Kazanmak

GF ¢ 018: Steve Chou'nun karısı bir Online mağazayla 100 dolarlık gelirini nasıl değiştirdi?

Steve Chou'nun karısı işten ayrılmak istedi, bu yüzden evde anne kalmak olabilirdi. Tek bir sorun vardı: yılda 100 bin doların üzerinde bir iş yapmıştı.

Maaşının yerini almak için bir yol bulmaları gerekiyordu ve onlar için bir online mağaza kuruyorlardı.

Blog'la görüşme fırsatı buldum. MyWife Quit Her Job.com'u hayal edebileceğiniz gibi, eşinin işten ayrılması için nasıl evden çıkacağını anlatan bloglar.

Bu heyecan verici gelmiyor olsa da, hikayelerini özel kılan şey, karısının eski maaşının yerini alan ve şu an 6 rakamlı bir gelir getiren bir web tabanlı iş geliştirebiliyor olması.

Çevrimiçi bir mağaza kurmayı düşündüğünüzde, sitelerini kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Başlamak isteyen herkes için iyi bir bilgi tonu var.

Steve'den daha fazlası

Podcast röportajına ek olarak, Steve ayrıca aşağıdaki soruları yanıtladı. O paylaştığı tüm bilgiler için çok minnettar.

1S sitenizi ziyaret etmemiş herhangi bir kimse için, My Wife iş hayatına başlamanızı istediklerinizi bize bildirin.

Eşim ve ben hala çıktığımızda, bana ilk çocuğumuzu alır almaz işinden ayrılacağını söylemişti. Başlangıçta, onun ciddi olup olmadığından emin değildim çünkü
Silikon Vadisi'nde yaşamanın maliyeti son derece yüksektir. Çoğu ailenin ortalama bir yaşam tarzına kavuşmak için 2 gelire ihtiyacı var.

Ama 5 yıl sonra evlendikten sonra nihayet hamile kaldı, eşimden ayrılma gerçeğimiz ve gelirimizin% 50'sini kaybetmemiz bana bir ton tuğla gibi vurdu. Gerçekçi olarak, eşim kesinlikle gerekliyse işini sürdürebilirdi, ama ikimiz de özellikle çocukluğun ilk evrelerinde çocuklarla evde bir ebeveyn kalmaya inanıyoruz.

Her halükarda, gelirimizin% 50'sini geçmek yerine, gelirini bir yıl içinde tamamlamak amacıyla online bir iş kurmaya karar verdik. Bu nedenle mağazamız Bumblebee Linens doğdu.

2 İnternet girişimcisi olmanın en büyük üç sorunu neydi?

En büyük zorluk muhtemelen öğrenme eğrisi idi. Eşim ve ben kesinlikle web hakkında hiçbir bilgi ile başladı. O zamanlar, html veya php yazmanın ve her şeyi sıfırdan öğrenmemiz gerektiğine dair hiçbir fikrim yoktu. Bir internet işletmesine izin vermeden bir mağazayı nasıl işleteceğimize dair hiçbir fikrim yoktu. Öğrenme eğrisi o kadar yüksek olduğu için, başlamak bile zordu. Ama neyse ki, çocuğumuz bu ilk yumruyu aşmak için gerekli motivasyonu sağladı.

İkinci en büyük meydan okuma zamanı bulmaktı. Çünkü güvenli bir şekilde oynamak ve mümkün olduğunca fazla para biriktirmek istedik, hem karım hem de online işimizi kullandıkça tam zamanlı işimizi sürdürdük. Normalde hafta boyunca, eşim ve ben işten eve gidecektim, biraz dinlen, akşam yemeği ye ve sonra yatağa yatma zamanına kadar televizyon izledim. İşletmemizin karışıma eklenmesiyle, mağazada çalışmak için zaman kazanmak için bir şeyler vermemiz gerekiyordu.

Olumsuz faaliyetler vermek zor bir iştir, çünkü açıkçası, tembeliz ve rahatlamak isteriz. Ama zaman içinde yavaş yavaş, her gece ve hafta sonunun bir günü işimizde çalışmanın bu alışkanlığına girdik. Fakat bu rutine yerleşmek çok fazla irade aldı.

Son zorluk, mağazanın yalnızca web sitemizi ziyaret etmediğini bulmak için başlatmasıydı. Satışlar birkaç aydır aşırı derecede yavaştı ve biz de gerçekten erken saatlerde bir şeyler aldık. Aslında birkaç noktada eşim ve ben onu bırakmaya çalışmak istedik çünkü emeğimizin sonuçlarını görmedik.

3 Sizden ve eşinizin kendi deneyimlerinden, insanların çevrimiçi işleriyle bunu yapmamalarının yaygın nedenlerinden bazıları nelerdir?

Çoğu insan bunu yapmaz, çünkü anında tatmin olmasını beklerler. Çoğu kişi, JohnChow.com gibi bir blog okuyor ve çevrimiçi bir iş kurmanın kolay olduğunu düşünüyor. Sonuç olarak, işler bu kadar erken gitmediğinde pes ederler. Bir işe başlamak, azim ve sürekli bir değişiklik gerektirir. Bir şey başlatamazsınız, otomatik pilotuna devam edemezsiniz ve yine de rekabetçi olmayı umabilirsiniz.

Sorun şu ki çoğu insan işlerini canlı bir varlık gibi ele almıyor. Sonuçları görebilmek için onu beslemeli ve sürekli bakım vermelisiniz.

