Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz?

Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız.

Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.

Az önce 70 yaşına girdiniz ve bir arkadaşınız da benzer bir durumda kendinden geçiyor çünkü emeklilik planlarında vergiler ödemek zorunda kalıyorlar çünkü para almak zorundaydılar.

IRS kurallarına şaşırarak bazı araştırmalar yaparsınız (veya bloguma gidersiniz) ve Zorunlu Minimum Dağılımlar hakkında bilgi edinirsiniz.

Onları arayacağız RMD en kısaca.

Senin Dağılımlarını Alma Zamanı

Emeklilik planlarına yatırım yapmanın güzelliği, vergi ertelenmiş büyümesidir. Tüm bu yıllar boyunca hesabınızın büyüdüğünü gördünüz ancak hiçbir zaman 1099'a sahip olmadınız. Yeterince planladın, artık daha uzun süreliğine uzandın, ama sadece bu kadar uzun süre dayanabilirsin.

IRS, vergi parasının bir kısmını geri almak için beklemekte. Bunu yaparlar RMD en Her yıl emeklilik hesabınızın bir kısmını çıkarmanızı ve ilgili vergiyi ödemenizi sağlayarak.

Eğer onu çıkarmazsan, almanız gereken miktarın% 50'sini vergi alıyorsunuz.

Bu kaçınmak istediğiniz oldukça sert bir ceza.

RMD'ler ve 401k

Tipik olarak, IRA'nız için gereken minimum dağıtım kuralları 401k’nız için geçerlidir. Ancak büyük fark, eğer 70.5'e ulaşana kadar hala çalışıyor olmanızdır. Bu durumda IRS, emekli gününüze kadar emekli maaşınızı ertelemenize izin verir. Bu, yeterince tasarruf etmeyenler ve emeklilik birikimlerini artırmak için çalışmaya devam edenler için iyi bir senaryo.

RMD'ler ne zaman başlamalı?

IRS, 1 Nisan'a kadar başlayacağınızı ve yarın 70'i bulduğunuzu izleyerek, her yıl devam etmek zorunda olduğunuzu söylüyor. Bazı emeklilik planları, o şirkette hala çalıştığınız sürece çekilmeyi ertelemenize izin verecektir. 1 Nisan'ın ilk yıl ve ilk yıl için olduğunu unutmayın. bir tek. İlk yıldan sonra, takvim yılı takvimine geri dönüyor ve 31 Aralık'a kadar geri çekilmeli.

RMD Örneği

1 Temmuz 1945'te doğan biri, 1 Ocak 2016'ya kadar 70.5'e dönmeyecekti. Bu, 1 Nisan 2017'ye kadar ilk RMD'lerini almaları gerekmeyeceği anlamına geliyor (2016 RMD şartını tatmin edecek).

Bununla birlikte, o yıl için 31 Aralık 2017'ye kadar bir yıl daha dağıtılmaları gerekecek. Her yıl takip eden 31 Aralık takip edecekst son tarih.

Ne kadar almak zorundasın?

Bu miktar ayrıca emeklilik planınızdaki önceki yılın bakiyesine dayandırılacaktır. Örneğin, 2017 RMD değerinizi hesaplamak için planınızın değerini 31 Aralık 2016 itibariyle alacaksınız.

Geri çekilecek tutarlar, IRS tarafından yayınlanan, yaşınızı, lehdarınızın yaşını ve yararlanıcınız ile olan ilişkinizi etkileyen yaşam beklentisi tablolarına dayanmaktadır. 2016 Üniforma Yaşam Beklenti Tablosuna dayanarak, 70.5 yaşını doldurduğunuzda emeklilik planınızın% 3.65'ini geri çekmeniz istenebilir. Daha sonra gelecek yıl% 3.77'ye çıkar ve devam eden her yıl artar. IRS tabloları şöyle adlandırılır:

  • Tek Yaşam Beklentisi
  • Ortak Yaşam ve Son Kurtulan Beklentisi
  • Üniforma Ömür

Tablolar yararlıdır, ancak günümüzde hesap makineleri miktarı kolaylıkla hesaplamak için kullanılır. RMD'lerinizi doğru bir şekilde aldığınızdan emin olmak için lütfen bir mali profesyonelden yardım alın.

