Maliye

Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi

Mevcut olan tüm emeklilik planları ile kafanız karıştı mı? Oldukça az sayıda var ve her bir plan türünde bile varyasyonlar var.

Her birine yakın bir bakış sunarak, en iyi emeklilik planlarını seçmenize yardımcı olacağım.

Belki de bir plan yapmaya başlamak üzeresiniz, ya da iki veya daha fazla almayı düşünebilirsiniz - ki bu pek alışılmadık bir durum değil.

Çeşitli planların yanı sıra, bilmeniz gereken bazı dezavantajları size sunacağız.

Bireysel Emeklilik Hesapları (IRAs)

IRA, vergiye tabi tüm emeklilik planlarının en temelidir. Kurmak ve yönetmek en kolay plan olmakla kalmaz, aynı zamanda gelir elde eden hemen hemen herkes için kullanılabilir. Aynı zamanda bir şey olarak işlev görür. hedef hesap Çünkü hemen hemen tüm emeklilik planları bir hesaba aktarılabiliyor, bu da genellikle sahibin rollover sonucu anlık vergi sonuçlarından kaçmasını sağlıyor.

Bir başka satış noktası, IRA'nın tamamen öz-yönelimli. Genellikle yatırımlarınızı bir avuç yatırım fonu veya borsada işlem gören fonlarla (ETF) sınırlayan işveren sponsorluk planlarından farklı olarak, bir IRA, hemen hemen her varlık sınıfına yatırım yapılabileceği büyük bir yatırım aracılık hesabında tutulabilir.

Bu bireysel hisse senetleri, tahviller ve diğer sabit gelirli araçlar, fonlar, opsiyonlar, emtialar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO'lar) içerir. Çoğu işveren sponsorlu planları, o kadar çok seçeneğe yakın bir şey sunmuyor.

Yasaklı IRA yatırımlarının çok kısa bir listesi var, aksi takdirde başka bir şeye yatırım yapabilirsiniz. Katkılar, takvim yılını takip eden vergi beyannamesi ile yapılmalıdır (2017 için 15 Nisan 2018 gibi).

Sadece bir tür IRA yoktur. IRS'ler üç ana tipte gelir:

Geleneksel IRA

Bu, en yaygın IRA türüdür. Plana yılda 5,500 $ 'a kadar (50 ya da daha büyükseniz, 6,500 $) katkıda bulunmanıza ve gelir vergisinden katkı payını düşürebilirsiniz (işveren sponsorluğunda emeklilik planı kapsamında olup olmadığına dair sınırlamalar vardır). Aşağıdaki IRA Tablosu).

IRA'nız vergi ertelenmiş bir şekilde büyür ve plandan dağıtım almaya başlayana kadar vergiye tabi olmaz. Eğer 59 1/2 yaşın üzerindeyseniz, bu para çekme işlemleri, emekli olduktan sonra daha düşük olan normal gelir vergisi oranlarıyla vergilendirilecektir. Eğer 59 1/2 dönmeden para çekerseniz, bunlar sadece normal gelir vergisine değil, aynı zamanda% 10 erken çekilme cezasına da tabi olacaktır.

Bir IRA'nın vergi erteleme yönü ne kadar değerlidir?

Yılda 5,500 ABD Doları'na% 10 yatırım yaptığınızı ve kombine federal ve eyalet gelir vergisi oranınızın% 30 olduğunu varsayalım. Bu, yatırım gelirinizden sonraki vergi iadenizin etkili bir şekilde% 7 olduğu anlamına gelir. 20 yıl içinde, Yatırımınız 233,367 $ 'a çıkacak.

Şimdi bunun yerine IRA'da yılda% 5,500 $ yatırım yapacağınızı varsayalım. Vergi erteleme nedeniyle, yatırım faaliyetleriniz gelir vergisine tabi olmayacaktır; % 10 yatırım getirisi avantajından yararlanacaksınız. 20 yıl içinde Yatırımınız 330,763 $ 'a çıkacak.

Bir IRA hesabından tasarruf ederek ve yatırım yaparak, vergilendirilebilir bir yatırım hesabıyla tasarruf edip yatırım yapabildiğinizden 20 yıldan fazla bir sürede 97.000 $ 'dan fazla kazanabilir ve elde edebilirsiniz!

