Maliye

En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın

İki tekerlekte veya dörtte, aynı hedefe sahipsin: nereye gittiğini görmek için.

Ama, bir araba ve bir motosiklet arasında ne fark var!

Bisiklette, ön camın arkasındaki pasif bir görüntüleyiciden daha fazlasısınız, manzaranın bir parçasısınız.

Motosiklet sigortanız, araba sigortanızla ortak bir hedefi paylaşsa da, farklı olmalıdır: mülkünüzü korumak ve en kötü ihtimalle bazı yedeklemeler sağlamak.

Otomobil sigortanız arabanızı sigortalamak için harika bir iş çıkarsa da, en iyi motosiklet kapsamını sağlamayabilir.

Bir motosiklet için alışveriş yaparken, motosiklet sigortasının temellerini öğrenmek ve en iyi fiyata en iyi fiyata nasıl sahip olacağınızı öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırın.

Zaten deneyimli bir motorcuysanız, tüm silindirlerin tıklandığından emin olmak için politikanızın mekaniğini kontrol edin.

En İyi Motosiklet Sigortası: Paketlenmiş Anlaşma

Araba sigortası gibi, motosiklet sigortası da paketlenmiş bir anlaşma olarak geliyor.

Yani, birkaç farklı türde fon sağlayan bir primi ödersiniz:

 • Yükümlülük - diğer sürücünün araba tamirlerini veya araba değiştirilmesini ödemek ve bir kazaya neden olursanız diğer sürücü ve yolcular için tıbbi fatura ödemek.
 • Çarpışma - Eğer bir kazaya sebep olursanız, kendi bisiklet tamirleriniz için ödeme yapmak (yani diğer sürücü sigortası ödeme yapmaz).
 • Kapsamlı - Motosikletinize başka türlü zararları karşılamak için. (Düşünsün, hırsızlığı, vs. düşünün)
 • Tıbbi ödemeler (MedPay) - Arızada bir kazada kendi sağlık giderlerinizi karşılamanıza yardımcı olabilir.
 • underinsured / Sigortasız - sigortası olmayan veya yeterli sigortanız olmadığı takdirde, sizinle çatışırsa boşluğu kapatabilir.
 • Eklentiler - Örneğin, bisikletiniz dükkandayken çekme veya kiralama için ekstra özellikler.

Bazı durumlarda, her bir teminatın ne kadarını satın alacağınıza karar verebilirsiniz ve bu kararlar doğrudan priminizi etkileyecektir.

Bununla birlikte, çoğu eyalet minimum yükümlülük teminat tutarı gerektirir.

Bisikletine borçlanırsan, banka ayrıca hem kapsamlı hem de çarpışmayı taşımanızı gerektirebilir.

Motosiklet Sigortası Maliyeti Otomatik Kapsamadan Daha Fazla mı?

Genellikle, bir öğe sigortalamak için daha fazla maliyet daha fazla. Motosikletlerin ortalama olarak arabalardan daha azına mal olduğu için, geleneksel bilgelik daha düşük sigorta maliyetlerini düşündürmektedir.

Ancak sigorta sigortacılığı bir kaza geçirme olasılığını da göz önünde bulundurur ve motosikletlerin enkazda olma olasılığı daha yüksektir. Çok daha muhtemel.

Aslında, Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi'nin en yeni verileri, motosiklet sürücülerinin, ölümcül bir kazada otomobil sürücülerinden 28 kat daha yüksek olduğunu söylüyor.

Bu artan risk, motosiklet sahipleri için daha yüksek primlere dönüşüyor.

Daha ucuz motosiklet sigortası primleri nasıl bulabilirim?

Evet, motosikletler sigortalanmak için daha fazla para harcıyorlar, ancak paranızın kurtarılmasının yollarını bulabilir ve fay ha- ruşunda yatırımınızı, kendinizi ve mali güvenliğinizi korumak için iyi bir kapsama sahip olabilirsiniz.

Gerçek İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Bu basit bir denklem:

Daha fazla kapsama alanı, daha fazla prim ödersiniz.

