Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 107 Şey

Yaptığınız her finansal karardan önce kendinize “Mantıklı mı?” Diye sormalısınız.

Kişisel finans dünyasında, diğeri için mantıklı olan şey mantıklı olamaz.

Son kararda çeşitli faktörler oynayacaktır. Bugünün koleksiyonu 107 (iki bonus ile) iyi finansal “sent” yapan şeyler.

Burada her şey herkese ve hayatlarının herhangi bir noktasına uygulanabilir. Mutlu okuma!

İyi Finansal Cins Yapanların Sağlıklı Listesi….

1. Bütçeye ihtiyacınız var, dönem. Bütçenizi kağıda görene kadar, paranızın nereye gittiğini tam olarak anlayamayacaksınız. Sizi temin ederim ki, bir bütçe oluşturmak düşündüğünüzden daha kolay.

2. Bütçeyi Kullanın. Bir bütçeyi takip etmek, finansal hedeflerinize göre yaşamanıza yardımcı olur. Harcamaları ve tasarruf hedeflerini belirleyerek ve bunlara bağlı kalarak, paranızın (parasızlığınızın) kölesi olmaktan ziyade, paranızın sizin için çalıştığından emin olabilirsiniz.

3. Borçtan çıkmadan önce pozitif bir nakit akışına ihtiyacınız vardır. Olumlu bir nakit akışına sahip olmak biraz iş gerektiriyor, ama herkes bunu yapabilir - siz de dahil! Daha fazla kazanmaya ve daha az harcayacağınıza dair bu kılavuzu okuyarak başlayın ve bugün finansal özgürlüğe doğru yol almaya başlayın.

4. Kendinizi İlk ve Son Ödeme. Konsept ortalama insanı zamanla zenginleştirecektir. Emekliliğinizi finanse ederek ve acil durum fonunuzu artırarak yatırım yaparak kendinizi ödeyin. Kendinize de son ödeme yaptığınızdan emin olun.

5. Yeterli Acil Durum Fonu var. İyi stoklanmış bir acil durum fonu, mali felaket riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Beklenmedik her zaman beklerim.

6. Dave Ramsey'in Borç Kartopunu uygula. Bir borç dağına sahip olmak sizi cesaretsiz hissettirebilir. Borç kartopu planını uygulamak bebeğinizin finansal özgürlüğe doğru adım atmasıyla size umut verebilir.

7. Borç Kar Temizleme'yi uygulayın. Bir borç kartopu yapıyorsa, o zaman borç kar etmeyi düşünün. Aynı sonucun borçsuz olmasıyla benzer bir öncül!

8. Bir Denge Transferi Yapın. Kredi kartınız faiz oranınızı artırdıysa, bir bakiye havalesi yapmayı düşünün. Her ay yüzlerce dolar tasarruf edebilir! {Related: En İyi% 0 APR ve Denge Aktarımı Kredi Kartları}

9. Kredi kartlarını ödeyin. Bir bakiye olmadığı zaman kredi kartlarınızın faiz oranlarını takip etmek daha kolaydır. Kredi kartlarınızı ödeyerek borcunuzu ücretsiz hale getirin.

10. Kredi Raporunuzu Düzeltin. Birçok kredi raporunda birkaç hata var. Kredi raporunuzu, hatanın finansal kurum hatası veya dolandırıcılıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını düzeltmek o kadar da zor değildir.

11. Kredi puanınızı hafife almayın. İyi olan şey, kredi puanınızı iyileştirmek veya kredinizi onarmak için herhangi bir para harcamanıza gerek olmamasıdır (bazı reklamların size iman etmesine neden olabilir). Ücretsiz kredi puanınızı ve rapor kartınızı kolayca alabilirsiniz. Bu rapor, kredi puanının nasıl işlediğini ve nasıl geliştirileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

12. Kredinizi Zorlama. Krediniz hayatınızın en önemli yönlerinden biridir. Vicdanı olun ve kesinlikle kabul edilmeyin. Kredinizi kontrol altında tutmak için bu 7 şeyden kaçının.

13. Kupon kullanın. Para biriktirmek için kuponları ve diğer yolları seviyorum. Makbuzlarınızın arkasındaki kuponları sıklıkla bulabilir veya Ebates gibi yerlerde çevrimiçi para biriktirebilirsiniz. Kuponları sık sık kullanmanız yılda binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir.

14. Uyuşmazlık Uygulaması. Neden tutumlusun? Meyveli misin, çünkü borçtan kurtulmaya çalışıyorsun? Ya da bir peşinat için tasarruf? Ya da aileniz için masaya yiyecek koymak için mi? Frugality bir amaçtır. Sonun kendisi değil.

