Yatırım

10,000 $ yatırım 15 Yolları

İlk kez 100 dolarlık bir çek yazdığını hatırlıyor musun?

Yazdığım ilk 100 dolarlık kontrol cep telefonum içindi waaayyy 1997'de geri döndü. O noktada, 100 dolara yatırım yapmak bile bana gelmemişti - cep telefonuma sahip olmaktan mutlu oldum!

İlk 1.000 dolar çekiniz ne olacak? Bahse girerim 1000 dolara nasıl yatırım yapacağınızı merak etmediniz, değil mi? Daha da iyisi, ilk senin 10.000 dolar çeki?

İlk defa 10,000 dolarlık bir çek yazdığımda öğrenci kredi borcumu ödüyordu. Bu ... idi, bugüne kadar, yazdığım en iyi çek!

Benim için seçim açıktı, ama fazladan 10.000 dolar koymak her zaman kolay bir karar değildir. Yardım etmek için buradayım! İşte bu ekstra parayı nasıl akıllıca yatırım yapacağınız konusunda 15 harika fikir.

10.000 $ yatırım yapmanın en iyi 15 yolu:

 1. Akran Kredisi
 2. Robo Danışmanı
 3. Yüksek Verimli Tasarruf veya CD
 4. Motif Yatırım
 5. DIY Borsa
 6. Emlak
 7. Koçluk Programı
 8. Profesyonel Tanımlama / Sertifikasyon
 9. Okula geri dön
 10. Çevrimiçi kurslar
 11. Bir iş kurmak
 12. Bir blog başlatın
 13. Bir Podcast Başlat
 14. Amazon FBA'da Satış Ürünler
 15. Borç Verme

Özellikle kısa vadeli yatırım fikirleri arıyorsanız, bunlar için önerilerimiz var. Ya da yatırım yapacak daha çok şeyin varsa, 20.000 dolarlık yatırım yapmanın en iyi yollarını kontrol edin!

1. Eş Kredilendirme

Sabit gelirli yatırımları özkaynaklara tercih ederseniz, eşler arası kredilendirme, ortalamanın oldukça üzerinde faiz oranları kazanma fırsatı sunar. Bu sitelerin yaptıkları, borç verenlerle birlikte borç verenleri (yatırımcıları) getirmek, bankaları kesen açık bir kredilendirme ortamı yaratmak, yüksek oranları ve kısıtlamaları oluşturmaktır.

Bu, borçlular için genellikle daha esnek kredi koşulları ve yatırımcılar için daha uzun vadeli mevduatlar için bile çok daha yüksek faiz oranları ile sonuçlanır.

Web üzerinde zaten çeşitli eşler arası kredi siteleri var ve her zaman daha fazla ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Ama partinin en iyisi, Lending Club'dır. Platforma yatırım yapan bazı kişiler, çift haneli faiz oranı getirilerini rapor ediyor.

Eşler arası sitelere yatırım yapmak için bazı riskler vardır, ancak faiz oranlarınız yeterince yüksekse, bu riskleri karşılayabilecek ve geleneksel sabit gelirli yatırımlardan daha iyi bir şekilde çıkacaksınız. Lending Club ile konuştum ve önerileri en az 2.500 $ yatırım ile başlamaktı. Tek bir krediye 25 $ 'a kadar yatırım yapabileceğiniz için, bu size 100 farklı krediyi çeşitlendirebilme ve risk düzeyinizi büyük ölçüde azaltma olanağını verir. Borçlulara ve yatırımcılara borç veren kulüp yorumlarına yatırım yapmak için akranları nasıl kullanacağına dair tam bir açıklama alın.

Akran kredilendirme seçeneğinin başka bir tarafı da Prosper. İki yıldan fazla biriyle hesap açarak denedim ve geri dönüşlerimden çok memnun kaldım.

2. Otomatik Pilot Yatırım

Paranızı otomatik bir otomatik pilot durumuna sokmak istiyorsanız, İyileştirme tam olarak aradığınız şey olabilir.

İyileştirme Nedir? Genellikle bir e-posta olarak anılan bir çevrimiçi yatırım yönetim platformu robo danışmanıÇünkü her şey sizin için otomatik olarak ele alınır. Yatırım seçimi, varlık tahsisi, yeniden dengeleme, vergi zararı tahsilatı - hepsi sizin için ve çok makul ücretlerle yapılır.

Örneğin, yıllık yönetim ücreti 10.000 $ 'a kadar olan bir hesapta sadece% 0,35 - ya da 35 TL'dir. Ve 100.000 $ 'a ulaştığınızda% 0,00' i aştığınızda,% 0,25 'i aştığınızda% 0,25' e düşüyor.

