Maliye

GFC 084: Hayat Sigortası Politikanız Hakkında Yaptığınız Bir Numaralı Hata

Hayat sigortan var mı?

Hayat sigortası, herhangi bir finansal planın önemli bir parçasıdır;

Düşünmek zor, ama eşinizin bir kazada aniden yok olup olmadığını düşünün. Ailenin ekmek yiyen olduklarını söyle. Bu sizin ve çocuklarınız için ne anlama gelir?

Aileni desteklemek için işe geri dönmen gerekeceği anlamına mı geliyor? Çocuklarınızı gündüz bakımına sokmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Evi satmak zorunda kalacaksın, çünkü artık ipoteği ödeyemezsin?

Bunlar, eşinizin ölümü üzerine meydana gelebilecek yıkıcı finansal imkanlardan sadece birkaçı.

Bir kişi senaryoyu kolayca tersine çevirebilir ve eğer ailenizi kendileri için savurmak için ölürseniz hayal edin. Bu muhtemelen daha korkutucu bir düşüncedir.

Böyle bir trajik olayın ortasında hayat sigortasının neden bu kadar önemli olduğunu görmek çok kolay. Soruma geri dönüyorum: Hayat sigortanız var mı?

Eğer yaparsan, bu harika. Ama hayat sigortası poliçesine geldiğinde bir çok insanın yaptığı bir hata mı yapıyorsun?

Çok fazla insan işveren destekli hayat sigortasına güveniyor. Bu bir numaralı hata. Niye ya? Birçok insan işten ayrılırsa veya işten kovulursa hayat sigortası poliçesini kendileri ile alamazlar.

Bu bir problem çünkü sadece işvereni aracılığıyla hayat sigortası alan kişiler iş değiştirdikten sonra yeniden hayat sigortası almayı düşünmeyebilirler.

LifeHappens.org'un Başkanı ve CEO'su Marvin H. Feldman bize şöyle diyor:

“İşveren, grup hayat sigortası için mükemmel bir avantaj sağladı, ancak en büyük dezavantajı, işvereninizi başka bir fırsat için bıraktığınızda, bu avantajı geride bırakmanız. Yeni işvereniniz aynı düzeyde bir fayda sağlayabilir ya da vermeyebilir ya da hiç olmayabilir.

Hayat sigortasına olan ihtiyacınız, bir işi değiştirdiğiniz veya kaybettiğiniz için ortadan kalkar, bu nedenle bu değişiklikleri yaparken kişisel olarak sahip olduğunuz kişisel hayat sigortanızın olması önemlidir. Finansal yükümlülükleriniz değişmez, sadece sizin işiniz. ”

Bir Hayat Sigortası Örneği Çalışması

Bununla birlikte, bazı çiftler akıllıdır ve işveren sponsorluğundaki planlarına ek olarak hayat üçüncü taraf hayat sigortası alırlar. Ve birçoğu için, işverenin sponsorluğunu üstlenmiş planlarını tamamen düşürmek ve üçüncü tarafların kapsama alanını tercih etmek bile mantıklı olabilir.

Sadece bunu yapan bir çiftle çalıştım. Koca, işvereni aracılığıyla 284.928 dolar karşılığında 24.96 dolar ödüyordu. Ayrıca, üçüncü tarafa ait bir plana da sahiplerdi ve bu, kapsama alanında 500.000 dolar için aylık 30.42 dolardı.

Bu, kocanın kapsama alanı için 784.928 dolar karşılığında aylık 55.38 $ 'a ulaştı.

Eşi, işvereni aracılığıyla 403,872 dolar karşılığında 29.29 dolar ödüyordu. Ayrıca, üçüncü tarafa ait bir plana da sahiplerdi ve bunun kapsamı aylık 150.000 dolar karşılığında aylık 12.92 dolardı.

Bu, eşe yönelik olarak 553,872 $ karşılığında aylık 42.21 $ 'a ulaştı.

