Sigorta

GF ¢ 031: Evrensel Hayat Sigortası Bir Devrim mi?

Ne istediklerini değil, istediklerini satmak.

Ne yazık ki, bu bizim sektöründe bir LOT olur.

Gölgeli mali müşavirler, yatırım fonları, yıllık gelirler, GYO'lar, nakit değeri hayat sigortası satarlar - temel olarak, müşteriler yerine kendileri için daha mantıklı olabilecek bir şey (komisyon yapma şeklinde).

Bu, karşılaştığım neredeyse tüm evrensel hayat sigortası durumlarında böyle görünüyor.

Çoğu zaman, bir Roth IRA, müdürün garantisi gibi, vergisiz para gibi şeyler sunan bir “büyük yatırım” olarak adlandırılır.

Blogun bir okuyucusu olsaydınız, doğru durumda, bir finansal ürünün işe yarayabileceğine inandığımı bildiğim gibi, ama aynı şekilde maaşların uygunsuz şekilde kullanıldığını görüyorum, aynısı evrensel hayat sigortası için de geçerli. türleri.

Yakın zamanda gelen bir müşteri karşılaşması, bunu çok mükemmel bir şekilde göstermektedir.

En İyi Hayat Sigortası Oranlarını Bul

Aşağıda posta kodunuzu girin ve en iyi fiyatı bulmak için en az 2-3 şirkete tıkladığınızdan emin olun.

Evrensel Hayat Sigortası Yanlış Kullanıldı

Hem karı koca hem de 40'lı yaşların başında ve çok fazla tasarrufları yok.

Kocanın iyi bir hükümet işi vardı, ancak istifaya zorlandı ve şu anda yarı zamanlı çalışıyor. Emekliliğinde hiçbir şey yapamayacakları çok az şey var ve geçmiş birikimlerinin çoğu hasta bir aile üyesine yardım etmekten mahrum bırakıldı.

Yedi yıl önce, sigorta acentesi onları sattı 1 milyon dolarlık vadeli poliçe (tamamen desteklediğim) ve 100,000 dolarlık evrensel bir yaşam politikası (kesinlikle desteklemediğim).

Müşterilere neden evrensel yaşam politikasını başlattıklarını sordum ve onların cevabı, kocanın kendisine bir şey olursa karısının bakımı için bir şey istediğiydi.

Vade terimi bunun için mükemmel çalışır. Evrensel yaşam da bunu yapar, ama daha pahalıdır.

Evrensel yaşam politikası için ayda 101 dolar ve 20 yıllık dönem politikası için ayda 88 dolar ödüyordu. Eğer eşinin kendisine baktığından emin olmak, her iki politikayı da benimsemeyi hedefliyorsa, bence, danışman kısa düştü. Müşteri çok daha büyük bir vadeli politika satın almış ve emekliliklerini fonlamaya başlamak için farkı kullanmış olabilir. Ajan bu politikayı daha sonra yatırım olarak satmaya çalışıyordu.

İşte daha da kötüye gidiyor.

Sayılara dalmak: Müşteri, Ekim 2007'de politikayı çıkardı ve o zamandan beri 101 dolar ödüyordu. Geçen ayın Mayıs ayında, müşterinin toplam 7,949 dolar koy politikanın içine.

Birikmiş toplam nakit değeri 6,000 dolardı. 5,900 dolarlık teslim değeri.

Bir yatırım için bu nasıl?

Evrensel hayat sigortasının korkunç bir yatırım olduğunu söylemiyorum ama hiç olmadığı kadar fazla zaman, buna ihtiyaç duymayan birine aşırı satılıyor. Karı ve eşi, politikayı yürürlüğe koyarken herhangi bir emeklilik planına veya IRA'ya katkıda bulunmuyordu; bu da danışman tarafından sorulması gereken bir şeydi.

Pahalı bir evrensel yaşam politikasına para koymak yerine, bir 401k ya da bir Roth IRA'yı finanse etmeliydiler.

