Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 6 Uzun Vadeli Tasarruf Planları

Federal Rezerv'in bu yılın başlarında yaptığı bir ankete göre, Amerikan yetişkinlerinin yüzde 46'sına kadar acil bir durumu karşılamak için 400 $ 'a fazla parası yok.

Bu endişe verici istatistik, kısmen yoksulluk ve düşük ücretlerden kaynaklanırken, zayıf harcamalar ve tasarruf alışkanlıkları da suçlanıyor.

Kısa vadede ya da uzun vadede yeterli para biriktirmediğimiz zaman, acil bir ev ya da oto tamir, beklenmedik tıbbi faturalar ya da ortaya çıkan diğer finansal riskler söz konusu olduğunda mücadele etmek zorundayız. .

Bu yüzden herkes - ve demek istediğim, herkes - Paraya öncelik kazandırmak gerekiyor. Paran yetmeyeceğini düşünebilirsin, ama ikna edemeyeceğinden de emin olabilirim.

Önceki nesillerden gelen işçiler emekliliklerini karşılamak için emekli maaşlarına güvenebildikleri halde, bugünün çalışanları büyük ölçüde kendi başlarınadır. Sosyal güvenlik hala çözücü olsa da, emeklilik yaşına geldiğinizde tam olarak fayda sağlamaya güvenmem.

Artı, hepimiz bir yandan nakit paraya ihtiyacımız var - bir araba tamirini kapsayacak şekilde nakit, böylece gelecek hafta çalışmak için para kazanabilirsiniz, o parayı ödemek için nakit para ödeyecek, böylece kızınız ameliyat yapabilir ve kolej için para ödeyecek, Bir düğün için ödeme yapmak veya hepimizin karşı karşıya olduğu sayısız diğer mali sorumlulukları kapsamaktadır.

Uzun Vadeli Hedeflerinize Ne Kadar Para Kazanın?

Ama ne kadar tasarruf etmelisin? Yıllar önce, tüm gelirlerimizin en az yüzde onunu emeklilik ve gelecek için kaydetmemiz gerektiğini varsaymak olağandı. Ama bugünlerde, en az yüzde 15 tasarruf ve umarım daha fazla çalışmak için çalışmak oldukça standarttır.

Finansal danışman olarak, müşterilerime gelirlerinin en az yüzde 20 - 25'ini emeklilik hesapları ve nakit tasarrufları üzerinden tasarruf etmelerini söylerim. Bu kadarını kurtarmak bazı insanlar için çıldırmış gibi görünebilir, ama gözlerimin içinde, bugünün dünyasının sert gerçeklerine kendinizi hazırlamak için yapmanız gereken şey bu. Kendiniz ve kendi geleceğiniz için tasarruf etmiyorsanız, kim?

Uzun vadeli finansal planları formüle etmenin ve yapmanın en iyi yolu, hedefleri belirlemek ve sıkça gözden geçirmektir. Yaşam boyu, üç yıllık, bir yıllık ve 90 günlük finansal hedeflere sahip olmak için büyük bir inancım var. Uzun bakış hedeflerimle takip ettiğimden emin olmak için 90 günlük hedeflerimi her çeyrekte gözden geçirme eğilimindeyim.

Tasarruf oranınızı artırmaya çalışıyorsanız, hedeflerinizi oluşturarak ‚Äù Ä kontrol edebilirsiniz ‚Äù akıllı bir harekettir. Gelirinizin yüzde 10'unu emeklilik hesapları ve nakit paradan tasarruf ediyor ve zaman içinde artırmak istiyorsanız, 90 gün içinde yüzde 15'lik bir tasarruf oranıyla çekim yaparak başlayabilirsiniz. Bir yıl içinde yüzde 20 veya yüzde 25 çekmeye çalışın.

Bunu yapmanın kolay bir yolu, iş destekli emeklilik hesabınızın katkılarını zaman içinde aşamalı olarak artırmaktır - her 60 veya 90 günde bir. Maaşınızdan alınan ekstra yüzdeyi bile fark etmeyebilirsiniz, ancak bu ekstra fonlar zenginliğinizi artıracak ve zenginliğinizi artıracak.

Nakit tasarruf söz konusu olduğunda, biraz farklı bir yaklaşım almanız gerekir. Kontrol hesabınızda ekstra para harcamak kolay olduğundan, her zaman otomatik olarak para çekme işlemlerinin düzenli olarak uzun vadeli tasarruf hesabına geçmesini öneririm. İlk önce kendinize ödeme yaparak ve otomatik hale getirerek, ekstra paranızı harcayacağınız veya boşa harcayacağınız zaman, yuva yumurtalarınızı zamanla büyütebilirsiniz.