10.000 $ bireysel stoklarla çeşitlendirme yolunda çok fazla almaz, ancak İyileştirme ile bol miktarda olur.

3. Yüksek Verimli Tasarruf Hesabı veya CD'lerine Yatırım Yapın

Tamamen güvende olmak istiyorsanız, parayı yüksek verimli CD'lere veya yüksek faiz tasarruf hesabına yatırım yapabilirsiniz. Bugünlerde en iyi fiyatlar online bankalardan geliyor. Alandaki en iyilerden biri, bir Everbank hesabıdır. Her biri geleneksel tuğla ve harç bankalarından daha yüksek oranları ödeyen online kontrol, tasarruf ve mevduat sertifikaları var.

Everbank gibi online bankalar da banka kartı ve ATM erişimi dahil olmak üzere geleneksel bankaların tüm avantajlarına sahiptir. Mevduatınız 250.000 $ 'a kadar FDIC sigortası kapsamındadır. Ve saygın bir banka ile ilgili tüm avantajlara sahipsiniz, çünkü bu online bankaların tam olarak ne olduğu. Şu anda çok rekabetçi olan diğer banka oranları:

4. Kendi Motifinizi Oluşturun

Yatırım fonlarından bahsetmişken, farklı bir fon arıyorsanız - gerçekten farklı bir şekilde - Motif adı verilen bir yatırım platformunu kontrol edin. Bu, yatırımcıların çok özel fonlar yaratmaya geldiği bir platformdur. motifler. Çin'deki yükselen faiz oranları, güneş enerjisi gibi bazı kutucuklara ya da doğal bir gaz gazı gibi yatırımlara yatırım yapabilirsiniz.

En az 250 $ ve 9.95 $ 'lık bir ücret karşılığında, hangi yatırım nişini ilgilendirirseniz yatırdığınız her hisse senedine bağlı olarak 30'a kadar bireysel hisse senediyle kendi özel motif yatırımınızı bile oluşturabilirsiniz.

5. DIY Borsa

Çoğu insan paralarını yatırım fonlarına yatırmayı tercih ediyor, özellikle de nispeten küçük bir miktar para olduğu zaman. Ancak, para işlemlerini kendiniz yapmak için gerçek bir yetenek gösterdiyseniz, bunu bir üst seviyeye çıkarmak için bir fırsat olabilir.

Etrade ve TD Ameritrade gibi şirketler aracılığıyla bir online indirim aracılık hesabı açabilirsiniz. Bu platformlar, ihtiyacınız olduğunda eğitim kaynakları da dahil olmak üzere, sofistike bir yatırımcı olmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Ve düşük ücretler bireysel hisse senetleri ticareti yaparken bir tanrıçadır.Online komisyonculuk ile bir sonraki adımı atmayı düşünüyorsanız, tüm yatırımcı türleri için en iyi online aracılık hesaplarına bakın.

6. Gayrimenkul

Gayrimenkul mükemmel bir yatırımdır, şüphesiz bu konuda. Ancak bu günlerde bir yatırım amaçlı gayrimenkul alımında peşin ödeme yapmak için 10,000 dolar yeterli değil, çoğu pazarda değil (arkadaşımın paranın olmadığı bir mülk satın almayı beceremediyse). Ama bu, gayrimenkul yatırım yapamayacağınız anlamına gelmez.

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO) ile bunu yapmanın bir yolu. Bu yatırımların mülk sahibi olma konusunda çeşitli avantajları vardır:

 • Yüksek likidite - hisse senetleriyle aynı şekilde GYO'lardaki hisseleri alıp satabilirsin
 • çeşitlendirme - GYO'lar tek bir mülk veya ipotek yerine ticari mülk veya ipotek portföyünü temsil eder.
 • Yüksek gelir - GYO'lar tarafından ödenen temettüler genellikle stoklardaki temettü getirilerinin çok üzerinde ve mevduat sertifikalarına kıyasla farklı bir stratosferde
 • Vergi avantajları - GYO'lar, yatırım fonlarını hisse senedi satma sıklığı kadar sık ​​satmaz; net sonuç çok daha düşük sermaye kazancıdır
 • Ellerini kirletmene gerek yok - Bir yatırım malına sahip olan herkes bu avantajı takdir edebilir

Orada seçmek için birçok GYO vardır. İnternet, GYO'lara başlamak için son derece basit hale getirdi.

