Maliye

Diyabetikler İçin Uygun Hayat Sigortası: Daha Az İçin Kapalı Olun

Belki de doktorun ofisine girdiniz ve tanıyı açıkladıklarını dinlediniz.

Çoğu insan size diyabet teşhisi konulduğu anı söyleyebilir. Hastalıktan önce hiçbir şey bilmiyorlardı.

Sağlığın size ciddi sorunlar yaşadığını söyledikten sonra, geleceği düşünmeye başlıyorsunuz. Yıkılmaz olmadığını anlıyorsun.

Bu, bir çok insanın bir hayat sigortası poliçesi için alışverişe başladığı zamandır, ancak yeni bir cep telefonu almak kadar kolay değildir.

Hayat sigortasını diyabetle almak imkansız değil, ama önce ödevinizi yapmalısınız.

Diyabetik İstatistikler ve Neden Diyabet Hayat Sigortası için Risk Nedir?

Diyabet giderek daha yaygın hale geliyor. Her yıl, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) diyabet ve Birleşik Devletler üzerindeki etkisi hakkında bir rapor hazırlar.

2017'den gelen rakamlar, çoğu insandan daha fazla şok geçiriyordu. Diyabet teşhisi konan 23 milyondan fazla insan var. CDC, teşhis edilmemiş diyabete sahip 7,2 milyon Amerikalı daha bildiriyor.

Bu sadece yaygın değil, aynı zamanda ölümcül. Diyabet, 2015 yılında yedinci önde gelen ölüm sebebiydi ve neredeyse 80.000'inin önde gelen nedeni olarak diyabetin geçmesiydi.

Birisi diyabet teşhisi konabilirken, diğerlerinden daha yüksek risk altında olan insan grupları vardır.

Ağırlıklı olarak Amerikan Kızılderili, Afrikalı Amerikalı ve Latin kökenli insanlar. Amerikan Kızılderilileri% 15 gibi büyük bir orana sahipti, Afrikalı Amerikalılar% 12'den fazla bir paya sahiplerdi ve İspanyollar da% 12'lik bir orandı.

Hayat Sigortası Nedeniyle Diyabetli Kişiler İçin Önemlidir

Hayat sigortası, sağlık koşullarına bakılmaksızın herkes için hayati öneme sahiptir, ancak ciddi bir sağlık problemi olan herkes için daha da önemlidir.

Diyabetle yaşıyorsanız, bunun bir pahalı şart. Tıbbi faturalar hızlıca toplanabilir ve kendinizi göz kürelerinize kadar borçla bulabilirsiniz.

Sağlığınızın daha kötü olması, sahip olabileceğiniz daha fazla tıbbi borç. Bir şey olsaydı ve vefat ettiysen, tüm bu tıbbi faturalar ve diyabetle ilgili masraflar doğrudan aile üyelerinize gidiyor.

Bir hayat sigortası planına sahip olmak, bunun gerçekleşmeyeceğini bilerek size huzur verebilir. Diyabet teşhisi, bu planlardan birini almanızı engellemez.

Şirketler Farklı Türlerde Diyabet Nasıl Görüyor?

Tüm diyabet teşhisleri aynı değildir. Durumun türü ve ciddiyeti, hayat sigortası kapsamında büyük bir rol oynayacaktır.

Çeşitlere ve kapsamı nasıl değiştireceklerine bakacağız.

Tip 1

Tip 1 diyabet (eskiden Juvenile Diabetes, ayrıca T1D olarak da bilinir), daha az görülen diyabet tiplerinden biridir, fakat aynı zamanda en şiddetli olanlardan biridir. Tüm araştırmaya rağmen, uzmanlar hala Tip 1'in nedenlerinin ne olduğundan% 100 emin değiller.

Tip 1 bir otoimmün hastalıktır. Bu tür bir koşulla, vücut herhangi bir insülin yapmaz ve bazı ciddi problemler yaratabilir.

Tip 1 insülin ve ilaçlarla çok dikkat gerektirir. Bu ağır koşulda bile, başvuru sahipleri hala bir hayat sigortası poliçesi için onaylanmış olabilir.

Tip 2

Tip 2, en sık görülen diyabet türüdür. Pankreasınız insülini üretir, ancak vücudunuz bunu etkili bir şekilde kullanır. İnsülin düzgün kullanılmadığından, vücut kan şekeri düzeylerini yönetemez.

Tip 2 diyabetin birçok olası nedeni vardır. Yaşam tarzı seçimlerinden veya kalıtsal olabilir. Çoğu durumda, tip 2 diyabet diyet, egzersiz ve ilaçlarla yönetilebilir.

gebelik

Hamileyken, vücudunuz bir çok değişiklikten geçer. Bunlardan biri insülin direncinizdir.