İyi Finansal Cents Yapan Uzun Vadeli Tasarruf Planları

Bu web sitesinin uzun süreli bir okuyucusunuz, emeklilik birikimlerinizin finansal geleceğiniz için ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuz. Düzgün olarak finanse edilen bir emeklilik hesabı olmadan, sizden daha uzun süre çalışmak istiyor ve maddi olarak yaşlılıkta mücadele ediyorsunuz. Öte yandan, çok fazla para yatırırken, potansiyel olarak erken emekli olabilir, ömür boyu ‚búbucket list‚Äù hedeflerine ulaşabilir ve daha az stres ve daha fazla gönül rahatlığıyla emekli olabilirsiniz.

Emekli olmanın ötesinde, tüm hayatın zorlukları ve hayatın masrafları için nakit tasarrufu gerekir. İşte herkesin yararlanabileceği bazı harika uzun vadeli tasarruf planları:

Uzun Vadeli Tasarruf Planı 1: Tüketici Borcunu Öde

Borcunu öderken mutlaka ‚ÄÄavavav isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't isn't,,,, ,‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚‚ high high high high high high high high high high high high high high high high high Neredeyse herhangi bir borcun kıyma bloğu üzerinde olması gerekirken, önce yüksek faizli kredi kartı borcuna ve kişisel kredilere, ardından da otomobil ödemeleri ve öğrenci kredileri gibi diğer borçlara odaklanarak başlamalısınız.

{Bonus İpucu: Borçla aşırı derecede yüksek bir faiz oranıyla uğraşıyorsanız yüzde sıfır bakiye kredi kartı transferi 21 aya kadar faiz ödememize izin veriyor.

Hangi borçların üstesinden gelmeniz gerektiğine bakılmaksızın, paranızın karşılığını ödemek, maliyelerinize muazzam bir şekilde yardımcı olacaktır. Bu borç ödemeleri olmadan, her ay tasarruf ve yatırım yapmak için daha fazla paranız olacak.

Ve tasarruf etmek ve yatırım yapmak için daha fazla sermaye ile, serveti çok daha hızlı bir oranda arttırabileceksiniz. Ayrıca, masanızdaki gerçek varlık katilinden - kredi kartı ve yaptığınız borç faiz ödemelerinden de kaçınılacaksınız.

İlgili:

  • Borçtan Çıkmanıza Yardımcı Olan Çevrimiçi Araçlar

Uzun Vadeli Tasarruf Planı # 2: Acil Durum Fonu Oluşturun

Amerikalıların neredeyse yarısının 400 dolarlık bir acil durum ödemediğini hatırlıyor musunuz? Güven bana, o kampta kendini bulmak istemezsin. Bir acil durum vurduğunda ve bunu karşılayacak paranız olmadığında, diğer faturalarınızda ya da daha da kötüsü, yeni borcu almaktan vazgeçmek çok kolaydır. Bu problemlerden kaçınmanın en iyi yolu, geri çekilmek için bir acil yardım fonu olmaktır.

Çoğu finansal danışman acil durumlar için 3-6 aylık harcamaları el altında tutmayı önerir ve ben de aynı fikirde olurum.Uzun vadeli tasarruf planlarınızı başlatırken, listeye bir acil durum fonu eklediğinizden emin olun. Başlamak için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini öğrenin. Ardından, her ay bir kenara koymanız gereken bir dolar rakamı ile gel. Son olarak, otomatik hale getirin ve hedefinize ulaşıncaya kadar tasarruf edin.

Aylık harcamalarınızın ayda 3.000 dolar civarında olduğunu söyleyelim. Önümüzdeki 24 ay içinde üç aylık harcamaları ($ 9,000) biriktirmek isterseniz, ayda 375 dolar tasarruf etmeniz gerekecektir.

Amacınız ne olursa olsun, bunu başarmanın en iyi yolu, daha sonra başlamak yerine er ya da geç başlamaktır. Ve uzun vadeli tasarruf planları söz konusu olduğunda, tam stoklanmış bir acil durum fona sahip olabilen birkaç strateji vardır.

Uzun Vadeli Tasarruf Planı # 3: Bir Ev İçin Peşinatın Ödenmesi

İleride gitmenize yardımcı olabilecek bir başka uzun vadeli tasarruf planı, kendi eviniz için peşinat ödemeden tasarruf etmektir. Bunu yapmak, paranızı birden fazla şekilde yardımcı olabilir. İlk olarak, bir ev için büyük bir peşinat tasarrufu yapmak, ödünç almanız gereken para miktarını azaltmanıza yardımcı olabilir. Ve eviniz için daha az borç aldığınızda, daha düşük bir aylık ödemenin tadını çıkaracak ve her ay daha az faiz ödeyeceksiniz.