15. Finansmanınızı Otomatikleştirin. Sonuçlar otomasyonumda elde edildi. Kredi kartı ödemek, acil durum fonunuzu finanse etmek veya IRA'nıza katkıda bulunmak, otomatik olarak yapılabilir ve başka bir mazeretle gelmenizi önler.

16. Hedeflerinize Odaklanın. Borç ödemeye odaklanmak harika sonuçlara yol açabilir, ancak bazen odak noktanızı kaybedersiniz. Bazen bir mücadeledir ve sonunda sonucun ne olduğunu kendinize hatırlatmanız gerekir.

17. Gecikme gecikmesi. En yeni ve en iyisini ister misin? Kim yapmıyor? Tatmini geciktirmek ve fiyat düşene kadar beklemek ya da bunu karşılayabilmek için çok fazla para biriktirebilir ve satın alma işleminizde daha iyi hissedebilirsiniz.

18. Lüksin Gereklilikten Farkında Olması. İhtiyaçlara karşı istekleri tanımayı öğrenin. İhtiyacın var mı…. Gerçekten istiyor musun? Çoğu zaman, genellikle ikincisidir.

19. Borçları Kıskanmayın. Sadece birinin en güzel şeyleri olduğu için, onlara sahip oldukları anlamına gelmez. Diğer insanların borcunun kıskançlığı, sizi içinde bulundukları tuzağa sokacaktır.

20. Yeterince Yeterince Olduğunda Tanıma. Gerçekten ihtiyacınız olmayan ekstra şeyler satın almak için fazla çalışıyor musunuz? İş gününüzün kaç saati gereksiz harcamalara gidiyor? O zaman belki de yeterli olduğunu anlamanın zamanı geldi.

21. Tasarruf Harcama. Bazen uzun vadede tasarruf etmek için para harcamanız gerekir. En yeni tutumluluk eğilimini yayıyoruz.

22. Kalite için Daha Fazla Öde (belirli durumlarda). Daha yüksek kaliteli bir ürün için biraz daha fazla ödeme yapmak, onu daha önce değiştirmek zorunda kalmanıza engel olabilir. Yine de isim markalarıyla kaliteyi karıştırmayın. Ödevini yap ve ekstra harcamaya değdiğini göster.

23. İyi Alışkanlıklar Alıştırır. Satın alımlarınızı araştırmak, satın alma fiyatında veya onarım tasarruflarında size küçük bir servet kazandırabilir. Anlaşma bulma siteleri, şirket araştırma araçları ve ürün inceleme siteleri kombinasyonu sayesinde, istediğiniz satın alma işlemini en mantıklı ürüne daraltabilirsiniz.

24.Alımlar yaparken İyi Kıyamet kullanın. Bazen pahalı bir şey satın alma dürtüsünü hissedersiniz, ancak çoğu zaman hedefler koymak ve memnuniyetini geciktirmek için daha tutumludur.

25. Nakit Tasarrufu için ATM Ücretlerinden Kaçının. ATM ücretleri kolaylık için bir vergidir. Paradan tasarruf etmenin ne kadar iyi bir yolu, ATM Ücretlerini tamamen önlemek?

26. Gazdan Koru. Gaz fiyatları galon başına 2 doların üzerindedir ve daha az bir şey sürdürülebilir değildir. Senin arabaların gaz kilometre izlemek ve böylece arabaların mil başına maliyetini tutarak, sürüş kararının daha bilinçli ve gaz üzerinde tasarruf edebilirsiniz.

27. Cep Telefonunuzda Tasarruf Edin. Gerçekten Crack BlackBerry'ye veya iPhone'a ihtiyacınız var mı? Cep telefonu faturanız bir araba ödemesi kadar ise, kesilme zamanı. Cep telefonu faturanızda para harcamayın.

28. Öğle Yemeğinizi Çalıştırın. Öğle yemeğinizi her gün Brown-Bagging, ayda yüzlerce dolar tasarruf sağlayabilir. Yine de bir keşiş olmayın. Seninle kahverengi çanta için bazı tutumlu arkadaşlar bulun.

29. Satın Almadan Önce Kiralayın. Eğer uygun bir şekilde tasarruf edip yatırım yaparsanız, o zaman bir ev sahibi (veya daha iyisi) kadar kiralayabilir ve yapabilirsiniz.