Vücudunuz bebeği mümkün olduğunca besleyecektir, bunun bir kısmı bebek için glikoz yapmaktır. Vücudunuzun daha fazla insüline ihtiyacı vardır, fakat bazen vücut ekstra gereksinimlere ayak uyduramaz, bu da kan şekerinin yükselmesine neden olabilir.

Çoğu insan için, gestasyonel diyabet kalıcı bir durum değildir. Hamilelikten sonra, vücut normale dönmeli ve kan şekeri seviyesini uzatmalıdır.

Diyabetli Kişiler İçin En İyi Şirketler

Hayat sigortası için diyabetli bir aday olarak hiç alışveriş yapmadıysanız, birkaç engelle karşılaşacaksınız.

Her taşıyıcı, hastalara diyabet sigortası koruması sağlama riskini almayacaktır.

Bazı şirketler planlarını diyabetli olanlara uyarlamak için çalıştılar. Bu taşıyıcılar araştırmayı yapmış ve herhangi bir diyabetli hastaya en iyi planları vermelerini sağlamak için algoritmalarını değiştirmiştir.

AIG

AIG, listemizdeki en büyük taşıyıcılardan sadece biri değil, aynı zamanda diyabetli insanlar için de en iyilerden biridir. AIG'nin başlangıcı, Çin'de 1919'a kadar uzanıyor. Piyasada 100 yılını kutlamak üzereler.

AIG ile başvurduğunuzda baktıkları pek çok faktör var. Teşhis edildiğinde (tercihen 60'dan sonra) ve A1C seviyenize bağlı olarak AIG için standart oranlar alabilirsiniz. Çoğu şirkette, standart oranların yakınında bir yere ulaşamazsınız.

ihtiyatlı

Muhtemelen dağ logolarını tanıyacaksınız. Etkinliklere sponsorluk yapan ve ürünlerini pazarlayan çok para harcadılar.

İhtiyatlı birkaç adam plan satıyor. “Pru” seçeneklerinin tümü, karşılayabileceğiniz planları size verecektir. Yıllar boyunca, diyabetliler gibi çeşitli yüksek riskli başvuru sahiplerinde nişler kazdılar ve HIV ile yaşayan insanlara ilk kez sigorta satabildiler.

Yıllar boyunca, mükemmel adaylardan mükemmel fiyatların verilmesinde lider güç olmuştur.

Koruyucu

Koruyucu 1907 yılında kuruldu ve mükemmel dereceleri var.A.M.'den A + notu tutuyorlar. En iyi. Uzun zamandır etraftalar, ancak üçüncü tarafların derecelendirme şirketlerini etkilemeye devam ediyorlar.

Koruyucu A1C görünümleri diğer taşıyıcılardan daha serbesttir. Birçok başvuru sahibinin, diğer taşıyıcılardan aldıklarılarla karşılaştırıldığında daha iyi oran sınıfları elde ettiklerini görüyoruz.

Aynı zamanda diğer şirketlere göre daha hızlı yüklenme eğilimi gösterirler. Başparmaklarını aylardır iki yana yatırmaktan endişe ediyorsanız, Koruyucu sizin gitmek için olmalıdır.

ANICO

Amerikan Ulusal Sigorta Şirketi yeni değil. Orada en tanınmış şirketler değiller ama her eyalette ve Porto Riko'da 5 milyondan fazla poliçe sahibine sahipler.

2017 yılında Forbes ile “En Güvenilir Finansal Şirket” listesinin bir üyesi olarak ödüllendirildi.

ANICO'nun ışıldadığı bir alan, sınav seçenekleri içermiyor. Tıp sınavını atlamak isteyen herkes için çok uygun fiyatlar var (geleneksel sınav politikaları için de iyi oranlar var).

Forresters

Genel olarak Forresters, sağlık sorunları olan herkese hayat sigortası satmakta başarılı oldu. Yıllar içinde, hemen hemen her şirkette reddedilecek başvuruları kabul ettiler.

Başka şirketler tarafından reddedilirken sorun yaşarsanız Foresters yedek seçenekleriniz olabilir. Bu şirketin olumsuz biri oranlarıdır. Ekstra riski kabul etmelerine rağmen, sizi koruma için ücretlendirecekler.

Diyabetli Başvuranlar İçin Sınav Ömrü Sigortası Yok

Daha fazla şirket, sınav seçenekleri hakkında övünüyor. Bugünün kültüründe, hiçbir şey için beklemek istemiyoruz.