Evrensel bir hayat sigortası poliçesi almayı düşünüyorsanız, takip etmeniz gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir:

Evrensel hayat sigortası kuralları:

1. Bir sigortaya ihtiyacınız var.

Bir zamanlar 26 yaşında bir kadın, 26 yaşında bir kadınla karşılaştım. tek Kadın, 1 milyon dolarlık evrensel yaşam politikası sattı. Sigorta acentesi,% 6 ila% 7 aralığında bir yer sunan garantili bir tasarruf hesabı olarak ona verdi. Müdürünü asla yitiremeyeceği ve paranın üzerinde büyük bir getiri sağlayacağı söylendi.

Gerçekte 1 milyon dolarlık bir evrensel hayat sigortası poliçesi çıktı. Ona ayda iyi bir para ödüyordu ve üç aylık prim için nasıl ödeme yaptığı konusunda bir botch olduğu zaman, onu tam olarak ne olduğunu araştırmasını istedi, çünkü kısa vadede ajanın bahsettiği bu% 6 ilgiyi görmemişti.

Ajanın ev ofisiyle iletişime geçtikten sonra gerçeği öğrendi. 1 milyon dolarlık evrensel hayat sigortası poliçesi satmıştı. Bunu öğrendiğinde, acil sorusu, neden evlenmemiş 26 yaşındaki bir kadının, hiç çocuğu olmayan, 100.000 dolarlık öğrenci kredisi borcu olan 1 milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesine neden ihtiyacı var?

Tabii ki, arka ofis bu soruyu cevaplayamadı ve onu temsilcisine erteledi. Bir sigorta ihtiyacının olmadığı ve dolayısıyla evrensel bir yaşam politikasına ihtiyaç duymadığı sorusu yoktur.

2. Ayrıca daha iyi bir sigorta sigortanız var.

Bir danışman ya da hayat sigortası acentası, aynı zamanda korumaya sahip bir yatırım olarak evrensel hayat sigortası sattığında beni sonlandırır. Eğer buna öncülük ediyorlarsa ve onlar da hayat sigortası teriminin tartışmasını almadıysa, hemen yüzüme yumruklamak istediğim finansal danışmanlar listeme eklenirler. Vadeli hayat sigortası ucuzdur ve herhangi bir evrensel yaşam politikası satın almadan önce başlamanız gereken yerdir.

Bir şeyleri karşılaştırmak için yıllık prim olarak 2,500 $ 'lık 2,5 milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesi aldım. Kendime evrensel bir yaşam politikasını sormaya başladığımda, işte bulduğum şey buydu.

Kendi kişisel durumumda aklımda bulundurun, gelir sınırı nedeniyle bir Roth IRA'ya koyamıyorum. Ben de uzun vadeli bir tasarruf aracı olarak evrensel bir yaşam politikasına bakıyordum. (not: gözden geçirdiğim politika endeksli bir evrensel yaşam politikasıydı).

Eğer evrensel yaşam politikasını yılda 10.000 dolar prim ödeyecek şekilde yapılandırmış olsaydım ve bunu 10 yıl boyunca yaptım, bu bana 285,743 dolarlık bir ölüm yardımı yapardı. Politika, nakit değerini biriktirme olanağı sunar, ancak garanti edilen oran, harcamalardan önceki% 3'dür.

60 yaşımdayken, 104,000.65 dolarlık bir garantiyi alabilirim. Değerin çok daha fazla olabileceği piyasaya bazı bağlar var. Eğer ortalama% 5.5 olsaydı, bu toplam $ 249,365 olurdu, ama gördüğünüz gibi, 285.000 $ 'lık bir ölüm ödeneğinin 10 yıl boyunca yılda 10,000 dolar almasına neden olacak ve bu da bir hayat sigortası için prim harcamalarını çok aşacaktır. politika.

3. Roth IRA ve / veya 401 (k) bir zorunluluktur.

Eğer size evrensel hayat sigortası poliçesi veren kişi “Roth IRA gibi bir yatırım” ifadesini kullanıyorsa, o zaman neden önce bir Roth IRA'yı açmanızı önermiyorsunuz? Bir Roth IRA, paranızın karşılığını daha fazla vermeli ve buna bağlı yüksek sigorta bedeli olmayacaktır. Aynı şey 401 (k) için de geçerlidir.