30. En İyi Mortgage Oranları için Alışveriş. % 5 kredi ve% 5,5 kredi arasındaki fark sadece% 1 / 2'dir. Ama sen, 30.000 $ 'lık bir mortgageda 30 yıldan fazla bir süreyi uzatıyorsun,% 1 / 2'si onbinlerce dolara eşit olabilir. Mümkün olan en iyi mortgage oranını bulmak ve alışveriş yapmak için emin olun.

31. Ev satın alın. Finansal olarak mümkün olursanız, Amerikan Rüyası'nı yaşama zamanı. Ev sahibi olmanın doğru nedenlerine sahip olduğunuzdan emin olun.

32. Gözün mali kurallarını körü körüne takip etme. İpotek ödemeleriniz, evinizin ne kadar uygun olduğunu belirleyecektir. Büyük bir peşinat ödemesi tercih edilir, ancak ödemeler tamam ise, bir evdeki ödeme sıfırdır.

33. Evini öde. Paranızda garantili bir geri dönüş için Mortgage'nizi ödeyin. Ayrıca, aldığınız ücretsiz barınak hizmetlerinde vergi ödemezsiniz. İpoteğinizi erken ödemenin en büyük avantajlarından biri de rahatlıktır. Bunu bir kez ödedikten sonra her sabah uyanacak ve her gece uyuyacak ve başınızın üzerindeki tavanın% 100 olduğunu bileceksiniz. Birçok insan için, bu tür bir fiyata bir fiyat koyamazsınız.

34. Yeni yerine kullanılmış bir araba satın almak. Kullanılan satın alma, hemen yeni bir satın almak vs binlerce sizi kurtaracak. Kullanılmış bir araba alırken dikkate alınması gereken birkaç şey var. Araçtaki tüm bakımların kaydını ve ayrıca önceki sahip hakkında bazı bilgileri almayı denemelisiniz. Küçük bir bilgi, araçta ne tür bir dikkat yapıldığını ortaya çıkarmalıdır.

35. Uzatılmış Garantilerden Uzak Durun. Bir şey satın alırken uzatılmış garantiler satın almaz, ancak ücretsiz üretici garantilerinden yararlanmayı unutmayın.

36. Toplu Alım. Market listenizi tanıyın ve depo mağazalarından yararlanın. Dolarınızı germek için toplu olarak satın alarak tasarruf etmenin yollarını bulun.

37. Barter. Takas ile mal veya hizmet karşılığında mal veya hizmet sunuyorsunuz. Ekstra bir bisikletiniz varsa, ama iyi bir sırt çantası istiyorsanız, bisiklet isteyen ancak ekstra bir sırt çantası olan birini bulabilirsin. Takas edebilirsin. Aynısı hizmetler için de geçerlidir..

38. Evde Bakım Görevlerini Gerçekleştirin. Hastane faturalarının yanı sıra, büyük bir ev onarımından daha büyük bir bütçe katili de yok. Basit ev bakım görevlerini yerine getirmek, evimizin ve cihazlarının ömrünü uzatacak ve bütçenizi yolda tutacaktır.

39. Araç Giderlerinizi Araştırma. İnternette adil ve makul onarım maliyeti tahminlerine erişerek Araba Tamirleri'nden Para Kazanın. Hile yapıp yapmadığınızı öğrenmek her zamankinden daha kolay.

40. Faturalarınız Tarafından Tüketilmeyiniz. Faturalara bakın, Faturaları Ödeyin, Faturaları Unutun ve devam edin. Hayatta tüketilecek çok fazla iyi şey var.

41. Minimum Ödemeden Daha Fazlasını Yapın. Artık kredileriniz için ekstra ödeme yapmak, daha sonra uzun bir yol kat eder!

42. Yeşil olun, ama ucuza yapın. Yeşil gitmek bulaşıcı hale geliyor. Yeşil gitmeye karar verirseniz, uygun maliyetli yaptığınızdan emin olun.

43. Yumurtalarını yumurtadan önce saymayın. Kağıt kazançlar, bunları satana ve gerçek hale getirene kadar yalnızca kağıt kazançlardır; Aynı şekilde, bugün 10 yıl değil, nakit akışıdır. Öyleyse, paranın sizin için ne yaptığını her zaman dikkate alın * bugün *, gelecekte sizin için ne yapabileceğini değil.

44. Garaj Satışınız Var. Çevrimiçi olarak satamayacağınız şeyler, hafta sonları garajınızdan satabilirsiniz. Bunu yaparak bazı ekstra ekstra para ve tonlarca depolama alanı yapabilirsiniz.

45. Bir Bahçe başlatın. Kendi sebzelerinizi yetiştirerek atalarımız gibi kendi kendini idame ettirebilirsiniz. Bahçenizi büyütmenin de daha ucuz olduğunu söylememeye gerek yok!

