Vergi

1099'larınızla Vergi Nasıl Dosyalanır

Vergi zamanı geliyor! Artık tüm vergi belgelerinizi almaya başladığınızda ve ya muhasebecinizi aramaya başladığınızda ya da son tarihten önce yapılması için Turbo Vergisini tetiklediğiniz yılın zamanı. Herkesin aldıkları en yaygın vergi belgelerinden biri de 1099'dur. Çoğu kişi 1099'unu duymuştur ya da alır; 13 farklı tip olduğunu biliyor muydun? İşte, 1099'ların farklı türlerinin kısa bir özeti ve hangisi sizin için geçerli olabilir.

1099-A.

Bu form, IRS şartlarında, teminat altına alınmış gerçek mülkün iptali veya banka iadesinin bir sonucudur - “iktisap veya terk”. Ödünç verenler bunu, kapatılan tarafa ve alıcıya gönderirler. Borç veren mülkün satın alındığı tarihi veya terk edilmiş olduğunu, ödenmemiş anapara bakiyesinin, adil piyasa değerinin ve mülkün açıklamasını gösterir. Borç veren, borcunu ödemekle yükümlü olup olmadığınızı formda belirtir. Borç veren, bir eksiklik nedeniyle sizi dava açmaya karar verirse, bu “borculmamış” borca ​​dair herhangi bir vergi borcunuz olmayacaktır. Borç veren borçları feshederse, borcun gerçeğe uygun değeri ile borcunuz size ödenen tutarı temsil etmedikçe ya da satış sırasında teknik olarak iflas etmedikçe borcunuz “gelir” i temsil eder.

1099-B.

Komisyoncular ve takas borsaları, 1099-B ile menkul kıymetler, vadeli işlemler, emtialar veya takas değişim işlemlerinden elde edilen hasılatları bildirmek zorundadırlar ve aynı zamanda, hissedarı olduğunuz bir şirketin “kontrolde değişiklik veya önemli bir değişiklik olduğunda” sermaye yapısı."

1099-Cı.

1099-C $ 600 veya daha fazla borç iptali raporları. Borcun affedildiği yılda 1099-C formunda belirtilen tutarı gelir olarak almanız gerekmektedir. Bu miktarda gelir vergisi ödediğinizde, alacaklı borçtan sonra tekrar gelemez. Bu form bazen bir ipoteği takip eder.

1099-DIV.

Temettü, sermaye kazanç dağılımları veya 10 veya daha fazla tutardaki tasfiye dağıtımları aldığınızda, bunlardan birine sahip olursunuz.1 Örneğin, bir yatırım fonu fon satar ve sermaye kazancı elde ettiğinde, fon size sermaye kazancına ilişkin payınızı bildirir. 1099-DIV ile.

1099-G.

Bu form, devlet kurumlarından ve nitelikli devlet harç programlarından yapılan ödemeleri - devlet ve yerel vergi iadelerinden ve işsizlik yardımlarından tarımsal ödemelere, kumar kazançlarından ve vergilendirilebilir hibelerden - her şey. Genellikle işsizlik ödeneği veya devlet vergisi iadesi göstermek için verilir.

1099-INT.

Kim bunlardan birini almadı? Bu form, 10 $ veya daha fazla1 faiz geliri ve bazen faiz geliriyle ilgili diğer vergi kalemlerini (federal vergi stopajı veya erken para çekme cezaları gibi) rapor eder.

1099-LTC.

LTC'nin bir parçası olduğu gibi, bu formlar, uzun vadeli bakım sigorta sözleşmelerinden elde edilen dağılımları (ödemeleri) ve bir hayat sigortası sözleşmesi ya da bir vilayet anlaşması sonucunda ödenen hızlandırılmış ölüm faydalarını rapor etmektedir.

1099-ÇEŞİTLİ.

Eğer "çeşitli gelirler" içinde 600 $, veya temettüler veya vergiden muaf faiz yerine "ikame" temettü ödemelerinde 10 ABD dolarından fazla para alırsanız bunlardan birini alacaksınız. “Muhtelif gelirler” in altında ne var? Bu kategoride çalışanlar için tazminat, komisyon, ikramiye ve ödül ödemeleri, yani kiracıların kiraya verdikleri balık alımları ve kabile üyelerine ödenen Hint oyunlarından elde edilen gelirler için ofis kiraları için cezai tazminatlar yer alıyor.

