Maliye

GF ¢ 033: 15 Neden Erken Emekli Olmayacaksınız?

Kim erken emekli olmak istemiyor?

Ne yazık ki, pek çok insan bunu yapamaz.

Daha da kötüsü, birçok insanın erken emekli olamayacağına dair bir fikri yok.

30'lu yaşlarındaki bu çiftin 50'li yıllarda emekli olmayı planladıkları durum böyleydi. sadece 17.000 dolar tasarruf vardı.

Evet, bu kadar ve bu finansal rant videosunu çekmemin sebebi.

Keşke bu çiftin istisna olduğunu ve erken emeklilik hızımızın çok olduğunu söyleyebilirdim, ama ben Pinokyo olsaydım, burnum bir mil uzunluğunda olacaktı.

Bu kampta mısın? Aşağıdaki 15 maddeden suçluysanız, 70+ kulüpte emekliye hoş geldiniz.

İşte erken emekli olmamanız için 15 neden.

Bazıları parayla nasıl başa çıkacağınız ile ilgili, ancak diğerleri sizin zihniyetinize, beklentilerinize, hatta kontrolünüz dışındaki faktörlere odaklanır.

Umarım bu liste, insanların erken emekli olmasını engelleyen tuzaklardan kaçınmanızı sağlayacaktır.

Bazı Kötü Kişisel Para Yönetimi Alışkanlıkları Var

Bir çok insan için iyi para yönetimi, faturalarını zamanında ödeyebilmek ve ayın sonunda biraz fazladan kalmak zorunda kalmamak demektir. Ama eğer erken emeklilik radar ekranınızda ise, bundan daha iyisini yapmalısınız.

Her yıl bütçe artığı yaratma sanatına - büyük büyüklere - sahip olmak zorundasınız. Bunu yapmak için, bazı kötü alışkanlıkların üstesinden gelmek zorunda kalabilirsiniz:

1. Para tasarrufu için çok iyi değilsin

Para tasarrufu - ve sürekli olarak - erken emeklilik planlamanın temeli. Güvenilir, hesap verebilir bir tasarruf planınız yoksa, erken emekliye ayrılmayacaksınız.

Ek olarak, kaydetmeniz gerektiğini düşündüğünüz para miktarı gerçekçi olmayabilir. Örneğin, 25 yaşındaysanız ve 20 yıl içinde emekli olmayı umuyorsanız, her yıl ödemenizin% 10'unu kurtarmak sizi oraya götürmek için son derece olası değildir. Muhtemelen, emekliliğinizi nasıl gerçekleştirmek istediğinize bağlı olarak, ödemenizin% 25 veya% 30'unu ve hatta% 40'ı veya% 50'yi bile korumayı planlamanız gerekecektir.

Yapabileceğini düşünmüyor musun? Bu adam, gelirinin yarısından fazlasını biriktirerek, 30'larında emekli oldu.

65 yaşında başlayan bir emeklilik için tasarruf etmek zor olacaksa, 45 veya 50'de emekli olmayı umuyorsanız, bunun daha da artacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca erken emekliliğin zaman değerinin pozitif etkisini azalttığını anlayın. paradan.

Erken emekli olmak, yuvadaki yumurtaya birkaç yıllık birleşik ilgiyi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, zaman ufkunuz 20 yerine 20 yaşından büyük bir fayda sağlar. İstediğinize karar verirseniz erken emekli olmak, bu harika, ama normal emekliliğe göre tasarruflara daha fazla güvenmek gerekecektir.

2. Yaşam masrafınız çok yüksek

Çoğu zaman tasarrufta daha iyi olmamanızın nedenlerinden biri bütçenizdir; Yaşamanın bedeli, erken emekli olmanız için gerekli olacak parayı kurtarmak için çok fazla yer sağlamak için çok yüksek.

Erken emeklilik konusunda ciddi iseniz, birkaç şeyden daha fazlasına gitmek zorunda kalacaksınız. Örneğin, banliyölerde tek bir aile evini terk etmek, geç model araba kullanmak, egzotik tatiller yapmak ve haftada birkaç kez restoranlarda yemek yemeyi bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bir premium cep telefonu planı, premium kablo TV ve ev güvenlik sistemi ve hatta evcil hayvanlar gibi bazı ekstralar olmadan gitmeniz gerekecektir.

Emekli olduğunuz şehir, dünyadaki tüm farklılıkları yaratabilir. Finansal danışmanların emekli olmamanız için size yalvaran ilk 10 şehir ve burada emekli olmanız gereken şehirlerin güncel listesi.

