Yatırım

Bir Roth (Veya Geleneksel) IRA Başlatmaya Ne Kadar Para İhtiyacınız Var?

Sonunda, hayatınıza yatırım yapmaya başlamak gerektiğini bildiğiniz noktaya ulaştınız, ama tüm süreç sizi korkutuyor. Hisse senetleri, tahviller, çeşitlendirme, kafa karıştırıcı terimlerin listesi uzayıp gidiyor. Yatırım havuzuna dalmaktan korkmamalısınız; sandığından daha kolay.

Bir Roth (veya geleneksel) IRA'yı açmak için neye ihtiyacınız var?

 1. Gerçekten ne kadar sürer?
 2. Neden Minimumlar Yok?
 3. Yatırım Fonları Minimumlara Sahip Olabilir
 4. Neden Roth IRA?
 5. Geleneksel bir IRA veya Roth IRA açmak için uygun muyum?
 6. Bir Roth IRA ile Yatırım Yapmaya Başlarken
 7. IRA'nizi Nerede Açacağınıza Karar Verme
 8. IRS: Bilmeniz Gerekenler

Birçok genç yatırımcı, Mark Zuckerberg olmadıklarından, başlamak için asgari borsaya uymadıklarına inanıyorlar.

Doğru değil!! Sürekli soruyorum

“IRA'yı açmak ne kadar sürer?”

IRA hesaplarını çevreleyen tüm karmaşık kurallar ve düzenlemeler nedeniyle, birçok insan kendi başlarına açılma fikrine bile yaklaşmaktan korkmaktadır. Ancak, eğer genç bir yatırımcıysanız ve finansal geleceğiniz için tasarruf etmeye başlıyorsanız, bir tedavi içindesiniz.

Çoğu IRA ile (geleneksel veya Roth), asgari yoktur.

Evet doğru. Sıfır. Nada. Hiçbir şey değil.

Bunu duyduğuna eminim. Bakalım IRA'yı açmak isteyen ve finansal geleceği için tasarruf etmeye başlayan genç yatırımcılara biraz netlik katıp katmadığımı görelim.

Yatırım yapmaya başlamak için hazırsanız, Motif Yatırım İncelememiz gibi büyük yatırım seçenekleriyle ilgili incelemelere göz attığınızdan emin olun!

Amerikalıların büyük bir yüzdesi, yeterli bir emeklilik hesabı veya yatırım portföyü olmadan yetişkin hayatlarından geçiyor. Aslında, Amerikalıların% 30'undan fazlası emeklilik birikimine sahip değildir ve bu% 30'luk oranla, bu Amerikalıların dörtte biri zaten 45 yaşın üzerindedir. IRA'lar (özellikle Roths) emeklilik birikimlerinizi en iyi şekilde kullanmanın en iyi yollarından biridir. hesap ve yatırım portföyünüz.

Gerçekten ne kadar sürer?

Çoğu insan yatırım yapmayı düşündüğünde, yatırımcılarının milyonlarca dolarlık milyonlarca doları olduğu büyük Wall Street şirketlerini düşünürler. Bu büyük Wall Street firmalarının bazıları tipik olarak IRA'yı açmak için kendi minimumlarına sahip olabilirken, biri yok.

Örneğin, bir bankaya, yerel bir Edward Jones ofisine veya hatta çevrimiçi bir ortama gidebilir ve minimum bir IRA'ya başlayabileceğiniz birçok yer vardır.

Ally InvestMissouri, St. Louis merkezli bir popüler çevrimiçi aracılık, kendi web sitesinde bir hesap açmak için 500 $ minimum olduğunu bildirdi. Gerçek şu ki, durum böyle değil. Bu sadece önerilen bir miktar, yani ilk para yatırmanızı yaptığınızda, ilk ticaretinizi yapmak için yeterli paranız var.

Neden Minimumlar Yok?

