Yatırım

Emlak Yatırım için Self Yönlendirilmiş IRA Kullanma: Fonu Cevap mıdır?

Emeklilik için yatırım söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç strateji var. Pek çok yatırımcı, iş destekli 401 (k) hesaplarına yoğun bir şekilde eğilerek, diğerleri de bir Roth IRA veya geleneksel IRA ile çeşitlenerek güvenli bir şekilde oynarlar. Emekli olmaları ile birlikte fantezi almak isteyen bazı yatırımcılar, Lending Club gibi peer-to-peer-leasing fırsatlarına yatırım yaparlar.

Ardından dizginleri kendi kendine yönlendirilmiş bir IRA ile alabilecek kadar cesur hisseden yatırımcılar var. Bu seçenekle, bireyler, fonlarını anlamlı sayıda vergi avantajı elde ederken herhangi bir sayıda girişime yatırım yapabilirler.

Öz-yönelimli bir IRA nedir?

Gayrimenkul yatırımına yönelik bir IRA kullanmanın zorluklarına girmeden önce, ilk önce yatırım aracından bahsedelim - bu, kendiliğinden yönlendirilmiş IRA. Kulağa korkutucu gelse de, kendi kendini yöneten bir IRA diğer herhangi bir IRA türünden farklı değildir. Bu planları benzersiz kılan, daha birçok yatırım seçeneğinizin bulunması ve yatırım planınızın genel yönünün sizden gelmesidir.

Çoğu IRA sadece hisse senetlerine, tahvillere, CD'lere ve yatırım fonlarına yatırım yapmanıza izin verirken, kendi kendini yöneten IRA'lar, paranızı diğer esnek yatırımlara yatırmanızı sağlar. Seçenekler birkaç isim vermek için emlak, notlar ve vergi iadesi sertifikalarını içerebilir. Kendi kendini yöneten bir IRA herkes için çalışmayacak olsa da, belirli endüstriler hakkında son derece bilgili kişiler için akıllıca bir seçenek olabilir.

“Bildiğiniz şeylere yatırım yapabileceğiniz zaman”, zaman içinde daha fazla getiri potansiyeline sahip olursunuz.

Neden bir IRA ile Emlak Yatırım?

Ülke genelindeki tüm zamanların en yüksek fiyatlarına yakın gayrimenkul fiyatları ile, birçok kişinin kendi kendini yöneten IRA fonlarından bazılarını konut veya ticari mülke yatırmayı düşündüklerine şüphe yok. IRA fonlarınızdan bazılarını gayrımenkullere yatırım yaparak, paranız üzerinde güçlü bir getiri elde etme potansiyeline sahip olacak şekilde vergileri erteleyebilir veya potansiyel olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Asıl ikametgahınız, orada yaşamak zorunda olduğunuzdan dolayı gerçek bir “yatırım” olarak görülemeyecek olsa da, gelir getiren kiralama veya ticari gayrimenkul mülkleri, aynı zamanda değer artışıyla birlikte katı getiriler getiren ihtiyatlı yatırımlar olabilir.

Kendinden yönetilen IRA fonlarının gayrimenkul yatırımına yatırılmasının faydası basittir. Satın aldığınız mülkün değeri takdir etme potansiyeline sahip olmakla kalmaz, ayrıca aldığınız tüm gelirler de vergiden muaftır. Bu hem kira gelirini hem de sermaye kazancını içerir. Gayrimenkul yatırımcılığı aynı zamanda emeklilik portföyünüzü çeşitlendirmek için akıllıca bir yoldur, böylece hisse senetleri ve tahvillere daha az bağımlıdır. Tüm bu avantajları ile, gayrimenkul yatırımının popüler bir seçenek haline gelmesi şaşırtıcı değildir.

Ne yazık ki, gayrimenkul yatırımını zor bir teklif haline getiren, kendi kendini yöneten IRA'ları yöneten bazı kurallar vardır. Bu şartlar nedeniyle, gayrimenkul yatırımı için bir mülk seçmekten ziyade öz-yönelimli bir IRA kullanmak daha var.

