Kredi

Ödenmeyen Tıbbi Faturalar Kredi Puanınızı Ne Kadar Etkiliyor?

Kredi puanınız, krediye hak kazanma yeteneğinizi ve onaylanması durumunda teklif ettiğiniz şartları etkileyen önemli bir sayıdır. Burada özel olarak bakacağız ödenmemiş tıbbi faturalar ve kredi puanınız üzerindeki etkisi.

Çoğu Amerikalı tüketici, temel kredi puanlama prensiplerine aşinadır. Örneğin, borçları gecikmek olumlu bir işlem olarak değerlendirilirken, faturaların geç ödenmesi olumsuz olarak görülecektir.

Kredi puanı hesaplanırken dikkate alınan birçok başka değişken vardır. Puanınızı iyileştirmek için en iyi kararları vermek için farklı durumların puanınızı nasıl etkilediğini anlamak önemlidir.

Bunu merak etmemin nedeni, oturduğum son panele dayanıyordu. Panelde, biri yerel bir bankadan, bir kredi sendikasından ve SBA kredilerinde uzman olan 3 borç veren vardı. Kendinize neden cehennemde oturduğumu soruyor olabilirsiniz? İnan bana, kendime bu soruyu sordum.

Tartışmanın bir kısmı kredi notlarına dönüştü ve yerel bankadan borç veren, “Ödenmemiş tıbbi faturalar söz konusu olduğunda, kredi puanınız üzerinde en sert doğrudan etkiye sahip olduklarını” belirten bir yorum yaptı. 50 $ ödenmemiş bir tıbbi fatura bazen puanınızı 100 puan azaltabilir ”.

İlk yorumu yaptığımda biraz şaşırdım. Ödenmemiş tıbbi faturalar, kredi puanınızı gerçekten kötüleştiriyor mu?

Kredi puanınızla ilgili tıbbi faturalardan endişe ediyorsanız, kontrol etmenin bazı ücretsiz yolları vardır.

Tıbbi Borç için Kredi Raporunuzu Kontrol Edin >>>

Başka Borçlar gibi mi davrandın?

Borcunuzun kredi puanınıza göre görüldüğü birkaç farklı bakış açısı vardır. Örneğin, her ay zamanında ödeme yapıyorsanız, borç almak sadece olumsuz olarak değerlendirilemez.

Öte yandan, ödenmemiş sağlık faturaları gibi ödenmemiş borçlar, kredi borçları için bir tahsilat hesabı olarak kredi bürolarına bildirildiğinde kredi puanınız üzerinde daha önemli bir etkiye sahip olacaktır. Büyük resme baktığınızda, yüksek bir kredi kullanımının olumsuz olduğu düşünülür, ancak ödeme yapılmayan ve tahsilattan çıkarılan borçlarla karşılaştırıldığında, yüksek kredi kullanımı, iki kötülükten daha azdır.

Büyük paket servis bu: Tıbbi faturalar kredi kuruluşlarına bildirilmez. Tıp faturasını ödemediğinizde ve FICO puanınıza zarar verici bir etkisi olabileceği için bir tahsilat dairesine teslim edilir.

Ödeme Esnekliği

Ödenmeyen tıbbi faturalar, kredi kartı hesaplarında veya diğer finansal yükümlülüklerde sıkça görülmeyen bir esneklik seviyesi sunmaktadır. Çoğu durumda, hastaneler ve diğer sağlık sağlayıcıları, ödenmemiş faturanın geç veya suçlu olarak rapor edilmesini önleyecek bir ödeme düzenlemesi yapmaya istekli olacaklardır. Bu, faturayı tam olarak ödeme yetkisine sahip olmayan, ancak borçları zaman içinde ödeyebilen kişiler için gerçek bir avantaj olabilir. Tıbbi fatura, ödenmemiş veya tahsilat olarak rapor edilmediyse, kredi puanınız üzerinde bir etkisi olmayabilir. Bu nedenle, ödenmemiş bir sağlık faturası olan herhangi bir bireyin, mevcut ödeme seçeneklerini görüşmek üzere ilgili sağlık hizmetleri sağlayıcısıyla irtibat kurması gerekir. Bunu yaparak, ödenmemiş faturanızı öderken kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Liz Weston, yazar ve finans uzmanı, kredi puanları konusunda yardımcı olmak için neler yapabileceklerini sordu. Bu kişinin kredi raporlarında ödenmemiş tıbbi faturalardan çok sayıda suçu vardı ve şu anki 650 puanını yükseltmeye çalışıyordu.