Sadece ihtiyaç duyduğunuz sigortayı (devletinizi ve / veya bankanızın minimumunu karşıladığınız sürece) taşıyarak maliyetleri kontrol edebilirsiniz.

Bu, bisikletçileri için sorumluluk kapsamı gerektirmeyen bir durumda yaşıyor olsanız bile, yeterli teminat almamanız konusunda kendinizi riske atmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu birkaç nedenden dolayı zeki değil.

Ancak kapsama aldığınızda veya zaten sahip olduğunuz kapsama baktığınızda, yolculuğun gerçekliğiyle eşleştiğinden emin olun.

Örneğin, 5,000 $ değerinde bir bisiklet, kapsamlı ve çarpışma kapsamına 12.000 $ 'a ihtiyaç duymayacaktır.

Ve sigortacınızın politikanıza ekleyebileceği yol yardımı veya çekme gibi ekstra servislere gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

Kapsamınızı özelleştirmek için daha ayrıntılı bilgilere gideceğiz.

Daha Güvenli Sürüş

Bu büyük olanı.

Yukarıda bahsettiğim gibi, motosiklet ölümlerine ilişkin federal istatistikler sarsıcı.

Bunun bir kısmı canavarın doğasından geliyor.

Hava yastıkları, yuvarlanma çubukları ve diğer otomatik güvenlik özellikleri olmadan, bir motosiklet sürücüsü bir çarpışma sırasında çok daha az koruma sağlar.

Bu yüzden savunmasız olarak sürmek ve bisikletinizdeki trafik yasalarına uymak daha da önemlidir.

Kaza riskinizi azaltmak, trafik ihlallerinden ve kazalardan kaynaklanan yüksek prim artışlarını önleyecektir.

Sigortacılar, bir sürücünün, kısmen kendi siciline dayalı bir enkazda bulunma olasılığını belirlediğinden, dikkatli sürücülerin daha düşük primlere erişimi vardır.

Daha küçük bir bisiklet al

Daha küçük motorlu motosikletler genellikle sigorta ettirmek için daha az maliyetlidir. Yine, bu doğrudan kaza riski ile ilgilidir. Daha küçük motorlar daha az güç ve hız sunar, bu nedenle enkazlarda yer almaları daha az olasıdır.

Büyük bir bisikletin gücünü ve manevra kabiliyetini istiyorsanız, bu sizin sigortadan kurtulmanın yolu olmayabilir.

Ama bir bisiklet için pazardaysanız ve hangisini satın alacağınıza karar vermediyseniz, akılda tutulması gereken bir şeydir.

Her şey büyüklükte değil: Sportier bisikletleri de sigortaya daha fazla mal oluyor.

İndirimler'e bakın

Çoğu sigorta şirketi indirimler sunuyor. Birçok kişi, tasarrufları en üst düzeye çıkarmak için indirimler yapmanıza izin verir.

Mevcut sigorta şirketiniz, bilmediğiniz indirimler sunabilir.

Ortak indirimler şunları içerir:

 • Birden çok politika: Aynı şirket ile birden fazla tür sigorta var mı? Paketlenmiş bir politika indirimi hakkında sorun.
 • Güvenli sürüş: Sigortacı, birkaç yıl içinde bir kaza veya trafik atışı olmadan gittiyseniz, daha düşük ücretlerle sizi ödüllendirebilir.
 • Düşük veya hiç talep yok: Hiçbir zaman bir hak talebinde bulunmanıza gerek kalmadıysa, politikanızın sigorta şirketiniz için daha düşük maliyete sahip olması, bunun bir indirim ile sonuçlanabilir.
 • Eğitim Kursu: Bir motosiklet güvenliği kursu aldınız, sigortacınızın bilmesini sağlayın. Primlerinizi biraz azaltmaya yardımcı olabilir.

Bisikletini kim sürüyor?

İstatistikler, genç insanların yaşlı insanlara göre daha pervasızca sürdüğünü gösteriyor. Elbette istisnalar vardır, ancak sigortacılar istatistiksel normlarla giderler, bu nedenle daha genç sürücüler sigorta için daha fazla ödeme yaparlar.