RMD'leri Kendi Hesabınızda mı Hesaplamak Gerekir?

Neyse ki hayır. Çoğu finansal kurum sizin için rakamı hesaplar. RMD yaşına ulaşan tüm müşterilerim için bakıcım müşterilerim için RMD tutarını hesaplar ve daha sonra müşteri ile temasa geçerek bu tutarı bildirir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu, vergilendirilebilir bir dağıtım olması nedeniyle, IRA sorumlusunun büyük olasılıkla parayı almak için bir form imzalamanızı gerektirecektir (en azından ilk kez). Bir formun imzalanması gerekiyorsa, erteleme ve son dakikaya kadar beklemeyin.

RMD'ler ve Roth IRA Dönüşümleri Hakkında Ne?

Roth IRA dönüşümleriyle ilgili kurallar kaldırıldığında, birkaç RMD adayının RMD'lerini doğrudan bir Roth IRA'ya dönüştürmeyi sordum.

Konsept kulağa hoş geliyor olsa da, buna izin verilmiyor. IRS vergi ödemenizi ve RMD gelirlerini kaldırmanızı sağlayacaktır. RMD'den sonra kalan her şey bir Roth IRA'ya dönüştürülebilir - sadece uygun vergiyi ödemek zorunda kalacağınızı unutmayın.

Videoyu izle: Fika o recado ai yapmak cabelo # gbn # 090

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl
Maliye

Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl

Öğrenci Borçları Projesi tarafından yapılan son bir araştırmaya göre, ortalama üniversite öğrencisi, öğrenci kredilerinde 25.250 dolar ile mezun olacak. FinAid.org'a göre, öğrenci kredisi borcunda 1 trilyondan fazla var. Aslında, ABD'de kredi kartı borcu olduğundan daha fazla öğrenci kredi borcu var.
Devamını Oku
Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?
Maliye

Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?

Hey ya! Benim adım Kyle. Büyüdüğüm ve her zaman Ortabatıda yaşayan bir lise öğretmeniyim. Hayatımın ilk 27 yılı için olduğu kadar normal (yaklaşık 31 yaşındayım), bir grup öğrenci kredisi ile üniversiteyi bitirdim ve yaklaşık 6 yıl için asgari ödeme yaptım. Aynı zamanda geri dönme ve bu süre boyunca yüksek lisans derecemi alma kararımı da verdim (o zamanlar en zeki değil), borcumu bir seferde 33.000 $ 'a kadar pompaladım.
Devamını Oku
Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!
Maliye

Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!

Bugün iyi bir arkadaşım olan SSG Chris Henry'yi Afganistan’dan yıllarca süren görevinden geri kabul etmek için heyecanlandım. Chris ve ben liseden beri iyi arkadaş oldum ve birkaç yıl sonra Milli Muhafızlara katıldığında birçok delici bir araya geldik. Chris'in karısı Sabine'i çok uzun zamandır ilk kez kucakladığını görmek için karşılama evindeki törende olmak çok güzeldi.
Devamını Oku
ProOpinion İncelemesi
Maliye

ProOpinion İncelemesi

İnsanlar internette para kazanmayı düşündüklerinde, çoğu insan anket almayı düşünüyor. Anket siteleri, boş zamanlarınızda ekstra harcama yapmak için en popüler yollardan biri haline gelmiştir. Katılabileceğiniz düzinelerce ve düzinelerce farklı anket web sitesi var. Her birinin farkında olmanız gereken farklı avantajları ve dezavantajları olacak.
Devamını Oku