Yatırım

50 Uzmanlar İlk Yatırımlarını Hiç Paylaştı

“Başlamak için harika olmana gerek yok, ama harika olmaya başlamalısın.” ~ Zig Ziglar

Her şeyde iyi olmak için, ilk önce başlamak zorundasın. Bu aynı zamanda yatırım için de geçerlidir.

İlk yatırımımı yapmadan önce, yatırım hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Heck, ne kadar yatırım fonu olduğunu bile açıklayamadım.

Bunu paylaştımGF ¢ podcast Ep. 21Bu, yatırım yapmaya geldiğimde ne kadar saçma olduğumu açığa çıkarır.

Ancak en büyük paket, bugün, yatırımlarımın olduğu yerdeyim, mermiyi ısırmamıştım ve o ilk dalmayı almamamdı.

Bu toparlama postasında, 50 yatırım uzmanı nasıl başladıklarını paylaştı.

Eğer hala başlayacağınız yerdeyse, sizi doğru yönde dürtmek için birçok hikaye var. Bana katıldığınızdan emin olun İşlem: #investNOW ve kendinize yatırım yapmaya başlamak için rehin alın.

İlk yatırımın neydi?

İlk “yatırımım” bir yatırım zorluğunun bir parçası olarak ortaokuldaydı. Ekibim biraz analiz yaptı ve Caterpillar'la gitmeyi tercih etti. Bu kararı, arkadaşımın babasının Orta Doğu'daki çalışmalarına ve çoğu Caterpillar ekipmanı ile inşa edilmiş bir ton altyapının nasıl yapıldığına dayanarak yaptık. Yavaş ve istikrarlı uzun vadeli yatırımlar için iyidir, bir aylık bir yarışma için harika değildir.

- Microblogger'dan Jim Wang

* * *

İlk yatırımım mı? Dotcom bomunun yüksekliği sırasında Cisco'ydu!

- MoneyCone'dan MoneyCone

* * *

En kötü yatırımım, 1990'ların sonlarında Morningstar yıldız derecelendirmelerine dayanan bir dizi yatırım fonundaydı. O zamandan beri yıldız puanlarının beklenen performans yerine anlık performansa göre ağırlıklı olarak ağırlık aldığını öğrendim. Ayrıca, yatırım fonu iadeleri, piyasadan iyi performans gösteren ve düşük performans gösteren çevrimlerden geçme eğilimi gösterdiği için, son üst düzey oyuncuların (fonlar yüksek oranda derecelendirilmiş olsa bile) satın alınması, “performansın peşine düşmek” ve önerilen bir yatırım stratejisi değildir. Ayrıca bir fonun piyasayı yenebileceğini öğrendim, ancak piyasa bir bütün olarak düştüğü takdirde hala değer kaybeder.

- Farklı Bir Şekilde Yaşamaya Çalışan Julie Rains

* * *

İlk yatırımım yerel bir şirket hisse senedi stoğundaydı. Nispeten düşük riskli hisse senedi alımı oldu ve yüksek bir temettü vardı.

- Christian Personal Finance'den Bob Lotich

* * *

Her zaman yatırım yapmayı çok severim, erken yaşlardan beri amcamları dinleyerek oturup yatırımlarını tartışmayı hatırlıyorum. Sonunda bir Florida Electric Company'de ilk hislerimi aldığımda altıncı sınıfta başladım. Dün olduğu gibi hatırlıyorum, Des Moines (altıncı sınıf öğrencisi için heyecan verici), camlı köşe ofisi, Smith Barney!

- Akıllı Adım Atın Andrea Travillian

* * *

İlk yatırımım, ailemin benim için satın aldığı yerel hizmet şirketindeki stokdu. Kendi başıma aldığım ilk şey, muhtemelen bir DRIP programında bulduğum bir GYO oldu. Bu konuda fazla bir şey bilmiyordum, ama yatırım yapmakta özgürdü ve iyi bir temettü ödedi.