Gençken, yapabileceğin hiçbir şey yok. Gençliğin tadını çıkar ve o yüksek primleri ödemek için çok çalış.

Yine de biraz daha yaşlıysanız ve politikanıza daha genç bir sürücü eklemeyi düşünüyorsanız, masrafları azaltabileceğiniz yollarla ilgili olarak sigorta acentenizle görüşün.

Bu genç sürücü için başka bir ulaşım aracı bulmak ve onu politikanızdan uzak tutmak çok tasarruf sağlayacaktır.

İndirgenebilir Olun

İndirilemez olanların primleriniz üzerinde doğrudan bir etkisi vardır.

İndirgenebilir olursanız, primleriniz düşer.

Daha yüksek bir indirim, sigorta kapsamı başlamadan önce bir kaza veya hırsızlıktan sonra daha fazla cep ödemek zorunda kalacağınız anlamına gelir.

Bu kaygan bir eğim olabilir.

Bu indirimi artırmak ve aydan aya indirimlerin keyfini çıkarmak cazip gelse de, çok fazla artırmak, ihtiyacınız olduğunda kapsama erişiminizi zorlaştırır.

Herhangi bir haftada 2.000 $ 'lık bir gelir elde edemezseniz, 2.000 $' lık indirilemeyecek kadar yüksek olabilir. Bununla birlikte, daha yüksek bir indirim yapıldığında, prim oranlarında ödeme yapar.

Kredi Geçmişiniz

Araştırma, daha yüksek kredi talepleriyle daha düşük kredi puanları bağlamıştır. Bu nedenle, kredi puanınızın iyileşmesi gerekiyorsa, daha yüksek primler ödeyebilirsiniz.

Hemen hemen tüm eyaletler, sigorta şirketlerinin primlerini belirlerken kredi geçmişinizi dikkate almasına izin verir. (Hawaii, California ve Massachusetts istisnalar.)

Kredi puanınız üzerinde çalışarak bunu düzeltebilirsiniz: Faturalarınızı zamanında ödeyin.

Kredi hesaplarınızdan birinin raporlama hatası vermesi durumunda, Kredi Susamı veya Kredi Karma gibi bir çevrimiçi aracı kullanarak puanınızı izleyin.

Kredi puanınızda bir iyileşme görmeye başladığınızda, poliçenizi yenilemeden önce sigorta acentenizin kredinizi yeniden çalıştırdığından emin olun.

Dükkânları dolaşmak

Neyse ki, en iyi sigorta oranlarını bulmak için düzinelerce telefon görüşmesi yapma günleri geçti. Online teklifleri bulabilir ve karşılaştırabilir ve ihtiyaç duyduğunuz kapsamda uzmanlaşmış sigorta şirketlerini bulabilirsiniz.

Aşağıda en sevdiğim motosiklet sigortacılarının sekizine bakacağız.

Bu, ihtiyacınız olduğunda kendi kendine yardım bulmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Bölgenizdeki bağımsız bir ajan, farklı sigorta şirketlerinin politikalarını karşılaştırmanıza yardımcı olabilir, böylece ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şirket bulabilirsiniz.

Düzen Kapanışına Bakın

Soğuk havalarda yaşayan motorcular, her kışa binmeden aylarca gidebilirler. Bisikletiniz kapalı ve saklandığında, sadece politikayı iptal edemezdiniz?

Tekrar tekrar kapatmanın ve yeniden başlatmanın, gereksiz ücretler ve güçlükler de dahil olmak üzere bazı dezavantajları vardır. Ayrıca, birisi sizin garajınıza girip, sigortanız olmasa bile bisikletinizi çaldığında ne olur?

Bazı sigortacılar arasında iyi bir teklif var: Düzenleme politikaları motosikletler için.

Bu tür bir politika, korumanızı tamamen ortadan kaldırmaksızın sürmediğiniz aylardaki kapsamınızı azaltır.

Sigorta şirketinize veya bağımsız temsilcinize, ödeme kapsamı hakkında bilgi verin. Ve eğer bu rotaya giderseniz, orada korunamayacağınız için yerleştirme dönemindeki sürüşe gitmediğinizden emin olun.