3. Yapısal yaşam harcamalarınız çok yüksek

Bazen insanların neden tasarruf edemedikleri, genel yaşam masraflarından değil, tamamen çok fazla gelir tüketen bazı temel harcamalardan kaynaklanır.

Burada bir ev büyük bir suçlu. Amerika'da, insanlar aşırı-ev sahibi olmaya alışık olabilirler ve muhtemelen karşılayabilecekleri en pahalı eve sahip olurlar. Ancak bu erken emeklilik planlarının önünde gerçek bir engel olacaktır.

Evinize döktüğünüz para - ister temel ev ödemesi, yardımcı programlar, tamir ve bakım ve sigorta için olsun, erken emekliliğiniz için tasarruf ve yatırım yapamayacağınız paradır.

Zihniniz Olmak Gerekir Olduğu Yerde Değil

Hayatınızı erken emeklilik için hazırlamak, ortalama insanın sahip olduğundan tamamen farklı bir zihniyet gerektirir. Büyük bir zihinsel disiplinin yanı sıra, değiştirmeniz gerekebilecek bazı tutum ve alışkanlıklar da alacaktır.

4. Asla “gecikmiş tatminkarlık” şeyine hiç girmediniz

Bu Sebep # 2'ye geri döner. Eğer iyi bir yaşam sürdürebilirseniz, erken emeklilik için hazırlanmak için bütçenizde herhangi bir yer olmayabilir. Mukaddes Kitabın dediği gibi, “Hazinenin nerede yattığı da orada kalıyor” - eğer orantısız bir geliriniz hoş ve rahat bir yaşam tarzı yaratıyorsa, yüreğiniz erken emeklilik dönemine girmeyebilir - en azından çok değil sizce mi

Aslında, bazı insanlar iyi yaşamdan vazgeçemezler. Elbette, bir dizi başka yüksek fikirli hedefle birlikte erken emekli olmak isteyebilirler - ancak iyi bir yaşam için arzuları, gerekli fedakarlıkları yapmak için çok büyüktür.

Erken emeklilik için hazırlık gerçekten sıfır toplamlı bir oyundur. Bunu gerçekleştirmenin tek yolu, paranızı tasarruf ve para yatırmaya öncelik verecek şekilde yeniden düzenlemek, böylece diğer insanların yaptıklarından çok daha az zaman içinde emekli olmak için gerekli sermayeye sahip olacaksınız.

5. Çok kolay dağınıksın

Erken emeklilik planlaması yoğunlaşıyor - bir sürü!

Bu, öncelikle bütçenize dayalı bir plan oluşturmanız gerekeceği anlamına gelir ve Gelirinizin orantısız bir miktarını olduğu sürece kaydetme taahhüdünde bulunmak.

Eğer yan girişimler tarafından kolayca dikkatinizi dağıtan bir kişi iseniz, niyetleriniz iyi olabilir, ancak erken hiç emekli olmazsınız.

Erken emeklilik yavaşlama-dikkat dağıtıcıları, her birkaç yılda bir kariyer değişikliği yapmak, stresi azaltmak için zaman zaman harcanan bir harcamaya devam etmek veya mali kaynaklarınızı azaltan veya gelir elde etme yeteneğini azaltmak için kişisel projelere dahil olmayı içerebilir.

Her türlü emeklilik, özellikle erken emeklilik, yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım gerektirir. Erken emekli olmak istiyorsanız dikkatinizi dağıtamazsınız.

6. Çok fazla zaman, enerji ve para biriktiren bir ya da iki yardımcınız var.

Çoğumuz bize gerekli dikkati dağıtan ve stresi azaltmak için yardımcı olabilecek hobilerimiz var. Ama eğer bir hobi çok fazla zaman, enerji ve para tüketirse, en azından erken emeklilik için hazırlanırken bir yardımcısıyla flört ediyor olabilirsiniz.

Bir kez daha vurgulayalım - erken emeklilik konusunda ciddi iseniz, hayatınızda birkaç şeyden daha fazla gitmek zorunda kalacaksınız.

Örneğin, kış aylarında her hafta sonu kayak yapmak ciddi bir para tahliyesi olabilir. Golf oyununa yıl boyu bağlılık gösterebilirsin. Her hobinin sadece bir yıl boyunca ciddi paraya mal olmayacağı değil, aynı zamanda ekstra para kazanmanın da zaman alacağı anlamına geliyor. Bu da yapmanız gereken şey olabilir.