- FF of FeelingFinancial.com

* * *

13 yaşımdayken yatırım yapmaya başladım ve ailem ilk defa vergilerimi göstermek istedi. Bana her şeyin ne anlama geldiğini gösterirken, babam bana bir bebek olduğumda büyükbabamın bir yatırım hesabı oluşturduğunu ve zamanla büyüdüğünü gösterdi. Ayrıca her yıl onlardan nasıl temettü konusunda vergi ödemek zorunda olduğumu açıkladı. O zamandan beri portföyümün birçoğunu değiştirdim, hala Abbott Laboratories'in o orijinal yatırımına ve o zamandan beri meydana gelen çeşitli dönüşlere sahibim.

- TheCollegeInvestor.com'dan Robert Farrington

* * *

16 yaşımdayken Wall Street filmini izledim ve eve geldim ve babamdan hisse satın alabileceğimi sordum. Çalıştığı bankanın hisselerinin 5 hissesini satmayı teklif etti. Banka birkaç kez birleşti ve sonunda Bank Of America'ya dönüştü.

- CoachYourMoney.com'dan Joel Eggerding

* * *

İlk yatırımım aslında param değildi. 7. sınıfta “borsa ekibi” yleydim. (Hiç bir şey söylendi mi?) Her neyse, çeşitli hisse senetlerine yatırım yapmalıyız. Temelde sadece rastgele seçtik, ancak ekibimiz tüm okul bölgesinde ilk sırada yer aldı. Tamamen şans.

- JamesClear.com'dan James Clear

* * *

Hala üniversitedeyken 20 yaşımdayken başladım. Yaz aylarında çalışırken yazdığım 5.000 dolarlık hisse senedi ve tahvil fonları aldım.

- Yatırımcı Junkie'den Larry Ludwig

* * *

İlk yatırım fırsatım sonunda emeklilik için bir Roth IRA açtığım zamandı. Vanguard ve Betterment arasında baktım. Genç olduğum için ve yatırım yapmak için fazla param olmadığı için, Betterment'i seçmeye karar verdim (Betterment Performance hakkında daha fazla bilgi edinin). Roth'umu bir süreliğine çok başarılı bir şekilde tuttum ve beklemek yerine yaptığım için çok memnunum.

- Grayson Bell, Borç Geçen Hafta

* * *

Exon Mobile hisselerinde 20'li yaşlarda kuzenimden bir tavsiye alarak hisse satın aldım. Stoka birkaç yıl sahip olduktan sonra asla takdir edilmedi. Sonunda, ödediğim aynı fiyata sattım. Öğrendiğim ders “asla kuzenimden yatırım tavsiyesi almamak”. Neyse ki, bir portföy yöneticisi olarak, önceden bilgi ya da tecrübe olmadan yatırım yapmanın kötü bir karar olduğunu öğrendim. Yatırım yapmadan önce kendinizi eğitin!

- Barbara of Barbara Friedberg Kişisel Finans

* * *

Lisede, ders kitapları gibi yatırım dergileri okurum. 18 yaşımdayken 1000 dolar biriktirdim ve Putnam Voyager fonuna yatırdım. Bugün, bu fona kaldığımda, $ 1000'e yaklaşık 1.000 $ 'lık bir artış yaşayacakmış gibi görünüyor. ”

- ChuckRylant.com'dan Chuck J. Rylant

* * *

İlk yatırımım, 13 yaşımdayken ailemin bana aldığı bir yatırım fonu olan OAKMX'di. Doğum günüm için 1000 dolar koydular ve bunun çok daha hızlı geliştiğini izledim.
tasarruf hesabım.

Bir sene içinde ev işlerini yapmaktan 1000 dolar daha ekledim ve bunu da ekledim. Gördüğüm en iyi armağanlardan biri, yatırım yapmaya olan ilgimi arttırdı.