En popülerlerden biri, Fundrise. Eğer gayrimenkul yatırımını yapmak istiyorsanız, Fundrise bunu yapmanın en kolay yoludur.

Uygulama sürecinde size yol gösterirler ve sonra paranızı koyabileceğiniz tüm olası yatırımlara göz atmanızı sağlar.

Elde ettikleri en küçük 500 dolarlık bir yatırım var. Sadece 500 $ ile, Başlangıç ​​Portföyünü kullanabilirsiniz. Bu portföy ile paranız birkaç GYO'ya dönüştürülecektir. Anında çeşitlendirme elde etmek için harika bir yol.

Fundrise kullanmanın en önemli faydalarından biri düşük ücretlerdir. Çoğu yatırımcı, yatırım sermayelerinde her yıl ücret karşılığında 0,30 ila 0,50 öder. Bu, paranızı ücretlerinizle yenilmeden para yatırmanın harika bir yoludur.

Mülk sahibi olmayı tercih ederseniz, 10.000 $ 'ınızı bir ya da daha fazla yatırımcıyla bir araya getirmeyi ve bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın almayı düşünebilirsiniz.

7. Koçluk Programları

Yatırım yapmayı düşündüğümüzde, genellikle yatırımlara geri dönüş elde etme umuduyla varlıklara para yatırmayı düşünüyoruz. Ancak yapabileceğiniz en iyi yatırım, kendinizde yaptığınız çeşitlerdir. Bilginizi ve becerilerinizi geliştirmek için yapabileceğiniz herhangi bir şey - ya daha iyi yaşamanız ya da daha fazla para kazanmanızı sağlayacak - gerçek bir yatırımdır.

Bunu yapmanın yollarından biri, paranızın bir kısmını koçluk programlarına koymaktır. Bu, yeni bir girişime girmek üzereyseniz, ancak ilgili deneyim yolunda fazla bir şeyiniz yoksa, özellikle değerlidir.

Bir koçluk programına kayıt yaptırmak istiyorsanız, aslında girmek istediğiniz şeyi yapan birisiyle, size çok zaman, emek ve para kazandıracak. Ne demişler, asla tekerleği yeniden icat etmeye çalışmayın.

Düşünebileceğiniz herhangi bir alanı kapsayan farklı koçluk programları vardır. Ve konuya odaklanırken, sizin için neler yapabileceğini görmek için Stratejik Koçluk programına bakın. Kesinlikle bunu seviyorum!

8. Atama Verme

Bu kendinize yatırım yapmanın başka bir örneğidir. Kariyeriniz ne olursa olsun, alanınız için gerekli tanımlamaları eklemelisiniz. Görünürlüğünüzü, güvenilirliğinizi ve müşterilerinizin ve müşterilerinizin sizinle iş yapma isteğini artırabilirler.

Sertifikasyonumu CFP® veya Sertifikalı Finansal Planlayıcı olarak aldım ve tamamen yeni ve ödüllendirici bir kariyer başlatmamı sağladı. Sertifikasyonların, alanınızın üstünü nasıl temsil ettiğini öğrenin ve kendiniz için bir atama almak için biraz para yatırın.

9. Okula Dönüş

Kariyerinizin durgun olduğunu ve bu günlerde birçok insanın yaptığını hissederseniz, okula geri dönmek, yaptığınız en iyi zaman ve para yatırımı olabilir. 10.000 dolar size bir üniversitede lisans derecesi alamaz, ancak yerel toplum kolejinizde bir Associate derecesi alma maliyetinin çoğunu ya da çoğunu karşılayabilir.

Bu, yeni bir kariyere retool ve bugünün ekonomisinde çok daha alakalı olan mükemmel bir fırsatı temsil edebilir.

10. Çevrimiçi Kurslar

Okula yeni bir derece kazandırma fikri size hitap etmiyorsa ya da hayatınızda çok rahatsız edici bir noktada bulunuyorsanız, çevrimiçi derslere göz atmalısınız. Yeni bir kariyere ya da işe girmenize yardımcı olabilecek her türlü kurs bulunmaktadır.

11. Kendi İşinizi Kurma

Bu, kendinize yatırım yapmanın bir başka örneğidir. Kendi işinizi kurarak, kendinizi bilgi, beceri ve yeteneklerinizden maksimum düzeyde yararlanacak bir konuma getirdiniz. Bu, yüksek gelir elde etme olasılığınızı artırır.

Eski aracı kurumumu terk ederek ve kendi finansal planlama pratiğimi başlatarak yaptığım en iyi iş kararlarından biri olarak yer alıyor. Kesinlikle korkutucu anları vardı, ama ödüller şaşırtıcıydı.