Eğer bir kişi 50 yaşın altındaysanız (2013 itibariyle), 50 yaşın üzerindeyseniz 6,500 dolar, bir IRA'ya her yıl bir IRA'ya 5,500 $ yatırılabilir. Ne kadar yere koyacağınız konusunda bir Roth IRA minimum gerekliliği yoktur. İstediğiniz kadar küçük koyabilirsiniz. Bu sadece senin yapabileceğin en mutlak. Eğer sadece 50 dolarlık bir IRA'ya koymak istiyorsan, bunu yapabilirsin.

Kargaşaların çoğunun devreye girdiğine inanıyorum ki, IRA içindeki gerçek yatırımları yapmak. Bir IRA'ya para yatırmak yatırım yapmıyor, sadece ilk adım. IRA sadece para yatırımı için bir araçtır.

Örneğin, yalnızca IRA'nıza 100 ABD doları koyduysanız ve Google hisse senetlerinden bir pay almak istiyorsanız, bu gerçekleşmeyecektir. Google’ın hisse senedi fiyatı şu anda hisse başına 600 $ 'ın üzerinde olmakla birlikte, bu hisseye sahip olmanın altıda biri sizsiniz. Ancak bu 100 $ ile hisse senetleri daha az olan işletmelerde hisse senedi satın alabilirsiniz.

Bireysel hisse senedi, bir ETF veya bireysel bir tahvil almak isteyip istemediğinizi düşünün, bu yatırımları satın almadan önce en azından IRA'nızda olması gerekir.

Yatırım Fonları Minimumlara Sahip Olabilir

Birisi, “Yatırım yapmaya başlamak için ne kadar ihtiyacınız var?” Diye sorulduğunda, yatırım fonlarına girmekten bahsediyorlar. IRA'nızda yatırım fonu satın almak istiyorsanız, başlangıç ​​için çok sayıda yatırım fonu asgari depozit tutarına sahip olacaktır. Bu tamamen fon şirketine bağlıdır. 100 $ 'lık asgari yatırıma sahip olan bazı yatırım fonları gördüm ve hatta 25.000 $ gibi yüksek bir tutarı, hatta girmeden önce bazen 50.000 $ gibi bir para olduğunu gördüm. Yatırımla başlıyorsanız ve 100 $ rahat bir yer gibi gözüküyorsa başlamak için 100 $ 'a nasıl yatırım yapacağım konusunda önerilerimi kontrol edin.

Yatırım fonlarını yeni yatırımcıya daha kolay erişilebilir kılmak için, bazı yatırım fonları, asgari seviyeye ulaşmasanız bile içeri girmenize izin verecektir. Bunu yalnızca, her ay fonu satın alan çek veya tasarruf hesabınızdan çıkan otomatik bir satın alma işlemi yaparsanız yaparlar.

Başlangıçta yatırım fonlarına yatırım yapabildim. Kontrol hesabımdan 50 $ / ay aldım ve iki yatırım fonu arasında bölüşüyordum.

Bu, yeni yatırımcılara IRA ya da yatırım amaçlı herhangi bir yatırım fonu ile başlamayı önerdiğim bir yöntemdir. Çünkü, bu yatırımı ay içinde yapmamanız için daha az şansınızı önlersiniz çünkü ihtiyaç duymadığınız bir şeyi satın almak istemişsinizdir. . Paranın yatırım fonuna otomatik olarak yatırılması, onu yeni ve parlak bir şey üzerinde harcayabilme isteğini ortadan kaldırır. Asla görmediğin parayı harcayamazsın.

Yatırım dünyasına katılma konusunda hala endişeli iseniz, ayak parmaklarınızı suya sokmanın birkaç yolu vardır. Bu süper kolaylık sağlayan çevrimiçi bir seçenek şerefiye. İyileştirme, yeni bir IRA'yı açmak, IRA'yı devretmek veya sadece yatırım hakkında daha fazla şey öğrenmek için son derece basittir.Portföyünüzü sizin için otomatik olarak yeniden dengeliyorlar ve küçük bir aylık ücret karşılığında (3 $) küçük bir miktar yatırıma başlayabilirsiniz.

