Maliye

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

Piyangoyu kazanma şansının 10,000,000 olduğunu biliyorlar.

Eh, bugün benim şanslı günüm, çünkü yeni kazandım - evet bebeğim!

Tamam ... ben yapmadım. aslında kazan.

Sadece bu yazı için yaptığım gibi davranacağız. 🙂

Bir zamanlar bir müşterimin bana sordu. “Jeff, bir milyon dolar olsaydın, ona nasıl yatırım yaparsın?”

Ben genellikle bu oyunları oynatacak biri değilim.

Elbette, bir çocukken, He-Man olduğumu ve benim bodrum katındaki büyük karton kutunun Castle Grayskull olduğunu iddia etmeyi çok severdim. “Gücüm var!” He-man alıntı.Babalar, bunu hatırlamıyormuş gibi yapma! Haha…

Ama “taklit” günleri çoktan gitti. Yani, bugüne kadar. Bugünkü yazı sadece onun eğlencesi içindir. İkramiyeyi vurduğumu ve havalı bir mil ile kaçtığımı iddia ediyorum.

Bu alıştırma egzersizi için, bir milyon doları netleştirdiğimi ve yatırım yapmam gerektiğini söyledik.

Sadece anlaştık, bu yatırım tavsiyesi değil, o yüzden böyle almayın. Ve bunun yeterince açık olmaması durumunda, buradan okuyun. Uyarıldın.

Bir milyon dolar nasıl yatırım yaparım?

Bu pretend alıştırmadan geçerken, parayı da kazandığın gibi, oradan da geçmeye çalışacağım. En azından başlangıçta. İlk çift adımdan sonra, o zaman hepsi benim. Hadi başlayalım… .

Merhaba Bay Check!

Büyük gün geldi ve sonunda çekini aldın: büyük, şişman bir 1.000.000 dolar. Sıfırlara ve virgüllere basıyorsunuz. Hayatın boyunca daha büyük bir kontrol görmedin.

Nefes almak için bir dakikanızı ayırın. Çeke güzel şeyleri fısıldamak istersiniz, “Oh, kontrol edin, çok harikasınız”. Endişelenme, kimse izlemiyor. Muhtemelen de yaparım. 🙂

Aslında yapabileceğini biliyor muydun? emekli olmak 1 milyon dolar mı? Emeklilik için kullanmak yerine para yatırmak için biraz zamanınız varsa daha iyi olsa da, aslında 1 milyon dolar ile emekli olabilirsiniz. Örnek çalışmamı GoodFinancialCents.com'da okumak için birkaç dakikanızı ayırın: (Örnek Olay) Erken 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?

Yine de bunu okuduktan sonra bile, 1 milyon doların emekli olmak için gerçekten yeterli olup olmadığını merak edebilirsiniz. Sonuçta, bu örnek olaydaki insanlar aslında kendi lehlerine başka varlıkları da vardı. Gerçekten emekli olup olmadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. 2 milyon dolar! Ben de bu vaka çalışmasını yazdım. Forbes'e bir göz atın: 2 Milyon Dolarla Emekli Olabilir misiniz?

Bu vaka çalışmalarını okuduktan sonra, enflasyona ayak uydurmak için para yatırdığınızdan emin olmak için neden bu kadar önemli olduğunu anlayacaksınız - özellikle emekliliğinizin uzun bir yoluysa. Ayrıca riskinizi azaltmak için bazı stratejiler hakkında bilgi edinmek istersiniz… biraz daha fazla.

Peki, ilk adım nedir?

1. Adım: Hiçbir şey

Tamam, işte ilk yaptığınız şey 1.000.000 $ (ya da bu konu için büyük miktarda para) almanızdır.Hiçbir şey değil.

Ne demek istiyorsun?

Hiçbir şey ima etmedim.

Sen otur.

En az üç, tercihen altı ay boyunca oturursun, sorsan bile, büyük bir para yığını için verebileceğim en iyi tavsiye budur. 500000 dolar ile ne yapmalı! Üzerinde otur ve o parayı kurtar!

İnsanlar beklenmedik bir paranın düştüğü yere çarptığında döküntü kararları verme eğilimindedir. Çoğu insanın vergi iadesi, henüz ellerine geçmeden harcanır. Bunun 1,000,000 dolar ile olmasını istemiyoruz.