1099-MSA.

Bu form, Medicare + Choice MSA'ları dahil olmak üzere Tıbbi Tasarruf Hesaplarından (MSA) gelen dağıtımları rapor eder.

1099-OSB.

1099-OID, 10 veya daha fazla orijinal sorun indirimlerini bildirir. Yani, vadede bir tahvilin belirtilen itfa fiyatı ve bu tahvilin ihraç fiyatı arasındaki fark. Bir OID, IRS'nin, dolayısıyla formun çıkarına sayılır.

1099-Patr.

Bu belirsiz form, IRS tarafından “kooperatiflerden müşterilere dağıtım” olarak tanımlanan hamilelik temettülerini bildirmektedir. Eğer bir çiftlik kooperatifi veya temiz bir enerji santrali yatırdıysanız, 1099-PATR topraklarındasınız demektir. Kooperatifler “öncelikli olarak üyelerin kişisel, yaşayan veya aile kullanımı için mal veya hizmetlerin perakende satışını yapan” 1099-PATR'den muafiyet için başvurabilirler.

1099-R.

1099-R, her türlü emeklilik, emekli maaşı ve kâr paylaşımı planlarından ve herhangi bir IRA veya yıllık sözleşme sözleşmelerinden elde edilen dağılımları raporlamaktadır. Bu, Bölüm 1035 borsalarından (başka bir dönem için bir yıllık irat sözleşmesinin vergisiz değişimi), yardım amaçlı hediye ödemelerine ve Eğitim IRA'larından kaynaklanan dağıtımları ve bölünmüş dolar hayat sigortası planlarının PS 58 maliyetlerini içerir. Ayrıca, IRA'nın yeniden teyitlerini (bir IRA katkısı başka bir IRA'ya yeniden tayin edildiğinde) ve fazla deferralleri, aşırı katkıları ve dağılımları da rapor eder.

1099-S.

1099-S, gayri safi hasılatların gayri menkul işlemlerinden veya borsalardan geldiğini bildirmektedir. Federal yasaya göre, kapanış avukatı veya emlakçı, işlemden elde edilen hasılatı alacak kişilere 1099-S sağlamalıdır. Formun alıcısının doldurması gerekmez.

Sorular? Bu formlardan birine sahip olmanız gerektiğini düşündüğünüz ancak bir tane almamış olmanız gerektiğini düşünüyorsanız… ya da bu formlardan birinin sizin durumunuz için geçerli olabileceğini düşündüğünüz bir şey varsa… bugün yetkili bir vergi uzmanıyla konuştuğunuzdan emin olun. Söz konusu 1099 formu tanımlamanıza, talep etmenize ve anlamanıza yardımcı olabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Vergi, Sonraki Makale

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?
Vergi

Vergi İadenizi Dosyalamıyorsanız Ne Olur?

Eski deyiş, hayatta sadece iki kesinlik vardır: Ölüm ve Vergiler. Ölümün hile yapamayacağını biliyoruz, ancak vergi iadenizi geciktirirseniz ne olacağını merak ettiniz mi? Ya da daha da kötüsü, vergi beyannamenizi hiç kaydetmiyorsunuz? Açıkçası, vergilerini dosyalamıyorsam ne olacağını öğrenmek için çok korkuyorum.
Devamını Oku
Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası
Vergi

Kayıp vergi son tarihi? Bir Uzantı Dosyası

Bu, JoeTaxpayer tarafından yapılan bir misafir yayını. Vergi son tarihine hızla yaklaşırken, Joe'ya adımların paylaşılmasını ve vergi uzatımı için dosyaya gerek duyulmasını talep ettim. Bir hatırlatma olarak, vergi beyannamenizi geç veya hiç vermediğinizde veya değiştirilmiş bir geri dönüşü doldurmak için bilmeniz gerekenler olduğunda gerçekleşen şey.
Devamını Oku