Tercihen, herhangi bir evrensel yaşam politikasını bile keşfetmeden önce 401 (k) ve bir Roth IRA'yı maksimize eden birini görmeyi çok isterim. Eğer kişi size evrensel hayat sigortası veriyorsa ve emeklilik hesabınıza para koyup koymadığınızı sormadılar bile, onlar kabataslak olduklarını biliyorsunuz. Çabuk hareket et.

4. Birden fazla operatörün maliyetini karşılaştırdınız.

Yukarıdaki orijinal durumda, bireyin 100.000 $ 'lık evrensel bir yaşam politikası için ayda 101 $ ödeyeceği durumlarda, oranları karşılaştırmak ve ödeme yapmak istedikleri takdirde ödeme yaptıklarından daha az ödeyebileceklerini görebildim.

Anlaşılan, ABD'deki en iyi hayat sigortası şirketlerinden, ödeyecekleri ayda 101 $ 'dan çok daha az olan çok sayıda taşıyıcı buldum. Bulduğum en iyi seçenek, ayda sadece $ 500 altında bir toplam tasarruf için, aslında ne 40 $ daha ucuz bir ay oldu.

Evrensel bir yaşam politikasını üstlenmeye tamamen bağlıysanız, bunu size satan kişinin birden fazla taşıyıcıyla çalışma yeteneğine sahip olduğundan emin olun. Tek bir çözüm sunabilecek büyük bir kutu şirketi için çalışıyorlarsa, en azından bir başkasıyla bir teklif almanız daha iyi olur.

Evrensel Hayat Sigortası Gerçekten Bir Devrim mi?

Kısa cevap hayır. Evrensel hayat sigortası bir ripoff değil, başarmaya çalıştığınız şey için daha mantıklıydı. Örneğin, emlak planlaması için kullanılan bu tür politikaları, müşterilerin varislerine daha fazla aktarmak için gördüm. Bu durumlarda evrensel hayat sigortası çok mantıklı.

Yukarıda evrensel bir yaşam politikası satan çift için, onların acentesiyle iletişime geçmelerini ve ilk olarak neden tam olarak politikanın satıldığını öğrenmelerini önerdim.

Videoyu izle: Telaffuz ile 3000+ Genel İngilizce Kelimeler

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör
Sigorta

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör

Super Man kompleksi en sağlıklı insanlar hayat sigortası seçenekleri söz konusu olduğunda bir kriptonite sahiptir: hayat sigortası oranlarınızı etkileyen tıbbi olmayan faktörler. Tıbbi olmayan faktörler nedeniyle en iyi hayat sigortası oranlarına hak kazanamayacakları zaman, hayatlarının en iyi şekli olan ücretsiz bir hayat sigortası teklifi alan birçok kişi için büyük bir şoktur.
Devamını Oku
En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Sigorta

En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En iyi rant sigortası poliçesini bulmak, çoğu rantın istediği şeydir, ancak tüm farklı seçenekleri tartarak çok fazla zaman harcamak istemez. Daha da kötüsü, birçok kiracı bu konuda fazla bir şey bilmiyor ya da önemli olduğunu düşünüyor. Ama ev, konut, apartman dairesi veya apartman dairesi kiraladığınız evi kiralarsanız, ev sahibi sigortası ev sahibinin sigortasından daha az önemli değildir.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Sigorta
Sigorta

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Sigorta

Hayat öngörülemez olabilir ve bu onu ilginç tutar. Ama bazen beklenmedik maliyetler çok fazla: Birisi kafeteryadayken dizüstü bilgisayarınızı kırdı ve çaldıysa. Veya eğer bu diş ağrısı diş ağrısına ihtiyaç duyuyorsa, tam bir apse oldu. Ya da Şükran Günü molasından dönüş yolunda arka uçun varsa.
Devamını Oku
En İyi Sigortayı Bulmak
Sigorta

En İyi Sigortayı Bulmak

Sigorta söz konusu olduğunda en seksi konu değil, bir şey. Gerçek şu ki, bizi finanse edemeyeceğimiz bir olaydan korumak için sigorta var. Kötü haberleri planlamak hiç bir şeyden hoşlanmıyorken, uygun politikalara sahip olmak ailemizi ve maliyetimizi korumanın önemli bir parçasıdır.
Devamını Oku