Yatırım

Senin 401k senin sırtında bir maymun lazım mı?

Maymun görüyor, maymun.

Birçok yatırımcı, portföylerini yönetmek için “kendin yap” yaklaşımını uygulamakla daha fazla ilgileniyor.

Ama açık olalım: Kendi yatırımlarınızı yönetmek kolay değil.

İyi yatırım yönetimi uygulamaları, disiplin, sabır ve uygulama tutarlılığı gerektiren karmaşık ve zaman alıcıdır.

Bazı yatırımcılar bunun üstesinden gelebilir. Diyelim ki yapamayacağım adil payla karşılaştım. Hiç de.

Çok fazla yatırımcı, başarıya ulaşma olasılığını artıran ve aynı zamanda belirsiz bir teşebbüsle doğal olarak ilişkili olan anksiyeteyi azaltan basit, zamana göre test edilmiş ilkeleri takip edememektedir.

Portföy Maymun, kendinden yönetilen bireyin bunu başarmasına yardımcı olmak için bir çözüm geliştirdi.

Portfoliomonkey.com, portföyünüzü yönetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir sitedir.
Yakaladın ben “ÜCRETSİZ” dedim, değil mi? Sadece kontrol etmek…

“Portfolyo Maymun, misyonu eğitimli ve kendini yöneten yatırımcılara en kolay kullanımlı ve sofistike yatırım portföyü yönetim araçlarını sunmak olan bir sosyal girişim.”

Bu site aynı zamanda portföyünüzü veya 401k'ınızı ve içindeki seçenekleri gözden geçirmenin mükemmel bir yoludur. Daha iyi getiri ve daha düşük volatiliteye sahip bir portföy geliştirip geliştiremeyeceğinizi görmek için testler yapabilirsiniz. Portföy Maymun, siteyi analiz etmenize ve portföyünüzü daha iyi tahsis etmenize yardımcı olacak şekilde tasarlamıştır. Portföyünüzdeki tahsislerinizi optimize etmenize yardımcı olacak bir araç geliştirdiler.

Peki bu harika siteyi nasıl kullanabilirim?" diyorsun. Peki, size nasıl olduğunu göstermek için buradayım!

Neden Portföy Maymun?

İlk olarak, muhtemelen merak ediyorsunuz, “Neden hakkında yazıyorum? Portföy Maymun?" İyi soru.

Ortalama yatırımcının, 401k (ve diğer yatırımlar) üzerinde bir portföy incelemesi yapmak için kolayca kullanabileceği kolay bir web tabanlı bir araç arıyordum. Bu arada, Morningstar gibi ücretli servisler var. Ancak Morningstar daha deneyimli yatırımcılar için daha uygundur. Yeni yatırımcılar için çok zor olabilir.

Kör şanstan dolayı Portfolyo Maymunu'na rastladım ve sitelerinin ne kadar basit kullanıldığını anladım. Ve en iyi bölüm? Bedava!

Tamam, Portföy Maymununa bir göz atalım ve nasıl çalıştığını görelim.

1. Adım: Kaydolma

İlk adım www.portfoliomonkey.com adresinde siteye kaydolmaktır.

Kaydolduktan sonra sizi HOME sayfanıza götürür. Portfolio Monkey'in oluşturduğu portföyleri ve oluşturduğunuz portföyleri burada görebilirsiniz. Her portföy, bir verimlilik puanı ve Portföy Maymun derecesi ile birlikte beklenen bir getiri ve volatilite yüzdesine sahip olacaktır. Bu derecelendirmeler, portföyünüzün gerçekten ne kadar verimli olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

2. Adım: Portföyünüzü Oluşturma

Bir portföy eklemek veya oluşturmak için sağ üstteki araç çubuğundaki analiz düğmesine tıklayın. Buradan sol altta Yeni Portföy düğmesine tıklayın.

Portföyünüze yeni bir hisse senedi veya yatırım fonu eklemek için, senedi veya sembolü girin. Bu süreçten hoşlanmadığım tek şey, dolar veya yüzde tutarı yerine toplam hisselerinizi girmeniz gerektiğiydi.

Bu, yatırımınıza başlamadan önce portföyünüz için en iyi tahsiyi veya 401K'yi bulmaya çalışırken zorlaştırır. Tek tek paylaşımların maliyetinin, bu gerekli bilgileri almak için Yahoo Finance veya başka bir finans sitesine gitmesi gerekiyorsa.

İstediğiniz hisse senetlerini veya yatırım fonlarını girdikten sonra, yatırım ufkunuz olan süreçte sizi ikinci aşamaya götürecektir. Yakın gelecekte, 5 yıl veya daha kısa bir süre önce emekli olacak biri için, kısa vadeli zaman ufkunu seçmek en iyisidir. Herkes için uzun vadeyi seçmek en iyisidir.

