Maliye

Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları

Onunla yüzleşelim evlilik çok büyük bir adımdır.

Bir ilişki çalışması yapmaya giden bir çok şey var ve finans genellikle bir çiftin aşağısına inebilir.

Bu yüzden para meselesi hakkında ön planda olmak önemlidir.

Birçoğu için, mali yönetim ayrı ayrı süpürme stresinde en mantıklı seçim gibi görünüyor, ama aslında, bu sorunu tahriş edebilir.

Finansal kararları bir araya getirmek, herhangi bir aksilikten, kişisel veya finansal durumdan kaçınmanın anahtarıdır.

1 | Para konuşur

İlk muhabbet yeni evlilere sahip olmalı (finansal olarak geri kalanı gerçekten işim değil) kişisel hesaplarla ilgili olmalı ve herhangi sahip olduğunuz borç. Bir ipotek başvurusunda bulunduğunuzda, banka her ikiniz için bir kredi raporu işletir, böylece bir eşin kredisi kötü ise krediyi olumsuz etkileyecektir.

Bu bilgi özellikle önemlidir, çünkü finansal hedeflerinizi belirleyeceğiniz temel olarak hizmet edecektir. En eğlenceli ya da keyifli olmasa da, kontrol ve tasarruf hesapları, 401 (k), hisse senedi veya tahvil yatırımları, gayrimenkul, mücevher ve diğer değerli varlıkları portföylerindeki varlıkları listelemelisiniz.

Bu portföyü yönetmek için bir mali profesyonel alabilirsiniz, çünkü bir çift olarak finansal olarak nerede durduğunuz ve birbiriniz için beklentilerinizin neler olduğu ve önümüzdeki on yıl için ortak hedefleriniz neler olduğu önemli.

Örneğin, mali durumunuzun kişisel hedeflerinizi nasıl etkileyeceğini tartışmaya başlayın. Belirli bir yaşta emekli olmak mı yoksa okula mı dönmek istersin? Borcunuzu hemen halletmek ister misiniz? Bu hedefler hakkında bir plan yapın ve öncelik verin. Bir bütçe yapmak veya finansal planlayıcıyı işe almak, bu finansal hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak iyi bir yoldur.

2 | Giderlerde Faktör.

Neye ihtiyacın var, ve şimdilik şimdilik ne yapabilirsiniz?

Taşıtlar, evler ve eğlence harcamaları en çok tasarrufları azaltma eğilimindedir.

Otomobiller aslında bir para çukurudur, sürekli değer kaybına uğrarlar, bakım için paraya ihtiyaç duyarlar ve yakıt için para biriktirmeyiz.

Eğer siz ve eşiniz bir araç olmadan (ya da ikisinde birden varsa) yapabiliyorsanız, belki de toplu taşıma ya da araba taşımacılığı gibi seçeneklerin satış ve bakma zamanı.

Bu gerçekçi bir seçenek değilse, belki ikiniz bir aracı paylaşabilirsiniz.

Her iki durumda da bu, maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olacak ve biraz para biriktirmenize izin verecektir.

Aşağıda, yeni evlilerin hane harcamalarını daha iyi belirlemek için kullanabilecekleri bir örnek hesap makinesi bulunmaktadır.

Ek olarak, çiftler sıklıkla çok sık dışarı çıkarak para kaybederler. Kendinizi “Jones'lara ayak uydurmaya” çalışıyorsanız, konuşmak için kullandığınız fonların ne kadarını gerçekten değerlendirirsiniz. Haftada iki kez ya da daha fazla yemek yiyecekseniz, potansiyel tasarruflarınızın iyi bir kısmını harcadığınız için şansınız var. Bunun yerine, evde daha fazla yemek hazırlamak veya dışarıda bir film gecesi yapmak gibi küçük şeyler büyük bir fark yaratabilir.