Spesiyal IRA

Eğer çalışmayan bir eşiyseniz, geliriniz olmasa bile, tek bir İRA'ya hak kazanmaya hak kazanabilirsiniz. Eşinizin IRA katkınızı ve onun IRA'sını kapsayacak kadar gelir elde ettiği sürece kendi IRA'nıza katkıda bulunabilirsiniz.

Örneğin, eşinizin yılda 50.000 dolar kazandığını ve hiç geliriniz olmadığını varsayalım. Hem siz hem de eşiniz, her yıl 5.500 $ karşılığında kendi IRA'larınıza katkıda bulunabilir. Her bir IRA katkısı da vergiden düşülebilir. Bu, sizin aranızda sadece bir geliriniz olsa bile, ilgili IRA'larınıza toplamda 11.000 dolarlık bir katkı sağlayabilecek olmanız anlamına gelir. Emeklilik birikimlerinizi hızlandırmak için mükemmel bir strateji.

Vergi durumunuz ortaklaşa evlenerek evliyse, yalnızca bir İRA'ya hak kazanırsınız. Ayrı olarak dosyalanırsanız, eş koşul mevcut değildir. Her biri kendi adınıza ayrı bir IRA'ya sahip olursunuz. Hatta mevcut bir IRA hesabına katkı koyabilirsiniz - yepyeni bir hesap oluşturmaya gerek yoktur.

Bir eşanlı IRA, geleneksel bir IRA'nın tüm hükümlerine ve sınırlamalarına tabidir. Bununla birlikte, çalışmayan bir eş, aynı zamanda bir eşcinsel Roth IRA kurabilir ve aynı zamanda bir Roth IRA'nın tüm hükümlerine ve sınırlamalarına da tabidir.

Bu bizi bir sonraki IRA tipine getiriyor…

Roth IRA

Bir Roth IRA, geleneksel IRA - vergi ertelenmiş yatırım geliri birikimi, sınırsız yatırım seçenekleri ve kendi kendini yöneten yatırımlarla aynı avantajların çoğuna sahiptir. Fakat geleneksel IRA'lara göre büyük bir avantajları var ve bu bir oyun değiştirici:

Roth IRAs sağlayabilir vergisiz gelir emeklilikte dağıtımlar! En az 59 1/2 olduğu ve en az beş yıl boyunca bir Roth sahibi olduğunuz sürece, dağıtımlarda vergi yoktur.

Dediğim gibi, gerçek bir oyun değiştirici. Bir Roth IRA ekleyebilir Emeklilik portföyünüze vergi çeşitlendirmesi. Çoğu insan emeklilikte daha düşük bir vergi aylığı içinde olacağını varsayar, ancak bu kesinlikle doğru değildir. Birden fazla gelir kaynağınız varsa - Sosyal Güvenlik, emekli maaşı, yatırım geliri ve diğer emeklilik planlarından para çekme - düşündüğünüzden daha yüksek bir gelir vergisi borsasında olabilirsiniz. İyi finanse edilen bir Roth IRA'ya sahip olmanız, vergi yükümlülüğünü azaltmak için size vergiden muaf bir gelir kaynağı sağlayacaktır.

Roth IRA'larla birlikte gelen birkaç önemli hüküm ve fayda var:

  • Geleneksel IRA'lardan farklı olarak, bir Roth'a yapılan katkılar vergiden düşülmez.
  • Ancak, katkılarınızı istediğiniz zaman vergilerinizden veya cezalardan arındırılmış olarak geri çekebilirsiniz (bu katkılardan vergi indirimi yapılmadığından)
  • Hemen hemen her diğer emeklilik planının aksine, Roth IRAs yapma Gerekli minimum dağılımları almanızı gerektirir (aşağıdaki tabloya bakın)

Bu son nokta önemli. RMD'ler, kalan ömür beklentinize göre 70 ila 70 yaş arası emeklilik planınızdan dağıtım almaya başlamanızı gerektirir. Bu demektir ki, 20 yıl daha yaşarsanız, bu hesapları hiçbir şeye indiremezsiniz. Ama Roth IRA'nızı, hayatınızın geri kalanı boyunca tam anlamıyla koruyabilirsiniz - böylece asla kırılmazsınız. Ve bu demek oluyor ki, ölümünüzde varislerine geçmek için her zaman en azından biraz paranız olacaktır.