7. Olmanız gereken kadar kararlı değilsiniz

20 yıldan beri emekli olmak isterseniz, bunun gerçekleşmesi için lazer ışını odağı geliştirmeniz gerekecek. Altı ay ya da bir yıl boyunca yaptığınız bir şey değil, sonra zafer ilan et. Şimdi ve emekli olduğunuz zaman arasında ihtiyaç duyulan yoğunluğu korumak zorunda kalacaksınız.

Bundan 20 yıl sonra, bu demektir ki, 20 yıldır planınıza bağlı kalmak zorundasınız!

Eğer bu kadar uzun bir süre için yapmaya istekli değilseniz ya da yapabileceğinizi düşünmüyorsanız, muhtemelen erken emekliye ayrılmayacaksınız ve başka planlar yapmaktan daha iyi olabilirsiniz.

Emekli Crystal Ball bir Bit Bulutlu

Süreci aşırı basitleştirmemek için, ama erken emeklilik gerçekten bir matematik denklemi oluşturmaktan ve daha sonra çalışmasını sağlamak için yapmanız gerekenleri yapmaya hazırlanmaktan ibarettir. İşte böyle düşünebilen bazı düşünce çizgileri.

8. Erken emekli olmak için ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini hafife alıyorsunuz

Erken emekliliğin zorluklarından biri, 65 yaşına kadar beklerseniz muhtemelen tahmin edebileceğiniz diğer gelir kaynaklarına sahip olmamanızdır. Sosyal Güvenlik ve Medicare, normal emekliliğe hazırlık yapmayı çok kolaylaştıran iki örnektir.

Erken emekli olmak için - gerçekten çalışmak zorunda kalmadan emekli olacaksanız - bunu yapmak için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağı konusunda tamamen gerçekçi olmalısınız.

Tamamen emekli olmak için yılda 40.000 $ 'a ihtiyacınız olduğuna karar verdiğinizi varsayalım. Kullanmak % 4 güvenli çekme oranı - para çekme işleminizi bu yüzdeyle sınırlandırırsanız, portföyünüzü asla tüketmeyeceğinizi belirten sözleşmedir - bu geliri tutarlı bir şekilde oluşturmak için emekliliğinizin hedeflendiği tarihe kadar portföyünüzde 1 milyon dolara sahip olmanız gerekir.

Bunu yapmak için bazı ciddi projeksiyonlar yapmanız gerekir. İle başla
emeklilik hesap makinesi ve bilgileri olabildiğince gerçekçi olarak doldurun.

Örneğin, 30 yaşında olduğunu ve 50'ye kadar emekli olmak istediğinizi varsayalım. Yılda 60.000 dolar kazanıyorsunuz ve hisse senetlerine yatırılan% 100'lük bir portföyde% 10'luk uzun vadeli getiri oranı elde edersiniz. Gelirinizin% 30'unu 20 yıl boyunca yatırım yaparak, 50 yaşına kadar 1.055.812 $ 'a ulaşabilirsiniz.

Önemli ödüller, sonraki 20 yıl boyunca ödemenizin% 30'una yatırım yapmanız ve bu süre boyunca% 100 oranında hisse senedi yatırmanız gerektiğidir.

9. Erken emeklilik planlarınızla çok yükseğe nişan alıyorsunuz

Eğer planınız erken yaşta bir lüks yaşamına emekli olmaksa - dünya seyahatleri ve kumsalda yaşamakla birlikte - muhtemelen çok yüksek hedeflersiniz. Erken emeklilik uzlaşma gerektirir. Örneğin, şu anda bulunduğunuz yerin altında bulunan bir yaşam standardında yaşamak zorunda kalacağınızı görebilirsiniz.

Erken bir yaşama emekli olmaya çalışmak, erken emeklilikten başka bir şeydir. Zenginlik elde etmek, erken emekli olmaktan çok daha fazlası. Eğer gerçekten aradığınız şey zengin olmaksa, erken emeklilik için plan yaparsanız, sahip olduğunuz planla mümkün olmadığını anladıktan sonra büyük bir çaba göstermekten vazgeçersiniz.

Yatırım Stratejinizin Az Çalışmaya İhtiyacı Var

Para tasarrufu ile birlikte, erken emeklilik planınız yatırımlarınızın performansına bağlı olarak başarılı olacak veya başarısız olacaktır. Üstesinden gelmeniz gereken bazı yatırım engelleri var.

10. Çok muhafazakar yatırım yapıyorsunuz

Sebep # 8'de hisse senetlerine% 100 yatırım yapan bir portföye baktık. Yatırım hedefinize ulaşmak için yapmanız gereken şey bu. Paranızın büyük kısmını,% 1'den az ödeyerek sabit gelirli yatırımlara yatırırsanız, emekli olmak için asla yeterli paranız olmaz.

