Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz?

Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız.

Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.

Az önce 70 yaşına girdiniz ve bir arkadaşınız da benzer bir durumda kendinden geçiyor çünkü emeklilik planlarında vergiler ödemek zorunda kalıyorlar çünkü para almak zorundaydılar.

IRS kurallarına şaşırarak bazı araştırmalar yaparsınız (veya bloguma gidersiniz) ve Zorunlu Minimum Dağılımlar hakkında bilgi edinirsiniz.

Onları arayacağız RMD en kısaca.

Senin Dağılımlarını Alma Zamanı

Emeklilik planlarına yatırım yapmanın güzelliği, vergi ertelenmiş büyümesidir. Tüm bu yıllar boyunca hesabınızın büyüdüğünü gördünüz ancak hiçbir zaman 1099'a sahip olmadınız. Yeterince planladın, artık daha uzun süreliğine uzandın, ama sadece bu kadar uzun süre dayanabilirsin.

IRS, vergi parasının bir kısmını geri almak için beklemekte. Bunu yaparlar RMD en Her yıl emeklilik hesabınızın bir kısmını çıkarmanızı ve ilgili vergiyi ödemenizi sağlayarak.

Eğer onu çıkarmazsan, almanız gereken miktarın% 50'sini vergi alıyorsunuz.

Bu kaçınmak istediğiniz oldukça sert bir ceza.

RMD'ler ve 401k

Tipik olarak, IRA'nız için gereken minimum dağıtım kuralları 401k’nız için geçerlidir. Ancak büyük fark, eğer 70.5'e ulaşana kadar hala çalışıyor olmanızdır. Bu durumda IRS, emekli gününüze kadar emekli maaşınızı ertelemenize izin verir. Bu, yeterince tasarruf etmeyenler ve emeklilik birikimlerini artırmak için çalışmaya devam edenler için iyi bir senaryo.

RMD'ler ne zaman başlamalı?

IRS, 1 Nisan'a kadar başlayacağınızı ve yarın 70'i bulduğunuzu izleyerek, her yıl devam etmek zorunda olduğunuzu söylüyor. Bazı emeklilik planları, o şirkette hala çalıştığınız sürece çekilmeyi ertelemenize izin verecektir. 1 Nisan'ın ilk yıl ve ilk yıl için olduğunu unutmayın. bir tek. İlk yıldan sonra, takvim yılı takvimine geri dönüyor ve 31 Aralık'a kadar geri çekilmeli.

RMD Örneği

1 Temmuz 1945'te doğan biri, 1 Ocak 2016'ya kadar 70.5'e dönmeyecekti. Bu, 1 Nisan 2017'ye kadar ilk RMD'lerini almaları gerekmeyeceği anlamına geliyor (2016 RMD şartını tatmin edecek).

Bununla birlikte, o yıl için 31 Aralık 2017'ye kadar bir yıl daha dağıtılmaları gerekecek. Her yıl takip eden 31 Aralık takip edecekst son tarih.

Ne kadar almak zorundasın?

Bu miktar ayrıca emeklilik planınızdaki önceki yılın bakiyesine dayandırılacaktır. Örneğin, 2017 RMD değerinizi hesaplamak için planınızın değerini 31 Aralık 2016 itibariyle alacaksınız.

Geri çekilecek tutarlar, IRS tarafından yayınlanan, yaşınızı, lehdarınızın yaşını ve yararlanıcınız ile olan ilişkinizi etkileyen yaşam beklentisi tablolarına dayanmaktadır. 2016 Üniforma Yaşam Beklenti Tablosuna dayanarak, 70.5 yaşını doldurduğunuzda emeklilik planınızın% 3.65'ini geri çekmeniz istenebilir. Daha sonra gelecek yıl% 3.77'ye çıkar ve devam eden her yıl artar. IRS tabloları şöyle adlandırılır:

  • Tek Yaşam Beklentisi
  • Ortak Yaşam ve Son Kurtulan Beklentisi
  • Üniforma Ömür

Tablolar yararlıdır, ancak günümüzde hesap makineleri miktarı kolaylıkla hesaplamak için kullanılır. RMD'lerinizi doğru bir şekilde aldığınızdan emin olmak için lütfen bir mali profesyonelden yardım alın.