Ne Kadar Motosiklet Kapsama İhtiyacım Var?

Goldilocks ve Three Bears'ın hikayesini hatırlıyor musun?

Goldilocks hayatında dengeyi bulmak için gerçek bir hediyeye sahipti: Çok sıcak değil, çok soğuk değil ama tam kararında.

Goldilocks büyük bir sigorta şirketi yapardı çünkü “adil” olan kapsamı bulmak tüm farkı yaratabilir.

Örneğin, yeterli kapsama girmeden gitmek, bisikletinizi ve sağlığınızı diğer sürücülerin ve yolcuların mülkiyeti ve sağlığı ile birlikte riske atıyor.

Ve, bir batığa sebep olsaydınız ve politikanız doğru şeyler yapmak için yeterli kapsama sahip olmadıysa, ödeme yapmaktan kişisel olarak sorumlu olursunuz. Ödeyemediysen, bir mahkeme mallarını ele geçirebilir.

Flip tarafında, çok fazla kapsama sahip olmak, primlere fazla harcama yaptığınız anlamına gelir.

Bir seçenek göz önüne alındığında, bunun yetersiz kapsamaya tercih edildiğini söyleyebilirim, ancak bu ekstra parayı biriktirebilir ya da yatırıyor olabilirsiniz ya da en azından aylık bütçenizden biraz baskı alabilirsiniz.

En iyi çözüm, elbette, “doğru” yaklaşımdır.

Kapsamın Doğru Düzeyini Bulmak

Sigorta Goldilocks püresi kadar basit olsaydı ihtiyaçlarınızı karşılayacak kapsama sahip olup olmadığını hemen söyleyebilirdiniz.

Gerçekte, doğru kapsama alanı bulmak biraz daha zaman ve düşünce gerektirir, ancak bu mümkün ve değerlidir.

Bir motosiklet sigortası paketinin unsurlarını birer birer gözden geçirmek, başlamak için bir yer:

Yükümlülük: Buradan başlayacağız çünkü ne kadar sorumluluk alacağınız konusunda daha az kontrol sahibi olabilirsiniz. Eyaletiniz (Florida veya Washington Eyaletinde yaşamıyorsanız) minimum teminat tutarı gerektirecektir.

Soru şu olur: Eyaletinizin asgari şartı yeterli mi?

Sigorta Enformasyon Enstitüsü, en az 100.000 dolarlık bedensel hasar yükümlülüğü ve kaza başına toplamda 300.000 $ 'lık bir yükümlülük anlamına gelir. Birçok devletin asgari gereklilikleri bu standarda yakın hiçbir yere gelmez.

Devletinizin asgari ücretine bağlı kalarak primlerden tasarruf edebilirsiniz, ancak teminat tutarınızı aşan hasarlardan kişisel olarak sorumlu olabileceğinizi unutmayın.

Doğru dengeyi bulmak size kalmış.Bununla birlikte, iyi bir genel kural, tasarruf, emlak yatırımları ve benzeri gibi finansal varlıklarınızı ele geçirmek için yeterli sorumluluk kapsamına sahip olmaktır.

Varlıklarınız standart bir politikanın sınırlarını aşarsa, acentenizi sorumluluk kapsamınızı genişletebilecek bir şemsiye politikası hakkında sorun.

Çarpışma: Kiracınız, bisikletinizin hasar görmesi veya tahrip olması durumunda kredinin geri ödenmesi için en azından yeterince çarpışmayı gerektirebilir.

Yolculuğunuzu ödemişseniz, çarpışma kapsamı isteğe bağlı olabilir. Bu olmadan gitmek aylık primlerden çok tasarruf edebilir, ancak aynı zamanda mülkünüzü riske sokar.

Bisikletinizi hızlı ve kolay bir şekilde karşılayamayacağınız sürece, muhtemelen bisikletinizin pazar değeriyle eşleşmesi için çarpışma kapsamına ihtiyacınız vardır.