Parayı oraya park etmek için bir yere mi ihtiyacınız var?

Bakacağım ilk yer, Mevduat Sertifikaları (CD) veya çevrimiçi tasarruf hesabı. CD'lerle devam etmek, aranızda ek bir engel oluşturmanıza ve kötü bir karar vermenize yardımcı olur, çünkü CD'den geri çekilmeden önce herhangi bir para çekme işlemi için cezalandırılırsınız. Çevrimiçi bir tasarruf hesabı, harcama çılgınlığına girmek için parayı çekeceğiniz riskinde size daha fazla esneklik sağlar.

Çevrimiçi bankalarda en çok faiz oranlarımızı, favori bankalarımızda olduğu gibi, Para Yatırma ve Çevrimiçi Tasarruf Hesapları için alabilirsiniz. Başkent 360 ve EverBank. (Ve çevrimiçi olduklarından, hangi eyalette yaşıyor olursanız olun onlarla birlikte çalışabilmelisiniz. Ya da konağınızı satın almaya karar verin. Hangisi olursa olsun.)

Bir keresinde 1,5 milyon dolarlık bir yerleşim alan bir çifte yönlendirildim. Yukarıdaki tavsiyeleri onlara söyledim. Dinlediler mi? Yok hayır!

Parayı almanın ilk 3 ayında, yeni bir ev satın aldılar, 2 yeni araba, 50 bin dolarlık kilise verdiler (bu işin bir parçasıyım ve yakında aşağıya ineceksiniz), birkaç farklı akrabayı 10 dolara sattılar. VE işlerini bırakıyorlar. Ben döşemeliydim. Bu çiftin ne yaptığını yapmayacağız. Daha küçük miktarlarda bile olsa bile, daha küçük miktarlarda yatırım yapmak 1000 dolar ile yatırım veya 20000 $ ile ne yapmalı, bundan daha fazla düşünceye ihtiyaç duyuyor!

Adım 2. Konuşalım Borç

Borcun var; Bunu ödeyeceğiz. Bütün borcunu ödeyecek miyiz? Şart değil.

Son bir kaç yılda,% 4'ten az bir sürede 30 yıllık bir ipoteğe kilitlendiğiniz için şanslısınız, bunu ödemenizin bir anlamı yok. Bu ucuz para.

Daha sonra çift ödeme yapmaktan bahsedebilirdik, ama müdürün parasını ödemek için, bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Kredi kartı borcu gitti, her ay yuvarlanan 100 dolarlık kredi kartı faturalarının olmaması güzel olmaz, aksine 100 dolar ile yatırım yapmaya başlayın faiz kazanmaya devam eden kredi kartına doğru koymak yerine! Mağaza kartı gitti. Öğrenci kredi borcu… Bu da zor bir durum. Bunu ödemek için daha çok eğiyorum. Karar vermene izin vereceğim. Çift haneli faiz oranları olan diğer borçlar, gitti. Öde ve onunla yap.

Sadece borcu ödediğiniz için dışarı çıkmak ve daha fazla borç almak için size hak veya izin vermez. Pete'in adına bir milyon dolar kazandın. Neden daha fazla kredi kartına ihtiyacın var?

Bir borç ödeme planı geliştirme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Yazımıza göz atın ilk 11 kişisel finans yazılımı. Bu listeden bakmak için bir ücretsiz ürün: Kişisel Sermaye Sadece 1.000.000 dolarlık bir çek teslim ettikten sonra borcunuzu ödemenize yardımcı olacak bir yazılım parçasına ihtiyaç duymayacaksınız. Ama her ihtimale karşı bir bakmaya acınmıyor. Kişisel Sermaye, tüm hesaplarınızı (borçlarınızı ve varlıklarınızı) tek bir yere koymanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede tüm paranız için gerçek bir plan yapabilirsiniz.

3. Adım: Acil durum fonunuzu artırın.

Büyük miktarda nakit paranız olduğu için, neden yüksek getirili bir Para Piyasası hesabında en az 18 ila 24 aylık aylık giderler tutmuyorsunuz? Bunu Ultimate Acil Yardım Fonu olarak düşünün. Bu büyük miktarda tutmak için en iyi yerler? Çevrimiçi bankalar gibi Başkent 360veEverBank. Ya da bir Mevduat Sertifikasına sahip olabilirsiniz. Discover Bank.

