Maliye

GF ¢ 038: Emeklilikten Korunmayacak 17 Kötü Bahane

Neyin üzgün olduğunu biliyor musun?

Emeklilik planlaması hakkındaki tüm konuşmalara ve web üzerinde milyonlarca insanın sunduğu tüm bilgilere rağmen yine emeklilik için tasarruf değil.

Daha da kötüsünü biliyor musun?

Birçoğu berbat mazeretler veriyor! Şey, saatimde değil.

Bugün, emeklilikten tasarruf etmemek için en kötü bahanelerden 17'sini çağırıyorum.

Bu seslerden herhangi biri tanıdık mı?

Eğer öyleyse… yakalandın! Listeye ...

1. Hayatımda Çok Erken

Muhtemelen gençlik gibi yirmi bir şey, kolejden yeni çıkmışlar arasında en sevdiğim bahane. Emekliliğin o kadar uzakta olduğunu söylüyorlar - ve şimdi ve o zamanlar arasında yapacak çok şey var - bu emeklilik için tasarruf bile bir şekilde karşı-üretken.

Bunu bir mazeret olarak kullanıyorsanız, hayatınızda geçirdiğiniz emeklilik için en iyi yıllardan yararlanarak kaçırdığınızı anlamanız gerekir.

Basitçe söylemek gerekirse, hayatın başlarında emeklilik için tasarruf etmeye başlarsınız, süreç ne kadar hızlı ve daha kolay olur. Kolej bittikten hemen sonra tasarruf etmeye başlarsanız, artık emekliliğinizi finanse etmenize gerek kalmayacak 35 veya 40 yaşınızdayken birikmiş paranız olacak demektir. Emekli olduğunuz zamana kadar hala rahat olun.

Cidden, emekliliğin en büyük etkenlerinden biri, ne kadar süredir orada olursanız olun, o kadar fazla değil. Erken başladığınızda, yuvaya yumurta verdiğiniz zaman, bileşik faiz denilen küçük bir şeye dayanarak harika geri dönüşler sağlar.

2. Hayatımda Çok Geç

Kurtarmaya başlamak için çok erken olduğunu düşünen bir numaradan yirmi bir şey biliyor musun? 40 ya da 45 civarında bir süre, bu mazeret de olur geç Emeklilik için tasarruf yapmaya başlamak için. ”Bu, aynı zamanda, şimdiye kadar ikinci bir düşünceyi hiç emekli etmeyenler için de uygun bir bahane.

Bu mazeret daha mantıklı gelse de, hala sadece bu - bir bahane.

İşte şu: hala sahip olmaktan daha iyisin bir şey emeklilikten ziyade tasarruf hiçbir şey değil. En kötü ihtimalle, nispeten küçük bir emeklilik portföyü emeklilik yıllarınız için çok büyük bir acil durum fonu olabilir. Ve 50 yaşından sonra, daha önce yapabildiğiniz süreden daha fazla katkıda bulunabilirsiniz, bu kayıp zamanın bir kısmını telafi etmenize yardımcı olmak için.

3. İşverenim Emeklilik Planı Vermiyor

Bu, işvereninizin emekli maaşı eksikliğinizden sorumlu tutulmasını suçluyor.

Eğer işvereniniz emeklilik planı sunmuyorsa ya da buna katılmayı reddediyorsanız - ve başka bir hüküm almıyorsanız, büyük olasılıkla emekli olduğunuz zamandan kurtulacaksınız. Ve mantıklı olarak, bu muhtemelen muhtemelen gerçekten emekli olamayacağınız anlamına gelir.

Emekliliğiniz için tasarruf eden tek kişi sizsiniz. İşvereniniz, aileniz, eşiniz veya başkası değil. Eğer işvereniniz bir plan sunuyorsa, hemen kaydolun. Yapmazlarsa, IRA'yı açın ve katkıda bulunmaya başlayın. Ya da daha iyisi, ikisini de yapın. Dediğim gibi, bir şey yoktan iyidir.

4. Param yok

Sahip değilseniz herhangi para, o zaman nasıl faturalarını ödüyorsun? Hayatını nasıl geçiriyorsun? Eğer sadece hayatta kalırsan, o zaman en azından bazı para.

Gerçeğe, paraya sahip olmamasından daha yakın olan şey, emekliliğin sizin için bir öncelik olmamasıdır.

Bazı insanlar hayatlarında tasarruf sahibi olurlar, çünkü harcamalar için tasarrufun önceliğini belirlemek için seçimi erken yaparlar. Bu da sıradan bir taahhüt değil. Genellikle bilinçli olarak çok düşük bir seviyede yaşamayı seçmeyi ve bazen de birçok kişinin ihtiyaç duyduğu şeyleri yapmaksızın yapmayı gerektirir. Nispeten düşük bir gelire sahip olsanız bile, hala emeklilik için para tasarrufu sağlayan seçimler yapabilirsiniz.