Başka bir IRA türü de var. rollover IRA. Ama bu temelde, diğer IRA'lar da dahil olmak üzere diğer emeklilik planlarından fonları devrettiğiniz geleneksel ya da Roth IRA'dır. Bu hesaplarla ilgili bazı hükümler vardır, ancak bunlar bire aktarılan plana özeldir.

IRA MASASI

PLANGELENEKSEL IRASPOUSAL IRAROTH IRA
2017 Katkı Limitleri50 yaş veya üstü ise 5,500 $ veya 6,500 $50 yaş veya üstü ise 5,500 $ veya 6,500 $50 yaş veya üstü ise 5,500 $ veya 6,500 $
2017 Yıllık Gelir LimitleriBir işveren planı kapsamındaysa: Tek, 62.000 ila 72.000 $ arasında; MFJ, 99,000 $ ila 119,000 $, Aksi takdirde sınırsızEşiniz bir işveren planı kapsamındaysa, 184,000 $ ila 194.000 $ arasındaysa, Aksi takdirde limitsizTek, 115.000 ila 133.000 $ arasında; MFJ, 186.000 ila 196.000 $
Birikme Sırasında Vergi TedavisiKatkılar, bir işveren planı kapsamında olmadığı sürece, tamamen indirilemez; yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar, bir işveren planı kapsamında olmadığı sürece, tamamen indirilemez; yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar indirilemez; yatırım gelir vergisi ertelenmiş
Çekilmeden Sonra Vergi Tedavisi59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 cezaVergilendirilemeyen katkıların geri çekilmesi; 59.5'ten sonra ve en az 5 yıl sonra vergilendirilemeyen yatırım gelirlerinin geri çekilmesi; Geri çekilmede vergilendirilebilir yatırım geliri - 59.5'ten önce alınmışsa% 10 ceza
Yatırım SeçenekleriSınırsızSınırsızSınırsız
Gerekli Minimum DağılımlarEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorGerekli değil
MiscelleneousGelir sınırı aşılsa bile vergi dışı düşülebilir katkılarda bulunabilirGelir sınırı aşılsa bile vergi dışı düşülebilir katkılarda bulunabilirBir Roth katkısına hak kazanmasanız bile, geleneksel bir IRA'ya katkıda bulunup bir Roth dönüşümü yaparak bir "arka kapı" Roth yapabilirsiniz.

Geleneksel Emeklilik - Tanımlı Fayda Katkı Planları

Geleneksel emekli maaşlarına çok fazla zaman harcamayız, çünkü daha az sayıda işçi artık onlar tarafından karşılanıyor, ama aynı zamanda planlarınız işvereniniz tarafından tamamen kontrol edildiğinden, sizin tarafınızdan herhangi bir giriş veya eylem yapılmadığı için.

Geleneksel tanımlanmış fayda katkısı emeklilik planları çoğunlukla şu anda devlet işverenleri tarafından sunulmaktadır. Özel sektör işverenlerinin çoğu emeklilik planlarını uzun zaman önce 401 (k) s gibi tanımlanmış katkı planları lehine terk etti.

Temel olarak, eğer işvereniniz geleneksel emeklilik planı sunuyorsa, katılımınız otomatik olacaktır. Planla bağlantılı tüm detaylar - katkı miktarı, yatırım türleri, yeterlilik şartları ve aylık faydalar dahil - planın şartları ile tanımlanacaktır.

Tipik olarak, plana alınabilmeniz için şirket tarafından belirli asgari sayıda (en az beş) işte çalıştırılmasını talep ederler. Avantajınız, gelirinize ve hizmet süresine göre hesaplanan bir formüle dayanacaktır. Aylık fayda, gelirinizin bir yüzdesi olacaktır. 55, 59 1/2, 60, 62 veya 65 gibi önceden belirlenmiş bir yaşta emekli olabilirsiniz.