Muhtemelen tüm hayatında oturduğundan daha fazla para var, orada hiçbir şey yapmıyor, ama sorun değil. Şimdi yeni bir yaprak açtın. Bu yeni bir şey, tadını çıkar.

Adım 4: Ver onu

Yukarıdakilerden herhangi birinde kendime göndermediğimi fark edersiniz. Bu bir ipotek ve araba notundan başka borcumuz olmadığı için. Eğer yatırım yapmak için 1.000.000 dolarlık bir borcum olsaydı, ödenecek olan borcumun borcunu almazdım, artı ipotekimiz 15 yıllık% 3.375'tir ve ek ödeme yapıyoruz. Bunu ödemek için acelem yok.

Acil durum fonu şu anda hanehalkı harcamaları için 12 ile 18 ay arasındadır. Bir kez daha, ben orada iyiyim. Ee ne yapıyorsun? Şimdi, bu benim ve arka planım için daha fazla, bu yüzden mecburen hissetmek zorunda değilsiniz, ama milyonlardan harcayacağım ilk şey,% 10'luk bir düzlük olarak bilinen kilisemize doğrudan% 10 vermektir.

Evet, kilisemize 100.000 dolarlık bir çek yazacağım. Bu konuda “BS” diyebilirsiniz. Sadece iyi bir Hıristiyan gibi görünmesini söylediğimi düşünebilirsiniz. Bu mesajı bir yıl önce yazıyorsam, bunu tartışmaya çalışmak benim için zor olurdu. Bu videoyu izleyebilirsin, bir kaç yıl önce bir müşterimin benim tutmak istediği için deli olduğunu düşündüm. borç ödemeye çalışırken tithing.

Geçen sene, eşim ve ben nihayet var, ve son olarak, brüt gelirimizin% 10'unu kilisemize verdiğimiz yere başlıyoruz. Sonunda kavramı kavramak bizi biraz zaman aldı, ama sonunda aldık.

Yazmak zor bir kontrol olur mu? Uhhhh, Evet! Ama kilisemizin ve Tanrı'nın iradesinin, yapabileceğimden çok daha fazlasını yapabileceğine inanıyorum.

Adım 5: Akran kredilendirmesi.

Bu, özellikle bir “finansal planlamacı” olduğum için, pek çok okuyucu için bir şok olarak ortaya çıkabilir. Belki de hisse satın alacağımı düşünüyorsun, belki de yatırım fonları alacağımı düşünüyorsun. Yapardım, ama aslında akran kredilendirme ile başlayacağım.

Ne kadar? Çok iyi bir yığın. İkisine de 250.000 dolar koyardım. Ödünç Kulübü ve Prosper, onları yarısına böldükten sonra 125.000 dolar. İlk olarak 2008'de bir borç verme kulübü hesabı başlattım ve bu gün yaklaşık% 9'luk bir ortalama yaşıyorum. Çok perişan ve yeniden yatırım ile, her zaman yönetmek zorunda kalmadan para kazanmak için kolay bir yol.

Çeşitlilik uğruna her ikisini de denerdim. Çok az uçuculukla% 8 ila% 9 verim üzerinde otururken veya bazı planlayıcılar buna değindiğinde, standart sapma, yenmek için oldukça zordur. Eğer daha teknik bir arıza ile ilgileniyorsanız Kredi Kulübü'nün gözden geçirilmesi ve Prosper incelemesi sunduklarını kendi yararınıza nasıl kullanabileceğinizi görmek için.

6. Adım: Tahvil, tahvil ve daha fazla tahvil.

Bu faiz oran ortamının son birkaç yıldır ilgi çekici olduğunu söylemek, yetersiz bir ifadedir. Bir bağda yüksek bir getiri elde etmeye çalışmak, bu günlerde Orta Batı'da bir In-and-Out Burger almaya çalışmak kadar gerçekçi. Bu olmayacak!

Faiz oranlarının övünmek için bir şey olduğunu varsaymak yerine, faiz oranlarının bir dereceye kadar normal olduğunu düşünerek bu yatırım alanını ele alacağımı düşündüm. Merak ediyorsanız, dışarı çıkabileceğiniz ve normalde% 3'ün kuzeyindeki bir yıllık bir CD ödemeniz için “normal” i tanımlarım.

