Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu?

Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun?

Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir.

Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.

Kredinizi yeniden inşa etmek kolay değildir ve çok zor olabilir.

Kredi puanınızı geliştirmek istiyorsanız, nereden başladığınızı bilmeniz gerekir. Nereye başladığınızı bilmiyorsanız bitiş çizgisine nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz. Kredi puanınızı ücretsiz ve kolay bir şekilde almak, sizi bugün yapmaktan alıkoyacak hiçbir şey yok.

Kredi Raporunuzu Kontrol Eterek Başlayın >>>

Kredinizi Onarmak İçin İpuçları

Eğer zorlu çalışmalara istekli ve istekli iseniz, finansal disiplinli olun ve uzun mesafe için içinde olmanız gerekeceğini biliyorum, o zaman kredinizi tamir edebilir ve finansal olarak istikrarlı bir hayat yaşamak için hareket edebilirsiniz.

İşte yapmanız gereken şeylere bir bakın.

1 - Kredi Kullanın

Bir iflastan sonra birçok kişi sadece nakit kullanmak için cazip gelebilirken, bazı yönlerden akıllı olsa da, bu sizin kredinizi yeniden inşa etmeyecektir.

Kredinizin iyileşmesi için, her ay iyi durumdaki kredi bürolarına bildirilen bir tür açık kredi hesabına veya hesaplara sahip olmanız gerekir.

Puanınızı iyileştirmek için hesaplarınızı yönetebileceğiniz kredi bürolarına kanıtlamanız gerekir.

Tek sorun, bazen onaylanması zor. Ya da onaylanırsanız, faiz oranınız astronomik olacaktır. Babamın kartlarının bazılarının oranlarını iflasından sonra ve bazılarının% 20 gibi yüksek oranlarda olduğunu hatırlıyorum. Ah!

Başka bir seçenek güvenli bir kredi kartı almaktır. Güvenli bir kart elde etmenin nasıl yardımcı olabileceğini aşağıda okuyun.

2 - Güvenli Kredi Kartı Düşün

Kredinizi iyileştirmek için açık hesaplara sahip olmanız gerekse de, bunu geleneksel bir kredi kartı için onaylanması ya da başka bir kredi almanızın çok zor olacağını ve mümkün olmasının imkansız olduğunu göreceksiniz. En iyi bahsiniz muhtemelen güvenli bir kredi kartı almak olacaktır.

Güvenli kartlar açmak ve çok düşük sınırlar sunmak için bir depozito gerektirir, ancak aynı zamanda kredinizi yeniden oluşturmaya başlamak için harika bir araç olabilir. Sadece bazı güvenli kartların üç ana kredi bürosuna rapor vermediğini ve kredinizi iyileştirmek için her ay rapor veren bir tane bulmanız gerekeceğini unutmayın.

Kendi başına “kötü kredi” sahibi olmayan bir önceki stajyer, henüz hiçbir kredi geçmişi yoktu. Bazı durumlarda, herhangi bir kredi geçmişi olmaması, iflas başvurusunda olduğu kadar kötüdür. Kredi notu 621'di ve kredi kartı açmaya çalışırken iki banka tarafından reddedildi.

Onun çözümü? Güvenli bir kredi kartı açtı, kullandı ve zamanında ödeme yaptı. Sonuç bir 100 puan üzerinde yükselen kredi puanı sadece 5 ay içinde.

3 - Krediyi Akıllıca Kullanın

Daha önce belirtildiği gibi, kredinizi yeniden inşa etmek için açık kredi hesaplarına sahip olmanız gerekecektir, ancak daha önemlisi, bu hesapları akıllıca kullanmanız gerekecektir.

Öncelikle, sahip olduğunuz kredi hesaplarının her zaman aktif olduğundan emin olmak istersiniz. Örneğin, güvenli bir kredi kartınız varsa, gerçekten alabileceğiniz küçük alışverişler yapmak için her ay kullandığınızdan emin olun.

Ardından faturanızı her ay, tam zamanında ve eksiksiz olarak ödediğinizden emin olmanız gerekir. Bu, kredi bürolarına hesaplarınızdan sorumlu olduğunuza ve kredi puanınızın geri tepmeye başlayacağını gösterir.