5. Şu anda bunun hakkında düşünemiyorum

Bu karışıklık koltuk değneği - Emeklilik hakkında düşünemiyorum çünkü çok fazla şeyim var.

Newsflash: Her zaman çok olacak.

Her birimiz, yaşamın neredeyse her aşamasında, birden fazla yükümlülük ve önceliği dengelemek zorundayız. Emekli olmayı bir öncelik olarak görmezden gelmek kolaydır çünkü gerçekten uzun vadeli bir hedeftir, ancak emeklilik hayatınızın bir noktasında bir öncelik olacaktır ve bu zaman geldiğinde, başkalarının dikkatini çekmek için çok stresli davranacaksınız. sorumluluklar. Strese kendini koyma.

Emeklilik için tasarruf yapmaya başlama zamanı asla mükemmel olmaz.

Tweet'e Tıkla

Hayatta geçirdiğiniz her şeyden önce, emeklilik için önceliklerinizden biri olarak tasarruf etmek için biraz zaman, dikkat ve para ayırın.

6. Yatırım Yapmaktan Korkuyorum (ya da Daha Uygun Bir Şekilde Yatırım Yapma Riski)

Bu mazereti takdir edebilirim - neredeyse. Ama en büyük riskinin hiçbir şey yapmadığını düşündüğünüz zaman çöker.

Ömür boyu emekliliğe hazırlanmak için hiçbir şey yapmadığınızı varsayalım. Emeklilik geldiğinde hiçbir şey bırakmayacaksın. Nada. Sıfır. Zip. Bu büyük bir risk, söylemez miydin?

Ya da, örneğin şunu elde edin: emeklilik için borsaya yatırım yapmak yerine, tüm paranızı yerel bankanızdaki mevduat belgelerine koyun, ki bu da yılda yüzde birinden daha azını ödüyor. Enflasyonun yıllık ortalama% 3 olması durumunda, CD tasarruflarınız her yıl biraz daha az -% 2 olacaktır. 30-40 yıldan uzun bir süredir CD'leriniz, satın aldığınızdan daha az değerli olacaktır.

Bu gerçekten riskten kaçınıyor mu?

7. Tasarruf Yapmam Gerekmiyor - Para Devralmaya Başlarım…

Bu, iyi hissettiren bir mazeretin destansı bir örneğidir - Para devralıyorum, bu yüzden gelecek için hiçbir şey yapmam gerekmiyor.

Ya, miras almayı beklediğin zengin akrabanla düştüğünde ne olur? Ya bu zengin akraba, bir başkasını daha iyi sevdiğine karar verirse ve sizi iradeden dışlamaya karar verirse? Zengin akrabalar mali bir çöküş yaşarsa ve miras kalmayacak para yoksa? Ya da zengin akrabalar, tüm servetini kumarhanelere uçurmadan keşfedilmeyen geçici veya kalıcı bir çılgınlık deneyimini yaşıyorsa?

Bu çok fazla if var. Emekliliğinizin böyle bir belirsizlik içinde olmasını ister misiniz?

Çok fazla para almayı bekleseniz bile bir yedek plana ihtiyacınız var. Ve bu bir emeklilik planı sana verecek.

8. Tasarruf Etmem Gerekmiyor - Can't Miss İş Fırsatı

Umarım iş fırsatın senin için çalışır - gerçekten yaparım. Ama bu yedekleme planına geri dönelim: Plan A'nın beklediğiniz gibi olmadığında bir B planı olmalı.

Gerçeklik genellikle beklenmedik ve hayal kırıklığı yaratan yönler alır. Gerçi, planlarınızla işbirliği yapmama kararı alırsa, iyi finanse edilmiş bir emeklilik planı sizin yedeğiniz olabilir. İşletmeler her zaman birçok farklı nedenden dolayı başarısız oluyorlar. Gelecekte bir iş fırsatı için şimdiye kadar nakit para yok. Hepsi bir yıl içinde gidebilirdi. Veya daha az.

9. Tasarruf Yapmam Gerekmiyor - Evim Emekliliğim

Tüm yumurtaları bir sepete koyma konusunda uyardı mı? Emekliliğiniz için evinize veya başka bir önemli varlığa güvenmeyi planlıyorsanız, tüm yumurtaları bir sepette oturarak o sepete bir şey olursa, sizi çok az bırakır.

Emeklilik, tıpkı genel olarak yatırım yapmak gibi, sağlıklı bir çeşitlilik gerektirir. Evinizi emekliliğinizin önemli bir parçası olarak planlamaya devam edin. Ancak, bu planı iyi finanse edilmiş bir emeklilik hesabının yanı sıra büyük miktarda emeklilik dışı finansal varlıklarla çeşitlendirin. Gerçekten rahat bir emeklilik sağlamak için tek yol bu.