İstihdam süresi boyunca - ve emekli olmadan önce işinizi sonlandırsanız bile - emeklilik planı işvereniniz tarafından tamamen kontrol edilecektir. Bu, geleneksel emeklilik planına ek olarak çalışanların başka emeklilik planlarına sahip olmasının en önemli nedenlerinden biridir.

İşveren Sponsor Tanımlanmış Katkı Planları - 401 (k), 403 (b), 457, TSP

Çoğu işveren, işverenin sponsor olduğu belirli katkı planları sağlamaktadır. Bu 401 (k), 403 (b), 457 ve Tasarruf Tasarruf Planlarını (TSP) içerir. Bu planlar artık geleneksel tanımlanmış fayda emeklilik planlarından daha yaygın olsa da, genellikle bu geleneksel emekli maaşlarıyla birlikte sunulur.

Dört temel tanımlanmış katkı planı vardır:

401 (k) Planları

401 (k), çoğunlukla özel sektör işverenleri için popüler tanımlanmış bir katkı planıdır. URA'lar gibi, katkılar vergiden düşülebilir ve yatırım gelirleri vergiden mahsup edilir. Bir plandan 59 1/2 yaşına kadar, sadece sıradan gelir vergisine tabi olan dağıtımlar almaya başlayabilirsiniz (artı çekimler daha erken alınırsa% 10 ceza). 401 (k) planları da 70 1/2 yaşından itibaren RMD gerektirir.

401 (k), IRA'lardan çok daha fazla cömert katkı sağlar.Yılda 18.000 ABD Dolarına kadar veya 50 yaşından büyüklerse yılda 24.000 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Dahası, işvereniniz bu faydayı sağlamak için eşdeğer bir katkı yapabilir ve birçok (ama hepsi değil) işveren yapabilir.

Hem çalışan hem de işverenin birleştirilmiş katkıları 54.000 $ 'a kadar ya da 60.000 $' dan 50 ya da daha büyük (her ikisi de 2017 için) olabilir. İşveren eşleşen bir katkı sunduğunda, genellikle karşılık olarak paranın doğrudan size ait olmadığı bir süre olan hak kazanmaya tabidir. Katkıların tam olarak ödenmesini sağlamak için beş yıl kadar sürebilir.

Katkılar, IRA'lardan çok daha cömert olsa da, yatırım seçenekleri genellikle çok daha sınırlıdır. Birkaç işveren, Charles Schwab ve Fidelity gibi geniş ve çeşitlendirilmiş yatırım brokerleri aracılığıyla hesap sunarken, birçoğu yatırım fonları ve belki de işveren şirket hissesi gibi daha sınırlı yatırım seçenekleri sunmaktadır.

401 (k) planları genellikle kredi hükümleri sunabilir; ancak bu, işvereninizin bunları hazır bulundurmayı seçip seçmemesine bağlı olacaktır. Yaparlarsa, plandaki kazanılmış bakiyenin% 50'sine kadar, maksimum 50.000 $ 'a kadar borçlanabilirsiniz. Geri ödeme koşulları genellikle beş yıl veya emlakla ilgili krediler için 15 yıla kadardır. Faiz oranları genellikle bir banka kredisi ile alabileceğinizden daha elverişlidir ve genellikle% 1'lik bir faiz oranı gibi bir şey olarak kurulur.

Bazı 401 (k) planları, tıbbi maliyetler ya da engellilik gibi olaylar için de sıkıntı çekilmesini sağlayabilir.

Artan sayıda 401 (k) plan da teklif ediyor Roth 401 (k) kısmı. Bunlar Roth IRA'larla aynı şekilde çalışır, ancak daha yüksek katkı limitlerine sahip olma avantajına sahiptirler. Roth kısmı ve normal kısım arasında maksimum 181 (k) katkının 18.000 $ (50 yaşın üstündeyseniz 24.000 dolar) katkısına katkıda bulunabilirsiniz. Örneğin, 401 (k) 'ye yılda 18.000 $' lık maksimum katkı yaparsanız, Roth bölümüne 9,000 dolar ve 401 (k) 'nin normal kısmına 9,000 dolar tahsis edebilirsiniz.