İnternet sayesinde, sadece birkaç bin dolar ile kendi işinizi kurmak mümkün. Heck, bu blogu 500 dolardan daha ucuza başladım! İçeri girmek istediğiniz işletmeyi seçin, işinizi İnternet üzerinden nasıl pazarlayabileceğinizi öğrenin, ardından bir iş planı hazırlayın. Başlamak için 10,000 dolar yeterli olmalı. Aslında, çevrimiçi bir işletme için 5.000 $ 'dan fazla yatırımla başlamamalısınız.Çok az ön sermayeye ihtiyaç duyan ev tabanlı bir iş kurmanın birçok yolu vardır.

Bir işe başlamada bir nokta daha. Belirli bir yatırıma para yatırdığınızda, gelecekte daha fazla paraya değer olacağı fikriyle bunu yapıyorsunuz. Ama bir işiniz olduğunda, hayatınızın geri kalanı için size bir gelir sağlayabilir. Bu, yapabileceğiniz diğer herhangi bir yatırımdan daha değerlidir.

12. Bir Blog Başlatma

Bu, pek çok düzeyde kazanan bir fikir olabilir ve muhtemelen bunun gerçekleşmesi için 10.000 $ civarındaki herhangi bir yere ihtiyacınız olmaz. Geniş bir konu alanı seçin - kariyer, teknoloji, finans, yatırımlar, gayrimenkul ya da en azından ilginizi çeken ve en azından ortalamanın üzerinde bilgi sahibi olan herhangi bir şey hakkında - ve etrafında bir blog oluşturun.

Blog'umda yaptığım buydu. Bir finansal planlamacı olarak, kişisel finans ve finansal planlama ile ilgili makaleleri sürekli olarak ele almak benim için kolay oldu.

Eşimin bloguyla farklı bir başlangıcı vardı. Büyüyen ailemizi belgelemenin bir yolu olarak başladı, ancak fazladan para bloglama yapabildiğini anladıktan sonra tutkulu olduğu şeylere odaklanmaya başladı: annelik, moda, ev dekoru ve beklemede olan evlatlık. Hala ev tur sayfasının Pinterest'te ne sıklıkta paylaşıldığına şaşıyorum. - 1 milyondan fazla kez!

Fikir, ziyaretçileri çekecek değerli içeriğe sahip bir web sitesi oluşturmaktır. Ve büyüdükçe, reklam, bağlı kuruluş düzenlemeleri (esasen diğer halk ürünlerini satma) yoluyla veya kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmak için bir platform olarak para kazanma fırsatlarına sahip olacaksınız.

Bu, tam zamanlı bir girişime dalmak yerine, bir yan iş kurmanın bir yolu olabilir. Tam zamanlı olarak rampaya hazır olana kadar bunu yan çizgi olarak yapabilirsiniz. Ve sizin için ne hızda olursa olsun hareket edebilirsiniz. Ancak, bir kez gittiğinizde, bir blog, yeni ve heyecan verici fırsatların yanı sıra gelir açısından da inanılmaz bir kaynak olabilir.

13. Bir Podcast'in Başlatılması

Podcast'lar temel olarak ses için ayarlanmış blog makaleleridir. Ancak, daha fazla pozlama için diğer web sitelerine de yerleştirilebilmeleri avantajına sahipler. Tıpkı bir blogda olduğu gibi, podcast’lerden de para kazanabileceğiniz yollar var.

En basit yol, bir dizi podcast yapmak ve dinleyici bağışlarını istemektir. Eğer sadık bir takip ederseniz, bu güzel çalışabilir. Ayrıca, bir blog için, podcast'inizde veya podcast'in göründüğü sitede ödeme yapmak için ödeyeceğiniz kadar reklam sponsorları da alabilirsiniz.

İTunes üzerinde en çok oy alan podcast'ten John Lee Dumas, kendisi için bir isim yaptı, podcast, Fire on Entrepreneur. John podcast'i 2012'de başlattı ve o zamandan beri yaklaşık 3 milyon dolarlık gelir elde etti! En iyi yanı ise, son derece ayrıntılı süper gelir raporlarını, ilerlemesini planlamak isteyenler için aylık olarak yayınlamasıdır. Başlangıçta, gelirinin büyük kısmı reklamverenlerdi ve o zamandan beri ürünlerini para kazanmak isteyenlere çeşitli kurslar ve ürünler sunmuştur. Bu adam gerçekten yanıyor! 🙂

14. Amazon FBA'daki Ürünleri Yeniden Sat

Eğer pazarlık bulmak için bir yeteneğiniz varsa, ancak bu pazarlıkların bir kısmını kâr için satma eğiliminiz olmadıysa, Amazon FBA muhtemelen bunu yapmanın en sorunsuz yoludur.