Örneğin:

 • Kendi kendine yönlendirilmiş IRA fonlarını yalnızca ticari amaçla kullanılan mülke yatırım yapabilirsiniz. IRA'nızı ikinci bir ev, ara sıra bir kiralama veya kişisel bir konut satın almak için kullanamazsınız.
 • Nakit para almak için yeterli paraya ihtiyacın var. IRA kuralları içlerinde bir ipotek kullanımını yasakladığı için, IRA'nızdaki mülkü satın almak için borç para ödeyemezsiniz. Malları doğrudan satın almak için paranız olmalı. Bu, emlak fiyatlarına ve ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlı olarak zor bir başarı olabilir.
 • Süreç aylar veya yıllar sürebilir. Kendi kendini yöneten IRA fonlarını gayrimenkul alanına yatırmak isteyen bireyler fikirlerini bir araya getirmek için aylar ya da yıllar geçirmeyi planlamalıdır. Sadece doğru hesapları açmanız ve varlıklarınızı devretmeniz gerekmeyecek, aynı zamanda doğru mülkü de aramak zorunda kalacaksınız. Sıcak bir emlak piyasasında, hedeflerinize uygun bir özellik bulmak aylar alabilir. Bir kez, kabul edilen bir teklif almak için daha fazla zaman alır ve daha sonra satışın kapanması daha uzun sürer.
 • IRA yatırımlarınızdan emekli olana kadar yararlanamazsınız. Kendi kendini yöneten IRA'ların oluşturulma biçimi nedeniyle, gayrimenkul yatırımınız kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde değiştirilemez. Örneğin, daha sonra yaşamak istiyorsanız, mülke taşınamazsınız.
 • Ev sahibi olmak kalbin zayıfı değildir. Kendi kendini yöneten bir IRA içinde gayrimenkul satın almak bile kağıt üzerinde akıllı görünüyorsa, gereken zaman yatırımını hafife almamalısınız. Kiracıları bulmak zaman alır ve tamir ve bakım işlemlerini başlatmaktan siz sorumlusunuz. Onarımlar için kullanılan tüm paralar IRA'dan ödenecektir, ancak IRA sorumlusu tarafından onaylanan tüm harcamalara ihtiyacınız olacaktır. Kendini yönetecek bir IRA'da gayrimenkul bulundurmakla uğraşan bir sürü evrak var, bunların hepsi sizin elinizde olacak.

Gayrimenkul Yatırım için başka bir yol: Fundrise

Kendi kendini yöneten IRA fonlarını gayrimenkul yatırımına yatırım yapmayı seven, ancak mutlaka bir ev sahibi olmak istemeyen bir yatırımcıysanız, başka bir yol olduğunu unutmayın. Gayrimenkul yatırım platformu Fundrise ile, gayrimenkul yatırımlarının çeşitli havuzlarına maruz kalmayı sağlayan emlak tekliflerine yatırım yapabilirsiniz.

Fundrise ile, fiziksel gayrimenkul satın almadan gayrimenkul yatırım yapabilirsiniz. Bu strateji, mülk kiralamanın veya kiracılarla uğraşmanın potansiyel olumsuzluklarına katlanmaksızın gayrimenkul yatırımlarının (güçlü geri dönüşler, büyüme potansiyeli, vb.) Üstesinden gelmenizi sağlar.

Ve şimdiye kadar, geri dönüşler şaşırtıcı olmuştur. Fundrise, son beş yılda ortalama yüzde 8,76 ile yüzde 12,42 arasında bir artışa işaret ediyor.Şimdiye kadar 2017 yılında, yılın ilk ve ikinci çeyreği, sırasıyla, yatırımcılar için ortalama yüzde 10,59 ve yüzde 10,88 geri döndü. Bu geri dönüşler, özellikle bir hesap açmak ve işe başlamak için zaman ayırdığınız zaman tamamen pasif ve “eller kapalı” olan bir yatırım için hapşırılacak bir şey değildir.

Kendi kendine yönlendirilen IRA fonlarınızı Fundrise ile yatırmaya hazırsanız, bunu Fundrise'nin IRA sorumlusu Millennium Trust Company ile paylaşırsınız. İşte adımlar şunlardır:

 • Aşama 1: Fundrise IRA hesabı oluştur
 • Adım 2: Millennium Trust Company IRA hesabı oluşturun, bağlayın ve finanse edin
 • Aşama 3: Fundrise yatırımlarınızı seçin