İki hesap da ayrı olarak muhafaza edilecektir, çünkü Roth 401 (k) 'nin dağılımı vergiden muaftır, normal 401 (k) dağılımları ise normal gelir vergisine tabi olacaktır. İşvereniniz, Roth 401 (k) 'ye eşleme yapabilmeniz de mümkündür, ancak eşleşen paralar 401 (k) numaranızda değil, 401 (k) numaranızda tutulacaktır.

Roth 401 (k) katkılarını, geliriniz bir Roth IRA için eşikleri aşsa bile yapabilirsiniz! Bu, potansiyel olarak pahalı bir Roth dönüşümü yapma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

403 (b) Planlar

403 (b) planlar temelde 401 (k) hastaneler, kiliseler ve devlet okulları gibi vergiden muaf organizasyonlar için planlar. Vergi muamelesi, katkı tutarları, dağıtımlar, kredi ve sıkıntı çekilme hükümleri ve işveren eşleştirme katkıları da dahil olmak üzere 401 (k) planlarıyla aynı şekilde çalışırlar. Hatta Roth 401 (b) ile aynı terimlerle bir Roth 403 (k) temin ediyorlar.

403 (b) planının 401 (k) planlarından farklı olarak çalıştığı önemli bir alan vardır ve bu 403 (b) planın özel, ek bir ikram karşılığı düzenlemesine sahip olmasıdır. 15 yıl ya da daha fazla süreyle çalışanlar, 50 yaşını doldurmadan önce ya da ek olarak, yılda 3,000 $ (toplamda 21.000 $ ya da 50 ya da daha büyükse 27.000 $) (15.000 $ toplam toplama primi) için katkıda bulunabilirler. -50 katılım payı.

457 Planlar

457 planları, 401 (k) ve 403 (b) planlarıyla neredeyse aynıdır, ancak bunlar devlet ve yerel yönetimler ve bazı vergiden muaf kuruluşlar tarafından sunulmaktadır.

Katkı tutarları, vergi muameleleri, dağıtımlar, kredi ve sıkıntı çekilme hükümleri ve yatırım seçenekleri diğer işveren planlarına benzer. 457 planları da başka planlarla benzer terimlerle bir Roth seçeneği sunuyor.

Tasarruf Tasarruf Planı (TSP)

TSP, hemen hemen aynı işverenin sponsorlu tanımlanmış katkı planları ile aynı şekilde çalışır. Ancak plan, ordu üyeleri de dahil olmak üzere federal çalışanlar için kullanılabilir.

Diğer planlara göre iki önemli avantaj sunar. Birincisi, federal çalışanların da tanımlanmış bir fayda planıyla karşılanmasıdır. Bu, hükümet istihdamınız boyunca sizin lehinize çalışan iki büyük emeklilik planına sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

İkinci büyük avantaj, gelirinizin en az% 1'ini karşılayan bir işveren alacağınızdır. TSP'ye katılmasanız bile. Toplam işveren eşleştirme katkısı% 5 kadar yüksek olabilir ve sadece üç yıl sonra tam olarak hak kazanır.

Bununla birlikte, TSP ile en büyük olumsuzluk, çok sınırlı yatırım seçenekleri sunmasıdır. Aslında, sadece beş yatırım fonu vardır. Düşük maliyetli opsiyonlar olsa da, geniş finansal piyasaları kapsayan, beş fonun performansından memnun değilseniz veya alternatif yatırımlara girmek istiyorsanız, diğer yatırımlara geçme seçeneğine sahip olmayacaksınız. Bireysel hisse senetleri veya emlak yatırım ortaklığı olarak.