Bu çift 30'larındaydı ve bundan daha iyisini yapabileceklerini biliyordum. Onların seçeneklerini keşfetmelerine ve onlara para için daha fazla para kazandıran bir sigorta bulmasına yardım ettim ve işveren tarafından desteklenen planlarını da bırakabildiler.

Koca şimdi, kapsamı 1.000.000 dolar olan yeni bir politika için ayda 58.29 dolar ödüyor. Eş, şimdi 750,000 dolar karşılığında aylık 35.89 dolar öder.

Toplamda, şimdi 1,338,800 $ 'lık kapsama alanı için ayda $ 97.59'a karşılık 1,750,000 dolar karşılığında aylık 94.18 dolar ödüyorlar.

Doğru, daha fazla kapsama için daha az para ödüyorlar. Ve eğer işleri değiştirmeye karar verirlerse, hala kapalı olduklarından emin olmak için bir parmağını kaldırmaları gerekmeyecek. Vadeli hayat sigortası poliçeleri, işverenleri ne olursa olsun onları takip edecektir.

Hayat sigortasını tavsiye ederim çünkü çok ucuz ve inanılmaz bir değer sağlıyor. Bütün (kalıcı) yaşam politikaları nadiren mantıklıdır. Yatırım yapmak istiyorsanız, finansal danışman aracılığıyla borsaya doğrudan yatırım yapın. Bir hayat sigortası poliçesine yatırım yapmayın.

Forbes'ın katkılarından Tim Maurer şöyle yazar:

… Kalıcı bir yaşam politikasındaki “yatırım” özelliği nadiren 401k, IRA veya Roth IRA'nız gibi diğer birçok kişi kadar etkili veya etkilidir, bu yüzden ilk önce bu kovaları doldurun.

Ek Hususlar

Hayat sigortasına sahip olmak önemli olmakla birlikte nereye giderseniz gidin, işveren destekli bir plandan çıkmayı ve hayat sigortasını üçüncü bir tarafa almayı düşünmemizin tek nedeni bu değildir.

İşte işvereninizin yardımı olmadan hayat sigortası yaptırmanın diğer önemli nedenleri şunlardır:

1. Üçüncü bir tarafa para biriktirebilirsiniz.

Benim durum çalışmamdaki çift aslında seçeneklerini keşfedip harekete geçerek para biriktirdi. Sen de yapabilirsin. Bu uzun vadede size biraz para kazandırabilir.

Dinle, kimse sigorta primi ödemekten hoşlanmaz - bunu anlıyorum. Bununla birlikte, hayat sigortası önemli bir sigorta parçasıdır çünkü ölüm durumunda ailelere yardımcı olur. Bu kapsamdaki değeri görüyorsanız, kapsama aldığınızdan, ancak mümkün olan en ucuz oranda emin olun.

Başka bir yerde ucuz bir hayat sigortası bulabilirseniz, işvereniniz üzerinden pahalı bir hayat sigortası ödemenize gerek yoktur. Tasarrufdaki farkı bile yatırım yapabilir ve tasarruflarınızda daha da fazla para kazanabilirsiniz. Bu, tüm hayat sigortası poliçesinden hayat sigortası poliçesine geçerken de harika bir fikirdir.

Her küçük sayılır. Olması gerekenden daha fazla ödeme yapmayın.

2. Üçüncü bir tarafla daha fazla kapsama alabilirsiniz.

Unutmayın, benim durumumdaki çift sadece para biriktirmekle kalmadı, aynı zamanda daha fazla kapsama alanı da elde ettiler.

Aslında, hayat sigortanızı almak için işvereninizden geçtiğinizde kapsama seçeneklerinizi oldukça sınırlı bulabilirsiniz.Şahsi olarak, müşterilerin işverenler tarafından desteklenen hayat sigortası poliçeleri için nasıl kayıt olduklarını gördüm ve 10,000 dolarlık kapsama alanının kesilmediğini anlamıyorum. Tabii ki, birisini ölümüne gömmek yeterli, ama onların ailelerine bakmak için yeterli mi? Asla.

Verilen bazı işverenler, ücret karşılığında ek teminatlar sunmaktadır. Sadece paranın karşılığını en iyi şekilde alacağından emin ol.