 

Tüm doktor faturalarınızı yakından izleyerek skorlarınızın gelecekteki zararlarını önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Amacınız, bunların koleksiyonlara dönüştürülmesini veya kredi bürolarına bildirilmesini engellemektir. Bu, doktoru ve sigorta şirketinizi aylık olarak ödemeyi geciktiren herhangi bir gözden geçirmenin ilerlemesini kontrol etmek anlamına gelebilir; Bazı durumlarda, faturaları ödemeniz ve sigortacınızdan geri ödeme talep etmeniz gerekebilir. Evet, bu bir güçlük, ama puanlarınızı başka bir darbe daha iyidir.

Liz haklı, bir güçlük, ama tamamen buna değer. Karım organize olmanın kraliçesi ve sürekli olarak tıbbi faturalarımızın başında. Sigorta şirketini bir tahsilat dairesine teslim etmekle tehdit ettiklerinde ödediklerimizle mücadele etmek zorunda kaldığı sayısız zaman oldu. Üstüne çıktı ve 790'lardaki bir kredi notuyla, tıbbi faturalarınızın üstünde kalmanın parasını ödedi.

Tıbbi Faturalar ve Yeni Puan Sistemleri

FICO'nun yeni bir hesaplama yöntemi vardır (FICO sürüm 9) ve VantageScore 3.0). Eski modellerden biraz farklılar. Hala aynı etkenlere bakacaklar, ancak her biri farklı kilolar taşıyor.

Yeni modellerde, tıbbi faturalar büyük rol oynamıyor. Ödenmemiş bir tıbbi gideriniz varsa, kredi puanınızı eski modelde olduğu gibi öldürmeyecektir.

Bu senin için ne ifade ediyor? Bir araba kredisi için başvuruyorsanız veya bir ev satın almaya çalışıyorsanız, eski hastane ücretleriniz sizi kredi almaktan alıkoymayacaktır.

Ödenmeyen Tıbbi Faturalara ve Kredi Puanınıza İlişkin Faktörler

Ödenmeyen bir tıbbi faturanın kredi puanınızı nasıl etkileyeceğini belirlemek mükemmel bir bilim değildir. Her bireyin kendi kredi geçmişine sahip olması, puanınızı belirlemek için formüle girecektir.

Faturalarınızı zamanında ödemenin ve kredinizi sorumlu bir şekilde yönetme geçmişiniz varsa, puanınıza olan etki zarar verici olmayabilir. Tersine, geç ödeme yapma, temerrüt hesapları veya tahsilat faaliyeti yapma geçmişiniz varsa, ödenmemiş bir tıbbi faturanın kredi puanınız üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Ödenmemiş bir sağlık faturası kredi bürolarına bildirildiğinde, yedi yıla kadar kredi raporunuzda kalacaktır. Farklı borçların kredi puanınızı nasıl etkilediğini anlayarak, kişisel mallarınızla ilgili bilinçli kararlar verebilir ve kredi ve borçları nasıl yönetirsiniz.

Videoyu izle: Suspense: Stand-In / Gece Ölü / Fobi

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Sabit (Oran) Ücretleri
Kredi

Sabit (Oran) Ücretleri

Hemen hemen her yatırım nişinde bir tane olmak üzere her çeşit sigorta vardır. Garantili bir gelirin oluşturulmasıyla ilgileniyorsanız, anapara değeriniz için bir risk olmaksızın, sabit tutarlar aradığınız şey olabilir. CD'ler ve para piyasası fonları gibi diğer faizli yatırımlardan daha yüksek getiri oranları öderler ve ayrıca vergi ertelenmiş gelir de sunarlar.
Devamını Oku
Kahretsin! Sıkıştırdım… .Faked Raporunuzda Bir Hata Düzeltmek için Nasıl
Kredi

Kahretsin! Sıkıştırdım… .Faked Raporunuzda Bir Hata Düzeltmek için Nasıl

Paranızın en önemli yönlerinden biri de kredi geçmişinizdir. Kredi raporunuz, paranızın borçlanmasıyla ilgili olarak mali hayatınızın bir kaydıdır. Aslında, finansal itibarınız. Kredi raporunuz iyi göründüğünde, iyi görünüyorsunuz - ve iyi bir finansal risk gibi. Ödünç verenler başvurunuzu onaylama konusunda daha olasıdır ve size rekabetçi faiz oranları verir.
Devamını Oku