İkinci olarak, eviniz için peşinat olarak en az yüzde 20 tasarruf etmek, maliyetli özel mortgage sigortasından veya PMI'den kaçınmanıza yardımcı olabilir. Bu “sigorta kapsamı”, her yıl evinizin değerinin yüzde 1'ine mal olabilir, ancak size gerçek bir fayda sağlamaz. Örnek olarak, 200.000 $ 'lık bir evdeki PMI yılda 2,000 $' a ya da ayda 166 $ 'a mal olabilir. En az yüzde 20 düşürerek, PMI'yı tamamen ortadan kaldırabilir ve bunun yerine paradan tasarruf edebilirsiniz.

Uzun Vadeli Tasarruf Planı # 4: Aracınızı Yükseltmek İçin Tasarruf Edin

Sevdiğiniz bir arabanız olsa da, hepimiz sonsuza dek sürmeyeceğini biliyoruz. Heyecanlanmak için başka bir uzun vadeli tasarruf planı arıyorsanız, “yeni bir araç fonu” bulundurmak, düşünülmesi gereken ek bir seçenektir.

Bu fonu kurarak, kaçınılmaz olana kadar tasarruf edebilirsiniz - aracınızın öldüğü gün ya da onarım maliyeti sürdürülemez hale gelir. Bankada büyüyen bir araba fonuyla, yeni veya kullanılmış bir araçla sürüşünüzü değiştirmeye geldiğinde strese girmenize gerek kalmayacak.

Yeni araç fonunuza ek olarak, kaydetmeyi daha da kolaylaştıran bir ödül kredi kartına kaydolmayı da düşünebilirsiniz. GM BuyPower kartı, bu konuda gerçekten yardımcı olabilecek bir kartın açık bir örneğidir. Cüzdanınızdaki bu kredi kartıyla, her yıl harcadığınız ilk 5.000 $ 'ınızda yüzde 5 kazanç elde edeceksiniz.

Bunun ötesinde, yaptığınız her alışverişte yüzde 2 kazanırsınız. Kazançlarınız hiçbir zaman sona ermeyecek ve puanlarınız uygun bir yeni Chevrolet, Buick, GMC veya Cadillac aracına dönüştürülebilir. GM BuyPower kredi kartı hakkında daha fazla bilgi için buradan okuyun.

Uzun Vadeli Tasarruf Planı # 5: Emeklilik için Daha Fazla Para Kazanın

İş destekli veya kişisel emeklilik hesaplarınızı dinsel olarak finanse ediyorsanız ve saklamak için daha fazla paranız varsa, geleneksel veya Roth IRA'yı açmayı düşünebilirsiniz. Geleneksel bir IRA ile, katkılarınız vergilerinizden düşülebilir. Ancak, emeklilik yaşına ulaştıktan ve hesabınızı kullanmaya başladığınızda para çekme işlemlerinde gelir vergisi ödemeniz gerekir.

Diğer yandan, bir Roth IRA ile, bugün yaptığınız katkılar vergi sonrası dolar ile yapılır. Flip tarafında, paranız emekliliğinize kadar vergiden artacaktır ve paranızda 59 ½'dan sonra gelir vergisi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Ek bir bonus olarak, Roth IRA'nızı çekebilirsiniz. katkıları Emeklilik yaşından önce herhangi bir zamanda ceza ödemeden. Fark ettim katkıları ve yok kazanç. Kazançlarınızı emeklilik yaşından önce çekmek istiyorsanız, ön ödeme için bir ceza ve vergi ödemeniz gerekir.

Büyük bir ihtimalle, Roth IRA'nın, geliri onlara katkıda bulunmalarına izin veren herkes için akıllı bir fikir olduğunu düşünüyorum. Sonuçta, emeklilikte vergiden muaf gelir elde etmek muhtemelen sizi bir çığ gibi hissettirecek!

İlgili:

  • Roth IRA açmak için en iyi yerler
  • Roth IRA Kuralları Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Uzun Vadeli Tasarruf Planı # 6: Siparişinizde “Özgürlük Fonu” nu Alın

Uzun vadeli tasarruf planlarınızın geri kalanına sahipseniz, listenizdeki bir sonraki hedef “özgürlük fonu” olmalıdır. Bu fon herkes için farklı görünecek olsa da, hayatınızda istediğiniz şeyi yapma özgürlüğü vermek için yeterli nakit ile doldurulmalıdır.

