Maliye

GF ¢ 058: 11 Çocuklarınızın Sizden Öğrenmesini İstediğiniz Finansal Davranışlar

Oturmaktan ve üç oğlumun tüm doğru şeylerin parayla ilgili olduğunu söylemekten daha çok seveceğim bir şey yok.

Ne yazık ki, sunduğumuz her derste olduğu gibi, çocuklar ne yaptığımızdan daha fazlasını öğreniyorlar.

Oğlanların buna bir istisnası yok.

Eğer sözlerimiz bir şey söylüyorsa, ama davranışlarımız ters yönde ilerliyorsa, çocuklar davranışlarımızla birlikte gelecektir, ama sözlerimiz değil.

Öyleyse parayla nasıl davrandığın, çocuklarına öğretebileceğin en önemli finansal ders olacak.

Bu hat boyunca, çocuklarınızın sizden öğrenmesini istemediğiniz bazı finansal davranışlar var.

Bütçesiz harcama yaparsanız - maliyete bakmaksızın istediğiniz / ihtiyacınız olanı satın aldığınız anlamına gelir - çocuklarınız bunu üstlenirler. Alış masraflarından otomatik olarak ayrılırlar.

Bu şekilde, bir bütçenin yokluğunuz onların mirası olacaktır. Bir bütçeye sahip olmayacaklar ve harcama disiplini eksikliğinden kaynaklanan olumsuz sonuçlara ulaşacaklar.

Birçok hane halkının sahip olduğu en büyük finansal sorunlardan biri neredeyse sessizdir. Borcunun kendisi değil, aksine hayatınızda bir çeşit “arkadaş” olarak kabul edilemez. Borcu bu şekilde görmeye gelirseniz, çocuklarınız da olur.

Ancak borç gelecekteki gelirlerde bir azalmayı temsil ediyor, çünkü dünün masraflarını bugün ve bugünün masraflarını yarın ödüyorsunuz. Bu karmaşık bir oyunkutuyu tekmele, ve umarım onu ​​tekmelemek, bugün seni hiçbir şekilde incitmeyecek kadar yoldan.

Bu, borcun sağlıklı bir görünümü değildir. Çocuklarınızla borcunuz hakkında konuşabilir ve konuşabilirsiniz, fakat bunun nasıl üstesinden geleceğiniz çok daha önemlidir.

Eğer harcama ipuçlarını arkadaşlarından alıyorsan, çocuklarına harcama tercihlerinin diğer insanlar tarafından belirlenmesine izin vermek için öğretiyorsun.

Ve eğer başka insanlar senin harcamalarını dolaylı olarak kontrol ederse, o zaman sen demek değildir. Çocuklarınızın öğrenmesi gerekmeyen bir ders.

Çocuklarınızı öncelikle kredi kartı kullanarak para harcadığını görüyor musunuz? Harcamalarınızı nakit kullanarak artırmak iyi olabilir.

Bu, çocuklarınıza para harcamalarının fiili olarak gerçekleştiğini görmek için bir fırsat verecektir.para ve sadece ihtiyaç duyulan her şeyi sağlayan bir büyülü kartın kullanımıyla başaramaz. Bu görsel bir ders, ancak çocuklar için daha iyi çalışan güçlü bir ders.

Kredi kartlarının sürekli kullanılmasından başka bir olasılık daha var. Krediyi kullanırken borç probleminiz olduğunu reddetmek daha kolaydır, çünkü gerçek paranız cüzdanınızdan veya banka hesabınızdan çıkmaz. Çocuklar bu inkarda da yakalanabilirler.

Borç probleminiz varsa, borçtan kurtulmaya odaklanmanızı öneririm. Denge transferleri için en iyi kredi kartlarından birini alarak ve yüksek faizli kredi kartı borcunuzu% 0 faiz oranına taşıyarak bu sürece başlayabilirsiniz. Bu sayede borcunuz size karşı olan ilgi olmadan çok daha hızlı bir şekilde ayrılır.

