Yatırım

GF ¢ 055: 9 Çocuğumun Bir Milyoner Olmasını Öğreteceğim (Babaları gibi)

Her iyi ebeveyn, çocukları için en iyisini istiyor. Kesinlikle bir istisna değilim.

Benim üç oğlum var. Etrafta koşup birbirleriyle oynadıkları zaman, onlara bazı dersler vermeye çalışıyorum. Niye ya? Çünkü çocuklara, milyoner olmak için ayak izlerimi takip etmenin mümkün olduğunu her fırsatta tuttuğumdan emin olmak istiyorum.

Çocuklarının bir Ivy League kolejine gitmesini ya da bir işe başlamasını talep edecek olan ebeveynlerden biri değilim çünkü bence onların yapması gereken en iyi şey bu.

Bunun yerine, hayatlarının her alanında başarıya ulaşmak için onları etkileyecek olan en iyi uygulamaları ve alışkanlıkları denemeye çalışacağım.

Ve yıkıldıklarında, onları geri almak için öğreteceğim.

Çocuklarınız varsa, bu makul ideallerle tanımlayabilirsiniz.

Çocuklarımı adım adım takip etmeleri için tam olarak nasıl teşvik edeceğim? İşte onlara öğreteceğim derslerden bazıları:

1. Ders: Başarısız Olmaktan Korkmayın

Forbes'e katkıda bulunan Ekaterina Walter, başarısızlıkla ilgili bazı güçlü alıntıların yer aldığı bir makalede Jack Canfield'den alıntı yaptı:

İstediğin her şey korkunun diğer tarafında.

İş almak için soğuk aradığım zamanın olduğunu hatırlıyorum. Ben kelimenin tam anlamıyla günde 100 defa reddedildim. En büyük kazancım mı? Kartvizitimdeki postalarımı kabul etmek için 200 kişiden bir kişiyi alabildim.

Bu zor zamanda değerli bir ders aldım: her “hayır” bir “evet” e bir adım daha yaklaşıyor. Denemeye devam et. Pes etme. Seninle iş yapacak birini bul.

Başarısızlık korkusu, pek çok insanın iş yapmamasının temel nedenlerinden biridir. Birden çok kez reddedilirler ve sonra korkuları büyür ve büyür. Anlaşılabilir şekilde öyle. İnan bana, reddedişi anlıyorum. Ama reddedilince ne yapman gerektiğini biliyor musun? Sallamalısın ve devam etmelisin.

Aslında bu benim bir sonraki nokta.

Ders 2: Sarsıntı Sarsıntısı

Her zaman bir düşündürücü olacak. Nefretçileri nasıl susturacaksın? Sadece onları dinleme.

Doğru. Hakemleri görmezden gelmelisin. İşte demek istediğim…

Çocuklarımın okulda zorbalarla karşılaşması kaçınılmaz. Zorbaların üzerlerinde dolaşmasına izin vermemek önemli olmakla birlikte, önemli olan şeylere odaklanmaları gerektiğinde onları görmezden gelmeleri gerekir: başarı. Zorbaların onları çalışmayı, çalışmayı ve doğru şeyi yapmasını engellemelerine izin veremezler.

Aynı ders yetişkinler için de geçerlidir. Hayatımdaki bazı nefretleri dinlerseniz, kitap yazmamayı, iş kurmamayı veya Ulusal Muhafızlara katılmam gerektiğini bilirim.

Sorun şu ki, haydutların kim olduğunu tanımlamak her zaman kolay değildir. Bazen onlar tanıdık ve diğer zamanlarda aslında arkadaş ve aile. Bazen insanlar yardımcı olduklarını düşünüyorlar ama aslında değiller.

Bazı insanlar sizi görmek istemiyor çünkü kendilerini kendileri için kötü hissettiriyor.

Bu dersin gücünü küçümseme. Reddedilmeyi reddetmezseniz, hayatınızda hiçbir şey yapmayacaksınız çünkü her zaman yaptığınız şeyden hoşnut olmayan biri olacak.

3. Ders: “Adam” 'ı Vidalayın

Bir başkası için çalışırken, “Adam” için çalışıyorsunuz. Bunu yapmak her zaman kolay değildir. Sonuçta, bir çalışan olarak kendi politikalarınızı uygulayamazsınız - patronunuzun politikalarını izlemelisiniz. Ve bazen, bu politikaların yutulması zordur.

