Maliye

İlk Teknik Federal Kredi Birliği İncelemesi

Ülkenin dört bir yanında kullanabileceğiniz birçok farklı banka ve kredi birliği var. Her biri, mükemmel banka için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken farklı ürünler, avantajlar ve dezavantajlara sahiptir.

Birini diğerinden ayıran nedir?

Bugün, First Tech Federal Credit Union'a bakacağız. Hesap türlerine, ürünlerine, avantajlarına ve dezavantajlarına ve daha fazlasına bakacağız.

Birinci Teknoloji Federal Kredi Birliği'nin Kısa Tarihi

Bir şirket olarak, 1952'de Tektronix Federal Kredi Birliği olarak kuruldu. Onlar sadece 60 yıldır var olmuşlar, ancak bu 60 yılda çok fazla ilerleme kaydettiler.

Adından da anlaşılacağı gibi, teknolojik yeniliklerin eşiğinde olmak onların hedefi. 1979'da, 1979'da ATM'leri kullanarak veri işlemlerinde bilgisayar kullanıyorlardı ve 1985'te 24 saat yardım hattı vardı.

Ayrıca, onlar ilk sunan kurumlardan biriydi mobil bankacılık2000 yılında başladılar.

Şu anda 465.000'den fazla üyesi var. 10 milyar dolar aktifBu, onları ABD’deki en büyük kredi birliklerinden biri yapar.

Geçtiğimiz iki yılda, birkaç ödül ve tanıma aldılar, hem Oregon hem de Kaliforniya'daki En İyi Bankalardan biri olarak seçildiler.

Merkez ofisi Kaliforniya'da, ancak kredi birliğine katılmak için eyalet içinde yaşamak zorunda değilsiniz. Üyelik şartlarını bir an sonra tartışacağız.

İlk Teknoloji ile Bankacılık

Dışarıdaki çoğu finans kurumu gibi, sundukları bir avuç farklı hesap var.

Bunların her biri, nasıl çalıştıkları ve onlardan aldığınız faydalar konusunda biraz farklıdır. Hepsine bakmayacağım ama en popüler seçeneklerine bakacağım.

Üyelik Tasarruf Hesabı

First Tech'te başka bir hesap açabilmeniz için, bir Üyelik Tasarruf Hesabı açmanızı gerektirecektir.

Bu, sizi First Tech'in tam üyesi olarak sağlamlaştıran ve diğer hesaplarından birini açmanıza izin veren bir hesaptır. Üyelik Tasarruf Hesabı son derece basit bir plandır. Var bakım ücreti yokve aylık temettülerde% 0,05 APY kazanacaksınız.

Temettü Ödemeleri Denetimi

Bu First Tech'deki en popüler seçenek.

Aylık ücret yok ve minimum bakiye şartı yok. Muhtemelen isminden tahmin edebileceğiniz gibi, bu hesabın cazibesi bir temettü oranıdır. % 1,58 APY şu anda.

Kaygısız Kontrol

Carefree Checking hesabındaki en büyük fark, bu hesapta herhangi bir kâr payı elde etmemenizdir. Bu kontrol hesabı, tüm çan, ıslık ve ücretler olmadan basit bir hesap isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Anında Erişim Tasarrufu

Temel Üyelik tasarruf hesabından farklı olarak, Anında Erişim Tasarrufu çok daha iyi temettü kazanır ve hesabınızda ne kadar para olduğuna bağlı olarak sıralanır.

Dışarıdaki diğer tasarruf hesaplarının aksine, paranızı istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Para çekme ücreti veya aylık ücret yoktur. Ücretli bir faiz oranına sahip bir tasarruf hesabı istiyorsan, bu ücretler mükemmel bir seçenek.

Kaygısız Tasarruf

Kaygısız kontrol gibi, kaygısız tasarruf Anında Erişim tasarruflarının sulandırılmış bir versiyonu ve paralarını koymak için basit bir yer isteyen herkes için mükemmel bir seçim.

Tasarruflarınızda hala kâr payı elde edersiniz, ancak kazancınızla kazanacağınız yüksek getirilere kıyasla sadece% 0.10 APY'dir. Anında erişim hesabı.