O zamandan beri yatırım yapmaya bağımlıyım.

- Dinle Para Önemlidir Andrew Fiebert

* * *

90'ların ortalarında bir müzik perakende mağazası işletiyordum. Tüm faturalarım ödeniyordu ve istediğim kayıtları ve CD'leri satın almak için çok fazla param vardı. Hayat harikaydı!

Şirketimiz emeklilik hesapları hakkında bilgi almak için bizi bir site dışı toplantıya göndermeyi teklif etti. Gerçekten ilgilenmedim ama şirketim zamanımı ödemeyi teklif etti ve aperatifler teklif etti. Bu fırsattan kim yararlanmayacak?

Merrill Lynch'in akıllıca giyimli bir kadını, tepegözünü (1990'larda bu konudan bahsettim) kurdu ve bize 401 (k) denen şeyi anlatmaya başladı. Kendime “Hükümetim emekliliğimi ödemiyor mu?” Diye sordum. Görünüşe göre öyle değil.

Tüm evraklarımı doldurduğum ve maaşımdan birazını çekmeye başladığım gündü. Ayrıca, vergilerden tasarruf ederek Adam'a yapışıyordum. Bu benim ilk yatırım deneyimimdi ve öğrendiğim derslerden dolayı geleceğim için tasarruf etmeye devam ediyorum.

- MoneyPlan SOS'un Steve Stewart'ı

* * *

“İlk yatırımım şirketim 401 (k) 'da 21 yaşında olgun yaştaydı. Erken başladığıma sevindim!”

- CultivatingWealth.com'dan Sara Stanich

* * *

İlk yatırımım 7'de iki devasa Airheads şekeri kutlamasındaydı.inci sınıf. Sınıf arkadaşlarıma 0.25 dolarlık bir parça sattım ve neredeyse yatırımımı üçe katladı! Girişimci ruh o zamandan beri benimle kaldı.

- www.seannisil.com'dan Sean Nisil.

* * *

Kemper Yatırım Fonları'nda çalıştığım zaman yatırım yapmaya başladım (hatırlayın) ve her maaştan, yükü olmayan yatırım fonlarına para koyabilirdim.

- Herkesin Kökeni Annie Logue

* * *

İlk yatırımım hiç Long Island'ı kapsayan yerel kablo şirketi Cablevision'du. Onu aldım çünkü New York Knicks'e sahiplerdi ve o zaman gereken tüm yatırım gerekçesiydi. Oğlum, o zamandan beri bu tür şeyler hakkında bazı dersler aldım!

- Reformcu Broker Blog’un Joshua M. Brown’ı

* * *

Çocuk madeni para koleksiyonumu saymazsak, ilk yatırımım ilk 401 (k) 'de istikrarlı bir değer fonuna dönüştü. Bu varsayılan yatırım seçeneğiydi ve sadece babamın ısrarı nedeniyle katkıda bulundum. O zamanki öngörüsü şu noktaya değindi: “bir kez yatırım yaptığınızda daha fazla araştırma yapabilirsiniz”. Aslında.

-PK Your Day Job Bırakma…

* * *

İlk genel yatırımım benim eğitimimdi. Ya da, daha doğrusu, ebeveynlerimin yatırımı, ödedikleri için çok nazik olanlardan bu yana. Ama bunu duymanız için sıkıcı olduğunu biliyorum, bunun yerine benim ilk yatırımımı 401 (k) planımın içine kaydetme çağrısı yapalım.

Zaten zaten yapmak zorunda olduğunuz bir şeyi yapmak için ÜCRETSİZ para kazanın - emeklilik için tasarruf edin! Ne kadar serin?? Ah o ne? Hala sıkıcı mı? Hmm…. tamam tamam. O zaman hepsini çiz.