RMD'leri Kendi Hesabınızda mı Hesaplamak Gerekir?

Neyse ki hayır. Çoğu finansal kurum sizin için rakamı hesaplar. RMD yaşına ulaşan tüm müşterilerim için bakıcım müşterilerim için RMD tutarını hesaplar ve daha sonra müşteri ile temasa geçerek bu tutarı bildirir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu, vergilendirilebilir bir dağıtım olması nedeniyle, IRA sorumlusunun büyük olasılıkla parayı almak için bir form imzalamanızı gerektirecektir (en azından ilk kez). Bir formun imzalanması gerekiyorsa, erteleme ve son dakikaya kadar beklemeyin.

RMD'ler ve Roth IRA Dönüşümleri Hakkında Ne?

Roth IRA dönüşümleriyle ilgili kurallar kaldırıldığında, birkaç RMD adayının RMD'lerini doğrudan bir Roth IRA'ya dönüştürmeyi sordum.

Konsept kulağa hoş geliyor olsa da, buna izin verilmiyor. IRS vergi ödemenizi ve RMD gelirlerini kaldırmanızı sağlayacaktır. RMD'den sonra kalan her şey bir Roth IRA'ya dönüştürülebilir - sadece uygun vergiyi ödemek zorunda kalacağınızı unutmayın.

Videoyu izle: Fika o recado ai yapmak cabelo # gbn # 090

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

LSAT Sınavı ve Rock Nasıl Çalışır!
Maliye

LSAT Sınavı ve Rock Nasıl Çalışır!

Louis Cardinals'ın 9. vuruşun altından 6 koşucu kurşunla vurduğu kadar test yapmaktan zevk alıyorum. Bazen CFP® sınavından geçtiğim gerçeğine hayran kaldım - çünkü o kadar çok test yapmaktan nefret ediyorum. Bir stajyer GMAT sınavına girip CFA sınavına yeni bir tane hazırladım.
Devamını Oku
Kredi Birliği nedir?
Maliye

Kredi Birliği nedir?

Bir çok insan bankaların ve kredi birliklerinin aynı şey olduğunu düşünüyor. Çoğunlukla, çok benzerler. Ancak, kredi sendikalarını bankalardan ayıran bazı önemli farklılıklar var. İki tip arasındaki farkı ve bir kredi birliğinin avantajlarından bazılarına bakacağız. Ayrıca, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeniz için gereken bazı bilgileri de alacaksınız.
Devamını Oku
YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?
Maliye

YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 70.000 $ 'lık borcumuz öğrenci kredilerinde 60.000 dolardı, gerisi birkaç araba ve küçük bir kredi kartıydı. O kadar borcunun olması ne hissetti? O kadar borcun olması büyük bir yük gibi geldi. Bir köle gibi hissediyorsunuz ve tüm zorlu çalışmalarınız gibi hissediyorsunuz ve zamanınız ustanızı ödünç vermeye çalışıyor.
Devamını Oku
GF ¢ 004 - Finansal Hayatınızı Yeniden Başlatmanın 5 Yolu
Maliye

GF ¢ 004 - Finansal Hayatınızı Yeniden Başlatmanın 5 Yolu

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC004.mp3 iTunes'daki “Good Financial Cents” Podcast'e abone olmak için buraya tıklayın. Suyun üstünde kalmak için mücadele ediyor musunuz? Birçok Amerikalı, bu mücadeleyle her gün uğraşıyor. Benim görevim denemek ve yardım etmektir. Future Purpose Coaching'den Karyn Lisk, “The 5 Series” adlı web semineri dizisine katılmamı istedi.
Devamını Oku