10. Çok fazla borcum var

İnsanların çok fazla borca ​​sahip olmasının nedenlerinden biri, özellikle uzun vadeli varlıklar olmak üzere hiçbir varlığa sahip olmamasıdır. Borçları dengelemek için herhangi bir varlık olmaksızın, faturalarınızı ödemek ve acil durumları karşılamak için mevcut gelirinize veya kredinize güvenmek zorunda kalırsınız. Yaşamanın yolu bu değil.

Borç döngüsünü hayatınızda biriktirerek, tasarruf ve yatırımlar oluşturmaya daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Bir emeklilik planı mükemmel bir temeldir, çünkü sahip olduğunuz en uzun vadeli yatırımdır ve bir kez sahip olduğunuzda, diğer varlık hesaplarını oluşturmanızı teşvik edecek bir tür güvenlik sağlayabilir.

Eğer bir şekilde para biriktirmezseniz, daima borçlu olacaksınız ve kısır döngüye sıkışıp kalacaksınız.

11. Emekli Olmayı Planlamam

Emekli olmayı planlayamazsınız, ancak işvereniniz ve kendi vücudunuz başka fikirlere sahip olabilir. 60'lı yaşlarda, hatta yetmiş yaşlarınızda iyi çalışmayı planlasanız bile, artık çalışamayacağınız zaman hayatınızda bir zaman olacak. Bu olduğunda, iyi finanse edilmiş bir emeklilik planı en iyi arkadaşın olacak.

Emekli olmayı planlamazsan sorun değil. Sadece, eğer işten düşme stratejisinin ortaya çıkmaması durumunda başka bir planınız olduğundan emin olun.

12. Yatırım Hakkında Çok Bilmiyorum / Bilmiyorum

Çoğu insan yok, ama yine de emeklilik için yatırım yapıyorlar. Bir şey için, internette yatırım yapmakla ilgili birçok bilgi var ve aslında bedava. Araştırma yapabilir ve öğrenmenize yardımcı olacak yatırım forumlarına katılabilirsiniz. Ayrıca yatırım komisyoncusu web sitelerinde bol miktarda ücretsiz tavsiye alabilirsiniz.

Ve her şeyden vazgeçerek, emeklilik portföyünüzün büyük bir kısmını endeks fonlarına koyabilir ve önümüzdeki birkaç on yıl içinde onlara binebilirsiniz. Hala yatırım hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz, ancak yine de bundan faydalanacaksınız.

13. Emekli Olmak İçin Disiplini Hiç Öldürmedim

İşte bir sır: Çok az insan, bu çeki yatırdıktan sonra emeklilik ya da tasarruf hesaplarına para yatırmak için bir disipline sahip. Bordro tasarrufu katkıları budur. Hiç bir disipline sahip olmak zorunda değilsin. Bunu yapmak için bir karar vermeniz gerekiyor, sonra ne kadar katkıda bulunacağınıza karar verin. O zaman işin bitecek.

Disiplin gerekli değildir. Ve değdiği şey için disiplin, doğduğumuz bir şey değil; Tercih ve alışkanlık yoluyla edindiğimiz bir şey. Sende yapabilirsin.

14. Bu Ekonomide Para Tasarrufu İmkansız

Bu iddianın bazı haklılığı var, ancak flipside, ekonomideki belirsizliğin emeklilik için tasarruf edilmesini daha da gerekli hale getirmesidir. Eğer bir işe ya da belirli bir işverenin emekli maaşına güvenemeyeceğinizi biliyorsanız, o zaman kendinizinkini yaratmalısınız.

İstikrarsızlık, yaşamınızda bir harekete geçirici mesaj olmalıdır. Emekliliğinizden en sorumlu kişi sizsiniz, hatırladınız mı?

15. Dünya El Sepetinde Cehenneme Gidiyor - Neden Emekli Olmak İster?

Öyleyse, eğer dünya görüşünüz tüm doom-ve-kasvetli ise ve emekliliğiniz için tasarruf etmiyorsanız, emekliliğinize sahip olamayacağınızı düşünüyorsunuz, o zaman neden hiç bir şeyle uğraşmıyorsunuz? Neden sabaha kalkıyorsun? Neden her gün işe gitmelisin? Neden faturalarını ödüyorsun?

Bu bahane tamamen dayanmaktadır kadercilik, ve bu bir şeyin cevabı değil. Hiç bir şey yapmamak için haklı bir gerekçe.

Bu oyunu oynama. Ve dünya el sepetinde cehenneme giderse bile, bu sonucun en azından bir kısmını bir emeklilik planı ile azaltabilirsiniz. En azından, hayatınızın son birkaç yılı, bu noktaya kadar yaşayabileceğinizden daha az stresli ve daha rahat olacaktır.