46. ​​Satın alma işlemini durdurun. Buna ihtiyacın var, bunu istiyorsun, buna ne dersin? Hepimiz işe yaramaz şeyler satın aldığımız ve eve gelir gelmez onu unuttuğumuz için suçluyuz. Satın alma işlemini nasıl durduracağınızı anlamanız, maddi yüklerin yanı sıra zihinsel olanlardan da kurtulacaktır.

47. Kontrol Freak'i olma. Elinizde her şeyin olması strese neden olur ve hatta sizi mali olarak incitebilir. Kontrolünüzden bazılarını bıraktığınızda, hayatınızda bir denge yaratmanıza yardımcı olur ve sizi hayatın küçük gürültüsünden etkilenmekten kurtarır.

48. Paranızı Çevrimiçi Yönetin. Tüm finanslarınızı çevrimiçi olarak takip edebilmek, zamanınızı özgürleştirecek ve hayatınızı düzenlemenize yardımcı olacak tek bir merkezi konuma sahip olacak. Finansal sağlığınızı iyileştirmek için birçok online kaynak var.

49. Faturalarınızı Ödemek için Hatırlatıcılar Ayarlayın. Hayatınızda olan her şeyle birlikte bir faturayı unuttuğunuzu ve vadesini kaçırabildiğini gördünüz mü? Önlenebilecek bir yöntem, son tarih hatırlatmaları oluşturmak için bir Google Takvimi kurmaktır.

50. Dağınıklığından Kurtul ve Organize Ol. Bir dağınıklık dünyası tarafından engellenme. Organize olun ve yaratıcılığınızı akıtın.

51. Bir Savvy Yolcusu olun. Yolculuk kanınızda olsa, ancak bütçenizde değilse, macera dolu yolculuklarınızın her yönüyle tasarruf etmek için seyahat korsanlığı yapmanız gerekir.

52. Yemek için dışarı çıkmayın. En ucuz fast food yemekleri bile evde yemek pişirmekten daha pahalıya mal oluyor. Sağlık yararlarından hiçbir şey söylememek.

53. Ödül programları kullan. Yiyecek, gaz veya online alışveriş yaptığınızda ücretsiz para kazanın. Kim alışveriş için bedava para almak istemiyor? {Related: 2016 için en iyi Nakit Geri Kredi Kartları}

54. Daha Uzun Abonelikler için Kaydolun. Bazen ömür boyu (hatta yıllık) aboneliklere bakmak buna değer. Örnek: Siz ve aileniz 4 yaşında yerel hayvanat bahçesini yılda birkaç kez ziyaret etmeyi planlıyorsanız, ömür boyu üyelik, fiyat artışlarını hesaba katmadan 5 yıl (veya 17 ziyaret) sonra kendisi için ödeme yapabilir.

55. Uçuşlarınızı Araştırın. Uçak biletine tonlarca para biriktirebilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca seyahat toplayıcılarına bakmak her zaman en iyi fikir değildir. Ayrıca, hava yolu web sitelerine bakmanız, yılın zamanını, seyahat tarihini, günü ve daha fazlasını hesaba katmanız gerekir.

56. Sağlık Hizmetiniz İçin Alışveriş yapın.Sağlık Hizmetlerinde Kıyaslama Yapan Bir Kıyafet Olmak ceplerinde yüzlerce dolar tutabiliyor. İhtiyacınız olan tıbbi testin veya prosedürün kayıtlı maliyetinin makul olup olmadığını belirlemek için çevrimiçi kaynaklar vardır. Önceden kontrol ediniz.

57. Kablodan Kurtulmak İçin Teknoloji Kullanımı . Günümüzde teknolojiyi kullanarak kablodan kurtulmanın bir ton seçeneği var. Bilgisayarınızı TV'nize bağlayabilir, bir Xbox 360 veya PS3 aracılığıyla bilgisayarınızdan TV'nize akabilir veya bir Xbox 360 veya PS3.Satellite ve kablo faturaları ile Hulu ve diğer video sitelerinden TV'nize yayın yapabilirsiniz. Ücretsiz tv oldukça tatlı bir anlaşma.

58. “Ücretsiz” Şeyler Ücretsiz Olmadığında: Gizli ve Dolaylı Maliyetlere Dikkat Edin. Tüm özgür şeyler, başka yollarla size mal olsalar bile, “özgür” tanımı değildir. İyi baskıyı okuduğunuzdan ve kendinize neler aldığınızı anladığınızdan emin olun.

