Yatırım

GFC 072: Müdürünüzü Korumak İçin Yatırım Yapmanın 7 Yolu

Birkaç hafta önce, İttifak Varlık Yönetimi Finansal Planlama Direktörü Andrew Rogers ile bir podcast yaptım. Günümüzün ana konusu ana korumaydı - olduğu gibi, yuvadaki yumurtasınızı korurken yatırımınızı koruyan yatırımları seçmek en azından biraz büyüme.

Birkaç yıl olmasına rağmen, 2008 ve 2009 mali krizi hala herkesin aklında taze. Dow Jones'un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte, yatırımcılar için - özellikle de emekliliğe yakın olanlar - düzenli piyasa dalgalanmaları nedeniyle sermaye kaybını önlemek için önemlidir.

Bu ana korumanın devreye girdiği yerdir. Büyük ölçüde, ana korunmaya yatırım yapmak, herhangi bir piyasa kesintisi ile ortaya çıkan katastrofik kayıpları önlemenin en iyi yoludur. Bu strateji ile gelen kayda değer olumsuzluk, daha fazla güvenlik karşılığında kurban edeceğiniz kazançlar.

Temel Koruma için 7 Yatırım Seçenekleri

Ama müdürünüzü korumak için nasıl yatırım yapıyorsunuz? Günün sonunda, paranız için en iyi seçenek, ne kadar zamanınız olduğuna, ne kadar riske girdiğinize ve kapsayıcı yatırım stilinize bağlıdır.

Her ne kadar kendi fikirlerim olsa da, en iyi seçeneklere girebilmek için birçok finansal danışmanla görüştüm. Ortalama yatırımcı, gömleklerini kaybetmeden paralarını nerede saklayabilir? Ve, kişi büyümeye yatırım yapmak için riski nasıl azaltıyor? Aldığım birçok yanıtın bir derlemesi:

# 1: Çevrimiçi Yüksek Verimli Tasarruf Hesapları

San Diego Financial Planner'a ve Financial Taylor Schulte tanımlayıcısının kurucusuna göre, çevrimiçi olarak açılan yüksek getirili tasarruf hesapları durumunuza bağlı olarak akıllı bir seçenek olabilir.

“Paranız sıvı ve FDIC sigortası tarafından korunuyor” diyor. Schulte, FDIC sigortasından bahsettiğinde, Federal Para Yatırma Sigortası Kurumunun (FDIC) 250.000 $ 'a kadar bireysel banka mevduatı sigortalaması gerçeğine işaret ediyor.

Yıllık ortalama faiz oranı online tasarruf hesaplarıyla sadece% 1 -% 2 iken, tuğla ve harç bankaya gittiğinizden hala daha fazladır. Enflasyon düşük olduğu için, sadece% 1-2 oranında kazanç, paranızın değerinin çok gerisinde kalmaz.

İlgili: En İyi 9 En İyi Online Tasarruf Hesabı

# 2: Para Piyasası Hesapları

Bir Para Piyasası Hesabı, bir tasarruf hesabının bazı avantajlarını sunan, ancak daha yüksek getiriler ve paranıza daha iyi erişim potansiyeli sunan hibrit bir banka hesabıdır. Yerel bankanızda veya online olarak bir para piyasası hesabı açarak, daha iyi bir faiz oranı elde edebilir, hesabınıza yazabileceğiniz çeklere erişim elde edebilir ve müdürünüzü bütünüyle koruyabilirsiniz.

Geleneksel bir banka kullanmak istemiyorsanız, TD Ameritrade veya çevrimiçi hesap yönetimi sunan başka bir aracı kurum ile para piyasası hesabı açabilirsiniz. Diğer banka hesaplarında olduğu gibi, emrinizde bir ton seçenek var.

Bir Para Piyasası hesabı açabilirsinizTD Ameritrade, Scottrade,ve E * TİCARET veya teklif veren bankalarlayüksek faiz tasarruf hesapları. Yatırımınıza çok fazla ilgi göstermeyeceksiniz, ancak müdürünüzün büyük miktarlarını kaybetme konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacak.

# 3: Mevduat Sertifikaları (CD)

CFP Kurucu ve Odak Planlama Grubu Servet Danışmanı Joseph Carbone, Jr.'a göre, ana korunma ile ilgilendiğinizde göz önünde bulundurulması gereken bir başka seçenek ise Mevduat Sertifikalarıdır.

Carbone, “Bugünkü ortamda, gerçekten de FDIC sigortası tarafından ihraç eden banka tarafından korunan tek gerçek araçlardan biri” diyor.

Tradeoff, Carbone'un, paranıza çok fazla ilgi duymayacağınız gerçeğidir. CD'leri daha uzun vadede almaya istekli iseniz, ortalama geri dönüşünüzü iyileştirmek mümkündür.

