Kredi

Bir Kişisel Kredi Onaylandı Nasıl

Bazı durumlarda, kişisel bir kredi istenir.

Bir ev işine başlamak isteyebilirsiniz, ya da bir tatil için ödünç almak isteyebilirsiniz, ya da para için başka bir kullanımınız olabilir. Nedeni ne olursa olsun, kişisel bir kredi almak size ihtiyacınız olan parayı verebilir. Kişisel kredi - genellikle teminatsız - hedeflerinizi karşılamanıza yardımcı olmak için size biraz ekstra para sağlayabilir.

Aslında bu kişisel krediyi güvence altına almak biraz zor olabilir. Birçok insan süreci korkunç bulur ve nereden başlayacağını bilmezler.

Ancak, süreçte gezinmenize yardımcı olabilir ve kişisel kredinizi nasıl onaylayacağınıza dair birkaç yol sunabilirim.

Ve eğer bu işe yaramazsa, başka seçenekler de var.

KOLAY KARŞILAŞTIRMALI KREDİLER

Kişisel krediler için ücret alabileceğiniz birkaç yer var. Gördüğümü kullanmanın en kolay yolu LendingTree.com. Formları hızlı ve kolay doldurulur ve kredi hızlarını hiçbir zaman karşılaştırmazsınız. Sadece istediğiniz kredi türünü, miktarı, posta kodunuzu ve diğer bazı temel kredi bilgilerini girmeniz ve daha sonra size yakın düzinelerce kredi seçeneği sağlamanız gerekir.

Burada LendingTree ile ilgili incelememi görebilirsiniz.

Ödünç Ağacı 1996 yılından beri olmuştur ve mükemmel müşteri yorumları vardır. Aynı zamanda birçok farklı kredi verenlerle birlikte çalışarak, yalnızca en iyi oranları elde etmenize değil, aynı zamanda yerel bir bankadan alabileceğiniz satış gücünü de atlamanıza olanak tanır.

 

BANKA VEYA KREDİ BİRLİĞİ İLE KALİTELİ

Özellikle daha büyük bir miktar istiyorsanız, banka veya kredi birliğiniz aracılığıyla kişisel bir krediye hak kazanmak zorlaşmaktadır.

Eğer iyi bir müşteri iseniz ve iyi bir krediniz varsa, genellikle $ 3,000 ile 5.000 $ arasında bir “Kredi İmza” kredisi alabilirsiniz. Bu krediler, “krediler” veya “banka kredileri” olarak da adlandırılmaktadır, çünkü bu krediler herhangi bir teminat gerektirmemektedir. Bunun yerine, borç veren genellikle bir gelir ve iyi bir kredi geçmişi arar.

Bu krediler herhangi bir şeyle desteklenmediği için, tipik olarak diğer kredilerden daha yüksek faiz oranlarına sahip olacaklardır. Bununla birlikte, size müşteri olarak değer veren bir bankadaki kişisel kredi faiz oranı, bazı alternatiflere kıyasla genellikle oldukça düşüktür.

Bu kredileri sunup sunmadıklarını ve başvuru sürecinin ne olduğunu öğrenmek için bankanıza veya kredi birliğinize başvurun.

Daha büyük bir kredi istiyorsanız, yine de, bazı çemberler üzerinden atlamak gerekir. Bir kredi başvurusu doldurmanız gerekecek ve hatta teminat belirlemeniz gerekebilir. (Teminat, sizden alınabilecek ve geri ödeyemezseniz ödünç almak için satılan bir değerdir.)

Göreceli olarak yüksek bir kredi puanına sahip olmanız gerekecektir (teminatsız bir kişisel kredi için bile düşünülmek istiyorsanız 700'ün üzerinde) ve istediğiniz kadar onaylanmayabilirsiniz.

Kredinizin nasıl göründüğünden emin değil misiniz? İlk önce bunu anlamak için Credit Susame, Credit Karma ve Transunion'dan hizmetlerden yararlanın.

KİŞİSEL KREDİLER İÇİN DİĞER SEÇENEKLER

Yetersiz krediniz varsa veya bir banka veya kredi birliğinden uygun bir kredi alabileceğinizi düşünmüyorsanız, endişelenmeyin. Bankanızın veya kredi birliğinizin ötesinde kişisel krediler için başka seçenekler de vardır. Diğer seçeneklerden bazıları şunlardır:

Peer to Peer (P2P) Ödünç Verme

Şu anda giderek artan popüler seçeneklerden biri P2P kredisidir. İster bir işi finanse ediyor olun, ister üniversite için para ödüyorsunuz, ister bir motosiklet almaya çalışıyor olun, P2P kredileri yardımcı olabilir. Krediye başvurmanız gerekecek ve krediniz kontrol edilecektir. AMA, iyi bir hikaye ve iş planı, ihtiyacınız olan finansmanı elde etmenize yardımcı olabilir - ve rekabetçi bir oranda.