Erken emeklilik hedefinize ulaşmak için önemli miktarda risk almak zorunda kalacaksınız. Bu risk, oraya ulaşmak için ödemek zorunda olduğunuz bedelin bir parçası olacak ve etrafta dolaşmayacak.

Bu, erken ayrılmak isteyen ancak 2008 mali çöküşünden sonra piyasaya geri dönmekten çok korktular. Onların yararına, çok fazla para kaybetmeden para kazandılar, ama asla paralarını geri almamışlardı. Bütün 800.000 dolarlık portföyü hiçbir şey yapmadan nakit parayla oturuyorlar. CD'lere yatırım yapsalar bile daha fazlasını yapıyorlardı, ancak portföylerindeki ortalama getiri yaklaşık% 0.35 idi. Yowzers !!

11. Çok agresif yatırım yapıyorsunuz

Flipside, ya çok agresif bir yatırım yapmak istememenizdir. Zaten tamamen stoklara yatırım yaparak çok riskli olacaksınız. Yatırım yaptığınız hisse senedi türlerine dikkat etmeniz gerekir.

Uzun vadede, en iyi bahislerinizin büyüme ve gelir stokları / fonları olması muhtemeldir. Uzun vadede çift haneli getirilere yakın, sizi saçma bir risk seviyesine maruz bırakmadan kazanabilirler. Yüksek riskli yatırımlar sizi büyük zaman kayıplarına maruz bırakır ve en iyi şekilde kaçınılır.

Bir başka müşterim de enerji sektöründe çalıştı ve çok az şirket stoğu biriktirdi. O sektöre aşina olduğu için birkaç enerji stokuna da sahipti. Çeşitlendiğini düşünüyordu. Aksini düşündüm. Portföyünün yaklaşık% 60'ı,% 95'i bireysel stoklarda olmak üzere enerji stoklarındaydı. DIY hisse senedi çekme stratejisi nedeniyle 2008'de% 50'yi kaybetti. Neyse ki, hisselerinin birçoğu geri tepdi ve onun öğrenmesini öğrenmek, portföyünü gelecek portföyüne hazırlamak için bu stokların çoğunu sattı.

12. Çok fazla spekülasyon yapıyorsunuz ve çok az yatırım yapıyorsunuz

Zorlu bir yatırım hedefi olduğunda, gerçek yatırımlardan daha fazla spekülasyona sahip yatırım durumlarına girerek ilerlemenizi hızlı bir şekilde ilerletmek isteyebilirsiniz. Bu, şirketlere uçucu şirketler üzerinde bir el ilanı almayı, hiçbir şey bilmediğiniz pazar segmentlerine yatırım yapmayı, ipuçlarıyla işlem yapmayı ve hatta günlük işlem yapmayı içerebilir.

Bu girişimlerin bir kısmı ile ortalamanın üzerinde getiri elde etmek mümkün olsa da, toplu olarak para kaybetmek için daha iyi bir şans var. Bu, erken emekli olmak için yapacak bir şey yapamaz. Ana hisse senedi yatırımları ile sopa ve spekülasyonlar gitmesine izin verin.

Büyük Resim - Kontrolünüzün Ötesinde Olan Faktörler

Hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için yapabileceğiniz her şeyi yaptıktan sonra, hayat, en iyi planlarınız için yolunuza girebilir. Kontrolünüzün ötesinde olan bazı büyük resim faktörleri vardır ve erken emekli olmanız için önemli bir etkiye sahip olabilirler.

13. Enflasyon

Enflasyon, tüm uzun vadeli yatırım planlarındaki X faktörlerinden biridir. Örnek # 8'deki örneğimizde, 1 milyon dolarlık bir emeklilik portföyüne ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini gösterdik. Enflasyonun bunun üzerinde bir etkisi olacaktır ve muhtemelen daha fazlasına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

Gelecekte enflasyonun ne olacağını bilemeyiz ama geçmişte ne yapıldığını biliyoruz. Son yirmi yıldaki enflasyon deneyimini, 20 yıl boyunca gelecek olana dair makul bir tahmin yapmak için kullanabiliriz.

Bu amaçla İşgücü İstatistikleri Bürosu 'Enflasyon Hesap Makinesini kullanabilirsiniz. 2014 yılında 1 milyon dolar dolar erken emekli olabilmeniz için ihtiyacınız olacaksa, 20 yıl enflasyon hesap makinesine geri dönebilirsiniz.

Örneğin, 2014'te 1 milyon dolar girin, ardından açılır menü için 1994'ü seçin. Basın hesaplamak düğmesine basın ve 20 yıl içinde, enflasyonun son 20 yılda hangi enflasyona göre yapıldığını takip etmek için yaklaşık 1,6 milyon $ 'a ihtiyacınız olacağını göreceksiniz.