Birçok uzman ayrıca CD'lerinizi, daha fazla geri dönüş için potansiyelinizi arttırmak için merdiven atmanızı önerir. Merdiveni ile, yatırımlarınızı düzenli aralıklarla olgunlaştırmak amacıyla değişen uzunluklarda CD'ler satın alırsınız. Bu şekilde, tüm paranız bir seferde ve aynı süre için kilitlenmez, eğer mevcutsa daha yüksek faiz oranları olan yeni CD'leri satın almayı mümkün kılar.

4: Belediye Tahvili

Belediye tahvilleri, büyüme potansiyeli isteyen yatırımcılar için başka bir seçenek, ancak her şeyden önce ana koruma. Bir belediye tahvili aldığınızda, aslında eyaletinize veya yerel yönetime gelir sağlıyorsunuz. Ve çoğu eyalet ve yerel yönetim kurumları bu tahvillerden gelir vergisini muaf tuttuğundan, aynı zamanda vergilerden de tasarruf ediyorsunuz.

Ödünç alınan parayı ödemek için hükümete güvenirseniz, belediye tahvillerini oldukça güvenli bir bahis olarak değerlendirebilirsiniz. Bazı belediyeler ve eyalet hükümetleri, iflas ilan etti ve yıllar içinde ertelendi, ancak çok nadir.

Belediye tahvilleri için faiz oranları değişebilir, ancak genellikle paranızda% 3 veya daha fazla kazanabilirsiniz. Düşünülen her şey, faydalar ve azaltılmış risk belediye tahvilleri, ana korunmaya ihtiyacı olan herhangi bir yatırımcı için onlara akıllı bir seçenek sunmaktadır.

İlgili: Yüksek Getiri için 11 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar

# 5: ABD Tasarruf Bonoları

Dikkate değer iki temel tasarruf türü vardır - Seri I ve Seri EE. Her bir bağ tipi kendi tarzında çalışsa da, her ikisi de çok az riskli ana koruma sağlar.

Seri I tahvilleri ile sabit bir faiz oranı getirisi ve enflasyona bağlı ayarlanabilir bir getiri elde edersiniz. Sabit oran asla değişmezken, geri dönüşünüzün diğer bileşeni her altı ayda bir ayarlanır - bazen yukarı ve bazen aşağı.

Seri EE tahvillerinde, her ay otomatik olarak tahvile eklenen sabit bir getiri oranına sahipsiniz. Şu anda oranlar düşük olsa da, ABD Hazinesi, vadeye ulaşana kadar 20 yıl tuttuğunuz takdirde tahvilin değerini iki katına çıkarmayı vaat ediyor. Vadeye Seri EE tahvilini tutmazsanız, sabit getiri oranı eksi erken çekilme ücretleri alırsınız.

Her iki bağ seçeneği de, temel korunma için büyüme potansiyeli olan herkes için akıllı olabilir. Her iki tür bağı da doğrudan TreasuryDirect.gov.

# 6: Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS)

ABD Hazinesi, seçim için başka bir düşük riskli tahvil seçeneği sunuyor. Hazine Enflasyon Koruması Menkul Kıymetler - TIPS olarak da adlandırılır - tahvilin ömrü boyunca değişmeyen sabit bir faiz oranı ve ABD hükümeti tarafından garanti edilen yerleşik enflasyon koruması sunar. Bu yatırımın ikinci bileşeni - yerleşik enflasyon koruması - her defasında tek tek büyümeler, yatırımınızın değerini yükselen enflasyon oranına ulaştırmak için büyür.

TIPS'yi bireysel olarak veya bir TIPS sepetine yatırım yapan bir yatırım fonu parçası olarak satın alabilirsiniz. Amacınız ana koruma ise, TIPS'ye bireysel olarak yatırım yapmak muhtemelen en iyi hamledir.

Portföyünüzü enflasyondan korumak mı istiyorsunuz? İPUÇLARIE * TİCARET, TD Ameritradeveya Scottrade.

# 7 Hayır Kurumları

Yıllık ücretler kötü bir karşılık alırken, en azından bir finansal danışman belli durumlarda ana korumanın ödenmesini savunmaktadır. Odak Planlaması grubunun Joseph Carbone, bir an önce belirli bir zaman dilimi için gelir akışını garanti ettiğinden, dolaysız ücretlerin büyük bir yandaşı olduğunu söylüyor. Diyor ki, ticaret, belirli bir (ve uzun) zaman için yatırımınızın toplam tutarına erişiminizi kaybetmenizdir.

Carbone, “Birisi gelir arayışında değil, herhangi bir risk almaya istekli değilse, o zaman sabit bir yıllık ücrete bakabilirsiniz” diyor. “Sabit bir yıllık ödeme, sabit bir süre için garantili bir getiri oranı öder.”