İŞVEREN SPONSORLU TANIMLI KATKI PLANLARI TABLOSU

PLAN401 (K)403 (B) '457TSP
2017 Katkı Limitleri18.000 ABD Doları veya 24.000 ABD Doları veya üstü İşverenlerin katkıları en fazla 54.000 $ 'a eşleştiriyor18.000 ABD Doları veya 24.000 ABD Doları veya üstü İşverenlerin katkıları en fazla 54.000 $ 'a eşleştiriyor18.000 ABD Doları veya 24.000 ABD Doları veya üstü İşverenlerin katkıları en fazla 54.000 $ 'a eşleştiriyor18.000 ABD Doları veya 24.000 ABD Doları veya üstü İşverenlerin katkıları en fazla 54.000 $ 'a eşleştiriyor
Katkı KaynağıÇalışan ve işverenÇalışan ve işverenÇalışan ve işverenÇalışan, işveren veya ikisi birden
Birikme Sırasında Vergi TedavisiKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmiş
Çekilmeden Sonra Vergi Tedavisi59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza
Yatırım Seçenekleriİşveren tarafından belirlenirİşveren tarafından belirlenirİşveren tarafından belirlenirİşveren tarafından belirlenir
Roth HükümetiEvetEvetEvetEvet
Kredi Teminiİşveren tarafından izin verilirse, kazanılan bakiyenin en fazla% 50'si, azami 50.000 $ 'a kadar.İşveren tarafından izin verilirse, kazanılan bakiyenin en fazla% 50'si, azami 50.000 $ 'a kadar.İşveren tarafından izin verilirse, kazanılan bakiyenin en fazla% 50'si, azami 50.000 $ 'a kadar.Kazanılan bakiyenin en fazla% 50'si, azami 50.000 $ 'a kadar
Gerekli Minimum DağılımlarEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyor
Çeşitli15 yılı aşkın hizmet veren kamu hizmeti çalışanları için özel ikram karşılığı

Serbest Meslek Emeklilik Planları - Solo 401 (k), SEP IRA, Basit IRA

Serbest meslek sahiplerinin mevcut en iyi emeklilik planlarına sahip olması oldukça olasıdır. İşveren tarafından desteklenen planların çoğunu aşan katkı limitleri sağlayan en az üç plan vardır, ancak bu aynı zamanda kendinden yönlendirilmiş IRA'lardan alabileceğiniz esneklik ve yatırım seçeneklerini de sağlar.

Kendi hesabına çalışan üç temel emeklilik planı vardır:

Yalnız 401 (k) Planı

Planın isminin ima ettiği gibi, bir solo 401 (k) kendi hesabına çalışanlar için 401 (k) bir plandır. En az üç farklı farkla 401 (k) planıyla aynı faydaları sunar:

  1. Sadece bir işveren ve işverenin eşi için bir 401 (k) planı - ancak çalışanlar için değil
  2. Katkı limitleri, işveren tarafından desteklenen bir plan için olduğundan daha cömerttir (teknik olarak değil, ancak genellikle böyle çalışır)
  3. Planın sponsoru olarak, hem işveren hem de çalışanısınız.

Bu son nokta önemlidir, çünkü katkı sınırlarınızın genel olarak işveren sponsorluğundaki bir planda bulunacaklarından daha yüksek olmasının nedeni budur. Örneğin, bir solo 401 (k) ile, bir çalışan olarak planınıza 18.000 $ 'a kadar (ya da 50 yaşın üstündeyse 24.000 dolar) katkıda bulunabilirsiniz. Ancak, iş net gelirinizin% 25'ine işveren olarak planınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bu, planınıza yılda 54.000 $ 'a kadar katkıda bulunabileceğiniz anlamına gelir (toplam 50 ya da daha büyükse 60.000 $).

Diyelim ki işinizden elde edilen net gelir 144.000 dolar. Solo 401'e (k) çalışan olarak 18.000 $ katkıda bulunabilirsiniz. Ancak net gelirinizin% 25'ini işveren olarak plana da katkıda bulunabilirsiniz.

Bu, 36.000 $ 'lık artı 18.000 $' lık çalışan katkınız olmak üzere toplam 54.000 $ 'a ulaşıyor. Bu aynı zamanda net gelirinizin toplam% 37,5'lik bir katkısıdır!

Bu tek bir emeklilik programından kötü bir şey değil ve bu solo 401'i (k) bu kadar güçlü bir plan haline getiriyor.

Ve diğer emeklilik planlarında olduğu gibi, aynı zamanda Yalnız Roth 401 (k) Solo 401 (k) ile mevcut seçenek. Bir Roth IRA ile aynı parametreleri izler.