Site, tercih ettiğiniz risk seviyelerine göre paranızı otomatik olarak yeniden yatırım yapabileceğiniz güvenli yatırım hesapları sunmaktadır. Yatırım yapmak için yeni olan herkes için, bu gitmek için bir yoldur ve İyileştirme iadeleri sizin için değerli olacaktır. Yatırım alanının deneyimli bir emeklisi olsanız bile, Betterment size portföyünüzün ihtiyaç duyduğu kıvılcımı verebilir.

Neden Roth IRA?

Bilmeyebilecekleriniz için, bir Roth IRA, yatırım portföyünüzde kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir. Emeklilik tasarruf planınızın gerisinde kalıyorsa, bu onu yedeklemenin mükemmel bir yolu olabilir. Bir Roth IRA, diğer yatırım seçeneklerinin içermediği çeşitli avantajlar sunar.

Roth IRA'nın en belirgin yararı, yatırımlar üzerindeki vergi eksikliğidir. Bir Roth IRA ile, hesabın içinde biriken veya parayı geri çeken paranın herhangi birinden vergi ödemezsiniz. Normal IRA hesaplarına ve hatta 401K hesaplarına kıyasla bile, Roth IRA, binlerce ekstra dolar ekleyebilecek en iyi vergi avantajlarına sahiptir.

Roth IRAs'ın diğer büyük avantajı, istediğiniz her şeye yatırım yapma yeteneğidir. Gayrimenkul, hisse senetleri, yatırım fonları ve tahvillere yatırım yapabilirsiniz. Roth IRA'lar size yatırımlarınızda çok fazla veya az risk alma özgürlüğü veriyor.

Geleneksel bir IRA veya Roth IRA açmak için uygun muyum?

Bu yatırımları yapacağınız tüm parayı saymaya başlamadan önce, geleneksel bir IRA veya Roth IRA hesabı açmaya hak kazandığınızdan emin olmalısınız (endişelenmeyin, sizden daha büyüktür).

Geleneksel bir IRA hesabı için, 70,5 yaşın altında olmanız, vergiye tabi kazanılmış bir gelire sahip olmanız veya tek bir İRA için, önceki gereksinimleri karşılayan biriyle evli veya müşterek gelir vergisi almanız gerekir. Roth IRA'nın aksine geleneksel bir IRA'da gelir kısıtlaması yoktur.

Roth IRA için, şartlar biraz farklı. Geleneksel bir IRA'nın aksine, Roth IRA'nın herhangi bir yaş sınırı yoktur (eski zamanlayıcılar için iyi bir haber), ancak yılda bir kez ne kadar kazanç sağlayabileceğinize ve hala bir Roth IRA hesabına katkıda bulunmaya devam edeceksiniz. Tek bir dosya vergi geliri kazananı için yıllık olarak 132.000 dolardan fazla kazanamazsınız, evli dosya sahipleri için 194.000 dolar.

Bir Roth IRA ile Yatırım Yapmaya Başlarken

Gördüğünüz gibi, özellikle de IRA'da yatırım yapmaya başlamak için asgari düzeyde bir sıkıntı yoktur. Bir Roth IRA (veya geleneksel IRA) açmak çoğu insanın düşündüğünden çok daha kolay. Hemen hemen her banka ve yatırım şirketi saatlerce açabileceğiniz Roth IRA hesapları sunuyor. Yeni Roth veya geleneksel IRA hesabınızı birkaç basit adımda oluşturabilirsiniz.

İlk adım, yatırım hesabınızı açmak istediğiniz yere karar vermek. Her banka, yatırım firması veya web sitesi, dikkate almanız gereken kendi avantajları ve dezavantajlarına sahiptir. En çok neye değer verdiğini temel alarak hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermelisiniz.