Daha fazlasını öğrenmek mi istiyorsunuz?

Ödünç Kulübü ve Prosper'e göz atın. Her ikisi de, kredi kullandırımı, geri ödeme ve takip için sağlam süreçler içeren P2P kredisi alanındaki liderlerdir.

Lending Club incelemem, eşler arası kredilendirme işlemlerinin nasıl yapılacağı ve sizin için iyi bir seçenek olup olmayacağı konusunda daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Kredi kartları

Birçoğumuz kredi kartlarını kredi olarak düşünmüyoruz, fakat gerçekte kredi kartınız kişisel bir kredi oluşturuyor. İyi bir krediniz varsa ve daha büyük bir limit için umuyorsanız, yeni bir kredi kartı için başvurabilirsiniz. Mevcut kredinizi artırabilir ve daha sonra kişisel kullanımınız için çizebilirsiniz.

Bununla birlikte, kredi kartları genellikle nispeten yüksek faiz oranlarına sahiptir ve bir denge taşıyorsanız, oldukça fazla ödeme yapabilirsiniz. Giriş dönemi olan yeni bir kart almaya çalışın ve faizsiz bir kişisel krediniz olur.

Satın alımlar veya bakiye havaleleri için% 0'lık giriş oranıyla alabileceğiniz en iyi kredi kartlarından bazıları:

 • Chase Özgürlüğü®
  • 15 aylık alımlar ve bakiye transferlerinde% 0 APR
  • Tüm satın alımlarda 1 puan, her çeyrekte dönen kategorilerde ilk 1.500 dolar harcanıyor.
  • Kartınızı ilk 90 gün içinde satın alma işleminde yalnızca 500 ABD doları tutarken 150 dolarlık bir kayıt bonusu kazanın
  • Yıllık ücret yok
 • Citi Diamond Tercih Edilen® kart
  • İlk 21 ayda alımlar ve bakiye transferlerinde% 0 APR
  • Yıllık ücret yok
  • Citi'ye erişim® Özel geçiş® seyahat programı
  • Dünya Çapında Seyahat Kaza Sigortası
  • Seyahat ve Acil Yardım

Aile ve arkadaşlar

İhtiyacınız olan kişisel krediyle size yardımcı olabilecek aile üyeleriniz veya arkadaşlarınız varsa, genellikle en iyi kredi koşullarını alabilirsiniz.

Ancak, krediyi geri ödeyebileceğinizden emin olmak istersiniz; ilişkinizi riske atmak istemezsiniz. Sorumlu olduğunuza dair bir sözleşme yapın, böylece arkadaşınız veya akrabanız ciddi olduğunu bilir. Kredi vadesini ve sözleşmedeki faiz oranını eklediğinizden emin olun.

Bir kredi için arkadaşlarınızı veya ailenizi kullanmamanızı tavsiye etmese de, bazen en iyi (veya tek) seçeneğidir.

Editörün Notu: Şahsen, aileden veya arkadaşlardan borç almayı tamamen reddediyorum. Kendi ailemde para, aile üyeleri arasında büyük bir düşüşe neden oldu. Olmamalıydı, ama yaptı.

KİŞİSEL BİR KREDİ SAHİP OLMADAN ÖNCE: NEDEN GEREKENLER

Dürüst olacağız, kişisel bir kredi almak kolay değil. Kişisel bir krediye başvurmadan önce dikkate almanız gereken çok şey var.

İlk ve en bariz olan, gerçekten ihtiyacınız olan bir krediye karar vermek. Bu dahil etmek için gülünç bir ipucu gibi görünebilir, ancak yinelemek için yeterince önemlidir. Kredinize başvurmadan önce, ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını hesaplayın.

Sonra, kişisel kredilerin nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olmalıyız. Her şeyden önce, güvence altına alınmış ve teminatsız iki ana tip kişisel krediler vardır.

Güvenli bir kredi genellikle daha düşük faiz oranları verir, ancak kredi için teminat olarak bir şey koymak zorundasınız, bu da krediyi geri ödemezseniz, teminatınızı alır.

Garantisiz krediler, tahmin edebileceğiniz gibi, herhangi bir teminat gerektirmez, ancak daha yüksek faiz oranlarına sahip olacaktır.