Ancak aşağıdaki durumlarda çarpışma kapsamına giremeyebilirsiniz:

 • Motosikletin çok değmez: Bisikletiniz eskiyse ve piyasada fazla değmezse, çarpışma sigortası değerli olmayabilir. Çarpışma primlerini ödemek yerine, bu parayı değiştirme masraflarından tasarruf edebilirsiniz.
 • Seyrek bir sürücü: Eğer motosikletiniz ödenirse ve nadiren sürerseniz, çarpışma kapsamı için ödeme yapmak daha az değerli olacaktır. Öyle söylüyorsanız, sürüş yaparken hala risk alıyor olabilirsiniz.
 • Yine de değiştiremezsin.: Bir kazadan sonra asla değiştirmeyeceğiniz veya tamir etmeyeceğiniz bir bisikletin çarpışma kaplamasını da atlayabilirsiniz. Bu kötü durumda eski bir bisiklet olan biri için geçerli olabilir.

Yine, bu senin kararın. Sizin için yeterli ve çok fazla kapsama alanı arasında bir yerde “doğru” bir senaryo var.

Kapsamlı: İpotekli sahibiniz de burada bazı minimum gereksinimlere sahip olabilir.

Bu kapsam, bisikletinizi hırsızlığa, vandalizme veya doğa eylemlerine karşı koruduğu için genellikle iyi bir değerdir. Bir kollektörün bisikleti veya bir klasik ile, kapsamlı bir zorunluluk olabilir.

Kapsamınız için alışveriş yaparken, kapsamlı (ve çarpışmanızın) gerçek nakit değerini mi yoksa belirtilen bir değeri mi ödeyeceğini öğrenin:

 • Gerçek değer: Bisikletinizin değerine kadar öder. 8 yaşındaki bir Zaferiniz varsa, sigorta eksperleri, talebinizi bisikletin orijinal fiyatına değil, 8 yaşındaki bir Zafer değerine dayandırır.
 • Belirtilen değer: Kapsamı satın alırken, bisikletinizin değerini bildirebilir ve belirtilen değerlerinizi, hak talepleriniz için standart olarak kullanabilirsiniz. Bu, klasik bir motosikleti geri yükleyen kişiler için yararlı bir özelliktir çünkü kitap değeri, para ve yatırılan zamanı yansıtmayabilir. Daha yüksek değerler için daha yüksek primler bekliyoruz.

Tıpkı çarpışma kapsamındaki gibi, kendi mülkünüzü kapsamlı bir kapsamda koruyorsunuz. Doğru dengeyi bulmak size kalmıştır.

Tıbbi ödemeler: Şekerle kaplamayalım. Motosiklet sürmek tehlikelidir. Bisikletçiler, kötü bir enkazdan kurtulabilmek için yeterince şanslıydılar ve yüz binlerce dolarlık tıbbi faturalarla hastaneden ayrılabilirler.

Umarım, sağlık sigortanız sizi bu astronomik harcamalardan korumak için işe yarayacaktır. Aksi takdirde veya ekstra korumaya sahip olmak istiyorsanız, tıbbi ödeme (MedPay) kapsamı yardımcı olabilir.

MedPay çoğu eyalette isteğe bağlıdır, ancak kendi durumunuzu herkesten daha iyi bilirsiniz ve hayatınıza uyacak şekilde kapsama almalısınız.

Sigortasız / Underinsured: Maalesef herkes sigorta yasalarını takip etmiyor. Sigortasız / Yetersiz sigorta kapsamı, sigortası olmayan veya otoyolda yeterli sigortaya sahip olmayan bir kişi sizi tüm faturanın üzerinde tutar.

Eyaletinizin bu tür bir kapsam gerektirip gerektirmediğini veya sigortacıların bunu sunmasını gerektirip gerektirmediğini görmek için temsilcinize danışın. Asgari sorumluluk kapsamı gerektirmeyen Florida ve Washington gibi eyaletlerde bu kapsama özel dikkat gösterin.

Eklentiler: Bu çanlar ve ıslıkçılar sigortacılar arasında değişir ve hayatınızı kolaylaştırabilirler.