Yaşam boyu hedeflerinizin listesini nasıl önerdiğimi hatırla? Ne olursa olsun, özgürlük fonu, bunları başarmanıza izin verecek olan şeydir. Finansman ve tasarruf hedefleriniz her seferinde tam olarak finanse edildikten sonra, özgürlük fonunuzu, hayatınızda istediğiniz her şey için tasarruf etmeye başlamak için kullanabilirsiniz - bu, bir şans elde etme özgürlüğü, işinizden ayrılma özgürlüğü veya Bir ömür boyu inanılmaz bir yolculuğa çıkma özgürlüğü. Özgürlük fonunuza gelince, sadece hayalleriniz ve biriktirebileceğiniz para miktarı ile sınırlıdır!

Son düşünceler

Uzun vadeli tasarruflarınızı nereye yatırmanız gerektiğine karar verirken, gerçekten düşünürseniz tasarruf etmeniz için birçok farklı hedef vardır. Ve bu hedefleri finanse etmek için bankadaki parayla, acil bir masrafı karşılamak, daha erken emekli olmak ve hayallerinizin hayatını yaşamak için en iyi konumda olacaksınız!

Uzun vadeli tasarruflarınızı nasıl ayıracağınızı anlamaya çalışıyorsanız, kısa süreli ve uzun vadeli hedefler listesi oluşturmayı unutmayın. Bunu yaptıktan sonra, paranızın doğru planı muhtemelen kendi başına bir araya gelecek.

Unutma - bu senin hayatın ve senin paran Hakkında konuşuyoruz.Nasıl harcayacağınız ve nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda, kendi amaçlarınız ve hayallerinizden daha önemli bir şey yoktur!

Videoyu izle: 28 Yaşında 100.000 $ Aylık Bloglama Yapıyor

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

2018 için Amerika'nın En İyi 7 Ulusal Bankası
Yatırım

2018 için Amerika'nın En İyi 7 Ulusal Bankası

Herkesin paralarını saklamak için güvenli bir yere ihtiyacı var, onu arka bahçeye gömmek yerine (ya da daha da kötüsünün altında). Yeni bir banka arıyorsanız, seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçeneğiniz var, ancak her yıl pazara giren daha fazla banka var gibi görünüyor. Ve biliyoruz, her banka farklı.
Devamını Oku
GF ¢ 063: Eski Optimize Edici Stratejisi - $ 325,000 IRA'yı Mirasçılarınız için 786,000 $ 'lık Bir Faydaya Dönüştürme
Yatırım

GF ¢ 063: Eski Optimize Edici Stratejisi - $ 325,000 IRA'yı Mirasçılarınız için 786,000 $ 'lık Bir Faydaya Dönüştürme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_063__IRA_Strategy_.mp3 Son zamanlarda benim bir müşteri çok ilginç bir konumda bulundu. Müvekkilimin ve kocasının ikisinde de emeklilikte emeklilikten çok emek harcayan çok emekli aylıkları vardı. Her ay, bir fazlaları vardı ve bir kısmını büyük bir olasılıkla asla harcamayacakları bir tasarruf hesabına koyuyorlardı.
Devamını Oku
Gençler İçin En İyi Yatırımlar
Yatırım

Gençler İçin En İyi Yatırımlar

Gençlerin sadece birkaç dolar ile yatırım yapmaya başlayabilecekleri ve tüm yatırım kararlarını alabilecekleri yatırım uygulamaları olsaydı harika olurdu. Gençlerin yatırım seçenekleri yasal kısıtlamalar nedeniyle son derece sınırlıdır. Bu, oturmak ve 18 ya da 21 yaşına kadar yatırım yapmaya başlamak için beklemek zorunda olduğunuz anlamına gelmez.
Devamını Oku
IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir
Yatırım

IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir

Bir şeyin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Klimalar kırılır, çocukların diş tellerine ihtiyacı vardır ve köpeklerin kalp solucanı ilacına ihtiyacı vardır. Beklenmedik bir durum ortaya çıktığında ve birdenbire kendinizi nakit ihtiyacı olan bir durumda bulduğunuzda, yatırımcıların baskınıma davet ettiği bir yer, Bireysel Emeklilik Hesaplarıdır (IRA). Ödünç alabileceğiniz bir 401k'ınız yoksa, kredi kartlarınız tıklanır ve acil durum fonu ihtiyacınız olduğunda, acil bir durumda, sonra IRA'nıza dokunmak
Devamını Oku