Hesabı açmaya karar verdikten sonra, gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz. Banka veya firmanın başlamanıza yardımcı olacak birkaç bilgiye ihtiyacı olacaktır. Fotoğraf kimliğine, Sosyal Güvenlik numaranıza, işvereninizin adına, adresine ve iletişim bilgilerine, hesap numaranızın yanı sıra bankanızın yönlendirme numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bu kadar. Yepyeni bir IRA hesabı açmak için gereken her şey bu olmalı.

Toplanan tüm bilgilerinize sahip olduktan sonra, yatırım dünyasına girmeye ve ilk para yatırma işleminizi yapmaya veya otomatik katkı sağlamaya hazırsınız. Roth IRA'nın katkı limitleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Bazı insanlar ilk depozitte izin verilen maksimum 5.500 dolar tutarken, diğer insanlar her ay 50 dolar alacaklar.

Para IRA hesabının içine girdiğinde, hala yatırım yapılmaz. Para kazanmak için o parayı nasıl kullanmak istediğine hala karar vermelisin. Hisse senedi, yatırım fonları, gayrimenkul, para piyasası hesapları ve daha fazlasından yatırım yapmayı tercih edebilirsiniz. Yatırım yaptığınız şey, finansal hedeflerinize ve tercih ettiğiniz risk düzeyinize bağlıdır.

IRA'nizi Nerede Açacağınıza Karar Verme

Roth IRA hesaplarını sunan pek çok banka ve finansal danışmanla birlikte, hangisini seçeceğini veya nereden başlayacağını bilmek imkansız görünüyor. Hepsi de bazı teşvikler sunuyorlar ve hepsi IRA'yı açabileceğiniz en iyi yerlerden biri olduklarını söyleyerek etkileyici yorumlarla övünüyorlar. Ama hangisiyle birlikte gitmelisin? Ve ne arıyorsun?

Sizin için mükemmel bir hesap arıyorsanız, karar vermenize yardımcı olacak birkaç soru vardır. İlk soru, ne kadar tutacak? Bazı şirketlerin hesabı açarken veya sürdürürken diğerlerinin yapmadığı ücretler vardır. Bazı şirketler hesap minimumları gerektirir ve diğerleri yok.

Sıradaki soru, hesabınızın içinde işlem yapmak için ne kadar tutacağını gösterir. Her bir şirket, yaptığınız her işlem için farklı bir ücrete veya yüzdeye sahip olacaktır.

Ayrıca hesabınız için sundukları yatırım türlerini de sormalısınız. Seçimleri ne kadar büyük ve işlem ücreti olmayan yatırım fonlarının sayısı ne kadardır?

Sormanız gereken son soru müşteri hizmetleri ile ilgili. Olabilecek sorulara cevap verecek biri var mı? Birinden telefonla, e-postayla konuşabilir misin yoksa yüz yüze görüşebilir misin? Koşullarınıza bağlı olarak, müşteri hizmetleri sizin için çok önemli olabilir.

IRS: Bilmeniz Gerekenler

Yatırım etrafında dönen tüm korku hikayeleri yüzünden, paranızı arka bahçedeki bir kavanozdan başka bir yere koymaya başlamak korkutucu bir fikir olabilir, ama bu kavanoz rahatça emekli olmanıza yardımcı olmayacaktır. Ama korkutucu olmak zorunda değil. Küçük bir planlama ve araştırma ile, her zaman hayalini kurduğun emekliliği yaşamaya devam edebilirsin. Yatırım yolculuğunuza başlamadan artık herhangi bir mazeretin sizi durdurmasına izin vermeyin.