İlk Teknoloji Kredi Birliği ile Yatırım

Bir banka veya kredi birliğini yatırım seçeneklerine bakmadan tartışamazsınız. Giderek daha fazla banka yatırım için en önemli yer haline geliyor. Açabileceğiniz IRA Sertifikaları ve IRA Tasarruf hesaplarına sahipler. Sertifikaları, 6 aydan 60 aya kadar her yerde vade uzunluğundadır.

Borçlanma

Bir çok müşterinin bankalar üzerinden kredi birliği seçmesinin bir nedeni, oranları için. Kredi almayı planlıyorsanız, kredi sendikaları düşük oranları güvence altına almak için mükemmel bir yoldur, ancak First Tech rekabete nasıl karşı çıkıyor?

Bir ev satın almak istiyorsanız, First Tech'in dört farklı tipte ipotek kredisi vardır. Geleneksel sabit faizli konut kredilerine odaklanacağız.

Şu anda% 4.125 APR gibi düşük oranlara sahipler. İpoteklerini ilgilendiren bir ek iddia “en fazla alım 28 gün içinde kapanır.”

Onlar da birkaç çeşit otomobil kredisi, yeni bir araba kredisi, kullanılmış bir otomatik kredi ve oto kredisi refinansmanı sunuyorlar. Mevcut model veya önceki otomobil modelleri için yeni bir araç kredisi ile.

Bu kredi ile şu an için 84 aya kadar% 3,59 APR gibi düşük bir orana sahip olabilirsiniz. Diğer borç verenler ve bankalarla karşılaştırıldığında, bu çok rekabetçi.

2 - 10 model yıl içinde otomobil olarak tanımlanan kullanılmış araç kredileri için 84 aya kadar% 3.74 gibi düşük bir orana bakıyor olabilirsiniz. Yeni araba kredileri gibi, bu da otomobil kredileri için ulusal ortalamadan daha iyi.

First Tech Federal Credit Union'a Katılıyor

Çoğu kredi birliği gibi, üye olmaya hak kazanabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Neyse ki, First Tech, kredi birliklerine katılmaya hak kazanmayı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Üye olabileceğiniz 7 farklı yol var:

  • Birinci Teknoloji sponsoru teknoloji veya telekom şirketlerinden biri için çalışmak
  • Oregon eyaleti için çalışmak
  • Lane County, Oregon'da Çalışmak
  • Lane County, Oregon'da yaşamak
  • First Tech üyesi olan birinin aile üyesi olun
  • Bilgisayar Tarihi Müzesi'nin (hızlı ve kolay bir şekilde birleştirilebilen) üyesi olun
  • Finansal Fitness Derneği'nin (aynı zamanda katılmanın hızlı ve kolay) üyesi olun

Son iki yeterlilik nedeniyle, herkes Birinci Teknoloji Kredi Birliği üyesi olabilir.

FTFCU'nun Avantajları

First Tech'in açık çekimleri, Kâr Payı Ödemeleri Kontrol hesabıdır.

Onların% 1.57'si, geleneksel bir bankada bulacağınızdan çok daha fazla ilgi görüyor ve kredi birliklerinin çoğunun sunduğundan daha yüksek. Faiz oranını elde etmek için yerine getirmeniz gereken birkaç gereksinim var ama buna değer.

First Tech'i seçmenin bir diğer avantajı, ücretsiz ATM'lerine erişim.

ABD'de, herhangi bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz 30.000'den fazla ATM var. Bu ATM'leri sadece kullanamazsınız, aynı zamanda 5.000 ortak kredi sendika şubesinden birine de girebilirsiniz. Bu kredi sendikaları, Co-Op ağlarının bir parçasıdır.

Bu şubelerle içeri girebilir, para yatırabilir, para çekebilir veya para siparişi alabilirsiniz.

First Tech Credit Union kullanmanın tuzakları

Bir First Tech üyesi olmanın faydalarını konuştum, ama sizin için en iyi seçenek olmayabilecek birkaç nedeni var. Bunlardan biri dal eksikliğidir.

Oregon'da veya Kaliforniya'da yaşamıyorsanız, muhtemelen şubelerinden birine erişiminiz olmaz. Onların kooperatif ağları var, ama yine de, bunlardan birinin yakınında yaşamayacağınız iyi bir şans var. Yüz yüze etkileşimi istiyorsanız, daha büyük bir banka seçmelisiniz.