İlk yatırımımı 10 yıllık bir süre önce 2.00 cuz gibi “bir anlaşma oldu” gibi Sirius stokunu aldığım zamana bakalım (diğer bir deyişle, ucuzdu ve bunu karşılayabiliyordum ve herkes ve anneleri uydu radyosunun nasıl olduğu hakkında konuşuyordu) büyük bir şey!), sadece ertesi gün $ 1.80 satmak, sonra $ 2.10ish sonra geri satın almak ve sonra 1.50 $ sonra satmak cuz daha fazla stres başaramadı ...

Ama hiçbir şey, bir dersi, sermayedeki bir kayıptan daha iyi bir şey öğretmiyor, bu yüzden onu öğrenmeyi çok takdir ediyorum, bu yüzden gelecekte daha fazla zamana ihtiyacım yok ... Ve bu ders, TARAFINDAN VE BİR GÜN BORUSU OLMAYACAKTIR !!

- Rockstar Finance'in J Parası

* * *

Roth IRA'yı açtığımda yaptığım ilk yatırım Dodge ve Cox Stock yatırım fonundaydı. KiplingerÕs Personal Finance dergisinde kolejde kıdemli bir öğrenciydim ve yatırım fonu hakkında bir şeyler okumuştum. İnanılmaz uzun vadeli bir yatırım oldu.

- Para Q & A'dan Hank Coleman

* * *

İlk yatırımım 18 yaşımdaydı ve babam bana bir RRSP (bir 401 (k) nin Kanada versiyonu) açmama yardım etti. Yine de bu emeklilik hesabına düzenli olarak katkıda bulunuyorum ve onu açtığımdan beri sürekli büyüyor!

- Poorstudent.ca Stu

* * *

İlk yatırımım ortaokuldaydı, babamın almamı istediği bazı teknik yatırım fonu vardı. NASDAQ çökene kadar…

- SideHustleNation'dan Nick Loper

* * *

İlk yatırımım neredeyse 30 yıl önce TOY (Toys R Us) satın almaktı. Stok sayfalarını nasıl okuyacağımı öğrenmek için güçlü bir tutkum olan ilk öğretmenim Antonacci, okuldan sonra her gün onları nasıl okuyacağımı öğretti. Mowing çimlerinden yaz kazancımı aldım ve ilk hisse alımımı yaptım.

- Kendine güvenen Kral Mike Kawula

* * *

En iyi ilk yatırımım 22 yaşındaydı. İlk kredi kartımı aldım ve Kaset kasetine Tony Robbins Personal Power'ı aldım. Bu yatırım geleceğime böyle kalıcı bir etki bırakarak hala temettü ödüyor.

- Sosyal Strateji Podcast'inden Vernon Ross

* * *

15 yaşındayken yatırım yapmaya başladım. McDonalds'taki iş başında çalışan bir iş buldum ve maaşlarımı depolayabileceğim bir brokerlik hesabı (18 yaşından beri) açmama yardım etmek için anneme yalvardım. İki adet yatırım fonu, biri yerli hisse senedi ve biri uluslararası hisse senedi için aldım. Keşke endeks fonları daha önce biliyor olsaydım!

- AffordAnything.com'dan Paula Pant

* * *

Yaptığım ilk yatırımın benim gençlerimde koştuğum küçük bir eBay işi olduğunu düşünüyorum. Pogs'u (bunları hatırlıyor musunuz?) Toplu olarak satın alırdım, sonra onları daha küçük partiler halinde satardım. Küçük bir kar ettim; satın alma ve satma harcadığım zamanı hiçbir şekilde haklı kılmayan bir şey.

- LeavingWorkBehind.com'un Tom Ewer'ı

* * *

18 yaşımdayken yatırım yapmaya başladım.Victoria's Secret'in ana şirketi olan Sınırlı Markaların hisselerini aldım. Bütün bu kadınların alışveriş merkezinde pembe çantalarla dolaştığını gördüm ve mağazalar her zaman doluydu.