59. FICO Puanınızı Anlayın. FICO puanınızı geliştirmekle ilgili her zaman duyuyorsunuz ama anlamadığınız bir şeyi nasıl geliştiriyorsunuz? FICO puanınızın temellerini anlamak önemlidir, böylece onu geliştirebilir ve daha da önemlisi ona zarar veremezsiniz.

60. Kendinizi Kimlik Hırsızlığından Koruyun. Kimlik hırsızlığı kurbanı olma. Kendinizi korumak ve kimlik hırsızlığından kaçınmayı öğrenmek için dikkatli olun. Bir kurban olmanın en kolay yolu? Bunun olmasını engellemek.

61. Diyete Git. Diyet yapmanın birçok nedeni var. İyi görünmek ve sağlığınızı geliştirmek çoğu diyete giden bazı yaygın nedenlerdir. Doğru yemek yerseniz, doktor ofisine daha az ziyaretiniz olacaktır. Bu senin için ne ifade ediyor? Cebinizde daha az ortak ödeme ve daha fazla para.

62. Community College'a gidin. Bir toplum kolejine katılmak daha ucuzdur, hangi yöne gitmek istediğinizi belirlemenize olanak tanır ve üniversite hayatınızı kolaylaştırır. Ayrıca, bir toplum kolejine gittim ve nasıl çıktığımı gördün mü? 🙂

63. Staj edinin. Alanınızdaki bir şirketle çalışmak, sizin için kariyer alanı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Staj sırasında, kariyer seçiminizde bir hata yapmış olabileceğinizi fark ederseniz, diplomaları aldığınızdan çok şimdi farketmeniz daha iyi olur.

64. Askeriye Katılın. Diğer işler sizin ve aileniz için maaş ve avantajlar garanti eder? Anladın - ordu. Birçok kişi ABD ordusunun tehlikeli bir meslek olabileceğinin farkındadır, ancak insanların farkında olmayabileceği pek çok fayda vardır.

65. MBA derecenizi alın. Mezun olmak genellikle iyi bir kariyer hareketidir. Ancak, bir MBA programı seçmek zor bir görev olabilir. Seçimlerinizi daraltmak için bu kontrol listesini kullanın.

66. Borçsuz Lisansüstü. İşgücüne yüz bin dolar borçla girmek harika bir uyandırma çağrısı sağlayabilir, ancak mezun olduğunuz borç miktarını kısıtlamanız daha iyi olur. Tasarruf araçlarını, mali yardımı ve maliyetleri azaltmanın yollarını kullanarak, bunu yapabilirsiniz.

67. Diğerlerinden Öğrenin. Başka birinin hatalarından ya da kendi kendinizden öğrenmeyi mi tercih edersin? Başka birinin deneyiminden öğrenmek, aynı yolda takip etmenizi engelleyebilir.

68. Günlük Kendini Pazarla. Farkında olsun ya da olmasın, her gün işinizde meslektaşlarınıza, amirlere, müşterilerinize ve başkalarına kendinizi pazarlamak için bir fırsattır. Kendinizi işyerinizde sunmanın ve işleyiş şeklinin, işçilerin, sizi ciddi, kendinden emin ve yetenekli bir işçi ve lider olarak görmeniz için küçük adımlar attığını ve bu sayede çalışanlarınızın türünü tanımlayan şey olduğunu anlayarak, fırsatlarınızı artıracaksınız. promosyon için gelecek ve daha yüksek maaş.

69. Bir Yedekleme İşi Var. “İşten çıkarılma” terimi o kadar yaygınlaşmıştır ki, birçoğu bir sonraki aşamada olabilir. Ama neden baltayı alana kadar bekle? Şimdi yeni bir iş aramaya başla, sadece orada ne olduğunu görmek için. Kim bilir. Şu an sahip olduğunuzdan daha iyi bir tane bile bulabilirsin.

70. Asla öğrenmeyi bırakma. MBA programına başvurmak veya gelirinizi arttırmak için profesyonel lisans ve sertifikaları tamamlamak da dahil olmak üzere, her zaman yeteneklerinizin üstünde kalmalısınız.

Bir Kişisel Finans Bloguna abone olun. İster yatırım yapıyor, ister bütçelendiriyor ya da borçtan olsun, destek için başkalarına da yalvarıyorsunuz, özellikle de o kişi bu konuda da geçtiyse. Neyi başarmak istediğinizi yansıtan bir kişisel finans blogu bulun. Hedeflerinize daha çabuk ve daha etkili bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir.

