Yatırım

Senin 401k senin sırtında bir maymun lazım mı?

Maymun görüyor, maymun.

Birçok yatırımcı, portföylerini yönetmek için “kendin yap” yaklaşımını uygulamakla daha fazla ilgileniyor.

Ama açık olalım: Kendi yatırımlarınızı yönetmek kolay değil.

İyi yatırım yönetimi uygulamaları, disiplin, sabır ve uygulama tutarlılığı gerektiren karmaşık ve zaman alıcıdır.

Bazı yatırımcılar bunun üstesinden gelebilir. Diyelim ki yapamayacağım adil payla karşılaştım. Hiç de.

Çok fazla yatırımcı, başarıya ulaşma olasılığını artıran ve aynı zamanda belirsiz bir teşebbüsle doğal olarak ilişkili olan anksiyeteyi azaltan basit, zamana göre test edilmiş ilkeleri takip edememektedir.

Portföy Maymun, kendinden yönetilen bireyin bunu başarmasına yardımcı olmak için bir çözüm geliştirdi.

Portfoliomonkey.com, portföyünüzü yönetmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir sitedir.
Yakaladın ben “ÜCRETSİZ” dedim, değil mi? Sadece kontrol etmek…

“Portfolyo Maymun, misyonu eğitimli ve kendini yöneten yatırımcılara en kolay kullanımlı ve sofistike yatırım portföyü yönetim araçlarını sunmak olan bir sosyal girişim.”

Bu site aynı zamanda portföyünüzü veya 401k'ınızı ve içindeki seçenekleri gözden geçirmenin mükemmel bir yoludur. Daha iyi getiri ve daha düşük volatiliteye sahip bir portföy geliştirip geliştiremeyeceğinizi görmek için testler yapabilirsiniz. Portföy Maymun, siteyi analiz etmenize ve portföyünüzü daha iyi tahsis etmenize yardımcı olacak şekilde tasarlamıştır. Portföyünüzdeki tahsislerinizi optimize etmenize yardımcı olacak bir araç geliştirdiler.

Peki bu harika siteyi nasıl kullanabilirim?" diyorsun. Peki, size nasıl olduğunu göstermek için buradayım!

Neden Portföy Maymun?

İlk olarak, muhtemelen merak ediyorsunuz, “Neden hakkında yazıyorum? Portföy Maymun?" İyi soru.

Ortalama yatırımcının, 401k (ve diğer yatırımlar) üzerinde bir portföy incelemesi yapmak için kolayca kullanabileceği kolay bir web tabanlı bir araç arıyordum. Bu arada, Morningstar gibi ücretli servisler var. Ancak Morningstar daha deneyimli yatırımcılar için daha uygundur. Yeni yatırımcılar için çok zor olabilir.

Kör şanstan dolayı Portfolyo Maymunu'na rastladım ve sitelerinin ne kadar basit kullanıldığını anladım. Ve en iyi bölüm? Bedava!

Tamam, Portföy Maymununa bir göz atalım ve nasıl çalıştığını görelim.

1. Adım: Kaydolma

İlk adım www.portfoliomonkey.com adresinde siteye kaydolmaktır.

Kaydolduktan sonra sizi HOME sayfanıza götürür. Portfolio Monkey'in oluşturduğu portföyleri ve oluşturduğunuz portföyleri burada görebilirsiniz. Her portföy, bir verimlilik puanı ve Portföy Maymun derecesi ile birlikte beklenen bir getiri ve volatilite yüzdesine sahip olacaktır. Bu derecelendirmeler, portföyünüzün gerçekten ne kadar verimli olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

2. Adım: Portföyünüzü Oluşturma

Bir portföy eklemek veya oluşturmak için sağ üstteki araç çubuğundaki analiz düğmesine tıklayın. Buradan sol altta Yeni Portföy düğmesine tıklayın.

Portföyünüze yeni bir hisse senedi veya yatırım fonu eklemek için, senedi veya sembolü girin. Bu süreçten hoşlanmadığım tek şey, dolar veya yüzde tutarı yerine toplam hisselerinizi girmeniz gerektiğiydi.

Bu, yatırımınıza başlamadan önce portföyünüz için en iyi tahsiyi veya 401K'yi bulmaya çalışırken zorlaştırır. Tek tek paylaşımların maliyetinin, bu gerekli bilgileri almak için Yahoo Finance veya başka bir finans sitesine gitmesi gerekiyorsa.

İstediğiniz hisse senetlerini veya yatırım fonlarını girdikten sonra, yatırım ufkunuz olan süreçte sizi ikinci aşamaya götürecektir. Yakın gelecekte, 5 yıl veya daha kısa bir süre önce emekli olacak biri için, kısa vadeli zaman ufkunu seçmek en iyisidir. Herkes için uzun vadeyi seçmek en iyisidir.