SEP IRA

Planın tam adı Basitleştirilmiş Çalışan Emekli Planı. İsminden de anlaşılacağı gibi, bu bir IRA'dır, ancak eğer varsa kendisi ve çalışanları için küçük bir işveren tarafından kurulmuştur.

SEP, katkılar, vergi muamelesi, yatırım opsiyonları, dağıtımlar, zorlu çekişmeler ve RMD'lerle ilgili olarak temel bir IRA ile aynı şekilde çalışır.

Fakat bir SEP, düzenli bir IRA'dan çok önemli bir açıdan farklıdır - Katkınızın büyüklüğü. Fark çok büyük.

Düzenli bir IRA ile katkınız 5,500 $ veya 6,500 $ (50 veya daha büyük) ile sınırlıdır. Ancak bir SEP IRA, katkıda bulunmanıza izin verir. Net işletme gelirinizin% 20'si veya 50 yaşın üzerindeyse 54.000 ABD Doları veya 60.000 ABD Doları. (Teknik olarak, gelirinizin% 25'ine kadar katkıda bulunabilirsiniz, ancak IRS'nin% 25'i hesaplamak için kullandığı formülü kullanarak, sizi% 20'ye kadar sınırlandırırsınız, ancak yine de çok cömert bir katkı sınırıdır.)

SEP IRA'nın bir başka yararı da, çalışanları işe aldığınız sırada plana ekleyebileceğinizdir. Ancak, her çalışanın plan için bireysel bir hesap açması gerekecek. Her şeyden önce, bir IRA - birey için “ben” e vurgu yaparak.

BASİT IRA

BASİT IRA ayrıca IRA'nın bir başka çeşididir. 100'den az çalışanı olan küçük işletmeler içindir. Teknik olarak bir işveren planı olmasına rağmen, temel parametreler geleneksel bir IRA'ya benzer.

Katkı limiti, ancak geleneksel bir IRA için olduklarından daha cömerttir.50 ya da daha büyükseniz, gelirinizin% 100'ünü plana en fazla 12.500 $ ya da 15.500 $ 'a kadar çıkartabilirsiniz.

Katkıda bulunmak için, son iki yıl içinde en az 5000 dolar kazanmanız gerekir. Ayrıca diğer küçük işletme emeklilik planları üzerinde bir başka büyük avantajı var. Basit bir IRA, IRS ile plana özel bir vergi beyannamesi vermenizi gerektirmez.

BASİT IRA'ya bir "yakalama" var. Bir işveren olarak,% 3'lük bir eşleştirme katkısı veya% 2'si seçilmemiş bir katkı ($ 5,000'a kadar) yapmanız gerekir. Her iki durumda da, işveren katkısı yüzdesi, çalışanın tazminatına dayanmalıdır; bu, kendi hesabınızda çalışıyorsanız, tazminatınızdır.

Örneğin, net işletme geliriniz 100.000 $ ise, temel çalışan katkısını 12.500 $ olarak yapabilirsiniz. Ancak işveren olarak, 15,500 dolarlık bir katkı için% 3 veya 3,000 dolar eşleştirmeniz gerekir.

KENDİNDEN EMEKLİ EMEKLİLİK PLANLARI TABLOSU

PLANSOLO 401 (K)SEP IRABASİT IRA
2017 Katkı LimitleriÇalışan olarak 18.000 ABD Dolarına kadar (50.000 ABD Doları ve 24.000 ABD Doları) artı iş net gelirinin% 25'ine karşılık gelen toplam 54.000 ABD Doları veya 60.000 ABD Doları veya daha yüksek bir katkı payı.Etkin olarak, net gelirin% 20'si 54.000 $ 'a kadar, ya da 50 ya da daha büyükse 60.000 $' a kadar.50 yaşından büyüklerse 12.500 $ veya 15.500 $ 'a kadar artı bir işverenin 5.000 $' a kadar katkısı
Birikme Sırasında Vergi TedavisiKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmişKatkılar tamamen indirilemez, yatırım gelir vergisi ertelenmiş
Çekilmeden Sonra Vergi Tedavisi59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza59.5'ten sonra alınmışsa, normal gelir vergisine tabi olarak; daha önce alınmışsa, normal gelir vergisi artı% 10 ceza
Yatırım SeçenekleriSınırsızSınırsızSınırsız
Roth HükümetiEvetYok hayırYok hayır
Kredi TeminiKazanılan bakiyenin en fazla% 50'si, azami 50.000 $ 'a kadarİzin verilmediİzin verilmedi
Gerekli Minimum DağılımlarEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyorEvet, her yıl 70,5 yaşından başlıyor
Çeşitli% 3 oranında işveren eşleştirme katkısı veya% 2'lik sabit bir katkı (çalışan başına 5.000 $ 'a kadar); Planın ilk iki yılında yapılan dağıtımlarda% 25 ceza uygulanır.