- MoneySmartGuides'in Jon'u

* * *

18 yaşındayken, içeride olduğum bir trafik kazasından sonra, teyzem Charles Schwab aracılığıyla bazı yatırım fonlarına 15,000 dolar yatırmama yardımcı oldu. 1997 idi, bu yüzden önümüzdeki iki yılda iki katına çıktılar.

- Huntley Servet Sigortası'ndan Chris Huntley

* * *

Üniversitedeki bir genç olarak, bir şeye yatırım yapmayı düşündüm. Bu internet ve çevrimiçi broker öncesi oldu. Bu yüzden Franklin Templeton'u aradım, bir prospektüs istedim, okudum ve birkaç gün sonra Templeton Büyüme Fonu'nun hisseleri için bir çek gönderdim. O zamandan beri bağlandım.

- NovelInvestor.com'dan Jon Petersen

* * *

İlk yatırımımız eşim ve ben 2004 yılında evlendiğimizde ilk evimizi 82.000 $ karşılığında satın aldık. İpoteğimiz sadece 570 $ / aydı.

- Borç Özgürlüğünün Ötesinde Brad Chaffee

* * *

İlk yatırımım Twitter'dı.

- GaryVaynerchuk.com'dan Gary Vaynerchuk

* * *

İlk yatırımım RadioShack'teki çalışan hisse satın alım programıydı. O zamandan beri temettü çekleri alıyorum.

- Shane of Beating Broke

* * *

İlk yatırımım Ascend Communications (ASND) idi. O zamandan beri satın alınmışlar. Onları 23 $ 'dan aldım ve 28 $' da sattım. Aynen böyle takıldım.

- TermLife2Go'nun Jason'ı

* * *

İlk yatırımımın yıllar önce bir Scottrade hesabına koyduğum az miktarda parayla birkaç hisse senedi satın aldığını düşünüyorum. Kesin stokları bile hatırlayamıyorum, ama küçük sembolleri ve onların yanındaki dolar miktarını görmek çok heyecan vericiydi ve bu şirketlerin çok küçük bir payının olduğunu biliyordum.

- ReadyForZero Blogundan Benjamin Feldman

* * *

İlk gerçek yatırımım ilk işimde 401k'ıma yatırım yapıyordu. Bir işveren maçına sahip olduğum için şanslıydım!

- Christopher J. Lalor of Life Sigorta Alışveriş Yorumları

* * *

Campbell Soup Company'de ilk yüksekokulumu 'gerçek' işim olduğunda yatırım yapmaya başladım. İK direktörüm gelecek için tasarrufun önemini vurguladı, bu yüzden gelirimin yaklaşık% 10'u benim 401 (k) planıma gitti. Tam yatırım fonlarını hatırlamıyorum ama 20'li yaşlarımın başından beri agresif davranıyordu.

- Chris AbramsAbrams Sigorta Çözümleri

* * *

Yaptığım ilk yatırım 1998'de The Gap'a hisse senedi aldığım zamandı. Warren Buffet'ın tavsiyesini ve anladığım ve anladığım bir şirkete yatırım yapıyordum. Bugün bu stoklara sahibim.

- The Life Insurance Journal'dan Ian McAuslin

* * *

İlk yatırımım, üniversiteye gitmemeyi ve tercih ettiğim iş alanında işe gitmemeyi seçtiğimde oldu. Gündüzleri, gece derslere gittiğimde işbaşı eğitimi aldım. Kendimi desteklemek için hafta sonlarında da çalıştım. Daha fazla deneyim ve disiplin öğrendim ve sonunda kendi işimi kurmam için bana yardımcı oldu. Yaptığım en iyi yatırımdı!