Bir perakende mağazasında veya bir lokantada çalışmış olsaydınız, eminim ki bir müşteriniz için doğru olanı yapmak istediğiniz bir durumla karşılaşmışsınızdır, ancak bir çeşit politika nedeniyle elleriniz birbirine bağlıydı. Evet, belki patronunuz müşteri için bir istisna yapmanıza izin verir, ancak hala kötü görünmenizi sağlar. Eğlenceli değil.

Bu noktalar, çocuklarımı kendi başlarına keşfetmeyi düşünmeye ikna etmenin en zorlayıcı nedenleri değilse, dikkatlerini çekebilecek bir sebep var: para. Bir işletme sahibi olarak, bir çalışan olarak yapabileceğinizden daha fazla para kazanma fırsatına sahip olursunuz.

Aldığım zaman, servet yönetimi firması İttifak Varlık Yönetimi'ni kurduğum uyumdan bıktığımı hatırlıyorum. Kendi başıma adım atmak en iyi karardı: müşterilerimle hem maddi hem de ilişkisel olarak.

4. Ders: Bazı Cesur Riskleri Alın

Çocuklarımı korumak istediğim pek çok yol var. Ama dikkat etmem gereken şey, onları hesaplanmış risk almaktan caydırmak değil. Örneğin, eğlenmek için uzun bir ağaca tırmanmak çok az ödül ve çok risklidir. Bununla birlikte, öğretmenin sevdiği ya da sevmeyebileceği bir fen projesiyle yaratıcı olmak: gelecekteki potansiyeli vardır. Kim bilir, çocukların çığır açan fikirlerle ortaya çıkması mümkün - neden onlara bir şans vermelerine izin vermiyorsunuz?

Hayat riskle dolu. Risk her yerdedir. Aslında, her virajın arkasında ne beklediğini düşünmek oldukça korkutucu. Bazı riskler bizim kontrolümüzdedir ve diğer risk türleri gerçekten de değildir.

İş dünyasında ilerlemek için bazı cesur riskler almak önemlidir. İnsanların yasadışı bir şey yapması gerektiği anlamına gelmez, sadece insanların mantıksız korkular sürünmeye başladığında dışarı çıkmaları gerektiği anlamına gelir.

Profesyonel bir bloga başladığımda aslında blog oluşturma deneyimim olmadığımı hatırlıyorum. Blog’un MySpace’te bir şeyler yaptığını sanıyordum. Ciddi anlamda. Tecrübe riski olmayan bir blog başlatıyor muydu? Kesinlikle! Buna değer nedir? Bahse girerdin!

Bu arada, eski finans şirketimi 2007'de geri bıraktığımda, birçok müşterimin beni takip etmeyeceği yönünde büyük bir risk vardı. Ama sen ne biliyorsun? Hayatta kaldım.

Çocuklarımı makul riskler almaya ve korkunun yoluna girmesine izin vermeyeceğim.

Ders 5: Benzersiz Yeteneklerinizi Keşfedin

Herkesin kendine özgü yetenekleri vardır. Sadece keşfedilmeleri ya da tanımlanması gerekiyor.

Ama bu dersin ikinci bir parçası var ki bu çok önemli: bu eşsiz yeteneğe sadık kal ve iyi olmadığın şeylere izin verme, senin için harika olan şeylerin yolunda gitme.

Örneğin, benzersiz yeteneklerimin blog gönderileri oluşturmayı, videoları kaydetmeyi, müşterilerle konuşmayı ve diğer girişimcilerle ağ oluşturmayı içerdiğini keşfettim. Ev işlerini, sahnelerin operasyonlarını ve düzenleme işlemlerini sevmiyorum.

Yani ne yaptığımı biliyor musun? Harika olduğum şeylere odaklanıyorum ve gerisini profesyonellere bırakıyorum. Eşsiz yeteneklerimin kapsamına girmeyen her şeyi delege edip outsource ediyorum. Mali pratiğim için bir ofis müdürü ve küçük bir danışmanla birlikte sahnelerin arkasında çalışmak için çeşitli sanal asistanlar tuttum.