Görebildiğiniz gibi, birçok emeklilik planı mevcut, bu yüzden emekliliğiniz için tasarruf etmemek için bir sebep yok. Hangi planı seçerseniz seçin, başlamak önemlidir. Emeklilik tasarrufları paranın zaman değeriyle ilgilidir, bu yüzden kullanmakta olduğunuz plan, mümkün olan en kısa sürede elde etmenizi sağlamaktan daha az önemli olabilir. Ve bir kez yaptıktan sonra, yapabileceğiniz kadar tasarruf edin ve doğru bir şey gibi görünmediği zamanlarda bile sadakatle yatırım yapın.

Emekli yaşınıza geldiğinizde geleceğiniz kendinize teşekkür edecektir!

Videoyu izle: Genç Emeklilik Planı - Geleceğini Düşünen Genç - Erkek - Anadolu Hayat Emeklilik # gelecekplanım

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye"/>
Maliye

Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye

Bazen yatırım yaparak servet inşa etme fikri, az birikimi olan ve yatırım yapmak için fazladan geliri olmayanlar için imkansız görünüyor. Daha az nakit ile yatırım yapmanın anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, sadece 100 $ ile yatırım yapmaya başlasanız bile, yatırımlarınız hala altı veya yedi rakama çıkma potansiyeline sahip.
Devamını Oku
Fotoğraf Çevrimiçi Satış 29 En İyi Yerler
Maliye

Fotoğraf Çevrimiçi Satış 29 En İyi Yerler

Ekstra para kazanmaya başlamanın en iyi yollarından biri, hobilerinizden ve tutkularından para kazanmaktır. En çok keyif aldığınız şeyi yapmak için para kazanıyorsunuz, aynı zamanda zaten yetenekli ve zaten gerekli ekipmana sahip olabilirsiniz. Fotoğraf, doğal güzelliğe ya da kendi profesyonel resimlerimizi çekecek donanıma sahip olmadığımızdan ve fotoğraflarınızı online satarak para kazanabileceğinizden bir istisna değildir.
Devamını Oku
Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?
Maliye

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?

Sözde “serbest” kredi izleme şirketlerinin son yıllarda çoğalmasıyla birlikte, Kredi Karma'nın iddiaları ilk başta doğru olmak için çok iyi görünebilir. Bu tür şirketlerin çoğu “ücretsiz” hizmetler sunmakta (tam tersine, tam tersine işaret etmelerine rağmen), ancak daha sonra, kullanıcılardan, güvenlik veya doğrulama nedenlerinden dolayı kredi kartı bilgilerini girmelerini istemektedirler. Daha sonra bu, saçma ücretler almak ve yakalanan müşterileri istismar etmek için bunu kullanmaktadır. gafil
Devamını Oku
AARP Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

AARP Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Hangi yaşta olursa olsun, hayat sigortası genel finansal planlama sürecinin önemli bir parçası olabilir. Genç olanlar, beklenmedik bir durumda, bir maddi ve / veya küçük çocuğu devam eden maddi sıkıntıya karşı korumak için kapsama ihtiyaç duyabilecek olsa da, daha yaşlı olanlar da, nihai harcama ihtiyaçları ve bir eş için emeklilik gelirlerinin değiştirilmesi için bu tür bir kapsama sahip olmalıdırlar. Ayrıca borçların ödenmesi ve hatta emlak vergisinin ödenmesi gibi.
Devamını Oku