First Tech'in bir diğer dezavantajı müşteri hizmetleridir. Kişisel olarak müşteri hizmetleri temsilcileriyle herhangi bir deneyimim olmadığımı söyleyemem, ancak kredi birliğini gözden geçirirken müşteri hizmetleri ve kişisel ilişki eksikliği hakkında düzinelerce ve onlarca şikayet gördüm.

Bunu incelemeye dahil etmekte tereddüt ediyorum, çünkü her insan farklı ve bazı insanlar aşırı tepki olarak zayıf oylar veriyor, ancak müşteri hizmetlerinin kalitesi yükseliyor. Umarım, müşteri hizmetleriyle ilgili herhangi bir şikayette bulunmazsınız, ancak bir banka veya kredi birliği için alışveriş yaptığınız zaman farkında olmanız gereken bir şeydir.

FTFCU için Son Kararım

Her insan farklıdır ve herkesin paraları için farklı tercihleri ​​vardır ve bunları nasıl kurtararak geçirirler. Hangi kredi birliğinin “en iyisi” olduğunu söylemek imkansızdır çünkü hepsinin farklı avantajları vardır.

Her zaman teknolojinin öncüsü olan ve kontrol hesabı için size iyi fiyatlar veren bir yer arıyorsanız, First Tech'e bir şans verin. Bir hesaba katılmak ve açmak basit ve kolaydır. Bu, hoşunuza gitmediğinde çok fazla kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir.

Umarım, bu inceleme, orada binlerce seçenek boyunca beklemenize yardımcı oldu. Paranızı yatağınızın altından alın ve banka veya kredi birliği veya güvenini bulun.

Videoyu izle: İzle Köpekler OynuYorum - 1. Bölüm: Hack Bizim İşimiz

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Girişimcilik Bir Aile Meselesi Yapmak
Maliye

Girişimcilik Bir Aile Meselesi Yapmak

Bize biraz kendinizden bahsedin. İsimlerimiz Holly Thrifty'den Holly ve Greg Johnson (CLUB THRIFTY LLC). Yaklaşık 10 yıldır mutlu bir şekilde evlenmiş olan thirtysomethings ve iki sevgili küçük kızımız var. Evliliğimizin ilk yıllarında, oldukça fevkalade yaşadığımızı hissettik.
Devamını Oku
Dönem Hayat Sigortası Anlamak Anlamak - Ne Kadar Hayat Sigortası İhtiyacım Var mı?
Maliye

Dönem Hayat Sigortası Anlamak Anlamak - Ne Kadar Hayat Sigortası İhtiyacım Var mı?

En yaygın müşteri sorularından biri, “Ne kadar hayat sigortasına ihtiyacım var?”. Yanıt, bireysel durumunuza bağlıdır. Hayat sigortası alımını düşünmek için sayısız sebep vardır. Bunlar, kaybedilen gelirin yerini almak, ipotek ödemek veya bir cenaze ve diğer nihai masrafların yüksek ücretini ödemek anlamına gelebilir - ki bu bugün 10,000 doları aşabilir.
Devamını Oku
Hartford Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Hartford Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir finansal planın çoğunun ayrılmaz bir parçası olabilir. Hayat sigortası kapsamından alınan ödemeler, borçların ödenmesi, günlük masrafların ödenmesi, bir çocuğun veya torunun gelecekte üniversiteye gitmesi, emlak vergisi ödemesi, ve / veya ödenmesi gibi çeşitli şekillerde kullanılabilir. veya cenaze ve diğer son harcamaların halledilmesini sağlamak.
Devamını Oku
Çevrimiçi Gelir, bir Kitap Deal ve Daha Fazla 1689 $!
Maliye

Çevrimiçi Gelir, bir Kitap Deal ve Daha Fazla 1689 $!

Bu yüzden online gelirimi bildirmek için 10 ayım var ve Ocak ayından bu yana işlerimin nasıl ilerlediğini görmek heyecan verici. Çünkü bu benim ikinci en yüksek ayım. Burada önceki gelir raporlarımı gör. Sayılara girmeden önce heyecan verici haberlerim var. Kitap Anlaşmam var! Bir yayıncı, bir kitap yazmak için bir mali yazar arıyordu, Erken Nasıl Emekli Oldu ve yazmam için beni seçti!
Devamını Oku