Sıklıkla bir şeyler alıyor musunuz, çünkü “Hak ettiğimi” düşünüyor musunuz? Kendinize her seferinde ve tekrar kendinizi tedavi etmenin sakıncası var, ama daha önemli kriterler “GERÇEKTEN KABUL EDİYORUM?”

Çocuklarınız sürekli bir şeyler satın alırlarsa, onları hak ettiğinizi hissettiğiniz için, bir hak kazanma zihniyeti geliştirebilirler. Bu onların hayatlarının çok erken parasını karşılayamayacakları şeyler satın aldıklarını görebilir ve yaşlandıkça daha iyi olmayacaktır.

6. Para hakkında hiç konuşma

Bu başka bir inkar biçimi. Para hakkında konuşmamanız olabilir çünkü bu sizin evliliğinizde tartışmalı bir konudur. Asla kendi başına iyi bir işaret değil!

Ancak, çocuklarınız etrafında para hakkında hiç konuşmazsanız, büyük olasılıkla ne pahasına mal olduğu ya da önemli olduğu konusunda yapıcı bir fikir geliştirmeyeceklerdir.

Televizyonda bu kadarı yeterli ve özellikle bu mesajı güçlendirmekten kaçınmalısınız.

Çocuklar sadece para hakkında konuştuğunu duymakla kalmaz, çocukların yaşlarına uygun mali sorumlulukları olmalıdır. Evin etrafında ev işlerine para yatırma ya da onların yardımlarından bazılarını bağışlamanız, bir hayır kurumu çocukların öğrenmesi için mükemmel derslerdir.

Her şey daha çok yaşlandıkça daha önemli hale gelecek olan iki etkinlik kazanıyor ve veriyor.

7. “Yiyeceğimiz için Yiyin, İçelim ve Mutlu Olun!”

İnsanlar bunu genellikle iyi hayatı yaşamak için bir gerekçe olarak kullanırlar ve bir şekilde onların mallarına karşı zehirlidirler. Aslında bir İncil ayeti - 1 Korintliler 15:32 - bu, yarın yokmuş gibi harcamanızı tavsiye etmek için sıklıkla yanlış yorumlanır.

Ya yemek yersen, içersen ve mutlu olursan (ve bunu yapmak için borca ​​girerse) ve yarın ölmezsen?

Bu ayetin yanlış yorumlanmasını mali durumunuza uygularsanız, gerçekten söylediğiniz - ve çocuğunuza gösterdiğiniz şey - şu an için burada yaşıyoruz çünkü yarın burada olmayabiliriz.

Finansal açıdan bakıldığında, bu düşünceyi çocuklarınıza aktarmak tam bir felakettir. Gelecek için hazırlanmanın bir anlamı olmadığını, yani mümkün olan en kötü finansal ders hakkında olduğunu söyler.

Tasarruflarınız ve yatırım hedefleriniz olmalı ve çocuklarınız, bu hedeflerin mevcut olduğunu ve ne için olduklarını en azından yeterince bilinçli olmalıdır. Hedefler, çocuklara bazı hedeflerin hazırlık ve çalışma gerektirdiğini gösterme fırsatıdır.

Ayrıca, gecikmiş memnuniyetini göstermenin bir yolu - Daha sonra gerçekten önemli olan bir şeyi başarmak ya da başarmak için şimdiden yapıyorsunuz. Bu kesinlikle çocuklarınızın öğrenmesi gereken bir ders.

Bazı durumlarda, çocuklarınızın bir şekilde hedefe katkıda bulunmalarını sağlamak aşırı olmayabilir. Sadece birkaç nikel ekleyerek ve bir aile çömleğiyle, hatta bir çeşit aktiviteye katılarak olabilir.Bu katkı sizin için çocukları doğrulayacaktır.