Fundrise ile Yatırım Yapmanın Avantajları

Yeryüzüne hiçbir yatırım budala bir kanıt olmasa da, Fundrise'ya yatırım yapmak, başka yerlerde güvence altına alınması zor olan bir çok avantajla geliyor. İşte, kendinize yönelik IRA fonlarınızı Fundrise ile yatırımla birlikte gelen en büyük faydalardan bazıları şunlardır:

 • Fundrise, hizmetleri için oldukça düşük ücret alıyor. Fundrise, yatırımcıların yatırdıkları sermayenin% 0,85'ini her yıl gayrimenkul yatırımlarını yönetmeye harcıyor. Ücretleri en aza indirmeye istekliyseniz ve fiziksel mülk sahibi olmakla gelen tüm masrafları istemiyorsanız, bu iyi bir alternatiftir.
 • Birden çok fona yatırım yapabilirsiniz. Fundrise, seçim yapabileceğiniz çeşitli yatırım seçenekleri sunar. Örneğin, Doğu veya Batı Kıyısı gibi ülkenin belirli bölgelerindeki varlıkları hedefleyen coğrafi olarak odaklanmış fonlara yatırım yapabilirsiniz ya da uzun vadeyi en üst düzeye çıkarmak için fırsatçı özkaynak sahipliğini kullanma gibi belirli bir yatırım stratejisini takip eden tematik fonlara yatırım yapabilirsiniz. -term takdir potansiyeli…
 • Fundrise hesapları ücretsizdir. Millennium Trust Company, gayrimenkul yatırımlarınızı yönetmek için yıllık ücret talep ederken, Fonrise yatırımcıları adına uygun bir ücretlendirme yapmıştır. Bu faydaya ek olarak, özel veya ek ücret yok Bir IRA hesabına yatırım yapmak için Fundrise tarafından ücretlendirilir. Ayrıca, bir hesap için kayıt olmanız, yatırım seçeneklerini araştırmanız ve sorularınızı herhangi bir taahhütte bulunmadan cevaplandırmanız için memnuniyetle karşınızdayız.
 • Fundrise ile yatırım yapmak sınırlı bir ayak işi gerektirir. Kiralık mülk sahibi olmak çok büyük bir baş ağrısının olabileceği yerlerde, Fundrise üzerinden gayrimenkul yatırımı yapmak kadar pasiftir. Hiçbir zaman leasing, zamanlama onarımları veya fiziksel mülk sahibi olmanın getirdiği günlük zorluklarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.
 • Evinizin rahatına yatırım yapın. Fiziksel gayrimenkul için alışveriş yapmak yorucu ve zaman alıcı olabilir, Fundrise üzerinden gayrimenkul yatırım bir esinti. En iyi emlak anlaşmasını bulmak için evden çıkmanız veya ülkeyi gezmeniz gerekmeyecek. Tüm süreci evinizden ayrılmadan çevrimiçi olarak inceleyebilirsiniz.

Fundrise Yatırım Yapmanın Dezavantajları

Fundrise'ye yatırım yapmak bazı insanlar için akıllıca bir fikir olsa da, bu herkes için doğru seçenek anlamına gelmez. İşte öz-yönelimli bir IRA'yı açmadan ve / veya Fundrise'da yatırım yapmadan önce uzun ve zor düşünmeniz gereken birkaç sebep.

 • Fundrise hala oldukça yeni. Fundrise 2012'ye kadar kurulmadığı için, geri dönüşün gelecek beş, on ya da yirmi yılda nereye gidebileceğini söylemek için yeterli tarihsel veri yoktur. IRA'nız emekliliğinizi finanse etmek için kullanılan uzun vadeli bir yatırım aracı olduğundan, Fundrise'nin uzun vadede olacağından emin olmanız gerekir.
 • Mevcut sınırlı yatırım seçenekleri vardır. Fundrise, mevcut sınırlı yatırım seçeneklerine sahiptir ve bu, öz-yönelimli IRA'nıza yatırım yapmak söz konusu olduğunda özellikle doğrudur. Yüzlerce farklı yatırım seçeneğinden birini seçmek istiyorsanız, Fundrise en iyi seçim değildir.
 • Bireysel yatırım mülkleri almayacaksınız. Fonrise yoluyla pasif ve çeşitlendirilmiş gayrimenkul yatırımlarıyla öne çıkan avantajlar olsa da, gayrimenkul satın almakla aynı şey değildir. Bir mülk satın almanın fiziksel bileşenini seviyorsanız, yürürlüğe girebilir ve dokunabilirsiniz, Fundrise sizin için olmayabilir.