- CarefulCents.com'dan Carrie Smith

* * *

İlk yatırımım her ay 401 bin dolarıma para yatırmaktı. İlk yasal görevimi 21 yaşında aldım ve 6 aylık işten sonra 401 bin çocuğuma katkıda bulunmaya başladım. İşverenim, maaşımın ilk altı yüzde 50'sine denk geliyor. Bu maçtan hiçbir zaman faydalanmayı başaramadım ve yedi yıl sonra işte güzel küçük bir yuva yumurtası oluşturmaya başladım. Bir 401k ve bir şirket maçına erişiminiz varsakesinlikle İlk yatırım tutarı gitmelisin.

- Kutunun Dışındaki Save of Joel Larsgaard

* * *

İlk kolej işimi başlattığımda ilk yatırımımı yaptım. Vanguard'la bir Roth IRA açtım ve Vanguard STAR fonunu aldım çünkü o zamanki tüm Vanguard fonlarının en düşük asgari bakiye ihtiyacına sahipti ve başlamak istedim.

- MoneyLifeandMore.com'dan Lance Cothern

* * *

İlk kez 401 (k) benim kolejimden sonra ilk işimde kaldığım zaman yatırım yaptım. İşveren maaşı almak ve ücretsiz paramı almak için% 3 katkıda bulunmaya başladım. O zamanlar daha fazla katkıda bulunabilirdim, ama o zamanlar ödemek için 80.000 $ 'lık öğrenci kredileri vardı.

- Adventising Dolar'ın Tori

* * *

İlk yatırımım üniversiteden sonra büyük kredi kartı borcumu ödediğimde oldu. Paramın garantili% 15'lik bir getiri elde etmek gibiydi. Ayrıca özgüven ve muazzam rahatlama hissi de büyük bir diktatördü.

- Will WiseBread'den Chen

* * *

İlk yatırımım 1979'da henüz 7 yaşındayken geri döndü. Annem, San Diego Trust & Savings Bank'ta bir tasarruf hesabı oluşturmama yardımcı oldu (Bu banka çoktan gitti). Tasarruf mevduat defterimle gurur duyduğumu hatırlıyorum. Bankaya yürümeyi ve parayı depozitimi teslim etmem için çok güzel anılarım var ve büyük pulunu çıkarır ve kitabımı işaretler! Hesabı doğum günleri, ödenekler ve garaj ve limonata stand satışlarından elde edilen kazançlarla aldım. Faiz oranının o zaman yüzde 9-10 civarında olduğunu düşünüyorum!

- InsureTheQueen.com'dan Ellen Edwards

* * *

İlk yatırımım çok iyi değildi: Mühendislik okulundaki terimler arasında stajyer olarak çalıştığım şirketten yaklaşık 3000 dolar aldım. Bunu yapmak için harç paramı kullandım. Hisse fiyatı hızla 40 $ 'dan yaklaşık 20 $' a düştü, bu da 1500 $ 'lık "kaybettim" anlamına geliyor - o zamanlar benim için korkunç bir para. Neyse ki benim için tuttum ve uçucu hisse senedi nihayet iyileşti ve ben 45 dolar için sattım.

- Bay Para Bıyık'ın Bay Para Bıyık

* * *

Babam, 13 yaşındaki bir yatırımla ilgili bilgi edinmek için Wal Mart'ı satın almak için beni teşvik etti. Büyük ders ve daha fazlasını satın alabilseydim.

- BenNewman.net'in Ben Newman'ı

* * *

İlk yatırımım, büyükannem beni gençken aldığım Pepsi stoğuydu.Eski bir anaokulu öğretmeni, bana hisse senetleri hakkında ve metaforlar ve öyküler yoluyla yatırım yapmayı öğretti.

-Leah Leahanderson.com'dan Manderson

* * *

Benim işverenim 401 (k) ilk işimde kolej dışında sağladı. Keşke daha çok tasarruf ederdim!

- USAA'dan Scott Halliwell

* * *

İlk yatırımım Roth IRA'nın Vanguard Target Revirement 2050 fonundaydı, babamın ısrarında üniversiteden sonra başladım. İlk kez bir otomatik yatırım planı kurdum ve emeklilik birikimlerime başlamak için harika bir yol.

