Yatırım

Çocuğunu Kaybedenler Patlatır mı? Bir Emanet Hesabı'nı düşünün.

Sadece gençken, ailemin bana büyük bir para yığınına erişebilseydim ne olacağını hayal edebiliyorum.

Paramı paraya çevirmemde çok iyi davrandım, ihtiyacım olmadı ki ... ... kurtaracağım her şey bir anda giderdi.

Herhangi birinize tanıdık geliyor mu?

Bu, gözaltı hesaplarının oluşturulmasının birçok sebebinden sadece bir tanesi.

Çocuğunuzun tasarruflarını patlatacağından korktuysanız, saklı hesap kuralları hakkında bilmeniz gerekenler.


Temel olarak, küçük bir çocuğa verilen finansal varlıkları korumak için bir gözaltı hesabı kurulmuştur. Çoğu durumda, hesap iki işlevden biri için çocuğun ebeveyni veya yasal vasisi tarafından oluşturulur.

Çocuğun ergenlik döneminde yeterli kaynağa sahip olduğundan emin olmak için bazı saklama hesapları oluşturulabilir. Diğer gözaltı hesapları, lise mezunlarından sonra eğitim masraflarını karşılamak için yaratılır.

Ek olarak, çocuğun yetişkin hayatı boyunca iyi bir finans temeli sağlamak için hesap oluşturulabilir.

Emanet Hesap Kuralları

Bir ebeveynin veya yasal vasinin bir gözaltı hesabı açmasının birden çok nedeni olsa da, başlanacak süreç aynıdır. Hesap bir aracı kurum, bir yatırım fonu şirketi, banka veya başka bir finansal kurumda açılabilir. Çocuk, hesaba tam erişime sahip olması için yaş şartına ulaşana kadar hesabı yönetmek için bir yetişkine atanır.

Devlet mevzuatına bağlı olarak, erişim için yaş aralığı 18 ila 21 yıl arasında olabilir. Bu bilinen çoğunluk yaşı ve yaş, eyalet mevzuatına ve özel koşullara bağlı olarak 21'in üzerinde olabilir.

Ayrıca, hesabın sorumlusu, reşit olmayan kişinin hesapta işlem yapmak isteyebileceği işlemleri onaylamalıdır. Yatırımlara izin verilir, ancak yatırım fonları veya benzer finansal ürünlerle sınırlandırılmalıdır.

Sorumlunun rolü

Gözaltına alınan hesaplar, çocuğun yetişkinliğe ulaşmasına kadar hesabı yönetmek için bir bakıcının görevlendirildiği 1956 tarihli Küçükler Yasasına Tekdüze Hediyeler Yasası (UGMA) ile ortaya çıkmıştır. Ebeveyn veya yasal vasi, veli olarak hareket edebilir veya bu kapasitede hizmet verecek başka bir yetişkine isim verebilir. Genel olarak, vasiyetin rolü, bir emanet hesabının varlıklarını kazanç elde etmek, satmak ve / veya yeniden yatırmak için yönetmek. Gerekirse, bakıcı çocuğa fayda sağladığında hesaptan para çekebilir.

Yasa, bir gözaltı hesabındaki tüm varlıkların sadece küçük çocuğa fayda sağlamak için kullanılmasını gerektirir.

Açıkçası, beklenti, bakıcının parayı asla kişisel çıkarlar için kullanmayacağıdır. Çocuğun ilgisi ile ilgisi olmayan masrafları ödemek yasaktır.

Bakıcı aynı zamanda yasal koruyucu veya ebeveyn ise, fonların uygun kullanımı konusunda uzman mali danışmanlık almalıdır. Uygulanabilecek izin verilen dağıtımlar vardır. Genel olarak, hesap, vasinin veya ebeveynin yasal olarak karşılanması zorunlu olduğu günlük masrafları ödemek için kullanılamaz.

Yatırım Gelirine Ne Olur?

Yatırım gelirlerinden elde edilen temettü, faiz ve kazanç, çocuk için gelir olarak kabul edilir. Vergi oranları çocuğun 18 yaşına kadar olan vergi oranına dayanmaktadır. Halihazırda, çocuğun 18 yaşından küçük olması durumunda, hesaptaki ilk 1000 dolar federal vergiye tabi değildir.

Bu kural, eğer çocuk 24 yaşından küçükse ve tam zamanlı bir öğrenci ise geçerlidir. Çocuğun vergi oranı 1,001 ila 1,900 dolar arasında geçerlidir. 1,900 $ 'ın üzerindeki herhangi bir şey, ebeveynin yüzde 50'ye varan oranlarda marjinal vergi oranını alır.