Sonuç olarak, daha çok işim biter ve benzersiz yeteneklerimi ince ayarlı hale getirebiliyorum. Bu, yaptığım şeyin mükemmel olduğu anlamına geliyor. Mükemmellik, milyoner olmanın önemli bir parçasıdır. Çocuklarımın her şeyi yapmayı öğrenmenin avantajlı olmadığını fark etmeleri gerekiyor, ama gerçekten birkaç şey yapmayı gerçekten çok iyi bir şekilde yapmayı çok avantajlı.

6. Ders: Hedefleri Sürekli Olarak İnceleyin

Brian Tracy en iyisini söyledi:

Açık ve yazılı hedefleri olan insanlar, daha önce hiç olmadığı kadar çok insanın hayal edebileceğinden çok daha fazlasını başarırlar.

Hedefler işim ve hayatım için hayati önem taşıyor. Hedefler olmadan, neyi amaçlamak zorundadır? Cevap “hiçbir şey” dir. Hedef belirleme, daha fazlasını başarmanıza yardımcı olacak bir motivasyon aracıdır.

Hedeflerinize her zaman ulaşamayacağınız doğrudur. Fakat bu olduğunda, salladığınızdan ve çaba sarf ettiğinizden emin olun. Başarısızlıktan korkmadığımı söylediğimi hatırlıyor musun?

Hedeflerinizi tutarlı bir temelde gözden geçirdiğinizde, çalışma sürenizi ve çalışmalarınızı nasıl kullandığınızı yeniden değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, sizin için gerçekten doğru olanları görmek için hedeflerinizi “test edebilirsiniz”. Sonuçları üretmeyen hedeflere yıllar harcayı hayal edin! Hedeflerinizi düzenli olarak gözden geçirerek, artık anlamlı olmayan ve yeni olanları başlatacak hedefleri etkin bir şekilde durdurabilirsiniz.

Aslında, hedeflere sahip olmak, hedeflerinize ulaşmak ve bunları tutarlı bir şekilde gözden geçirmek için büyük bir neden olan gelirinizi artırabilir.

7. Ders: “Hayır” Deyin

Her zaman işinizde sizden yararlanmak isteyen insanlar olacak. Bana olur ve benim çocuklarıma olacak. Bazen, sizi aşağı çekecek olan şeylere “hayır” demeyi öğrenmeniz gerekir.

“Evet” ve “hayır” dediğiniz şey hakkında seçici ve seçicidir. Eğer insan-memnun tipi iseniz, bu ders sizin için özellikle önemlidir.

Bazen “hayır” demeye hazırlanmanın en kolay yolu, sınırlarınızı önceden belirlemektir. İşinizin neye benzediğini ve neye benzemediğini tanımlayın. Daha sonra, “fırsat” olarak adlandırılan bir şey, baş ağrısına benzeyen bir yolunuza geldiğinde, “Hayır, teşekkürler, ben sadece böyle projelerde ve buna benzer projelerde çalışmaya odaklanmaya karar verdim” diyebilirsiniz.

Unutmayın, sadece “evet” dediğiniz şey, size milyoner yapabilir, bunun “hayır” dediğiniz şey, geliri arttırmanıza yardımcı olabilir.

Ders 8: Sürecinizi Geliştirin ve İyileştirin

İşyerinde çalışırken, geliştirmek için yollar bulacaksınız. Tamamen yeni süreçler yapabilir veya zaten çalışmakta olanları iyileştirebilirsiniz.

Yıllar geçtikçe, finansal planlama temellerimi müşterilerimin yararına geliştirdim. Neyin işe yaradığını buldum ve bu yüzden ödeme aldım: onlara en iyi finansal yolu göstermek için.

Sadece hedeflerinizi gözden geçirmekle kalmaz, aynı zamanda niye ya Yaptığın şeyleri yapıyorsun. Eğer cevabınız “her zaman böyle yapmış” olmanızsa, muhtemelen süreçlerinize bakmanız ve yeni koşulların yeni bir düşünme ve görevleri tamamlama yollarını arayacak olup olmadığına bakın.

9. Ders: Kendinize Yatırım Yapın

En iyi yatırımın stoklarda, tahvillerde, gayrimenkullerde veya emtialarda bulunamadığını biliyor muydunuz? Bunlardan bazıları büyük yatırımlar olsa da, en iyi yatırım kendiniz yaptığınız şeydir.