4 Ben başka bir çocuğu karşıladığını görüyorum. Tebrikler! İki kişilik bir baba olarak, hayatı ve işi yönetmenin zor olduğunu biliyorum. Bir işletme sahibi ve bir aile yetiştirmek gibi mücadeleleriniz neler oldu?

En zor kısmı uykuya dalmak. Şükürler olsun, ikincimiz gece boyunca uyuyor, bu yüzden eşim ve ben yorgun hissetmeden tekrar iş üzerinde çalışabiliriz. Dinlenmenin dışında, çevrimiçi bir iş yapmanın güzelliği, programınızı zamana göre ayarlayabilmeniz ve sadece işe yarayacak olduğunda çalışabilmenizdir. İki çocuğa sahip olmak fazla bir şey değiştirmedi. Eşim ve ben çocuklar sabah 8 civarında uyumaya gittikten sonra temelde iş üzerinde çalışıyorum.

O zamanlar işe başladığımızda, o zaman farklı bir hikayeydi. Eğer yardımcı olabilirseniz, çocukların gelmeden önce ASAP işine başlamalısınız. Çocuklarla iş yapmaya başlamak mümkün ama son derece disiplinli olmanız gerekiyor. Yarasadan sağda koşan iki çocuğumuz olsaydı onu çekebiliriz diye emin değilim.

5 Çevrimiçi girişiminizde bunu yapamayacağınızı düşündüğünüz bir an var mıydı? Eğer öyleyse, kendini bunun üzerinden almak için ne yaptın?

İkimiz de özellikle ilk 3 ayda pes etmek istediğimiz zamanlar oldu. İlk başladığımızda, çok fazla satmıyorduk, web trafiği berbattı ve sanki tüm bu zamanımızı işimize doğru hiçbir şey için adamış gibi hissettik.

Bir şeye çok sıkı çalıştığınız zaman, gerçekten sonuçları görmek istersiniz.Ve almazsan, gerçekten zor. Duyguları gerçekten kelimelerle tarif edemiyorum. Neyse ki, bizi devam ettiren iki şey vardı.

Bir şey için hane gelirimize% 50'lik bir vuruş yapmak istemedim. Eşimin yeni doğmuşumuzla evde kalmasını istedim, çünkü ikimiz için de son derece önemliydi. İkincisi, işi sürdürmenin çok az para gerektirmesiydi. Ayda yaklaşık 40 dolar, tek bir şey satmasak bile çevrimiçi mağazayı süresiz olarak tutabiliriz.

Bu, web'in güzelliklerinden biri. Bir işi başlatmak ve sürdürmek çok az riskle yapmak için son derece ucuzdur.

6 Çevrimiçi bir iş kurmakla ilgilenen biri için son ipuçları var mı?

Sunabileceğim en iyi ipucu, özellikle bir sorumluluğu olmayan genç iseniz, şimdi bir işe başlamaktır. Bir işletme kurmak, bir sonraki mortgage ödemenizi yapmak veya aileniz için masaya yiyecek koymak için endişelenmeniz gerekmediğinde, katlanarak artmaktadır.

Eski günlerden beri işler değişti:

  • Bir, bir işe başlamak ucuzdur. Cehennem, ayda 5 dolar için bir şey atabilirsin.
  • İki, masraflar çok düşük olduğu için, biraz çekişe başlayana kadar işinizi sürdürebilirsiniz.
  • Ve üç, dünya genelinde milyarlarca müşteriye kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir çevrimiçi işletme için para kazanma potansiyeli geleneksel bir tuğla ve harç işinden farklı olarak üstelik.

Çevrimiçi bir mağaza işletmekle ilgileniyorsanız, nasıl başlayacağınız konusunda ayrıntılı dersler yazdım. Gel onları kontrol edin Çevrimiçi Mağaza Eğiticileri.

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Kahve Para Tasarrufu 17 Yolları
Kazanmak

Kahve Para Tasarrufu 17 Yolları

Bu benim her zamanki yazı tarzımdan biraz farklı ama direnemedim. Her şeyden önce, biliyorum çoğu kahve içerek - ben dahil. Paranın hızlı bir şekilde kahve üzerine nasıl saklanacağını paylaşmak için iyi bilgiler gerektiğini biliyordum. Yani tüm kahve insanlar için, bu senin için. Güzel bir sıcak Kupa Joe al ve oku.
Devamını Oku
Finansal Gritinizi Nasıl Keşfedin?
Kazanmak

Finansal Gritinizi Nasıl Keşfedin?

Finansal başarıların akıllıca olduğu yanılsamasının altında olabilirsiniz. Hayır! Tekrar düşün. Dünyanın en zeki matematiksel guru olabilir ve kendinizi kırdı bulabilirsiniz. Bu neden? Tüm akıllı insanlar en çok para kazanan işler ve bir Lamborghini veya iki tane almaz mı? Portföylerini depozito yapma zahmetinden ötürü çok büyük olduğu için, evraklarını nakit dolu evraklarıyla omuzlayan akıllı insanlar değil mi?
Devamını Oku
Mali Danışman Olarak Başarısız Olduğum Gün
Kazanmak

Mali Danışman Olarak Başarısız Olduğum Gün

Finansal danışmanların çoğu hakkında farketmemiş olabileceğiniz bir şey varsa, bu bizim küstah olan bizleriz. Kendimi bu ifadeye eklediğimde “olduğumuz” dedim - “onlar” değil -. Hepimiz en üstün müşteri hizmetini sunan firmalar var. Hepimiz pazarın dışına ya da en düşük iç masrafa sahip olan yatırım stratejileri var.
Devamını Oku