2013 Custodial Hesap Vergi Oranları
Yıllık Gelir (Kazanılmış ve Kazanılmamış)
Çocuğun yaşıGelir miktarıUygulanabilir federal vergi oranı
19 yaşın altında (veya tam zamanlı öğrenci, 24 yaşın altındaysa)Kazanılan Gelir (herhangi bir miktar)Çocuğun Vergi Oranı
Sadece 0 - 1000 $ arası Kazanılmamış gelirÇocuğun kazanılmış geliri yoksa vergiden muaftır
Sadece 1,001 $ ila 2,000 $ kazanılmamış gelirÇocuğun kazanılmış geliri yoksa, çocuğun vergi oranı
Sadece 2.000 $ ve kazanılmamış gelirlerin üstündeÇocuğun kazanılmış bir geliri yoksa, ana vergi marjinal vergi oranı (en fazla% 35)
19 yıl ve üzeri (veya tam zamanlı öğrenci, 24 yaşında)Kazanılmış ve kazanılmamış tüm gelirlerÇocuğun vergi oranı

Saklama Hesabının Mülkiyeti

Saklama hesabının varlıkları, hesabın oluşturulduğu çocuğa aittir. Çocuğun, yaş gereksinimini karşılayana kadar hesabı kontrol etmediği doğru olsa da, çocuk başlangıçtan itibaren yasal sahibidir. Tipik olarak, varlıklar hesaba çocuk için bir hediye olarak yerleştirilir.

Yasal olarak, bu işlem tamamlar ve bir kişi daha sonra bir tarihte mülk geri alamaz. Aynı kural, varlıklar, yani hisse senetleri, karşılıklı hesaplardan elde edilen herhangi bir gelir için de geçerlidir.

529 Planları Vs. Emanet Hesapları

Çocuklarınız için tasarruf planları oluşturmak temelde iki seçeneğe gelir: gözaltı hesapları veya 529 planları. İkisi arasında pek çok fark var, ama burada ilgilendiğim kişilere işaret ettiğim ana konular:

  1. 529 planları ile, sahibi (genellikle ebeveyn), çocuk 18 yaşından sonra bile paranın sorumluluğundadır. Bu, birçok ebeveyn için çok önemlidir.
  2. 529 planları üniversite veya kolej ile ilgili masraflar için kullanılmalıdır (düşünce odası ve kurul, kitaplar, gereçler). Emanet hesabının paranın ne için kullanılabileceği konusunda bir kısıtlaması yoktur.
  3. Yukarıda belirtilen masraflar için 529 planındaki para kullanılırsa, parayı nakde çevirirken mal sahibinin gelir vergisi ödemesi gerekmeyecektir.
  4. Emanet hesapları, yatırım seçimlerinde (aracılık, yüksek getiri tasarrufu vb.) Çok daha fazla esneklik sunmaktadır. 529 planları genellikle, seçtiğiniz devlet planı tarafından önceden seçilen yatırım fonlarıdır.

Genel olarak, eğer kolej için birikim sizin ana hedefinizse, 529 planını gözaltı hesabı üzerinden öneririm. Çocuğunuzun paranın kolej için kullanıldığını hissetmesini istemiyorsanız, gözaltına alın.

Saklama Hesabının Feshi

Çocukların devlet yasasına göre belirlenen yaşlara ulaşması halinde vesayet hesapları sonlanır. Aktarım türü, hesabın ne zaman sona erdiğini de belirleyebilir. Bir ebeveyn veya yasal vasisi, devlet yasasından farklı bir yaş belirleyebilir.

Örneğin, çocuk 18 yaşına girdiğinde devlet hukuku hesaptan fesih isteyebilir. Ancak, hesabın yaratıcısı 21 yaşında fesih belirtebilir. Hesap bittikten sonra, çocuğun hesabın varlıklarını nasıl kullanacağı konusunda ücretsiz hüküm vardır.

Çocuk hesaptan önce ölürse yasal yönergeler de vardır. Tipik olarak bakıcı, varlıkların nasıl dağıtıldığını ayıramaz. Saklama hesabı çocuğun mülkünün bir parçası haline gelir ve emlak kanunlarına göre dağıtılmalıdır.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil
Yatırım

Büyük Buhran II mi? Neden bu derece olası değil

Firmam LPL Financial, 2009 için Outlook'u piyasaya sürdü. İşte bir başka Büyük Depresyon olasılığını ele alan eklerden biri. Biraz teknik ama iyi bilgi. Raporun tamamını PDF olarak istiyorsanız, sadece benimle iletişime geçin ve size e-posta göndermekten memnuniyet duyarız. Büyük Buhran, halihazırda ciddi durgunlukta olan şeyleri birleştiren ciddi ekonomik ve parasal politika hataları nedeniyle ortaya çıktı.
Devamını Oku
Emeklilik için 401k yeterli mi?
Yatırım

Emeklilik için 401k yeterli mi?

Transkripsiyon aşağıdaki gibidir: Herkese merhaba, bu Goodfinancialcents.com'dan Jeff Rose. Bugün sık sık karşılaştığım ortak bir soru hakkında biraz konuşacağım. Bu soru şu: Başarılı bir emekliliğe sahip olmak için sadece 401 bin kişiye mi sahip olmak yeterli? Çok iyi bir soru çünkü bir çok insanın merak ettiği, yeterince biriktirdiğimi mi?
Devamını Oku
En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri
Yatırım

En İyi Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri ve Ürünleri

Güvenlik ve büyüme arasında neredeyse sürekli bir yatırım baskısı var. Güvenlik, temel ancak daha fazla gelecekteki potansiyelin korunmasını sağlar. Aslında, bugünün faiz oranları ile güvenli yatırımlar enflasyon yoluyla para kaybedebilir. Büyümenin gerekli olduğu yer burası. Riskleri vardır, ancak en iyi uzun vadeli yatırımlar bu risklerin üstesinden gelecektir ve paranızı defalarca artacaktır.
Devamını Oku