72. İyi Bir Kişisel Finans / Motivasyon Kitabı Satın Al. Para biriktirmenize, servet oluşturmanıza, emekliliğinizi planlamanıza ve borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak çok sayıda harika okuma var. Benim favorilerim bir çift şunlardır: Ben Zengin olmak öğretecek, Dave Ramsey Toplam Para Makeover, 397 Yolları Tasarruf, 365 Yolları Ucuz, 10,001 Yolları Küçük Bütçe, Yaşam Renegade Büyük Yaşamak için

73. Dinlemek Sesli Kitaplar. Kendinize yatırım yapmak için zaman bulmak akıllıcadır, özellikle günümüzün kayalık iş piyasasında. Bir işe gidip geldiğinizde, sesli kitapların dinlenmesi, o zamanın verimli kullanımını sağlamak için basit bir yoldur.

74. Değerinizi Bilin. Değer verdiğiniz şeylerin ödenip ödenmediğini analiz etmenin en iyi yollarından biri, GlassDoor.com'u kullanmaktır. Bir ödemeden farklı olarak, bu sizin iş ünvanınıza dayalı bir sanayi maaşı vermez. Şirkete göre arama yapmanıza ve aynı pozisyonda olan kişilerin ne kazandığını öğrenmenize olanak tanır. Bilgi güçtür ve bu asla maaşınıza gelenden daha doğru değildir.

75. İşinizden Çıkın. Bazen yarı zamanlı bir iş olması gereken kadar kırık değildir. Numaraları çalıştır ve gerçekten ne kadar kazandığını bul. Sayılar eklenmezse, bırakma zamanı olabilir.

76. İşini kaybedersen okula geri dön. Ölmekte olan bir sanayiden işten çıkarılırsanız, okula geri dönmek için uzun vadede daha iyi olabilirsiniz.

77. Rock Katı Eşiyle Evlenin. Eşiniz planınızla birlikte değilse, o zaman işe yaramaz. Eşinizle, hedeflerinizin neler olduğunu ve bunları nasıl bir araya getirebileceğinizi öğrenin. Harcayacak bir eş var mı? Endişelenme. Küçük bir çalışma ile bunları bir spenderdan bir savere dönüştürebileceksiniz.

78. Veba gibi İflastan Kaçın. İflas ettiğin her yerde seni takip edeceğim. Bunu önlemek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

79. Çocuklarınızı Para Hakkında Öğretin. Kötü alışkanlıklar erken başlar, bu nedenle çocuklarınıza temel para yönetimi becerileri için güçlü bir temel kazandırmak zorunludur. Öğretmeden önce, bir öz değerlendirme yapın ve kendi kötü para yönetimi becerilerinizi geçmediğinizden emin olun.

80. Çocuklarınızın Kolej Yoluyla Kendi Yollarını Ödemelerini Sağlayın. Siz çocuklar için ödeme yapmak, kolejlerin başarılı olmalarına yardımcı olmaz ve sizi mali açıdan daha büyük bir deliğe sokabilir. Emekliliğiniz öncelikli olmalı, o zaman çocuklarınızın kolej eğitimi.

81. Zamanınızın Değeri. Zamanınız size ne kadar değer? Zaman bizim en değerli varlığımızdır. Değersizleştirmeyin ve zamanınızın sizin için ne anlama geldiğini ölçmeyin.

82. Net Değerinizi Tanıyın. Hesaplamanın kendisi niçin anlamsız olsa da, her zaman net değerinizin genel bir anlayışa sahip olması finansal planlama sürecine yardımcı olduğunu kanıtlamaktadır.

83. Hesapları Kontrol Etmenin Temellerini Öğrenin. Bütün paranız çek hesabından geçiyor. Günümüzde bir çek hesabı HD TV'lere göre daha iyi bir baskıya sahip. Yolda gereksiz ücretleri önlemek için kontrol hesaplarınızın temellerini anladığınızdan emin olun.

84. Online Yüksek Verimli Tasarruf Hesabı Açın. Olduğu gibi kaydetmek için yeterince zor. Neden tasarruflarınız size sadece faiz ödemenizi engelleyen bir tuğla ve harç hesabında boşa harcansın? Çevrimiçi yüksek getiri tasarruf hesabı açmak, tasarruflarınızı pek çok açıdan artırmanıza yardımcı olabilir.

85. CD Merdivenleme Stratejisi kullanın. Güvenliğiniz, likidite ve nakit paranızdan daha yüksek bir faiz elde etmenizi sağlayan bu farklı tasarruf yöntemini deneyin: CD merdiveni oluşturun ve hiçbir zaman bir profesyonel gibi kaydetmeyeceksiniz. Güven Bana. CD merdiveni oluşturmak düşündüğünüzden daha kolaydır.