Enflasyonun bir sonucu olarak, yaşınızı veya emekliliğinizi ertelemeniz, tasarruf katkılarınızı artırmanız veya farkı oluşturmak için her ikisinin bir arada olması gerekebilir.

14. Borsa planlarınızla işbirliği yapmayabilir

Erken emekli olmanızın büyük bir kısmı, şimdi ve emekli olduğunuz zaman arasındaki hisse senetlerinin ortalama geri dönüş oranına bağlı olacaktır. % 10'unu kullanıyoruz, çünkü bu, en azından 80 yıl boyunca kabaca tarihsel ortalama olmuştur. Ancak, bu getiri% 8'e çıktığında, portföyünüz ihtiyacınız olan işaretin çok altına düşecektir. 20 yıl sonra sadece 835.000 $ 'dan fazla bir miktar kazanç sağlayacak bir portföy üretecek.

Durum böyle olduğunda, emekliliğinizi iki yıl geciktirerek farkı kolayca yapabilirsiniz. Asla geç olmamdan iyidir, değil mi?

15. Kötü zamanlama

Emekliliğinizin zamanlaması, kontrolünüzün ötesinde bir başka X faktörüdür. Hisse senedi piyasaları düşüyor ve zaman zaman çöküyorlar - 2000 ve 2007'yi düşünün. Eğer emekli olmayı planlamanızdan kısa bir süre sonra böyle bir çöküş meydana gelirse, tüm planınızı beklemeye alabilir. Portföyünüzde% 50'lik bir düşüş kesinlikle bir oyun değiştirici olacaktır.

Neyse ki pazar düzeltmeye meyilli ve nispeten hızlı bir şekilde görünüyor. Piyasa emekli olmadan hemen önce çökerse, emekliliğinizi ertelemek ve piyasaya iyileşme şansı vermek zorunda kalacaksınız. Bu, portföyünüze daha fazla tasarruf katkısı yapmak için bir fırsat olacaktır, bu da sizi daha iyi bir konumda bırakabilir.

Erken emekli olmak isteyen herkes hedefe ulaşamaz. Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, başarılı bir erken emeklilik yaratmaya giden inanılmaz sayıda detay var. Oraya ulaşmak için en azından çoğunu ustalaştırmanız gerekecek. Değilse, daha fazla para tasarrufu yaparak veya zaman ufkunuzu genişleterek farkı yaratabilirsiniz.

Videoyu izle: GF 033 - Profesyonel $ @ # & Şov

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları
Maliye

SEP IRAs için Dağıtım Kuralları

W-2 çalışanından kendi hesabına çalıştığımda ve yatırım şirketimizi kurduğumda, şimdi elimde olan iş emekli planları konusunda heyecanlıydım. Böyle bir seçenek (gittiğim yer olan), Basitleştirilmiş Çalışan Emekli İRA'dır. Bir SEP IRA ve geleneksel IRA, uygulanan katkı limitleridir.
Devamını Oku
Aileler için 15 {Şaşırtıcı Basit) Para Tasarrufu İpuçları
Maliye

Aileler için 15 {Şaşırtıcı Basit) Para Tasarrufu İpuçları

İlk oğlumuzu almadan önce, aylık harcamalarımızı ne kadar artıracağımızı çok korktum. Zaten aklıma gelen bu yeni masraftan tasarruf etmek için para kazanmak için aklımdaki fikirleri karıştırıyordum! Maliyetimizi yönetmek konusunda gayet iyiydik ama aniden tüm ceplerimde delikler olduğunu hissettim ve tüm paramız yeni bebek uçuruma düşecekti.
Devamını Oku
Broke People'ın 5 Alışkanlığı
Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesi parasız anlamına gelir. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık vardır: 1. Kendilerini diğer kırılan insanlarla çevreliyorlar Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısınız.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl"/>
Maliye

Kredi kartı borcundan hızlıca kurtulmak için nasıl

Kredi kartı borcunuz varsa, yalnız olmadığınızı bilin. Ortalama hanehalkı 15.000 ABD Dolarını aşan kredi kartı borcuna sahip ve ortalama faiz oranı Bankrate'e göre% 16'nın üzerindedir. Yalnızca asgari ödeme yapıyorsanız, muhtemelen bu borcu yirmi yıldan fazla taşıyacaksınız. Bu plan size iyi gelmezse, kredi kartı borcunuzu hızlı bir şekilde kurtarabileceğiniz yollar vardır.
Devamını Oku