Yorumları Oku

Okuyucu Yorumları

 1. İşimden bir öncem var ama son üç yıldır tıbbi olarak çalışıyorum ve bir Roth IRA'yı açmak istiyorum. İşimden herhangi bir gelir almıyorum ama ordusundan engellilik alıyorum, IRA rotasını başlatabileceğim herhangi bir yol var. Benim öncülüğüm hala benim işimde çalışmış olarak listelenmiş mi?

  cevap
  • Merhaba Lance - IRAs, hatta Roths, kazanılan gelir gerektirir. Engellilik kazanılmaz, bu yüzden uygun olmayacaktır. Afedersiniz!

   cevap
 2. Yabancı bir ulusal bir ROTH IRA kurabilir mi?

  cevap
  • Merhaba JM - ABD'de kazanılan geliriniz ve vergi numaranız varsa bunu yapabilirsiniz.

   cevap
   • Avustralya'da yaşayan ve çalışan bir Avustralya, IRA hesabını açamaz mı?

    cevap
    • Merhaba Tyrone - Genel olarak, bu doğrudur. Vergi avantajları, Avustralya vergi değil, ABD vergi yasaları için geçerlidir, dolayısıyla hiçbir anlamı olmayabilir.

     cevap
 3. Kızım birkaç yıl önce yaptığı bir ilçeden 1600 $ 'dan fazla para almak istiyor. Şimdi bir lisans programında ve bir yıl içinde iş arıyor olacak. Hangi progrma (roth veya konvansiyonel IRA) başlamalı?

  cevap
 4. Engelli olduğum için bir Roth için 50 dolar ödeyebilir miyim?

  cevap
  • @ Analiza engelli iseniz ve başka bir geliriniz yoksa, bir Roth IRA'ya fon sağlayamayacaksınız.

   cevap
   • Özürlülük halindeyseniz, hangi paraya sahip olabileceğinizi ve bir iraha başlayabileceğinizi kesinlikle kabul edemezsiniz, değil mi? Bu şekilde her ay ona daha fazla para yatırabilirsiniz. ??

    cevap
 5. Yatırım yapmamı istiyorum, ama benim için çok zor kazanılan paramı kullanan bir başkasını düşünmek çok korkutucu. Ben hevesli bir kurtarıcıyım. Hep oldum. Bir süredir emeklilik hesabına başlamam gerektiğini biliyorum, ama çok fazla korku hikayesi duydum, her zaman çıkardım ve paramı faiz oranındaki hiçbir şeyin yanına çekmeyen küçük bir yerel bankada oturuyorum. O zaman, bir şey ortaya çıkıyor ve paramın o kadar kolay olduğunu anlıyorum ki, 500 $ veya 1000 $ 'lık birisini ödünç vermek, ya da tatile çıkmış bir kredi kartını ödemek ... Bu Roth IRA hareketi gerçekten güvenli bir yatırım mıdır? yöntem? Yapmam gerektiği gibi geliyor. 30 yaşındayım ve genç çocuklara yaklaşan 3 çocuğum var. Hayatta her zaman iyiydik, ama geleceğim konusunda hiç güvende olmadım. Tıpkı yazının söylediği gibi, bu adamlar ilk cümlede 1000 dolar dediklerinde size yalan söylemeye başlıyorlar, ve durum böyle değil… Nereden başlayacağınız ve ne yapması gerektiğine dair bir tavsiyede bulunacaksınız. Bir gün emekliye ayrılmayın ya da daha büyük yaşta çocuklarıma yardım etmek için mali özgürlüğe sahip olun ve üniversite için planlama yapmaya başlayın.

  cevap
  • @ Roxanne Bir Roth IRA Açmak için En İyi Yerlerden bazılarını konuştuğum bir önceki yazıya göz atın.

   Bazı kişisel favoriler Scottrade ve Betterment. Scottrade meşru bir şekilde çevrimiçi aracılık yapmaktır, ancak müşterilerine yardımcı olmak için müthiş bir müşteri hizmetleri hattı vardır. Biliyorum, çünkü onlarla konuştum. Fees Ücret alanları da çok makul; Yerel bir yatırım firmasına gitmekten çok daha ucuz.

