Maliye

GFC 088: 3 Herkesin Emekliliğinden Önce Yapması Gereken Yaşam Kararları

Bir gün rahatça emekli olmak istiyorsanız, ördeklerinizi olabildiğince erken bir yere getirmeniz çok önemlidir.

İş sponsorluğundaki 401 (k) hesabınıza büyük yatırımlar yaparak, bir IRA ve / veya aracılık hesabıyla birikimlerinizi ekleyerek, borcunuzu en aza indirerek ve tüm penniesinizi izlerken, kendinizi emeklilik başarısı için ayarlayabilirsiniz.

Yine de, emeklilik planlaması herkese uygun değil. Paranın tükenmesini önlemek istiyorsanız, emekliliğinizi etkileyen birkaç geniş yaşam tarzı seçimlerini yapmak akıllıca olacaktır. önce Havluya atmaya hazırsın.

Hangi yaşam tarzı kararları, paranızın ne kadar süreceği konusunda en büyük etkiyi yaratır? Kısa bir süre sonra düşünmeye başlamanız gereken üç karar şunlardır:

Karar # 1: Fevkalade veya cömertçe yaşamak

Medya, pelüş yatlar, sandaletler ve şemsiyelerin altında egzotik içecekler de dahil olmak üzere güzel bir emeklilik resmi çizmeyi seviyor. Fakat çoğu kişi için bu yaşam tarzı mümkün değil. Sürekli olarak kaydetmiş olsanız bile, domuzcukta yüksek yaşamak için yeterli paraya sahip olmayabilirsiniz.

Akılda tutulması gereken önemli bir faktör, emekliliğin 30 yıl kadar sürebileceğidir.

Yaşam masraflarınızı bu kadar uzun bir süre için saklamak için yeterli para biriktirmek, sadece sağlıklı bir emeklilik hesabı veya gelir kaynağı değil, finansal planlama programlarından da yardım ister.

Eğer cömertçe yaşamak istiyorsanız, bu kararı erken yapmak ve emeklilik birikimlerinizi buna göre ayarlamak çok önemlidir. İyi bir emeklilik hesap makinesi, belirli mali hedeflere ve kilometre taşlarına ulaşmak için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilir, ancak paranızı en son vermeniz için gereken ipuçlarını almak için bir mali planlamacıya danışmanız gerekebilir.

Emekliliğe ulaştıktan sonra lüks bir yaşam tarzı istemiyorsan, o zaman şimdi ve sonradan bazı tavizler vermek çok güzel.

İlk adımı sadece ne istediğine karar vermek.

“Bazıları için dünya seyahat ve macera önceliklidir” diyor Diem Servet Yönetimi'nden Indiana finans danışmanı Tom Diem. “Diğerleri için, hobilerine ya da gönüllü çalışmalarına odaklanmak, faturaya uyuyor. Sonra arkadaşlarını ve ailelerini davet etmek için güzel bir yer olmaktan mutluluk duyan insanlar var. ”

Öncelikleri erken ne olduğuna karar vererek, çalışan bir emeklilik tasarruf planı ile gelebilir. Bir kez, ihtiyaçlarınız için doğru miktarı bulmak için harcamalarınızı deneyebilirsiniz.

Kansas City Financial Planner Clint Haynes şöyle diyor: “Emeklilik öncesinde yapmanız gereken en önemli karar, aylık olarak ne kadar yaşamak zorunda olduğudur. “Ancak bu kolay kısım. Numaranın ne olduğunu bildiğini düşündüğünüzde, emekliye ayrılmadan en az üç ay önce bu miktarda yaşamaya çalışmanızı tavsiye ediyorum. ”

Karar # 2: Evinizi ve eşyalarınızı küçültmek

Aileleri yetiştiren emeklilerin çoğu, evlerinde kalmaya ya da daha küçük, daha uygun bir yere taşınmaya karar vermelidir.

Bu kararı etkileyen bazı hususlar şunlardır:

  • Aile ve arkadaşların nerede yaşadığı
  • Çeşitli topluluklarda yaşam maliyeti
  • Rekreasyon fırsatları

Eğer aynı evde uzun yıllar hatta onlarca yıl yaşadıysanız, bu faktörleri tartmak bir mali çabadan daha fazlasıdır; bu duygusal bir şey.

Arkadaşlarına ve ailesine daha yakınlaşır mısın? Artık işgal edemeyeceğiniz çok pahalı bir şehirde yaşıyor musunuz? Balıkçılık veya golf gibi eğlenceli aktiviteler ne kadar yakın?

Birçok emeklisi bu faktörleri otomatik olarak hesaba katar, ancak kaçırdıkları önemli bir nokta vardır: Onların ihtiyaçları emeklilik süresince nasıl değişecek?

Bir emeklilik olarak, uzun vadede hareket etmenin veya kalmanın sonuçlarını değerlendirmek hayati önem taşımaktadır. Hayatının geri kalanı boyunca senin için en iyisi nedir? Hareket etme veya kalış kararınız sizi yolda nasıl etkiler?

Bu, erken yapmak isteyebileceğiniz başka bir karardır. Niye ya? Evinizde kalmayı planladığınızdan ya da satmayı planladığınızdan, emeklilik için ne kadar paranız olduğuna doğrudan bir etkisi olabilir.