86. Yatırımlarınız hakkında daha fazla bilgi edinin. Çoğu insan, sahip oldukları yatırımları öğrenmekten ziyade evrensel uzaktan kumandalarını programlamak için daha fazla zaman harcarlar. Kimse sizin yaptığınız gibi paranızı (yani yatırımlarınızı) umursamıyor, bu yüzden biraz zaman harcayın ve neye yatırım yaptığınızı ve niçin çalıştığınızı anlayın.

87. Katı bir Finansal Plana Sahip Olun. İyi bir finansal plana sahip olmak, herhangi bir acil durumdan hayatta kalabilmenin anahtarıdır. Bir planın olduğunda, nerede olduğun ve nereye gittiğin hakkında çok daha emin olacaksın.

88. Yatırım politikanızı yazınız. Yatırım stilinizden bağımsız olarak - yatırım politikanızın beyanını yazmak, yolda kaldığınızdan emin olmanın harika bir yoludur. Çok basit veya çok karmaşık olabilir - size kalmış.

89. Yatırım yapmaya başlayın. Araştırmanızı yaptınız ve yatırım politikası beyanınızı yazdınız. Artık yatırım yapmaya başlama zamanı.

90. Uygun Varlık Tahsisini uygulayın. Derin bir durgunluk ortaya çıktığında, ne kadar iyi çeşitlendiğinize bakılmaksızın çok az etkilenir. Bu nedenle, piyasa sektörlerinin veya aracı kurumlarının ötesinde çeşitlenmenin her zamankinden daha önemli.

91. Emeklilik için saklayın. Emeklilik için tasarruf yapmak yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. 401k veya IRA'ya yatırım yapmalı mıyım? Her zaman 401k'ınız varsa, işveren maçını alın, aksi takdirde Roth IRA'yı veya Geleneksel IRA'yı düşünün.

92. Bir Roth IRA'yı açın. Şimdiye kadar en iyi emeklilik planlama aracı. Roth IRA'nın açılışı, emeklilikte size vergi ücretsiz para verecek. *

93. 401k’ınıza katkıda bulunun. Uygun olduğunuz zaman, şirketinizin 401k planına kaydolun. En azından eşleşmeye yetecek kadar katkıda bulunun. Daha fazla paran varsa, bunun için gidin.

94. 401k’nizi Finanse Edin, Önemli Değil Ne. Görünüşe göre, 401k’nız her yerde gidiyormuş gibi görünebilir, ancak eğer parayı bırakmayı bırakırsanız, o zaman emekliliğinizde kesinlikle bir seçeneğiniz olmaz.İşvereninizin bir eşleşme olup olmadığı fark etmez. Emekliliğiniz için 401 bininizi desteklemeniz gerekiyor.

95. Kendinizi Yatırım Yapmamadan Kaçının. Finansal hedeflerinizdeki en büyük engellerden biri yatırımla ilgili karşılaştığınız efsaneler olacak; Kendinizi (ve paranızı) serbest bırakmak için gerçeği öğrenin!

96. 401k'inizi IRA'ya geçirin. Bir işten ayrıldığınızda veya emekli olsanız da, 401k'ınızı kendi IRA'nıza aktarmanız genellikle mantıklı olacaktır. Seçim yapabileceğiniz daha fazla kontrol, daha fazla esneklik ve daha fazla yatırım seçeneğiniz olacaktır.

97. Hayat sigortası al. Çoğu insanın bazı hayat sigortası yaptırması gerekir ve ne kadar hayat sigortası almanın araştırılması iyi bir fikirdir. Çoğu insan hayat sigortası sigortasını önermektedir, ancak tüm hayat sigortasının kötü bir fikir olmadığı zamanlar olabilir.

98. Aptalca bir soru yok, özellikle kişisel finans soruları. İnternet büyük kaynaklarla dolu. Doğru yerlere bakarsanız, önerileri için Liz Weston, Larry Swedroe ve Steve Rhode gibi uzmanlara da başvurabilirsiniz. Örneğin, sorunuzu Moolanomy Answers'a sorabilir ve bu uzmanlardan bazılarının ya da Jeff Rose gibi bir Certified Financial Planner ™ tarafından sorulan soruları yanıtlayabilirsiniz.

99. Bir Profesyonel Kiralama. Kendi yatırımlarınızı yönetmek çok zorlaşıyorsa, yardımcı olmak için profesyonel bir finansal planlamacının işe alınması zaman alabilir. Ödevinizi yaptığınızdan emin olun ve iş için doğru kişiyi işe aldığınızdan emin olun. Nereye bakacağını bilmiyor musun? Sizin için doğru finansal planlayıcıyı bulmak için gizli bir topluma danışmamız gerekebilir.

