Kredi

Boşanma Sonrasında Kredinizi Nasıl Yeniden İnşa Eteceksiniz

Hiç kimse boşanmayı planlamaz (umarım).

Ne yazık ki, içinde yaşadığımız dünyanın gerçekliğidir.

Boşanmadan sonra, varlıkların yerleşmesi, hayat sigortasının güncellenmesi, çocukların velayet sorunlarının çözülmesi ve sayısız başka şey hakkında mutabık kalmanız gerekir.

Endişelenmeyeceğiniz şeylerden biri (hatta yapmanız gereken) kredinizdir. Ya da dağınık bir boşanmadan sonra kredinizi yeniden inşa etmek ve şu anda sizin için iyi bir kredi puanı aralığının ne olduğunu bulmaya çalışmak mı?

Boşandıktan Sonra Kredi Puanınızı Kontrol Edin >>>

Son zamanlarda bir boşanmanın ortasında olan ve yardıma ihtiyacı olan bir GFC okuyucusu (ona “Nancy” diyeceğiz) bir soru formu aldım. Soruyu cevaplamakta rahat hissetmedim, bu yüzden Nancy'ye “peeps” e ulaşmamı düşünürse diye sordum. (Ahh… Evet, peep'lerim var.)

Bu durumda peep'im, kredi uzmanı ve Credit.com'a katkıda bulunan Gerri Detweiler oldu. Kredi söz konusu olduğunda Gerri eşyalarını biliyor!

İlk olarak, Nancy'nin sorularına bir bakalım:

Şu an boşanma yaşıyorum ve yaklaşık bir yıldır işsiz kaldım (yeni bir iş bulmaya çalışmaktan değil). Her iki durum da benim için zorlu çünkü 20 yıldır evliyim ve işime AŞK, AŞK, SEVİYORUM… bu yüzden profesyonel yapılarımı ve istikrarlı gelirimi özlüyorum.

İşsizlik toplamak için şanslıyım, ancak ödemelerin gerekli hanehalkı harcamalarıma yetişmemesi yeterli değil. Bu, ara sıra yemek, saç kesimi veya oğlumuz için okul kıyafetlerine gerekli geri dönüşü içermez. (Yaz boyunca çok fazla büyüdüğü için, perakendecileri en az 6 yeni şort sağlamak için ziyaret edeceğimi biliyorum). Ben temkinli bir harcıyım, kupon, satış ve sık alıcı programlarından vb. Yararlanın, ancak param hala değiştirilmiş durumumuz için uygun değildir.

Keşke kocama güvenebileceğimi söyleyebilseydim (boşanma kesin değil… kesinleşmeyi göze alamaz), ancak yaklaşık 20 yıldır tek katkısı evdeki vergileri (bizzat kendimize aittir) ve sigorta kapsamını ödüyor Hem ev hem de otomobiller için.

8 aylık acil durum fonu 15.000 $ 'dan oluşurken yıllık katkı payı 9,000 $' dır (acil durum fon tahsislerine dahil değildir). Kredi kartı bakiyesine doğru büyük bir ödeme yaptıktan sonra, kalan acil durum fonunda sadece 500 dolar var.

Yine de, 5 kredi kartının temerrüde düşmesine ve nihayetinde tahsilat / iptallere izin vermeye zorlandım. Ödenen toplam tutarlar yaklaşık 6.000 $ 'dır, ancak tutarların benim taahhüt taahhütlerim üzerinde ihmalkar olduğum kadar fazla taşıdığına inanmıyorum.

FICO puanım son zamanlarda 700'den şaşırtıcı bir seviyeye düştü 579! Arabamın kirasıyla iyi bir ödeme geçmişini ve mevcut olduğum 3 kredi kartını koruyabildim, ancak en iyi ve en etkili yolları bilmem gerekiyor. kredi puanımı arttır yeniden inşa etmek için yıllar almadan.

Evimizi satarsak, kredi puanım potansiyel olarak bir daireyi bile kiralamamı engelleyebilir. Oto kiralamam Ocak 2015'te sona eriyor ve kredi puanım yükselmediyse, otomobili tamamen satın alma umudu yok gibi görünüyor. Her zaman arabalarımı aldım ve onları 10+ yıldır tuttum… bu benim ilk ve son kiralamam.

Herhangi bir öneri takdir edilir!

++++

Boşanma ve Krediniz

Bu kesinlikle içinde olmak için eğlenceli bir durum değil. Gerri'nin söyleyeceklerini görelim:

++++

Öncelikle, temerrüt halindeki kartların kredi puanlarınızı önemli ölçüde kırdığı konusunda haklısınız. Son bilgiler en fazla ağırlığı taşır ve birkaç faturada geride kalmanız, yüksek riskli olduğunuzu gösterir. Ayrıca, tutarın geç ödemelerin sayısı ve ciddiyeti kadar önemli olmadığı da doğrudur.