3. Adım: Birleştir veya Yeni

Üçüncü adım, bu portföyü yarattığınız başka biriyle birleştirmek mi yoksa yeni bir tane mi oluşturmak istediğinize karar veriyor. Bu durum için yeni bir portföy oluşturacağız.

4. Adım: Veri Girişi

Dördüncü adım işlem verilerinizi giriyor. Satın alma tarihleriniz ve maliyetleriniz varsa kazanç veya kayıp yüzdesinin ne olduğunu görmek için buraya girebilirsiniz. Bu bilgilere sahip değilseniz veya bu portföyün sizin için uygun olup olmadığını belirlemeye çalışıyorsanız, belki daha sonra düğmesini seçin.

Portföy Ayrıntılarınız

Şimdi tüm adımları yaptınız, bu portföyün sizin için uygun olup olmadığını görmenin zamanı geldi. Portföy size beklenen getiri ve volatilitenin yanı sıra bir verimlilik oranı verecektir. Altta, portföyü her bir holding için beklenen getiriye ve volatiliteye indirir. Bu, belirli bir hisse senedi veya yatırım fonu, portföyünüz için doğru bir kazanç olmayabilir, örneğin, kazanmanın beklenmesi için çok fazla risk taşıyan bir yatırım fonu gibi olabilir.

Sağ üstte, portföyünüzün belirli bir yılda ne kadar geri döneceğinin istatistiksel olasılığını verir. Bu portföy ile görebileceğiniz gibi, beklenen getiri 850 $. Üstelik% 80'lik bir şansım da, dönüşümün 1.300 ila 3.001 $ arasında olacağı yönünde.

Portföyünüzün derinliklerine inmek isterseniz, her bir hisse senedi veya yatırım fonunun ne kadarının herhangi bir zamanda tutmanız gerektiğini gösteren optimizasyon bölümüne de göz atabilirsiniz. Bu optimizasyon aracı, her bir hisse senedi veya yatırım fonu izler ve satın alma ve tutma stratejisi yerine portföyünüzü optimize etmeye çalışır.

Kendinden yönetilen yatırımcı için, portföyünüzü yönetmenize izin veren araçlar daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor. Portföy Maymun, portföyünüzü yönetmenize ve analiz etmenize yardımcı olacak harika bir yoldur.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Kadınlar Tasarruf Ediyor ve Yatırım Yapıyor mu?
Yatırım

Kadınlar Tasarruf Ediyor ve Yatırım Yapıyor mu?

Finansal geleceğinizin kontrolünü ele almak, kadınlar için erkeklerden daha önemli olabilir. Sadece ortalama olarak daha uzun yaşamaya devam eden kadınlar, emeklilik ikramiyesiyle karşı karşıya gelmeleri anlamına gelmez. Erkek meslektaşlarına kıyasla, yuva yumurtalarına kısa süren kadınlara katkıda bulunan birçok faktör vardır.
Devamını Oku
Senin Hamur Throwdown 2.0 büyümek
Yatırım

Senin Hamur Throwdown 2.0 büyümek

EVET! “Hamurun Fırlaması 2.0'ı Büyüt” burada! Var mısın? Finansal özgürlüğün sağlanmasında yatırım, denklemin önemli bir parçasıdır. Şahsen, öncelikle yatırım fonlarına ve ETF'lere yatırım yapıyorum, ancak, alıştığımdan biraz farklı bir meydan okumaya katılmam istendi.
Devamını Oku
Emlak Yatırım için Self Yönlendirilmiş IRA Kullanma: Fonu Cevap mıdır?
Yatırım

Emlak Yatırım için Self Yönlendirilmiş IRA Kullanma: Fonu Cevap mıdır?

Emeklilik için yatırım söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç strateji var. Pek çok yatırımcı, iş destekli 401 (k) hesaplarına yoğun bir şekilde eğilerek, diğerleri de bir Roth IRA veya geleneksel IRA ile çeşitlenerek güvenli bir şekilde oynarlar. Emekli olmaları ile birlikte fantezi almak isteyen bazı yatırımcılar, Lending Club gibi peer-to-peer-leasing fırsatlarına yatırım yaparlar.
Devamını Oku
1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları
Yatırım

1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları

1.000 dolarlık yatırım, yatırım dünyasına birçok insan için ilk büyük adımdır. Normalde aldığım sorular, Nasıl yatırım yaparım ?, Bazı iyi yatırımlar nelerdir? Veya Bu paramın en iyi kullanımı mı? 1.000 $ 'lık yatırımla ilgili sorun, ciddi bir yatırım olmanın yeterli olduğudur, ancak bu paranın bir kısmını size yardımcı olacak bir mali planlayıcıya harcamak istediğiniz kadar yeterli değildir.
Devamını Oku