3. Adım: Birleştir veya Yeni

Üçüncü adım, bu portföyü yarattığınız başka biriyle birleştirmek mi yoksa yeni bir tane mi oluşturmak istediğinize karar veriyor. Bu durum için yeni bir portföy oluşturacağız.

4. Adım: Veri Girişi

Dördüncü adım işlem verilerinizi giriyor. Satın alma tarihleriniz ve maliyetleriniz varsa kazanç veya kayıp yüzdesinin ne olduğunu görmek için buraya girebilirsiniz. Bu bilgilere sahip değilseniz veya bu portföyün sizin için uygun olup olmadığını belirlemeye çalışıyorsanız, belki daha sonra düğmesini seçin.

Portföy Ayrıntılarınız

Şimdi tüm adımları yaptınız, bu portföyün sizin için uygun olup olmadığını görmenin zamanı geldi. Portföy size beklenen getiri ve volatilitenin yanı sıra bir verimlilik oranı verecektir. Altta, portföyü her bir holding için beklenen getiriye ve volatiliteye indirir. Bu, belirli bir hisse senedi veya yatırım fonu, portföyünüz için doğru bir kazanç olmayabilir, örneğin, kazanmanın beklenmesi için çok fazla risk taşıyan bir yatırım fonu gibi olabilir.

Sağ üstte, portföyünüzün belirli bir yılda ne kadar geri döneceğinin istatistiksel olasılığını verir. Bu portföy ile görebileceğiniz gibi, beklenen getiri 850 $. Üstelik% 80'lik bir şansım da, dönüşümün 1.300 ila 3.001 $ arasında olacağı yönünde.

Portföyünüzün derinliklerine inmek isterseniz, her bir hisse senedi veya yatırım fonunun ne kadarının herhangi bir zamanda tutmanız gerektiğini gösteren optimizasyon bölümüne de göz atabilirsiniz. Bu optimizasyon aracı, her bir hisse senedi veya yatırım fonu izler ve satın alma ve tutma stratejisi yerine portföyünüzü optimize etmeye çalışır.

Kendinden yönetilen yatırımcı için, portföyünüzü yönetmenize izin veren araçlar daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor. Portföy Maymun, portföyünüzü yönetmenize ve analiz etmenize yardımcı olacak harika bir yoldur.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları
Yatırım

Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları

Bu, JoeTaxpayer'den başka bir misafir gönderi. Blogumda, 2010'un Roth IRA dönüşüm etkinliğini büyük ölçüde ayrıntılı olarak ele alan birkaç makale paylaştım. Bu birçok kişi için harika bir fırsat olsa da, bir dönüşümün pek çok örneği yoktur. Roth IRA dönüşümünün bazı artılarını ve eksilerini ve sonuçlanabilecek öngörülemeyen sonuçları paylaşmak için JoeTaxpayer'a baktım.
Devamını Oku
40 Yaşındakiler İçin 40 Finansal Kural
Yatırım

40 Yaşındakiler İçin 40 Finansal Kural

Her on yılda hayatın mali zorlukları ve fırsatları vardır. 20'li yaşlarda, yenilmez hissediyorsun. 30'larınız kariyer ve aile gibi yeni bir dizi sorumluluk getiriyor. Ancak 40'larınız özellikle önemlidir, çünkü emekliliğinize kapılıyorsunuz. 20'li yaşlarınızda büyük bir para hatası yapmak, 40'lı yıllarınızda olduğu gibi, uzun vadeli beklentileriniz kadar yıkıcı değil.
Devamını Oku
GF ¢ 006: Hayatım değişti (ve yine de)
Yatırım

GF ¢ 006: Hayatım değişti (ve yine de)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_006_.mp3 iTunes'daki “Good Financial Cents” Podcast'e abone olmak için buraya tıklayın. Geçen gün 5 saniye dünyadaki tüm farkı yarattı. Ülkenin güneyindeki iki şeritli bir yol olan Route 127'de güneye giden St. Louis bölgesine yakın bir müşteriyle yaptığım toplantıdan eve dönüyordum.
Devamını Oku
10,000 $ yatırım 15 Yolları
Yatırım

10,000 $ yatırım 15 Yolları

İlk kez 100 dolarlık bir çek yazdığını hatırlıyor musun? Yazdığım ilk 100 dolarlık kontrol, 1997'de cep telefonumun waaayyy'ıydı. O noktada, 100 dolara yatırım yapmak bile bana gelmemişti - cep telefonuma sahip olmaktan mutlu oldum! İlk 1.000 dolar çekiniz ne olacak?
Devamını Oku