Bir hesap koleksiyonlara girdikten sonra, ödeme yapmak veya ödeme yapmak FICO puanınıza yardımcı olmaz. Ancak, bunları olabildiğince çabuk çözmek istersiniz. Aksi takdirde, bir davayı riske atarsınız veya ödenmemiş hesaplar başka bir tahsilat dairesine devredilebilir ve puanlarınızı etkileyebilir. Burada koleksiyonlar ve kredi puanları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Bir tür kestirme önermek isterim, meselenin gerçeği, kredinizi yeniden inşa etmek zaman alacaktır. Evet, bu muhtemelen bir yer kiralayabilme ve kira süreniz sona erdiğinde aracınızı satın alma yeteneğinizi etkileyecektir, ancak ileride hesaplarınızı ödeyebiliyorsanız, iki yıl içinde önemli bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Kredi puanı, son iki yıllık bilgiye göre en ağır şekilde ağırlıklandırılmıştır. Kredi puanları hakkında bu podcast'leri faydalı bulabilirsiniz.

Henüz bu koleksiyon hesaplarını çözüp çözemeyeceğiniz belli değil. Ve bu beni ana tavsiyemle getiriyor:

Temel olarak finansal durumunuzu stabilize etmeye odaklanın. Bu iş # 1.

Sizin kredi puanları Şu an için arka koltuğu almak zorunda kalabilir.

Ücretsiz danışmanlık için bir kredi danışmanlığı servisine başvurmanızı öneririm. Size neler olup bittiğine dair bazı objektif geri bildirimler verebilirler ve borcu geri ödeme planında size yardımcı olabilirler.

Anladığım kadarıyla bu, özellikle iyi bir kredi aldıktan sonra, kolay bir yer değil, ama zamanla kredi puanlarınız durumunuzu stabilize ettikten sonra iyileşebilir.

Credit.com'un ücretsiz Kredi Kartı ile, her ay kredi puanınızın gerçekten ücretsiz bir kopyasını alabilirsiniz.

Kredi yeniden inşa etmek için bonus ipuçları

Bir şeyi anlamanız önemlidir: Kredi puanınızı düzeltmek hızlı olmayacaktır. Onu istediğin yere götürmek biraz zaman alacak.

Nerede olduğunu görmek için kredi puanınızı kontrol etmeniz ve ardından işe koymanız gerekir.Her zaman faturaları zamanında ödeyin, kredi kartı borcunu boşaltın ve kredi raporunuzdaki hataları arayın.

Çok fazla değişiklik yaptıysanız, her şeyin doğru bir şekilde bildirilip bildirilmediğini kim bilebilir? Kredi raporunuzu ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz, kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

Kredi puanının iyileştirilmesi bir bitki yetiştirmek gibidir. Ona çok dikkat ve özen göstermelisiniz. Yapacağınız her şey ona yardım etmeyecek, ama ne kadar çok dikkat ederseniz, o kadar büyüyecek. Sabırlı olun ve çalışmaya devam edin.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden Alfred Hermida

Videoyu izle: Boşanma sonrası kredi borçları ne olacak?

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Kredi Kartı İhraççıları ile nasıl pazarlık yapılır?
Kredi

Kredi Kartı İhraççıları ile nasıl pazarlık yapılır?

Her zaman kredi kartı veren kuruluşların, sizden biraz daha fazlasını sıkıştırmanın yollarını aradığı anlaşılıyor. Bu şaşırtıcı olmamalı, çünkü onlar! Kredi kartı veren kuruluşlar para kazanmak için çalışıyorlar. Para kazanmanın en kolay yolu ücret almaktır. Yıllık ücretler, faiz ücretleri ve diğer ücretler, kredi kartı veren kuruluşlar için yılda milyarlarca dolar.
Devamını Oku
Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın
Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com gelen bir misafir gönderidir Kredi yönetimi her zamankinden daha önemlidir. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek. IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir. Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.
Devamını Oku
Bedava Para İstiyor musunuz? Bir Chase Freedom® Kartı Alın
Kredi

Bedava Para İstiyor musunuz? Bir Chase Freedom® Kartı Alın

Kim ücretsiz parayı sevmez? Kimse? İster inanın ister inanmayın, Chase Freedom® Card size sadece 3 ay içinde kartınıza 500 $ harcayarak ve harcama yapmak için ücretsiz para verecektir. En iyi kısım? Chase Freedom, mevcut en iyi nakit geri kredi kartlarından biridir. Parayı geri almak için bir çöp kredi kartı için kaydolmuyorsun.
Devamını Oku