Geleneksel sigorta planı ile, bir aydan fazla bir süredir hayat sigortası için bekletebilirsiniz. Sınav hayat sigortasının yararlarından biri de hızdır. Açıkçası, çok sayıda adım atmak zorunda kalmazsanız, işlemi daha hızlı tamamlarsınız.

Tıbbi sınav olmadan bile, şirket size yaklaşık yüz farklı soru soracaktır. Boşlukları doldurmak için mümkün olduğunca fazla bilgi almak isteyeceklerdir.

Sınav planı olmayan büyük ikazlar, gelen primlerdir. Daha az bilgi, şirket için daha fazla risk anlamına gelir. Daha fazla risk, daha yüksek primler demektir.

Diyabetli Başvuranlar İçin Olası Değerlendirme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, taşıyıcılar ve acenteler kişisel bilgilerinizin derinliklerine delacak. Çok fazla faktörü keşfedecekler.

Bilmek isteyecekler:

  • Yaş
  • Ağırlık boy
  • A1C Numaraları
  • Tütün Kullanımı
  • İş
  • Kalp Hızı
  • Kolesterol
  • reçeteler
  • Aile öyküsü

Çünkü bu kadar çok faktör var ve her taşıyıcı bu faktörlere farklı ağırlıklar koyacaktır, aldığınız oran sınıfı şirkete bağlı olarak çok farklı olabilir.

Her şirketin farklı oranlarda ve diyabetli insanlara bakış açısı vardır.

Diyabetli bir adayın alabileceği en yüksek oran standarttır. Başvuru sahibi “nispeten iyi bir sağlık” içinde olduğu ve makul bir A1C seviyesine sahip olduğu sürece (yaklaşık 7).

Diyabet dışında başka sağlık sorunlarınız varsa, standart altı bir sınıfta yer alacaksınız.

Diyabetli Başvuru Sahibi Olarak Kapanış Alma

Diyabet, günlük yaşamda birçok komplikasyon ekleyebilir. Basit işleri biraz daha zorlaştırabilir, satın alma hayat sigortası istisna değildir.

Daha önce başvurduysanız ve reddedildiyseniz veya büyük bir fiyat etiketi ile kabul edildiyseniz, umudunuzdan vazgeçmeyin.

Muhtemelen yanlış taşıyıcıyı seçtiniz. Çoğu insan yapar.

Şeker hastaları için ucuz hayat sigortası satan bir şirket bulmak için bir sigorta dehası olmak zorunda değilsiniz. Tek gereken özveri ve biraz çalışma.

Yukarıda bahsettiğimiz 5 şirketle iletişime geçerek başlayabilir VEYA aracı kullanarak yan taraftaki bir takım kişiselleştirilmiş alıntılar alabilirsiniz.

Bu araç ne yapar?

Basit. Bu sorulara cevap veriyorsunuz, bazı algoritmalarla çalıştırıyoruz.

Sadece birkaç dakika içinde, ihtiyaçlarınız için teklif alacaksınız. Bu şirketlerle çalışıyoruz ve çok daha fazlası.

Bir kerede bir sürü teklif alabildiğin zamanlarını neden ajanlarla konuşuyorsun?

Videoyu izle: Bakan Çelik: Şeker hastası herkes malulen emekli olamayacak

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Cincinnati Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Cincinnati Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu insan bunun hakkında konuşmak istemese de, hayat sigortası herhangi bir finansal planın önemli bir parçasıdır. Neden fark eder? Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelir, sevdikleriniz arasındaki hayatınızı devam ettirmek veya beklenmedik bir durumda uzun yıllar finansal olarak mücadele etmek arasındaki farkı yaratabilir.
Devamını Oku
GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları
Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_90_RMD.mp3 Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz? Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız. Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.
Devamını Oku
Karşılıklı Güven Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Karşılıklı Güven Hayat Sigortası İncelemesi

Genel finansal planlamaya bakıldığında hayat sigortası kapsamı ayrılmaz bir parça olabilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen kazançların, hayatta kalanlar tarafından borçların ödenmesi, günlük faturaların bir eş ve diğer bağımlı kişiler tarafından ödenmesi ve / veya bir kişinin cenaze ve diğer mali harcamalarının ödenmesi de dahil olmak üzere çok sayıda şey için kullanılabileceğidir.
Devamını Oku
Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey
Maliye

Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey

Kuponla nasıl başlayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Kuponlama size büyük para kazandırabilir. Öğrenme Kanalının Aşırı Kuponunun bir bölümünü izlediyseniz, ne hakkında konuştuğumu biliyorsunuz. Şovda yer alan çocuklar ve baylar, genellikle bir marketten, bakkalla dolu bir marketle ve hemen hemen ücretsiz olarak yürürler.
Devamını Oku