Bismarck Financial Planner Benjamin Brandt, “Bazı ev sahipleri, evlerinin fazlalık hakkının kilidini açmak için daha küçük bir ev satın almayı ve emeklilik hedeflerini finanse etmek için bu parayı kullanmayı tercih edecekler” diyor. “Diğer ev sahipleri, daha büyük bir eve sahip olmakla bağlantılı bakım maliyetlerini sınırlamak için küçültmeyi tercih ediyorlar.”

“Eviniz en büyük varlıklarınızdan biri” diyor Lancaster, PA'daki Key Wealth Partners'ın finans danışmanı David Niggel. “Emekliliğe ulaştığınızda, küçülme çok ihtiyaç duyulan sermayeyi serbest bırakmak için iyi bir mali karar olabilir.”

Karar # 3: Finansal danışman ile çalışıp çalışmayacaksınız

Blackmont Advisors'tan Tony Montenegro, “Yatırımcılar emekli maaşlarını azaltmanın yollarını aradıkça, bazen bir finansal danışmanın gerekliliğini ve değerini anlıyorlar” diyor. Ayrıca, yeterli paranın ve yolda kalma duygusuna sahip olduklarını düşünen birçok emekliler artık bir finansal danışmanla çalışmaya artık gerek duymayabilirler.

Bu duygu, bazıları için haklı olabilir, ama diğerleri için tamamen felaket olabilir.

Ters dolar ortalama, enflasyon, piyasa çöküşleri ve diğer birçok olumsuz durum, birinin portföyünü ve satın alma gücünü etkileyebilir. Bu zorlukları tek başlarına, özellikle de duyguların söz konusu olduğu durumlarda seyretmek zor.

Verilen, müşterilerinin avantajından faydalanan bazı finansal danışmanlar var. Bu kötü elmalar yüzünden, bazıları en iyi çıkarlarını göz önünde bulundurmayabilecek bir danışmana güvenmek yerine, kendi zenginliklerini yönetmek için en iyisi olduğunu savunuyorlar.

Her iki durumda da, emekliler zor paraları ile dikkatli olmalıdırlar. Asla anlamadığınız bir şeye para yatırmayın. Duygularına asla mantığa güvenme.Finansal kararları sadece arkadaşlarınızın ne yaptığını temel almayın.

Bir finansal danışman ile çalışma kararı ya da bir kişinin emeklilik hayatında ciddi sonuçları olabilir. Kötü planlanmış bir emeklilik, hayal ettiğinizden çok daha erken para harcanmak anlamına gelebilir. İyi planlanmış bir emeklilik, çocuklarınıza ve torunlarınıza bir miras bırakma anlamına gelebilir.

Son sözler

Nasıl istersen emekli ol bakmak tamamen size kalmış. Ama şimdi verdiğiniz kararlar, sonuçta elde ettiğiniz emeklilik türünü belirleyecektir.

Şimdi yapabileceğiniz en iyi şey, hayatınızın bundan on, yirmi ve hatta otuz yıl sonra nasıl görünmesini istediğiniz kadar uzun ve zor. Yaptığınız kararların, hedeflerinize ulaşma şansınızın size yardımcı olup olmayacağını sorun.

Evinizde kalma veya cömertçe yaşamayı içeren belirli bir yaşam tarzı istiyorsanız, yatırımlarınızın bu arzuları yansıttığından emin olun.

Videoyu izle: Temmuz200915 088

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları
Maliye

Evinizi Düzenleme ve Deklanşöre İlişkin İpuçları

Evinizi ve hayatınızı altüst eden dağınıklık mı? Organizasyon sizi sürekli olarak terk ediyor mu? Daha fazla para ister misin? Bu tek bir yazıyla tüm bu sorunlarda size yardımcı olabilirim. Köşenin hemen köşesinde, evinizi ve hayatınızı dağıtmak, organize etmek ve bu süreçte para kazanmak için mükemmel bir zaman.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün
Maliye

Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün

Karşı karşıya kaldığınız öğrenci kredi borcunda 50.000 dolar ya da 100.000 dolar ya da ödemeye çalıştığınız 2 mortgage kredisi olsun, büyük borç yükü aşılmaz görünüyor. Ne yazık ki, üniversiteden çıktığınızda bu kadar borçluysanız, yalnız değilsiniz. Ortalama öğrenci kredisi 35.000 dolar olan 2015'te üniversite mezunları sınıfı tarihin en borçlu ülkesidir.
Devamını Oku
EverBank Review: Gerçekte Ödenen Bir Online Para Piyasası
Maliye

EverBank Review: Gerçekte Ödenen Bir Online Para Piyasası

Güncelleme 5/31/18: EverBank'ın Getiri Vaat Para Piyasası, ilk kez para piyasası müşterileri için şu anda 250.000 $ 'a kadar olan bakiyelerde% 1,5 APY ödüyor. Acil durum fonumun sadece% 1'ini almaktan bıktığımdan beri, EverBank ile online para piyasası hesabı açmaya karar verdim. İlk altı ayda% 1.10 ödüyorlardı.
Devamını Oku
P2P Yatırım Yazılım - NSR Invest Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - NSR Invest Review

Ödünç Kulübünüz ve Prosper gibi sitelerden yatırım yapmak için peer-to-peer (P2P) öğreniyorsanız, NSR Invest hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Şirket, bu platformlardaki yatırımcıların portföylerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için büyük P2P borç verenleriyle birlikte çalışan bir yazılım hizmeti sunmaktadır.
Devamını Oku