırım fonu ailesiyle ve hatta bazı yatırım aracı kurumlarıyla bile, hangi paranın en az 1000 $ veya daha düşük bir başlangıç ​​depozitosuyla mevcut olduğunu kontrol edebilirsiniz. Tüm piyasadaki en iyi oyunu temsil ettiğinden, endeks fonlarını en iyi bahis olarak bulabilirsiniz.

13. Bireysel Hisse Senedi için Sadık3

Loyal3 sınırlı bir yatırım platformudur, ancak küçük bir yatırımcı için başlamak için mükemmel bir yerdir. Başlangıç ​​olarak, hisse senetlerine 10 ABD dolarına kadar yatırım yapabilirsiniz. Loyal3, kesirli payların satın alınmasına bile izin verir. Platform, şu anda sitede bulunan 66 şirketten birinde hisse senedi satın alma fırsatı sunuyor. Ancak bu şirketler stoklardaki sanal ev isimlerini temsil ediyor - Microsoft, Apple, Walmart, Time Warner ve daha fazlası. Ve bu hisseleri hem komisyon hem de diğer işlem ücretleri olmadan satın alabilir ve satabilirsiniz.

Dezavantajı, çeşitlendirilmiş bir yatırım platformu olmamasıdır. Sadece sitede bulundukları stoklara yatırım yapabilirsiniz. Yatırım fonları veya ETF'ler veya herhangi bir tahvil teklifi bulunmamaktadır. Bununla birlikte, düşük asgari başlangıç ​​yatırımı ve ücretlerin yokluğu, Loyal3'ü küçük bir yatırımcı için büyük şirketlerdeki stokları satın almak için mükemmel bir platform haline getirmektedir.

14. Online Aracı Kurumları

Birçok küçük yatırımcıya, 1.000 dolar veya daha az bir ücretle çevrimiçi aracı kurum ile bir hesap açabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Örneğin, Charles Schwab ile bir hesap açmak için minimum ilk depozito $ 1.000'dir, ancak doğrudan depozito veya Schwab MoneyLink üzerinden 100 $ 'lık otomatik bir aylık transfer oluşturursanız veya bir Schwab Bank Yüksek Verimli Yatırımcı Kontrol hesabını açarsanız, bu durumdan feragat edilebilir. aracılık hesabınız.

Ayrıca, E * ticareti ile aracılık hesabı açabilirsiniz. Ve TD Ameritrade'nin yeni bir hesap açmak için asgari ilk para yatırımı yoktur.

Bir aracı kurum aracılığıyla yatırım yapmanın avantajı, size yalnızca doğrudan yatırımlar yapabilmenizden çok daha çeşitli yatırım seçenekleri sunacaktır. Referansınız için bazı veya büyük yatırım aracılık incelememize göz atın: TradeKing İnceleme ve Seçeneklerİnceleme.

15. Kendi İşiniz

Şimdiye kadar başka şirketlere yatırım yapmayı konuştum, ancak küçük miktarlarda para yatırmak istiyorsanız, kendi işinize yatırım yapmak herkesin en iyi tercihi olabilir. Hepsinden sonra, Kendinden daha iyi yatırım yapmak kim?

Örneğin, birkaç yüz dolar için iyi bir çim biçme makinesi satın alabilir ve gelir elde etmek için çimler kesmeye başlayabilirsiniz. Bu birkaç yüz dolarlık yatırımla, hiçbir zaman yatırım yapmak için 5 binden fazla dolara sahip olabilirsiniz.

Belirli bir ürün hattını satmaya adanmış bir web sitesi de başlatabilirsiniz. Veya bir blog başlatabilir ve satış ortaklığı düzenlemeleri oluşturmak için kullanabilirsiniz. Yapmaktan zevk alabileceğiniz bir şey varsa, garaj satışlarına, emlak satışlarına, bit pazarlarına ve tasarruf mağazalarına gidebilir ve alışılmadık mallarla ve eBay veya Craigslist'te bir kârla satabilirsiniz.

Teknolojideki ilerlemeler ve Internet'in büyümesi ile, kendi ev tabanlı işinize bir şimşekle başlamak her zamankinden daha kolay. Eğer yatırım yapmak için sadece birkaç yüz dolarınız varsa, kendi işinizi kurmak için yatırım yapmak herkesin en karlı girişimidir. Birçok işletme sahibi, işlerini yürütmek ve ilerlemek için ekstra para kazanmak için yarı zamanlı bir iş veya yan işe karıştırarak işe başlar. Harika bir yan koşucu bir Uber şoförü olmak, kendi programınızı oluşturabilir ve sadece arkanıza yaslanıp, o rüyanıza atmak için ekstra para kazanabilirsiniz!

Yani burada küçük miktarlarda para yatırmak için 15 yol var, yani yatırım yapmaktan vazgeçen hiçbir şey yok. bir şey. Yatırım yapmak, en önemli adımın başlamış olduğu faaliyetlerden biridir ve bunu yapmanın yolları burada.

Videoyu izle: Ak Portföy - 17. Anapara Korumalı Fon

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Bir Roth IRA açmak için en iyi yerler
Yatırım

Bir Roth IRA açmak için en iyi yerler

2018 en iyi Roth IRA hesapları sunuyoruz Popüler yatırım firmaları: yatırım Ödünç Kulübü kapalı eller için - - - bütün İyisi etrafında Top Ally Invest En dışı hisse senedi opsiyonları TD Ameritrade E * TİCARET OptionsHouse Motif Firstrade USAA Scottrade Charles Schwab Or Yatırım, bkz bizim En iyi Roth IRA sağlayıcılarının özeti income Gelir vergisi oranınızın gelecekte ne olacağını biliyor musunuz?
Devamını Oku
İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey
Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey

Yaptığınız her finansal karardan önce kendinize “Mantıklı mı?” Diye sormalısınız. Kişisel finans dünyasında, diğeri için mantıklı olan şey mantıklı olamaz. Son kararda çeşitli faktörler oynayacaktır. Bugünün koleksiyonu 107 (iki bonus ile) iyi finansal “sent” yapan şeyler.
Devamını Oku
IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?
Yatırım

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?

401K Devrilme Seçenekleri İşinizden ayrıldığınızda, gönüllü olsun ya da olmasın, 401 (k) ile ilgili önemli bir karar vermeniz gerekir. Birçoğu 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair tüm seçeneklerine aşina değil, yanlış seçim yapmak sana mal olabilir. Çoğu insan 401 (k) rollover konseptine aşinadır, ancak hala süreç boyunca biraz yardıma ihtiyaç duyar.
Devamını Oku
GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?
Yatırım

GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?

30'lara yatırım yapmak aslında kritik bir konudur. Bu, gerçekten kazmaya ihtiyaç duyduğunuz ve uzun vadede size fayda sağlayacak stratejiler geliştirdiğiniz zaman. 20'li yaşlarındayken birçok insan hayatlarını bir araya getiriyor. Ancak, 30'a ulaştığınız zaman, çoğu bu işten çıkarılmalı ve geleceğinize taahhüt vermeye başlamaya hazır olmalısınız.
Devamını Oku