-Matt Mom ve Baba Parası Becker

* * *

“İlk yatırımımın Disney stoğu olması gerekiyordu. Yıllardır Noel'de, büyükannem dediler ki, 'Jon'a biraz Disney stoğu almalısın.' Her yıl onlarla aynı fikirdeyim ve 'Evet, bu harika bir hediye. Bunu gerçekten çok isterdim. Ama hiç anlamadım. 'Hisse nedir?' İle ilgilendim. genç yaşlardan itibaren her yıl Disney’in ayağa kalktığını, ne yazık ki yatırım yapmadığımı bildiğimi görecektim. Sadece oraya girmek istedim. ”

- İyilikten Jon

* * *

İlk önce bir Roth IRA'ya yatırım yapmaya başladım. Her gün CNBC'yi izlerdim ve o günlerde çapaların neler konuştuğunu alırdım. Diyelim ki, o zamandan beri yatırım yapmanın doğru yolu hakkında çok şey öğrendim.

- YoungFinances.com'un LaTisha Stilleri

* * *

Ailem, Microsoft hisselerinin hisseleriyle iyi notlar aldığım için beni ödüllendirdiğinde yatırım yapmaya başladım. Bu hisseleri birçok kez bölünmüş durumdalar ve bugün değişimin iyi bir parçası. O zamandan beri bağlandım.

- MyWifeQuitHerJob.com'dan Steve

* * *

İlk yatırımım 19 yaşımdayken 401k'mdı. Sonunda faydaları olan 'gerçek' bir işe girdim ve şirketimdeki eşleşmeyi maksimize etmek istediğimi biliyordum.

- Olağanüstü Milyoner'den Jaime Tardy

* * *

İlk yatırımım, $ 0 aşağı bir kredi ile 80.000 dolara satın aldığım küçük bir dubleksti. Toplam ödeme aylık 600 dolardı ve diğer birimi 650 dolara kiraladım ve bir yıl sonra taşınana kadar neredeyse bedavaya çıkmamı sağladı. Taşınmadığımdan bu yana 92 ​​yıl geçti, ancak her ay tutuyorum ve aylık olarak önemli miktarda nakit akışı elde ediyorum. Orası tam burada hacking ev.

- Brandon Turner, BiggerPockets.com

* * *

Yaptığım ilk yatırım 14 yaşımdaydı ve bir ponzi şemasına atlamak için bir tür e-posta gönderici / spamci şey kullanabileceğimi düşündüm. Ne bir ponzi şemasının ne olduğunu bilmiyordum, ne tür bir spam olduğunu bilmiyordum ve bu süreçte yaklaşık 100 dolar kaybetmiştim, ki bu da 14 yaşındaki benliğim için binlerce kadar kolay olabilirdi.

- YouNeedaBudget’ın Jesse Mecham’ı

* * *

“18 yaşımdayken, bir öpücük için Prelude adında bir yaz hisse senedi oyununda bir oyuncuydum. (Link, koca kılları içeren talihsiz bir fotoğraftır!) Bu şovda 500 dolar aldım ve Roth IRA'yı açmak için bütün çekimi kredi birliğine götürmeyi hatırlıyorum. Ne tür yatırım fonları aldığımı hatırlamıyorum ama Roth IRA'mdan başlamaktan gurur duyduğumu hatırlıyorum çünkü David Bach'ın Akıllı Kadın Finish Rich kitabını okumayı bitirmiştim. Bu kitap bana maddi açıdan bağımsız olmak için ilham verdi ve bunun ilk adım olduğunu biliyordum. ”

- Gen Y Planlama'dan Sophia Bera

* * *

İlk banka hesabımı açtığım bankam halka açılmaya karar verdiğimde yatırım yapmaya başladım. 25 hisse satın aldım ve hiç satmadım.