   İyileştirme sizin için yatırım yapar, risk profilinizin ne olduğunu onlara iletirsiniz. Ayrıca çok makul ücretler var.

   cevap
   • Bir Roth'un kendim gibi bir insan için doğru olduğunu mu düşünüyorsunuz, o zamanlar gelişen küçük bir işletmem var ama gelecekte her zaman daha kötü olabilir mi? Bu beni dehşete düşüren bir şey, bu yüzden mümkün olduğunca çok tasarruf etme nedenlerimden biri. Şu an içinde bulunduğum vergi desteği, gelecekte her zaman artırabilir veya azaltabilir. Sanırım bir gün evde çocuk sahibi olmaya da bakacağım ve sonra vergilerim de yükselecek. Hala aklıma bu düşüncelerle bir Roth mu arıyordum?

    cevap
 6. Bu çok aydınlatıcı. Birçok başlangıç ​​yatırımcısı, IRA'yı başlatmak için binlerce dolara ihtiyaç duyduklarına inanıyor. Her biraz yardımcı olur ve insanların bir yerlere başlaması gerekir.

  cevap

Yorum bırak Cevabı iptal et

Bir yıllıklık nasıl çalışır?
Gençlerin Yaptığı 3 Kredi Hataları (ve Bu Hatalardan Nasıl Kaçınılır?)
Reklamveren Bilgilendirme
GoodFinancialCents.com'un bu sayfada yer alan bazı tekliflerle bir reklam ilişkisi vardır. Ancak, incelemelerin, araçlarımızın ve diğer tüm içeriklerin sıralamaları ve listeleri, nesnel analizlere dayanmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen feragatnamemize göz atın. GoodFinancialCents.com, bilgilerini doğru ve güncel tutmak için çabalamaktadır. İncelememizdeki bilgiler, bir finans kurumu, hizmet sağlayıcısı veya belirli bir ürünün web sitesini ziyaret ettiğinizde bulduğunuzdan farklı olabilir. Tüm ürünler garanti olmadan sunulmaktadır.

Finansal geleceğinizin "sentlerini" yapın.

Kolayca tasarruf etmenize, akıllıca yatırım yapmanıza ve ekstra para kazanmanıza yardımcı olacak özel ipuçları ve pratik araçlar edinin.

Almak
Başlatılan

Araçlar
hükmetmek
Senin paran

Jeff'e sor
Bir soru

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

TÜFE'ye Karşı Çekirdek Enflasyonu: Nedir ve Ne Yapmalı?
Yatırım

TÜFE'ye Karşı Çekirdek Enflasyonu: Nedir ve Ne Yapmalı?

Enflasyonla ilgili son zamanlarda çok konuşuldu. Enflasyon, en temelde, fiyatlarda bir artış olmasına rağmen, ölçüldüğü şekilde farklılıklar vardır. Enflasyona dikkat etmelisiniz, çünkü satın alma gücünüzün aşınmasını temsil eder. Ancak, politika yapıcıların enflasyonu nasıl gördüğünü bilmek yardımcı olur.
Devamını Oku
Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu
Yatırım

Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu

2 yıllık Hazine notundaki getiri, geçen hafta düşüşünü sürdürdü ve haftayı 2009'un başlangıcından daha düşük bir seviyede tamamladı. 2 yıllık Hazine getirisinin şu andaki bazda düşük olması gerçeği haykırıyor Kurumsal Tahviller, Yüksek Verimli Tahviller, Emtialar ve hatta stoklar gibi riskli yatırımların güçlü performansını göz önünde bulundurarak.
Devamını Oku
10 Yılda 10 Parasal Tercihiniz
Yatırım

10 Yılda 10 Parasal Tercihiniz

“Tek yapmam gereken formu İK departmanım haline getirmekti.” Basit bir görevdi, ama bize atılan en önemli şeylerle başa çıkmak için tarafa itilmişti. Form bir 401k kayıt firmasıydı ve müvekkilim, ilk kullanıma sunulduğunda ne yazmış olabileceğini merak ediyordu.
Devamını Oku