Bu, varoluşun en büyük para mitlerinden biridir. Satış sırasında büyük bir satın alma yapmak için para kazanmak mümkün olsa da, seri satışlar seri harcama sprees haklı için kullanılıyorsa, o zaman yaptığınız tüm para israftır.

Kitaptaki en eski pazarlama püf noktalarından biri - insanları başka türlü satın almayacakları şeyleri satın almaya yönlendirmek. Kancanın önlenmesi, sağlıklı bir kendini koruma miktarını gösterir. Ve bu, çocuklara, özellikle de para söz konusu olduğunda öğretmek için iyi bir derstir.

Hiç bir şey satın aldınız mı, sonra çocuğunuza eşinize söylememelerini söylediniz mi?Bu zararsız bir istek değil.

Ortaya çıkması muhtemel iki olumsuz sonuç vardır:

  1. Çocuklar bir problem olduğunu ve / veya
  2. Genel olarak yalan söylememelerini öğretmiş olsanız bile, onlara para konusunda yalan söylemenin iyi olduğunu düşünmek için yeşil bir ışık vereceksiniz.

Bu mutlu bir son olabilir mi?

11. Finansal Alışkanlıkların Sağlığı Etkilemediğini Kabul Etmek

Mali sınırda yaşıyorsanız, muhtemelen sağlığınızı bir dereceye kadar etkiliyor olabilir. Borçta derin olmak gibi yeterli finansal stres, hayatınızı kısaltabilir.

Kendi iyiliğiniz için değilse, çocuklarınız uğruna, maliyelerinizi ve özellikle borç durumunuzu kontrol edin.

Sağlığınız buna bağlı olabilir ve ayrıca çocuklarınızın aynı yaşam kısalması kaderini yaşamadığından emin olmanız gerekir.

Finansal alışkanlıklarınızın çocuklarınız tarafından fark edilmeyeceğini düşünebilirsiniz, ancak emin olmadıklarından emin olabilirsiniz. Çocuklarınızı iyi mali uygulamalar hakkında ne kadar konuştuğunuz önemli değil, yetişkin hayatlarında en büyük etkiye sahip olacak kendi mali davranışınız. Şu anda mümkün olan en olumlu deneyime sahip olma fırsatınız var. Değer verdiği her şeyden yararlanın!

Bu gönderi başlangıçta Credit.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: Büyük Fantasia DE # 058: Ein Mensch mit Herz ve Seele (Cyred) (Coeus) (VIP)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Americo Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Americo Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Beklenmedik durumdaysa sevdiklerinin maddi olarak yerine getirilebilmesi için en iyi stratejilerden biri iyi ve sağlam bir hayat sigortası poliçesi satın almaktır. Bunun nedeni, hayat sigortası yoluyla elde edilen gelirlerin - faydalanıcılara gelir vergisinden muaf olması - yaşam giderlerini ödemeye devam etmek veya büyük borçları ödemek için kullanılabilir.
Devamını Oku
Ülke Çapında Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Ülke Çapında Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, bir hayat sigortası olmadan bir finansal plan tamamlanmaz. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, hayatta kalanların beklenmedik bir durumun ortaya çıkması durumunda finansal olarak devam etmesini sağlamaya yardımcı olabilmesidir. Bu fonlar - gelir vergisi içermeyen - büyük borçları ödemek, cenaze ve diğer son masrafları ödemek, gelecekteki kolej eğitim fonlarını sağlamak ve aylık faturaların ödenmeye devam etmesini sağlamak gibi çok sayıda şey için
Devamını Oku
Kredi Birliği nedir?
Maliye

Kredi Birliği nedir?

Bir çok insan bankaların ve kredi birliklerinin aynı şey olduğunu düşünüyor. Çoğunlukla, çok benzerler. Ancak, kredi sendikalarını bankalardan ayıran bazı önemli farklılıklar var. İki tip arasındaki farkı ve bir kredi birliğinin avantajlarından bazılarına bakacağız. Ayrıca, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeniz için gereken bazı bilgileri de alacaksınız.
Devamını Oku