DoubleSavingDivas.com -Tai

* * *

Vay, ilk yatırımım beni çok iyi bir şekilde geri alıyor. Çocukken, anneannem T & T hisselerinin her birinden torunlarımızı satın aldı. Gerçekten fazla düşünmedim ama temettü kontrolü almak eğlenceliydi (her seferinde daha az para olsa bile).

Şimdi kendi yaptığım ilk hisse senedi yatırımı, şirketimin 401 (k) 'sine nihayet kaydolduğunda bir yatırım fonu olacaktı. Kesin parayı hatırlamıyorum ama hatırladığım bir şey S & P 500'ü izledi.

- Free From Broke'dan Glen Craig.

* * *

Lise sınıflarına yatırım yapmaya başladım. Tüm sınıf stokları aldı ve 3 ay boyunca izledi ve ben kazandım. İzlediğim ilk yatırım olan üniversite fonuna 200 dolar aldım.

- Rootfin Online Life Insurance Agency'den Jeff Root

* * *

İlk yatırımım kolejden mezun olduktan sonra şirketimin 401 (k) planına kayıt oldu. Bunu düşünmeden emeklilik için para biriktirmemde bana yardımcı oldu - ve şirketim küçük bir yüzdeyle eşleşti (ki bu yatırım için sadece ücretsiz para kazanmak gibiydi). Keşke daha fazla yatırım yapsaydım. Daha önce yatırım yapmaya başladığınızda, paranız çoğalır.

- StudentHacks.org'dan Mike Delgado

* * *

Sirius uydu radyosu şimdiye kadar yaptığım ilk yatırımdı. O zamanlar Ultimate Electronics adında bir şirket için araba sesi sattım ve uydu radyolarının geleceğin yolu olduğunu düşündüm. O zamanlar şirketin finansalları hakkında fazla bir şey bilmiyordum, sadece iyi bir oyun olacağını düşündüm. Ödemeden daha az parayla satmaya başladım, ama sürece yatırım yapmak konusunda bir ton öğrendim.

- WellKeptWallet.com'un Deacon Hayes'i

Kendinize Yatırım Yapmaya Başlıyor musunuz? Kendilerine yatırım yapmaya başlamak için 1.000.000 başkalarına ilham veren harekete katılın. Hakkında daha fazla öğren İşlem: #investNOW.

Videoyu izle: Dünyanın en karlı ve rahat işi! = 5VAKİT = (Abdussamet Öztan)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

401k İpuçları: Ne Yapmamak
Yatırım

401k İpuçları: Ne Yapmamak

Hafta sonları benim kasabamın cuma gecesi futbol maçına katılırken, bir tanışmayla tanıştım ve pazar hakkında konuşmaya başladık. Konuştuğum kişi piyasaya inanan biriydi ve içinde bulunduğumuz mevcut krizin sonunda geçeceğini biliyordu ve pazar genellikle çaba göstermeye devam ediyordu.
Devamını Oku
GF ¢ 065: 70 Yaşında Kendini Nefret Etmenizi Önlemek için 5 Yol
Yatırım

GF ¢ 065: 70 Yaşında Kendini Nefret Etmenizi Önlemek için 5 Yol

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_065_5_Ways_70_Year-old_Self_Hate_You_.mp3 Ne zaman geleceğiniz hakkında ne düşünüyorsunuz? Genellikle? Nadiren? Bu spektrumda nerede olursanız olun, bahse girerim, gelecekteki benliğinizi daha sık düşünmekten daha iyi olacağınızdır. Bir şey yapmadan önce, kendinize şu soruyu sormanız yararlı olur: “Bu şimdi veya gelecekte daha fazla bana faydası olacak mı?
Devamını Oku
Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?
Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek. Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! Roth IRA'yı hızlı açmak için iyi yerler. Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.
Devamını Oku