3. Üçüncü bir taraf arasından seçim yapmak için çok fazla planınız olacaktır.

Eğer işvereniniz, işvereniniz arasından seçmeniz gereken seçenek sayısını sınırlandırıyorsa, neden işvereninizin sundukları dışında planlar keşfetmiyorsunuz?

Örneğin, 10, 20 veya 30 yıllık dönemlerde mevcut planları bulabilirsiniz. Kapsanması gerekeceğini düşündüğünüz zaman miktarını seçin (en azından finansal olarak güvende olana kadar).

Ayrıca kendinizi rahat hissettiğiniz kapsama alanını seçmek istersiniz. İyi bir kural, gelirinizin kapsama alanında en az 10 katına sahip olmaktır. Ancak, özel durumunuz için doğru olan bir miktar seçmeniz gerekir.

Üçüncü Taraf Vadeli Hayat Sigortası Nasıl Başlatılır

Neyse ki, üçüncü taraf vadeli hayat sigortası için bir teklif almak için fazla zaman almaz. Hayat sigortası satan internet sitelerini bulabilir ve planları yan yana karşılaştırabilirsiniz.

Bir teklif aldığınızda ve satın alma işlemini başlattığınızda, muhtemelen doktorunuzun ofisinde veya evinizi ziyaret eden bir tıp uzmanı ile küçük bir tıbbi muayeneye sahip olmanız gerekecektir.

Bazı planlar aylık veya yıllık olarak ödeme yapmanıza izin verir. Her bütçeye uygun bir plan var.

Ayrıca, yararlanıcılarınızı belirlediğinizden ve güncel tuttuğunuzdan emin olun. Forbes personel yazarı Deborah L. Jacobs şöyle yazdı:

Bu formları güncel tutmanız çok önemlidir. Bir yararlanıcıyı değiştirmek için - örneğin, evlendiyseniz veya boşanırsanız veya eşiniz ölürse - düzeltilmiş bir form doldurduğunuzdan emin olun.

Bunu bilmeden kapsamalarını kaybedenlerden biri olma. Kendi ucuz vadeli hayat sigortanızı güvenceye alın ve işvereninizin size önyükleme yapmasına izin vermiş olsanız bile güvende olduğunuzdan emin olun!

Bu yazı aslen Forbes'da yayınlandı.

Videoyu izle: Karanlık Ruhlar 2 Platinum [PS3 / DE / HD] # 084 - NG + Livestream 3 Bölüm 1/8

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Paranızı Daha İyi Yönetmenin 7 Adımı
Maliye

Paranızı Daha İyi Yönetmenin 7 Adımı

İster asgari ücret için yarı zamanlı çalışıyor olun, ister kariyerinizin zirvesinde büyük para kazanıyor olun, sahip olduğunuz paradan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsunuz. Paranızı daha iyi yönetmek için bu 7 adım, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Paranızın nereye gittiğini bilemez Bir tarifi olmayan bir pastayı pişirmez ya da bir rota planlamaksızın araba sürmek istemezsiniz.
Devamını Oku
100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)
Maliye

100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)

Hızlı paraya mı ihtiyacınız var? Evet, bir günde yüz dolar veya hatta birkaç yüz dolar kazanmanın birçok yolu var. Nakit kazanmanız ve hızlı bir şekilde kazanmanız için birkaç nedeniniz olabilir. Araba tamir veya ev onarımı gibi beklenmedik bir masraf kapınızın önüne geçebilir. Ya da unuttuğunuz sigorta faturasını sadece altı veya on iki ayda bir gelir.
Devamını Oku
403b vs 401k: Fark nedir?
Maliye

403b vs 401k: Fark nedir?

Uyku kaybettiğini biliyorum çünkü henüz 403 (b) ile 401 (k) arasındaki farkları özetleyen bir yazı yazmamıştım. Oh bekle… sen değildin? Herkesin benim gibi bir emeklilik vergi çılgınlığı olduğunu sanıyordum.
Devamını Oku