Bu durumda, portföyümdeki vergisiz türden daha büyük bir oranda belediye bonoları alacağım. Buna ek olarak, kısa vadeli ara şirket tahvilleri, bazı mortgage destekli menkul kıymetler ve belki de bazı banka kredileri ve dönüştürülebilir tahviller de ekleyeceğim, fakat bu pastayı bu parçaya 250.000 dolar tahsis edecektim.

Ne tür tahvil alırdım? Açıkçası tembelim, bu yüzden bireysel tahvilleri seçmek için zaman ya da araştırma yapmam. Çok fazla baş ağrısı olurdu. Daha çok şeylerin yatırım fonu yönüne doğru ilerliyorum. Son birkaç yılda gerçekten iyi yapmış çok sayıda iyi yatırım fonu bakiyesi var. Sadece çeşitlendirmek için, bazı bağlar ETF'ler almayı düşünürdüm.

Portföyümün bu parçası, beni düşündüğümde esnemeyi isteyen sıkıcı bir parça. Üstelik, bu da seni mutlu ediyor, çünkü benim aptalca hisse senedi almam konusunda endişelenmemesi gerekmiyor. Orada, çok fazla kez yaptım.

Adım 7: Aktif Yönetilen Yatırım Fonları.

Pasif bir yatırımcı olmadığım bilinmelidir. İndeksleme kişisel olarak büyük bir hayranı olmadığım bir şey. Katılmıyorum? Çok havalı. Başka bir zaman tartışmamız olabilir. Yani 100 bin dolar ile 10 ila 12 farklı yatırım fonuna tahsis edecektim. Tahsisatın% 60 ila% 70 stok aralığında bir yerde olacağını ve geri kalanının tahvillerde olacağını tahmin ediyorum. Bağlarımda ne kadar ağır olduğumu fark ettin mi? 30'ların ortalarında bir adam için bu kadar muhafazakâr olmak ne kadar ironik?

Önceki genç müşterileri görmek büyük miraslar alıyor ve onların büyümeye ve büyümeye daha fazla ilgi duyması, bu şekilde hissetmeme katkıda bulunuyor. Neredeyse pozitifim, fonların çoğuyla aynı olurdum.

Dikkate alacağım başka bir seçenek şerefiye. Pasif yönetilen ETF'leri kullanmasına rağmen, portföylerinde aktif değişiklikler yaparlar. Onlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Betterment.com İncelemesi sayfa!

AssetLock ™

Ayrıca, aktif olarak yönetilen yatırım fonlarını AssetLock ™ 'un gücü ile birleştirdiğinizde, portföyünüzün yalnızca danışmanınız tarafından değil, yazılım tarafından da izlendiğini rahat hissedeceksiniz.

AssetLock ™, aktif yönetim ile ilgili risklerin çoğunu almadan pazarların yükselişini yaşamanızı sağlayan yenilikçi bir varlık koruma yazılımıdır.

Oh, ve bahsetmiştim bu bir durma kaybı stratejisi değil mi? Stop-loss stratejileri, önceden belirlenmiş miktarlarda alım ve satmayı içerir. Bunun yerine, AssetLock ™ bir AssetLock ™ Değeri dediklerini kullanır. AssetLock ™ Değeri birçok faktör tarafından belirlenir ve finansal danışmanınızın olumsuz piyasa koşullarında sizinle iletişim kurmasını sağlamak için yazılımı kullanır.

Ben bir AssetLock ™ onaylı danışmanıyım. AssetLock ™ onaylı bir danışman olarak müşterilerim sadece ekibinde değil, hizmetlerimi destekleyen ve onları gereksiz risklerden koruyan güçlü bir yazılıma sahip olduğumuzdan emin olabilirler.

AssetLock ™ 'un nasıl çalıştığını öğrenmek için hızlı bir videoya göz atın.

Finansal Başarı Blueprint ™

Bu arada, eğer emeklilik için yatırım yapıyorsanız, The Financial Success Blueprint ™ 'e göz atmak isteyebilirsiniz. Bu, yolda olup olmadığınızı veya değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacak kapsamlı bir emeklilik planı incelememdir.