Ortak eklentiler şunları içerir:

 • Gezi kesintisi: Bir batıktan sonra evden uzakta olan bir kişi hayal kırıklığını bilir. Gezi kesintisi kapsamı, 100 km'den fazla bir kazadan sonra uzun bir konaklamadan kaynaklanan plansız otel ve restoran faturaları için size geri ödeme yapabilir.
 • Kiralama ücretleri: Bisikletiniz tamir edilirken bumming sürmek veya otobüse binmekten bıktınız mı? Bu tür bir teminat, bir kazadan sonra kiralık araç ücretleri için size geri ödeme yapar.
 • Yol yardımı: Bu tür bir kapsama, bir motosiklete veya otomobil kulübüne katılma alternatifi sunuyor. Bazı planlar, çekilişle birlikte bir düzlemin sabitlenmesi veya mümkün olduğunda basit yol kenarı onarımlarını içerir.
 • Yolcu kapsama: Bu düzenli olarak tandem binmek insanlar için önemli bir seçenektir.
 • Römork kapsamı: Bazı şirketler çekili römorklar için ekstra kapsama alanı sunuyor (ama muhtemelen içerikleri değil).

Bunlar gibi eklemeler kolaylık sağlar, ancak aynı zamanda primlerini yükseltirler.

Ekstra kapsama alanı için özel ve düzenli bir gereksiniminiz olmadıkça, en düşük primleri arayan biri bunları geçmelidir.

Top 8 En İyi Motosiklet Sigorta Şirketleri

Her bölgeye bir motosiklet sigortası poliçesinde baktınız. Ne kadar kapsama alacağına dair iyi bir fikrin var.

Şimdi ihtiyacınız olanı sağlayabilecek bir şirket aramaya zamanı.

Yüzlerce sigorta şirketi kapsama alanı sunuyor, bu yüzden tek başına çalıştığınız zaman doğru olanı bulmak aylar sürebilir.

İşleri kolaylaştırmak için sekiz kişisel favorimden paylaşmak istiyorum. Listemdeki her şirket bağımsız derecelendirme kuruluşlarından yüksek puanlar aldı, bu da yolun aşağısında güvenilir bir ortak olması gerektiği anlamına geliyor.

Yine de, hiçbir katı sigorta şirketini hiçbir listeye dahil edemez. Başka bir şirket sizin için iyi çalıştıysa ve iyi dereceler varsa, onunla geçin.

Yeni kapsama alanı ararken veya mevcut kapsamı değiştirmeye çalışırken, aşağıdaki şirketlerden herhangi birinin, eyaletinizde kapsama alanı sunması durumunda başlamak için harika bir yer olacağını düşünüyorum:

amica

Son zamanlarda birçok insan Rhode Island merkezli şirketi henüz duymamış olsa da Amica son zamanlarda birçok sigorta listesine imza attı.

Amica, özellikle talep sürecinde, müşteri hizmetlerinde sektörün liderleri arasında yer alıyor.

Herhangi bir sigorta şirketi gibi, Amica da olumsuz geri bildirimleri paylaşan müşterilere sahiptir.

Ama unutmayın, mutlu müşterilerin deneyimlerini paylaşma olasılıkları çok daha azdır ve Amica'nın müşterilerinin büyük çoğunluğu, kapsama alanlarından ve gerektiğinde erişme yeteneklerinden memnun görünüyor.

Bisikletinizdeki güvenlik özellikleri için indirimlerden emin olun.

Dairyland Oto ve Çevrim Sigortası

Amica gibi, Dairyland Auto & Cycle Insurance, en büyük ulusal reklam bütçesine sahip olmayabilir, ancak sağlam kapsama alanı sunar ve birçok memnun müşteriye sahiptir.

Çoğu sigorta şirketinin aksine, bu Wisconsin merkezli şirket, işinde altı yıldan fazla süredir özellikle araçlara odaklanmaktadır.

Bu uzmanlık nedeniyle, Dairyland detaylara nadir ilgi gösterebilir. Örneğin, bisikletinizdeki kişisel eşyalarınızı sigortalayabilir, bir yolcu için kapsama alanını belirleyebilir ve motosiklet derneklerine üyelik için özel indirimler alabilirsiniz.