Bireysel krediler hakkında bilmeniz gereken diğer temel şey, bir tane almak için ihtiyacınız olan şeydir. İhtiyacınız olan bilgiler, krediyi almak için kullandığınız tekniğe bağlı olarak değişecektir. Hemen hemen her kredi, adres, doğum günü ve sosyal güvenlik numarası gibi temel bilgileri gerektirecektir.

Ayrıca, iş geçmişiniz gibi iş bilgilerine ve gelirinizi doğrulamak için ödeme koçanlarına ihtiyacınız olacaktır. Nafaka gibi diğer gelir kaynaklarını sağlamanız gerekecektir.

Kredi türü ve miktarına bağlı olarak kredi veren, W-2'nizin bir kopyası ve vergi bilgilerinin yanı sıra adres, banka beyannameleri ve ipotek veya kira beyannamelerinizin kanıtı gibi diğer belgeleri de isteyebilir.

Temelleri anladıktan sonra, farklı kredi türlerini araştırmak için biraz zaman harcamanız gerekir; Kişisel bir kredi almak için birçok farklı yol vardır ve her tür durumunuz için uygun değildir. Aldığınız kredi türünü, kredi süresini, ödeme yöntemlerini, ödeme tutarlarını ve diğer önemli bilgileri tam olarak anlayın.

KİŞİSEL KREDİLERE SON DÜŞÜNCE

Bir kişisel kredi arıyorsanız, bir dizi seçenek var. Alacak ödünç verenlerden (mümkün olduğunca kaçınmak zorunda olduğunuzdan), kredi kartlarına, arkadaşlara ve aileye, P2P borçları yoluyla rastgele yabancılara, kişisel bir kredi bulabilmeniz mümkün. Ancak, durumunuza bağlı olarak bunun için çok para ödemeniz gerekebilir.

Seçtiğiniz kişisel bir krediye ne olursa olsun, Mint veya Manilla gibi bir bütçe aracı kullanarak maliyenizi iyi takip ettiğinizden emin olun. Bu uygulamaların ikisi de finansal hesaplarınızla senkronize edilir ve kullanımı kolaydır. Tüm faturalarınızı tek bir yerde göstererek borçlarınızı asla unutmadığınızdan emin olabilirsiniz. Bir tutam sırasında kişisel bir kredi almak ve paranızın yanlış yönetilmesinden dolayı binlerce faiz ve gecikme ücreti ödemek zorunda kalmak istemezsiniz.

Videoyu izle: Kredim Onaylandı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın
Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com gelen bir misafir gönderidir Kredi yönetimi her zamankinden daha önemlidir. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek. IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir. Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.
Devamını Oku
Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)
Kredi

Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)

Bu durumun tanıdık gelip gelmediğine bakın… Son zamanlarda işini bırakan bir kişiden bir telefon aldım ve 401'ini (k) devirmesi gerekiyordu. Mali müşavir olmaması, birlikte çalıştığı bir komşunun tavsiyesine başvurdu. Daha fazla araştırma yapmadan, danışmanla bir araya geldi ve danışman 401'ini (k) bir IRA rantına devretmesini tavsiye etti (not: bu gerçek bir ürün değil, sadece IRA içinde bir rant almak için bir terim) ).
Devamını Oku
Kimlik Hırsızlığı Kredi Puanınızı Nasıl Yok Ediyor?
Kredi

Kimlik Hırsızlığı Kredi Puanınızı Nasıl Yok Ediyor?

Şoke edici bir numara duymak ister misiniz? 2017'de kimlik hırsızlığı nedeniyle 16.7 milyon insan vardı. 17 MİLYON kişiye yakın! Bazı kimlik hırsızlığı vakaları oldukça küçüktür. Belki de kredi kartı ekstrenizde yapmadığınız birkaç işlemi farkettiniz ve bankanıza dolandırıcılıkla ilgili hızlı bir çağrı, sorunu çözer.
Devamını Oku
Sermaye Bir Kıvılcım Nakit İş Kredi Kartı
Kredi

Sermaye Bir Kıvılcım Nakit İş Kredi Kartı

Bu teklif artık geçerli değil. Sağlam bir iş ödülleri kredi kartı bulmak her zaman kolay değildir. Bazen her ne kadar gerçek ödüller kazanmadan önce binlerce dolar harcayacağınız ödüller alırken, bazen de yüksek ücretler vardır. İş sahibi için en fazla faydayı sağlamak amacıyla bir dizi ayrı kredi kartı almak istemeyen iş sahibi için Her bir harcama kategorisi (tipik olarak ofis malzemeleri, telekomünikasyon, gaz, yemek ve lojman sadece bir kaç isim), tüm katı kartlar bulmak zor olabilir.
Devamını Oku