Yine, gelirler ile ilgili temel sorun, fonlarınızı tarihsel olarak düşük faiz oranı olan bir ortamda kilitlemeniz ve karşı karşıya kalabileceğiniz tüm arka satış satış ücretleridir. Herhangi bir yatırımda olduğu gibi, iyi bir baskıyı okumanız ve tetiği çekmeden önce tüm ücret ve ücretleri anlamanız gerekir.

Son düşünceler

Emeklilik birikimlerinizi kayıplardan korumak genç yaşta öncelikli olmayabilir. Emekliliğinizden yirmi otuz yıl geçtikten sonra aslında beklemek Yatırımlarınızın değeri yıllar içinde yükselip düşecek.

Ama, yaşlandıkça, artık o lükse sahip olmadığını öğreniyorsun. Yuva yumurtanızı inşa etmek için on yıllar sürdüğünüz yerde, şimdi birkaç değerli yıla düşüyorsunuz. Ana korumanın devreye girdiği yer burası ve bunun neden başlaması çok önemlidir. Emekliliğinize sadece birkaç yılınız olduğunda, paranızı korumak çok önemlidir.

Müdürünüzü korumanın yollarını ararken, bu listedeki seçeneklerden bazılarını göz önünde bulundurun. Riski en aza indirirken, hangi yatırımların servetinizi büyütmenize yardımcı olabileceğini kendinize sorun, sonra hazır olduğunuzda ilerleyin. Ve yardıma ihtiyacınız varsa, ana korumayı almaları için bir mali danışmana başvurduğunuzdan emin olun. Danışmanınızla konuştuğunuzda, sizden ne tavsiye edersiniz? onların ebeveyn.

Aynı zamanda, kendi ceplerini kapatabilecek mali müşavirlerden kendi kendine tavsiyelerde bulunmayı da göz önünde bulundurmalısınız. senin masrafın. Diğer bir deyişle, pahalı yaşam sigortası ve yıllık ürünleri başka seçeneklerden bahsetmeden iten finansal danışmanlara karşı dikkatli olun.

“Yüksek maliyetli, komisyon temelli ana koruma ürünleri öneren diğer finansal danışmanlara karşı dikkatli olun” diyor Minnesota Finansal Danışmanı Jamie Pomeroy. Temel koruma araçları aslında müdürü her ne pahasına olursa olsun korumakPiyasalar harekete geçtiğinde ve korumasız maliyetleri hesaba kattıktan sonra ana korumada bir şans sunmuyor.

Müdürünüzü korumak için nasıl yatırım yapıyorsunuz? Bu listeye ekleyeceğiniz başka yatırımlar var mı?

Videoyu izle: GFC 3 tanıtım römorku 2012

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

50 Uzmanlar İlk Yatırımlarını Hiç Paylaştı
Yatırım

50 Uzmanlar İlk Yatırımlarını Hiç Paylaştı

“Başlamak için harika olmak zorunda değilsiniz, ama harika olmaya başlamalısınız.” Zig Ziglar Her şeye iyi gelmek için, ilk önce başlamak zorundasınız. Bu aynı zamanda yatırım için de geçerlidir. İlk yatırımımı yapmadan önce, yatırım hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Heck, ne kadar yatırım fonu olduğunu bile açıklayamadım.
Devamını Oku
GF ¢ 063: Eski Optimize Edici Stratejisi - $ 325,000 IRA'yı Mirasçılarınız için 786,000 $ 'lık Bir Faydaya Dönüştürme
Yatırım

GF ¢ 063: Eski Optimize Edici Stratejisi - $ 325,000 IRA'yı Mirasçılarınız için 786,000 $ 'lık Bir Faydaya Dönüştürme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_063__IRA_Strategy_.mp3 Son zamanlarda benim bir müşteri çok ilginç bir konumda bulundu. Müvekkilimin ve kocasının ikisinde de emeklilikte emeklilikten çok emek harcayan çok emekli aylıkları vardı. Her ay, bir fazlaları vardı ve bir kısmını büyük bir olasılıkla asla harcamayacakları bir tasarruf hesabına koyuyorlardı.
Devamını Oku
Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?
Yatırım

Emekli Hesabınızda Ne Kadar Şirket Stoku Var?

Halka açık bir şirkette çalışıyor musunuz ve bu stoku emeklilik planınızda da sunuyor mu? Eğer öyleyse, bu hisse senedi emeklilik portföyünüzün yüzde kaçını temsil ediyor? % 10? % 25? % 75? Tüm rahatsızlığım için, tüm emeklilik portföyünün bir stokta olan bir beyefendiye rastladım.
Devamını Oku