Dairyland evde, yaşamda, sağlıkta veya başka türde bir ortam sunmadığından, kapsama alanını paketlemek için çok fazla fırsatınız olmayacaktır.

ilerici

Hepimiz Progressive'i şirketin reklamlarından biliyoruz, ancak tarafsız incelemeye nasıl ayrılıyor?

Oldukça iyi. 80 + yaşındaki şirket, güç, istikrar ve esnekliğin nadir bir kombinasyonunu sunuyor.

Standart avantajlar, Progressive'ı klasik bisiklet sahipleri için mükemmel bir seçenek haline getiren, amortisman olmadan tam ikame maliyetleri de içerir.

Kazadan sonra ilerlemenin de prim artışına gitme ihtimali daha düşüktür, çünkü her zamanki kaza bağışlama programından daha nüanslı bir teklif sunmaktadır. Örneğin, 500 $ veya daha az bir talep, primlerini etkilememelidir.

Markel

Hiç motosiklete sahip olmadıysan, muhtemelen Markel'i duymadın. Bu Wisconsin merkezli sigortacı sadece motosikletleri (ve benzer araçları) kapsar. Bundan daha fazla uzmanlaşmak zor.

Dairyland gibi Markel'in özel odakları, detaylara daha fazla odaklanma olanağı sağlıyor. Örneğin, kendi kapsama tutarınızı kolayca belirleyebilir ve sonuçta ortaya çıkan primleri 1.000 ABD Doları değerindeki bir ölçeğe göre görebilirsiniz.

Ayrıca, politikanızın neleri kapsadığı hakkında daha spesifik bilgiler elde edersiniz: eyer çantaları (içeriğiyle değil), mandallar, ön camlar, bir römork, kaskınız, özel boya, vb. İhtiyacınız olduğunda tam olarak nerede durduğunuzu bilmek harikadır. dava açmak.

Bu insanlar, gidonlardan kaldırıma kadar motosikletleri bilirler.

GEICO

Burada, lastik yolun karşısına geçtiğinde kendinden daha fazla olan bir başka ulusal sigorta şirketi var.

GEICO, hizmetlerini ve adını on yıllardır tanıyor.

Şirket, 1978'de stabilitesine motosiklet sigortası ekledi, bu yüzden bisikletçilerle iş birliği yaparak 40 yıllık bir deneyime sahip oldu.

Özellikle, GEICO'nun olgun / sorumlu sürücü indirimini ve hem finansal sağlığı kontrol eden bağımsız derecelendirme kuruluşlarından hem de müşteri memnuniyetini artıran Daha İyi İşletme Bürosundan gelen en yüksek puanları istiyoruz.

Devlet çiftliği

Devlet çiftliğini ağırlıklı olarak finansal istikrarı nedeniyle öneriyoruz. Neredeyse yüz yıllık bir sigortacı, sigorta pazarında büyük bir paya sahiptir ve bağımsız analistlerden en yüksek puan almıştır.

Sürüş yapmadan aylarca giderseniz, Devlet Çiftliği ile yer kaplamalarının bulunması kolay. Şirket aynı zamanda sidecar kapsama alanına geldiğinde bir nişe sahip.

Ancak, yerel servisinize bağlı olarak müşteri servisi bir sorun olabilir. Genel olarak, Better Business Bureau, State Farm'a bir B + vermiştir.

Kapsamı satın almadan önce, yerel Devlet Çiftliği temsilcinizle görüşmenizi ve bir hak talebinde bulunursanız ne kadar duyarlı olabileceğini öğrenmenizi öneririz.

Harley Davidson

Evet bu doğru.

İkonik bisiklet şirketi aynı zamanda finans kolundan motosikletleri de sigortalıyor. Anlatabildiğimiz kadarıyla sağlam ve güvenilir kapsama alanı elde edersiniz.

Bağımsız derecelendirme uzmanlarından yüksek puan alan Sentry tarafından desteklenen bu kapsama, geri yüklenen veya özel bisikletlerin kapsama alanı da dahil olmak üzere temelleri ve bazı ekstraları sunar.

Bazen üçüncü taraf yüklenme iddiaları yavaşlatabilir, ancak Harley-Davidson süreci daha sorunsuz hale getirmenin bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. Better Business Bureau, Harley-Davidson'un müşteri hizmetleri personeline bir A + veriyor.