Bu yüzden çocuklarımın üniversite tasarruf planlarına para yatırmaya odaklanıyorum. Onların eğitiminin önemli olduğunu biliyorum ve elimden gelenin en iyisini yapmaya katkıda bulunmak istiyorum.

Ama ayrıca çocuklarımın eğitimin değerini öğrenmesini istiyorum. Onların dünyayı merak eden ve yeni kavramları ve fikirleri araştıran hayat boyu öğrenenler olmasını istiyorum.

Kendime yatırım yapmak, başarım için yapabileceğim en iyi şeydi. Çok zor işten sonra ismimden sonra mektuplarım var - Jeff Rose, CFP® - Ve hatta bir koçluk programı için yılda 7,900 dolar ödüyorum. Bu benim için değerli bir eğitim.

Eğitim önemlidir çünkü kapıları yeni fırsatlara açar - para kazanma fırsatları!

Son düşünceler

Çocuklarımın büyümesini izlemek ve onlara babasının ayak izlerini nasıl yürüdüğünü öğretmek için heyecanlıyım. Başarılarımı ve başarısızlıklarımı, öğrendiğim dersleri ve milyonerlerin kendileri olabileceği yolları paylaşabileceğim.

Ama en önemlisi, onlara en önemli dersi öğretmeye devam edeceğim: insanlar için doğru olanı yapmak ve insanlara tedavi edilmek istedikleri gibi davranmak.

Bu gönderi aslında Forbes'de yayınlandı.

Videoyu izle: GF 055 - Kleptomaniac

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 031'e sorun: Bir IRA'ya Hala Katkıda Bulunabilir miyim - Vergi Aracımı Almasam bile mi?
Yatırım

GFC 031'e sorun: Bir IRA'ya Hala Katkıda Bulunabilir miyim - Vergi Aracımı Almasam bile mi?

Roth IRA'lar hakkındaki tüm konuşmalar ile, özellikle de vergiden düşülebilir olmadıkları takdirde, geleneksel IRA'ları unutmak kolaydır. Bir Ask GFC okuyucusu bu konuyla ilgili bir soru sordu: “Şirketim için en büyük katkıyı 401K planına yaptım. Herhangi bir IRA katkısı vergi indirimi almayacak olmama rağmen hala bir IRA'ya (vergi sonrası) katkıda bulunabilir miyim?
Devamını Oku
“Zengin Baba, Zavallı Baba” Deneyim
Yatırım

“Zengin Baba, Zavallı Baba” Deneyim

Hepimizin, bir kavşakla karşımıza çıktığı yaşamlarımızdaki anlara sahibiz. Her yolun bizi tamamen farklı bir sonuca götürecek potansiyeli olduğu yerlerde. Hepimiz hangi yolun en iyi seçenek olduğunu görmek için hızlıca ilerleyebilmeyi diliyoruz, ama, maalesef, öğrenmenin tek yolu birini seçmek.
Devamını Oku
GF ¢ 053: 6 Emekliliğinize Para Yatırmak İçin Güvenli Yerler
Yatırım

GF ¢ 053: 6 Emekliliğinize Para Yatırmak İçin Güvenli Yerler

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_053_Safe_Investments_.mp3 “Eğer annen olsaydım, paramı nasıl yatırırsın?” Daha önce teyzesinin yatırımları için yıllar önce yardım ettiğim bir kadın şimdi onunla ilgili olarak bana geldi. yaklaşan emeklilik. Zaten onu aradığı sırada bir “broker” ile çalışıyordu, ancak yatırımları konusunda% 100 güvende hissetmiyordu ve uzun vadeli ya da kısa vadeli yatırımlar olduğundan emin değildiler.
Devamını Oku
Hooah !!!! Askeri Aileler için Finansal Danışmanlar
Yatırım

Hooah !!!! Askeri Aileler için Finansal Danışmanlar

Bu, Doug Nordman'ın Mali Bağımsızlık ve Emekliliğe Askeri Kılavuz adlı kitabının yazarıdır. Jeff, Yüzünde Punch Yapmak İstediğim 7 Mali Danışmanı yayınladığında, askeri ücret ve menfaatleri anlamaya çalışan danışmanları hemen düşündüm. Bu profesyoneller yalan söyleyemez, aldatmayabilir veya çalmayabilir - ancak yine de müşterilerine zarar verebilirler.
Devamını Oku