16. İşe Kapalıyım

Bu bahane genellikle hayat sigortası ve sakatlık söz konusu olduğunda kullanılır. Hafif bir varyasyon - hayırsever bağışlar söz konusu olduğunda - “Ben ofiste verdim.”

Her türlü varyasyonda ve hangi amaçla olursa olsun, bu, bahane bir bahaneden başka bir şey değildir.

Ya işten emeklilik planınız yeterli değilse? Ya plan bir şekilde sorun çıkarsa? Ya işvereniniz gelecekte bir anda sorun yaşıyorsa?

Emeklilik için işte çalışıyor olsanız bile, kendi planınıza sahip olmanın hiçbir alternatifi yoktur. Ve işveren planın iyi çalışıyorsa, emekli olmak için iki planın olacak.

Ve herkesin bildiği gibi, ikisi birden daha iyidir.

17. #YOLO

Sonunda en kötü bahaneyi kurtardım. YOLO - Bir kez yaşıyorsun - Evet, emeklilik için biriktirmeyen en kötü bahane. Eğer Excuse Number 15, kaderciliğe dayanıyorsa, YOLO, ilk kuzen, hedonizmden yanadır.

İstediğiniz şeyi yaparken, genç, sağlıklı ve temel geliriniz kazanırken, genellikle iyi çalışır, insan vücudunun yaptığı gibi, yaşla yıpranma eğilimindedir. İşte bu yüzden, ne kadar mutluluğun yol boyunca yakalamaya çalıştığı önemli değil, hala emeklilik için tasarruf etmeniz gerekiyor.

Ve işte bu, en kararlı hedonist'i memnun edecek başka bir şey - zevk ve mutluluk, tam bir finansal tank tarafından desteklendiklerinde daha iyi hissetme eğilimindedir. Bu sizin altın yıllarınızda daha zorlayıcı bir zamana hazır olabileceğiniz anlamına gelir, ama yine de bugünün zevklerinin tadını çıkarırsınız - ama kuşkusuz planınıza para yatırmak için onlara kısmak zorunda kalacaksınız.

Daha fazla bahane yok

Hayatınız boyunca emekliliğiniz için tasarruf etmemek için gereken mazeretlerin giderek boş kalacağı bir zaman olacak. Emeklilik yaşına yaklaştıkça bunun olmasını bekleyebilirsiniz. Ama bu kederi mazurları keserek ve şu an burada başlamak için kendinize adamak suretiyle boşaltabilirsiniz. Zor vurmak zorunda değilsin, sadece başla. Bunu yaptıktan sonra, zamanla daha iyi olacaksın.

Emeklilik geldiğinde, büyük ve büyüyen emeklilik planınızın ömür boyu bahanelerden ziyade tadına varacaksınız.

Videoyu izle: GF 038 - Kutuda neler var?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

Cüzdanı koruduğu Lauren Bowling ile, 8 bin dolarlık borcu aşan ve bu konuyla ilgili bir blog başlatan Kate Bowling ile sohbet etti. Borcunu ödemek için ne yaptığını bul ve aklı başında kal. 8,400 dolar borcunu nasıl aldın? Kolej boyunca kredi kartı borcuyla mücadele ettim ve 2009 yılında okulu bıraktığımda 10 bin dolar borçla mezun oldum.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol
Maliye

Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol

Bir üniversite öğrencisi olarak, sık sık para için sarılmış bulabilirsiniz. Muhtemelen, sınıfları yönetmek ve sosyal bir hayat arasında birkaç ekstra dolar kazanmak için boş zamanlarınız var. Neyse ki, üniversitede para kazanmak için birçok olasılık var. Yurt odanızı terk etmek zorunda kalmadan bir gelir elde etmek bile mümkün!
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları"/>
Maliye

Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları

Ekstra para bulabilmeniz için günlük öğelerin maliyetlerini düşürmekle ilgileniyor musunuz? Fazladan para bulmak, borçlarını ödemek ya da diğer finansal hedeflere ulaşmak için harika bir yol olabilir. Neredeyse herkesin her ay ödeme yapmaya alışkın olduğu bir maliyet, İnternet erişimini karşılamanın maliyetidir. Ancak İnternet erişimini tamamen ücretsiz almanın bir yolu olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.
Devamını Oku
Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol
Maliye

Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol

Hafta sonları ne yaparsın? Hafta sonları eğlence amaçlıdır, ancak hafta sonu zamanınızı büyük finansal hedeflere ulaşmak için kullanabileceğiniz yollar da vardır. Her ay birkaç yüz bin dolar bile olsa ne yapardın? Yeni bir araba için saklar mısın? Ya da hak edilmiş bir tatil için?
Devamını Oku