Ayrıca, krediniz geleneksel kredi kartı başvurusunda bulunup almaya yetecek kadar iyileşir ve bir kere de başvuruda bulunmanız ve teminatsız kart kullanmaya geçmeniz gerekir.

4 - Tüm Faturaları Zamanında Öde

Ayrıca diğer tüm faturaları tam ve zamanında ödemeyi de isteyeceksiniz. Bu sizin kiranızı, faturalarınızı, tıbbi faturalarınızı vb. İçerebilir. Çoğu zaman bu gecikmiş faturalar kredi bürolarına bildirilir ve bundan kaçınmak isteyeceksiniz.

Faturalarınızı zamanında ödemek muhtemelen oldukça basit bir ipucu gibi görünüyor, ama en önemli olanlardan biri.

Bir ödemeyi kaçırmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, faturalarınızı otomatik taslak haline getirme veya birkaç hatırlatıcı oluşturma gibi bazı basit adımları uygulayın. Takviminize ekleyin. Buzdolabına notlar koy. Akıllı telefonunuzdaki alarmları ayarlayın. Zamanında ödediğinizden emin olmak için ne gerekiyorsa yapın.

5 - Kredi Onarım Dolandırıcılığına Dikkat

Son olarak, kredinizi zor çalışma ve finansal disiplinden başka bir şekilde yeniden inşa etmenin başka bir yolu olmadığını bilmek zorundasınız. Bir ücret karşılığında kredinizi onarabileceğini söylemeye çalışan dolandırıcılar için düşmeyin. Lexington Hukuk Bürosu gibi kredinizi yeniden inşa etmenize yardımcı olacak saygın şirketler var, ancak onlar bile bir maliyeti var.

Damon Day tarafından yapılan bir misafir yayını, kaçınmak için 10 borç uzlaşması dolandırıcılığını özetledi.

Zaman alır, ama buna değer

İflastan geçmek hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir. Ondan kurtulmak kolay değil ve bir gecede olmayacak. Biraz zaman alacak. Bazı durumlarda, bir süre uzun sürebilir, ancak bunun sizi cesaretlendirmesine izin vermeyin.

Çok çalışkanlık alacak, ama işe değer. İyi bir kredi puanına sahip olmanız, binlerce dolarlık faiz oranlarından tasarruf etmenizi ve daha iyi krediler elde etmenizi sağlar.

İflastan sonra kredinizi yeniden inşa etmek zorunda kaldınız mı? Bunu yaparken hangi zorluklarla karşılaştın?

Videoyu izle: KOSGEB Fonun Desteklenen Sektörler Nelerdir? 2017

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)
Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım. Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim. Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur. Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.
Devamını Oku
Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?
Borç

Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?

Ölüm belgesine göre, babam kalp krizi olarak bilinen miyokard enfarktüsünden öldü. Sağlığı bir süredir kötüleşiyordu, bu yüzden tam bir sürpriz değildi. Kilo aldı ve Tip 2 diyabet tanısı aldı. İki baypas ameliyatı vardı - bir üçlü, bir dörtlü.
Devamını Oku
Bir yatırımın ne kadar iyi okula dönüyor?
Borç

Bir yatırımın ne kadar iyi okula dönüyor?

Muhtemelen bariz bir gerçeğin ne olduğunu belirterek başlıyoruz: bir durgunluk yılı, yüksek okul katılımında büyük bir artışa yol açıyor. 2009 yılında bu sene kabul edilmek üzere test-alma tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı (Ekim 2009'da Hukuk Okulu Kabul Testleri yapanların oranı% 20 arttı ve% 13 daha fazla aday Graduate Record Examination'ı aldı).
Devamını Oku
Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?
Borç

Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?

Tuvalet koltuğunu terketmek. Suçlu> Saçlarının 1/4 inçlik bir kısmını kırptığını farketmiyor. Gerçekten mi ? Bir erkek bunu fark eder mi? > Gecenin ortasında yeni doğan ağladığını duymamış gibi davranıyorum. Baskın! > Sorunu sadece dinlemek yerine düzeltmeye çalışıyorum. Yine de bunu anlamadı> Şeylerin büyük planında, yukarıdaki öğeler önemsiz ve her evliliğe dayanabilmelidir.
Devamını Oku