İşte alacağınız şey:

  • İstediğinizde ve nasıl istediğinizde emekli olmak için özel bir strateji - mümkün olduğunu düşünmüyorsanız bile.
  • Müşterilerimin ideal emekliliklerinin neye benzediğini görselleştirmelerine yardımcı olmak için kullandığım özel teknik.
  • Tüm yatırımlarınızı mantıksal bir çerçeveye oturtmanın kolay bir yolu, böylece neler olduğunu gerçekten görebilirsiniz.
  • Artı çok daha fazlası!

Her şeye bir göz atın Finansal Başarı Blueprint ™ size uygun olup olmadığını görmek ve sunmak zorundadır!

Adım 8. Hisse Senetleri

Paranın bir parçasıyla bazı bireysel hisse senetleri alırdım, ama kendimin çok çılgın olmasına izin vermezdim. Bu, bazı korkunç borsa işlemlerinde kıçımı kaybettiğimde etkilenmeyeceğim “slush fund” olarak kabul edilir. Güven Bana. Bu olur.

Hisse senedi alım satımı için bir yere ihtiyacınız varsa Ally Invest veya E * TİCARET. Her ikisi de iyi ticaret platformlarına sahip sağlam, saygın firmalar.

Adım 9: İşletmem

Eşler arası kredilendirme dışında, özel gayrimenkul ortaklıkları ya da bu tür özel sermaye kalemleri gibi geleneksel olmayan yatırımları gerçekten eğlendirmiyorum. Midwest'de yaşamak, büyük şehirde yaşayan biri olarak buna maruz kalacağım, bu yüzden bu yüzden portföyde çok daha geleneksel yatırımlar görüyorsunuz.

Yatırım yapacağım diğer geleneksel olmayan varlık benim işim. Finansal planlama pratiğimi düzenlememde veya çevrimiçi işimi büyütmenin yollarını araştırmamda bana yardımcı olacak yeni teknolojiler olsun. Eğer hisse senedi seçimlerim köpek olsaydı, bu paranın bir kısmını kesinlikle buraya kaydırırdım.

Bu nasıl yatırım yapardım. Ya sen?

Şu an itibariyle, 1,000,000 dolarlık yatırım yapacağım. Şansım üç hafta içinde benimle konuşursanız, biraz değişmiş olur. Bu akıllıca, değil mi? İşte daha büyük bir soru:

“Eğer yatırım yapmak için 1.000.000 dolar olsaydın, nasıl yaparsın?” Düşüncelerinizi duymak için seviyorum.

Yatırım yolculuğunuza başlamadan önce yapabileceğiniz en iyi bilgiyi aldığınızdan emin olmak için referansınız için elimizden gelen büyük yatırım incelemelerinden bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun!

  • TradeKing İncelemesi
  • Seçenekİnceleme
  • E * Ticaret İnceleme

Videoyu izle: Şimdi gündem 25 milyon dolarlık 12 yasindaki bu çocuk. . Yeni Messi geliyor. .

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?"/>
Maliye

Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?

Bize Adım Ruth kendiniz hakkında biraz söyle, ben eşim (DH) ve üç kızı ikisiyle yaşıyor. En büyüğümüz büyüdü ve yuvayı uçurdu. Lise öğretmeni olarak çalışıyorum ve kocam ev işlerini yürütüyor. En yüksek borcunuz neydi? Bu borç ne türden oluşuyordu? İlk başta teminatsız 102.200 dolarlık borcumuzu çok bilinçsiz bir şekilde satın aldık.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye"/>
Maliye

Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye

Bazen yatırım yaparak servet inşa etme fikri, az birikimi olan ve yatırım yapmak için fazladan geliri olmayanlar için imkansız görünüyor. Daha az nakit ile yatırım yapmanın anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, sadece 100 $ ile yatırım yapmaya başlasanız bile, yatırımlarınız hala altı veya yedi rakama çıkma potansiyeline sahip.
Devamını Oku
Başarılı bir İş için 10 Anahtar
Maliye

Başarılı bir İş için 10 Anahtar

Başarılı bir işletmeye sahip olmanız, yalnızca sunduğunuz ürün veya hizmetin değeri değildir. Uzun süredir devam eden bir şirketin büyük bir ürün ya da hizmete sahip olmasına rağmen, aşağıda listelenen anahtarları dikkate almadıkları için işten çıkmışlar. İşinize başlarken, başarılı bir işin pek çok yönü içerdiğini fark etmek önemlidir.
Devamını Oku