Allstate

Tanınmış ulusal sigorta devi Allstate, bizim sekiz listemizi yuvarlıyor.

Şirket büyük ve istikrarlı ve ülke çapında yerel acenteleri var.

Devlet Çiftliği gibi, Allstate'den aldığınız müşteri hizmetleri yerel acentenize göre değişebilir.

Klasik ve özel bisikletler için mükemmel seçenekler sunduğundan motosiklet kapsama için Allstate'i öneririz.

Römork kapsamını hızlı ve kolay bir şekilde de ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz Gezmenin Özgürlüğünü Veren Kapsam

Bir motosiklet sahibi olmak size özgürlük, güç ve daha fazla bireysellik kazandırmalı, doğru mu? Politika detayları sayfasından sonra sayfa okumak size bu yüce idealleri unutabilir.

Ama bu sadece bir şey:

Doğru kapsama alanı bulmak, bir motosikletin vaat ettiği özgürlük ve bağımsızlığın tadını çıkarmanın anahtarıdır.

Doğru kapsama alanıyla, beklenmedik durumla nasıl başa çıkacağınız konusunda çok fazla endişelenmeden devam edebilirsiniz.

Kapsam için alışveriş yaparken, şu önemli soruları hatırlayın:

 • Yeterli kapsama alıyor musunuz?
 • Sigorta şirketiniz kaliteli finansal derecelendirmelere sahip mi?
 • Mevcut indirimlere girdiniz mi?
 • Bir hak talebinde bulunduğunuzda sigorta şirketiniz erişilebilir olacak mı?
 • Gerektiğinde politikanızı değiştirebilir misiniz?

Bu kararları şimdi vermek, bir sonraki eğri etrafında ne keşfederseniz edin, daha yumuşak bir sürüş için yolu açabilir.

Videoyu izle: Motosiklet sigortası neleri neler?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol
Maliye

PayPal ile Para Kazanmak için 14 Kolay Yol

Eğer online para kazanma fikrinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen PayPal'ı ödeme almanın bir yolu olarak kullanmayı düşünmüşsünüz. Hızlı ve güvenli olduğundan, PayPal çevrimiçi çalışma için en sık kullanılan ödeme yöntemlerinden biridir. PayPal ile para kazanmanın tüm kolay yollarından şaşırabilirsiniz. Bazıları küçük görevleri içerir, diğerleri gerçekten pasif gelir yöntemleridir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?"/>
Maliye

Sadece 2.5 Yılda 115 Bin $ 'lık Borcunu Kapamak İçin Ne Gerekir?

115.000 dolar borcunu nasıl aldın? 2003 yılında evlendik ve her biri evliliğe öğrenci kredi borcu getirdi. Her birimiz dereceleri elde etmek için özel üniversitelere gittik ve bu bizim borcumuzun büyük bir parçasıydı. Ayrıca bir araba kredisi ve bazı kredi kartı borcumuz vardı. 115.000 $ 'a kadar eklendi. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku
Küçük İşletmeniz için Basit IRA Açma Kuralları
Maliye

Küçük İşletmeniz için Basit IRA Açma Kuralları

Küçük işletme sahipleri, iş ve çalışanlarına yönelik bir emeklilik planı oluşturma konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Daha önce, SEP IRA'dan daha yaygın seçeneklerden biri olduğunu söylemiştim. Diğer bir seçenek de SIMPLE IRA'dır. Ama ismin seni kandırmasına izin verme. SIMPLE IRA'nın kurallarına gelince, aslında emeklilik planı seçeneklerinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında en kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyorum.
Devamını Oku
P2P Yatırım Yazılım - NSR Invest Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - NSR Invest Review

Ödünç Kulübünüz ve Prosper gibi sitelerden yatırım yapmak için peer-to-peer (P2P) öğreniyorsanız, NSR Invest hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Şirket, bu platformlardaki yatırımcıların portföylerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için büyük P2P borç verenleriyle birlikte çalışan bir yazılım hizmeti sunmaktadır.
Devamını Oku