FBA, Amazon tarafından Yerine Getirilme anlamına gelir ve bu tam olarak sundukları şeydir. Amazon'a satmak istediğiniz öğeleri teslim edip bunları sitede pazarlarsınız. Bir kez satıldıklarında - satışların Amazon'da olacağı şekilde - şirket sizin için nakliye işlemlerini üstlenecek. Çevrimiçi bir işletmeyi yönetmenin en kolay yollarından biri.

15. Borç Ödeme

Bu, 10.000 $ veya herhangi bir miktar para yatırmak için en risksiz yoldur ve neredeyse garantili bir getiri oranı sağlar.

Diyelim ki, yıllık% 19,99'luk bir yıllık faiz oranı olan 10.000 TL'lik bir bakiyesi olan bir kredi kartınız olduğunu varsayalım. Kredi kartını ödeyerek, sadece borçtan kalıcı olarak kurtulacaksınız, aynı zamanda paranızda% 19,99'luk bir geri dönüşün etkili bir şekilde kilitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hayır, bu, paranızdaki nakit gelir olarak% 19,99'luk bir faiz oranını toplayacağınız anlamına gelmeyecektir, ancak bu artık ödemeniz anlamına gelecektir - ki bu da neredeyse aynı şeydir.

İşte başka bir artı: paranızda kazanacağınız% 19.99 (her yıl ödememek zorunda kalmadan) Herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmayacağınız gelir. Doğrudan 10.000 $ 'dan% 19,99'luk bir fiyat alırsanız, gelirin büyük bir kısmı her yıl gelir vergisi ödemek zorunda kalırdı.

Enflasyonla birlikte, 10.000 $ bu günlerde çok para gibi görünmeyebilir, ancak bazı ilginç ve yaratıcı yatırımlara girmek istiyorsanız çok fazla. Onları yuva yumurtalarınızı çok daha büyük bir şeye büyütmek için bir fırsat olarak kullanabilirsiniz. Bu yatırım fikirlerinden üç ya da dördüne geçmeniz bile yeterli, bu da size gerçekten paranızı büyütme fırsatı verecektir.

Bunlardan birkaç tane deneyin ve sizin için çalışıp çalışmadıklarını görün!

Videoyu izle: Bir günde $ 11,000 ve 60 $ kazanıyor

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Fundrise Review: Küçük Bir Yatırım ile Kurumsal Gayrimenkul Yatırım Nasıl Yapılır
Yatırım

Fundrise Review: Küçük Bir Yatırım ile Kurumsal Gayrimenkul Yatırım Nasıl Yapılır

HGTV'yi izlemek ve saygısız evler yapmak için nasıl hissettireceğini hayal etmek eğlenceli. Tüm bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan nakitten bahsetmeden, bir evin orijinal cazibesini yıllarca süren kötü iç tasarım seçeneklerinin altında ortaya çıkardığınızda büyük bir başarı hissi olmalı. Ama bununla yüzleşelim: Çoğumuz bu işi yapmak için zamana, kaynaklara ya da ev geliştirme becerilerine sahip değiliz.
Devamını Oku
Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?
Yatırım

Sandviç Üretimi Hakkında Konuşuyor musunuz?

Temmuz ayında ulusal “Sandviç Üretimi” ayı olduğunu biliyor muydunuz? Ve soğuk kesim ve ekstra turşu gibi değil. Sandviç Üretimi, iki nesil arasında kendilerini 'sandviçle' bulmuş olanları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu, altta ve aşağıda aile üyelerine maddi bakım sağlarken, yine de kendilerine bakmanın bir yolunu bulmak zorundadır.
Devamını Oku
Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar
Yatırım

Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar

Artan yaşama maliyeti ile, ister yatırım isterse 10.000 dolar ya da 100.000 dolar olsun. Ve açıkçası, bizim kazanılmış dolarlarımıza yatırım yaptığımızda, az riskli olurken yüksek getiri elde etmek istiyoruz. Mümkün? Şey, bir noktaya. Getiri açısından, diğerlerine göre daha düşük riskli yatırımlar vardır, ancak istediğiniz daha yüksek getiri, kabul etmek için daha fazla risk kesinlikle doğrudur.
Devamını Oku