Sizin için Fundrise Yatırım mı Yapıyor?

İdeal Fundrise yatırımcısı için mükemmel bir formül olmasa da, bu stratejinin yaşam biçiminiz ve portföyünüz için uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilecek bazı işaretler vardır.

Eğer kendi kendine yönlendirilmiş IRA fonlarınızı Fonrise üzerinden yatırım yapmayı düşünmelisiniz…

 • Gayrimenkul yatırımcılığına “hands-off” yaklaşımı almak istersiniz.
 • Platformda mevcut gayrimenkul fonları ve eREIT'lerle rahatsınız
 • Fundrise'in siciline güvenin

Eğer Fundrise yatırım yapmayı düşünmüyorsanız…

 • Dokunabileceğin emlak satın almak istiyorsun
 • Gayrimenkul yönetiminin günlük görevleri ile uğraşmayı tercih edersiniz
 • Daha geniş bir seçenek yelpazesinden seçim yapmak istersiniz

Alt çizgi

Eğer kendi kendini yöneten bir IRA'yı açmaktan memnun olan başarılı bir yatırımcıysanız, Fundrise sizin için ideal yatırım olabilir. Paranızı platforma yatırım yaparak, son beş yıl içinde başka birçok yatırım seçeneğini aşan etkileyici kazançlar için kendinizi kurarken portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

Yine de, Fundrise üzerinde kendinizi eğitmek ve yatırımcılar için neden avantajlı olduğu önemlidir. Platformun nasıl çalıştığına biraz daha fazla inmek isterseniz, web sitelerini ve özellikle SSS'lerini gözden geçirmenizi öneririm.

Bu platforma yatırım yapmanın en iyi yanı, ev sahibi olmanın sıkıntısı ve stresi olmaksızın gayrimenkulün tadını çıkarabilmenizdir. Ellerini kirletmene gerek kalmayacak, boş alan kiralamakla uğraşmayacaksın ya da hiç kimseyi tahliye etmeyeceksin.

Bununla birlikte, başka herhangi bir yatırım gibi, Fundrise'ye yatırım yapmakla ilgili riskler vardır. Platformun nasıl çalıştığını, kendinden yönlendirilmiş bir IRA kullanmanın yararlarını ve kaydolmadan önce karşılaşabileceğiniz tuzakları anladığınızdan emin olun. Kendi kendini yöneten IRA fonlarınızı gayrimenkul yatırımına yatırırken, paranız için bir nimet olabilirsiniz, yaptığınız herhangi bir kararın bilgili olduğundan emin olmalısınız.

Videoyu izle: Fön mevcut caiz midir? Ebu Hanzala Hoca

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar
Yatırım

Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar

Artan yaşama maliyeti ile, ister yatırım isterse 10.000 dolar ya da 100.000 dolar olsun. Ve açıkçası, bizim kazanılmış dolarlarımıza yatırım yaptığımızda, az riskli olurken yüksek getiri elde etmek istiyoruz. Mümkün? Şey, bir noktaya. Getiri açısından, diğerlerine göre daha düşük riskli yatırımlar vardır, ancak istediğiniz daha yüksek getiri, kabul etmek için daha fazla risk kesinlikle doğrudur.
Devamını Oku
Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar
Yatırım

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar

Herhangi bir televizyon izleyicisi, en son ve en harika ürünleri destekleyen alt simgelere aşinadır. Birçok durumda, ürün yeni bir şey değil, sadece daha iyi yaptığı düşünülen süslü bir büküm veya boşluk yaş polimeri olan mevcut bir ürün. Son sonuç tartışmalıdır. Kaliteli bir orijinal için yeni bir boya katmanı genellikle daha iyi bir alternatif olabilir.
Devamını Oku
Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu
Yatırım

Dayanılmaz 2 Yıllık Hazine Notu

2 yıllık Hazine notundaki getiri, geçen hafta düşüşünü sürdürdü ve haftayı 2009'un başlangıcından daha düşük bir seviyede tamamladı. 2 yıllık Hazine getirisinin şu andaki bazda düşük olması gerçeği haykırıyor Kurumsal Tahviller, Yüksek Verimli Tahviller, Emtialar ve hatta stoklar gibi riskli yatırımların güçlü performansını göz önünde bulundurarak.
Devamını Oku