100. Performansa Katlanmayın. Sadece bir yatırım bugüne kadar% 50 oranında arttığı için devam edeceği anlamına gelmez. Ne yaparsanız yapın, hedeflerinize ve zaman ufkunuza uyduğunuzdan emin olun. Performans kuyruğunun yatırım köpeğini sallamasına izin vermeyin (ya da bunun gibi bir şey…)

101. Emlakınızı Sipariş Üzerinize Alın. Çoğu zaman bireyler, borçlarını ödemekle yükümlüdürler ki, geçerli bir iradenin ve vekaletnamenin önemini unuturlar!

102. Önemli Belgelerinizi Güvenli Bir Şekilde Tutun. Önemli belgelerinizin güvenli bir yerde saklanması, yangın emniyeti veya güvenlik kasası gibi iyi bir fikirdir. Vergi beyannamenizi, hayat sigortası poliçelerinizi, hisse senedi sertifikalarınızı ve korunmak istediğiniz her şeyi korumak isteyeceksiniz. Onları ne kadar tutacağından emin değil misin? Finansal bildirimlerinizi ne kadar süreyle saklayacağımı yazmamdan emin olun.

103. Dış Kaynak Ne Zaman Kullanılır. Günümüzde ailenin, işin, rekreasyonun vb. İçin çok fazla zaman ayırabiliyorsunuz ve işinize ne kadar zaman harcayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Dış kaynak maliyeti paradır. Ama zaman da öyle. Uzun vadede, dış kaynak kullanımı en pahalı ve en verimli seçenek olarak ortaya çıkabiliyor.

104. Gelir Akışlarınızı Çeşitlendirin. Tek bir gelir kaynağına olan tek güven biraz riskli olduğundan, boş zamanlarınızda ekstra para kazanmanın bazı yollarını kontrol edin. Nakit akışındaki küçük bir artışın, emeklilik birikimlerinizden bahsetmemekle birlikte, ruhsallığınıza yapabileceği şey inanılmaz.

105. Kendi Uyaran Kontrolünüzü Yaratın. Toplu ödeme kontrolleri güzel, ama her ay bir teşvik kontrolüne sahip olmak daha iyi olmaz mıydı? Kendi teşvik kontrolünüzü yaratmanın yaratıcı yollarını bulmak, hükümetten aldığınızdan daha yararlı ve güvenilir olacaktır.

106. Milyoner Olun. Bir milyoner olmak son derece zor değil. Para, zaman, disiplin ve biraz şans alır. Milyonerlerin çoğu doğmaz, onlar yapılır.

107. Hayır kurumuna bağış yapın. Şansınız, durumunuz ne kadar kötü olursa olsun, birileri kötüleşir. İhtiyacı olanları düşünün ve seçtiğiniz bir hayır kurumuna bağış yapmayı düşünün. Birçok insan bağışta bulunmamak için mazeretler var. O insanlardan biri olma ve hayırsever tarafın dışarı çıkmasına izin verme.

Bonus

108. Çifte ipoteğinizi ödeyin ve refinanced olsun, böylece daha düşük aylık ödemeler yapıyorsunuz.

109. Unutma aşar vergisi. Kendinize ödeme yapmadan önce, hepimizin neden var olduğu konusuna isteyerek vermelisiniz. Vererek cennete gidemezsin ve vermediğin için cennetten dışlanmayacaksın.. Yine de, titretmek için emin olun.

110. Bu Blog'a abone olun. Sertifikalı bir Finansal Planlay ™ 'dan ücretsiz kaliteli bilgi almak, toplam finansal “sent” yapar. Feed'im veya haftalık e-posta aboneliğim için bugün kaydolun.

Size iyi finansal “sent” yapan nedir?

Videoyu izle: 10 bin dolarlık bir kayıptan kaçındı!

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

T. Rowe Fiyat İnceleme
Yatırım

T. Rowe Fiyat İnceleme

Dünyanın en büyük yatırım aracılık şirketlerinden biri olan T. Rowe Price, dünya çapında 43 ülkede yatırım müşterilerine sahiptir. 1937'de kurulan şirket, 6.000'den fazla iştirak sahibidir ve yönetim altındaki varlıklarda 776,6 milyar dolarlık bir paya sahiptir. T. Rowe Price belki de en iyi yatırım fonları için bilinir.
Devamını Oku
Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?
Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı? Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı.
Devamını Oku
Bir borsa kazasında hayatta nasıl
Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil.
Devamını Oku