Son olarak, bir ev ararken küçüklükte hiçbir zararı yoktur. Aramanızda mütevazı olun; Küçük bir dirsek gres, şaşırtıcı bir mortgage ödemesiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

3 | Birlikte Yönetmek

Şimdi tüm yeni tasarruflarınızı nasıl yöneteceğiniz hakkında konuşmaya başlama zamanı. Örneğin, bir ortak kontrol hesabınız olacak mı? İki tasarruf hesabı ve ortak kontrol? Bunun gibi soruların sorulması ve açık bir şekilde tartışılmasının ertelenmesi gerekmiyor. Bir yandan, bir ortak banka hesabı tüm paranızı uygun şekilde yönetmeye devam ediyor. Paranızın nerede olduğu sorusu yoktur ve her biri belirli faturaları bir başkasına tahsis etmeden geldikçe faturalarını ödeyebilir.

Öte yandan, bu yanlış iletişim yol açabilir ve bir fatura ücretsiz ödenebilir. Ortak bir banka hesabı, her iki tarafın da ara sıra ortak harcamalarla kontrol etmek isteyen tam bir güven ve işbirliği gerektirir. Bunun için hazır olduğunuzdan emin olun, ancak unutmayın, başka seçenekler de vardır.

Sizin ve eşiniz için en iyisi olan bir kombinasyon bulmak yeni evli oyunun bir parçası, bu yüzden sabırlı olun ve finansal açıdan verimli ve kararlı bir şekilde zaman kazanmanın zaman aldığını bilin.

Unutmayın, başarının anahtarı işbirliğidir ve her iki tarafın da bütçeleri, sorumlulukları ve gelecekteki hedeflerini rahat bir şekilde anlaması gerekir. Bunun haftalık bir toplantı mı yoksa sadece katkıda bulunmaya ve yardım etmeye yönelik ortak bir vaatte bulunup bulunmayacağı, her iki kişinin de gemide olması önemlidir. Para genellikle evli çiftler için hassas bir konudur, ama olması gerekmiyor ve her bir partnerin konuşabileceği ortamın yaratılması birinci adımdır.

Videoyu izle: Bedta Ağır ve Yavaş İlerleyen Erkek Kadının Bedeni

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ne Kadar Sosyal Güvenlik Alınır? Sosyal Güvenlik Kesik Bir Söz Nedir?
Maliye

Ne Kadar Sosyal Güvenlik Alınır? Sosyal Güvenlik Kesik Bir Söz Nedir?

Halen çalışmakta olan 50'li yaşlarındaki insanlar, yoldaki günlük işlerin bir sonucunu görmeye başlayabilirler. Başka bir 15 yıl içinde, bu 50 artı çalışanlar emekliliğini keşfetmeyi ve daha fazla boş zamanın faydalarını görmeyi dört gözle bekleyecekler. İstihdam ve topluma katkı sağlayan bir hayat geçirerek, artık daha kolay bir yaşam vaadinin gerçekleştiği ve gerçekleştiği zaman geliyor.
Devamını Oku
IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin
Maliye

IRA'ya 401 Ayarlı Rollover ile Emekli Hesaplarını Konsolide Edin

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Amerikalıların 18 ve 42 yaşları arasında yaklaşık 10 kez iş değiştirdiğini tahmin etmektedir. İş değiştirenlerin bu pozisyonların sadece yarısında bir 401 bin hesabına sahip olsaydı, önemli bir para yönetimi sorununu temsil ederdi: birden fazla yatırım portföyü ve hesap ekstrelerini ve yatırım belgelerini sıralamak için bir dağ.
Devamını Oku
Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk
Maliye

Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk

Sosyal Güvenlik, ömür boyu kazançlar bazında aylık bir ücret ödeyen hükümet tarafından yönetilen bir programdır. Finanse edilen yol, çalışanlardan sosyal güvenlik kesintileridir. Bugünün çalışan insanları emekli olan ve toplayanlara sosyal güvenlik yardımlarını ödüyor ve bu da nesiller boyunca devam ediyor.
Devamını Oku
Mutlu Bir Emeklilik için 15 İpuçları
Maliye

Mutlu Bir Emeklilik için 15 İpuçları

2008 mali krizinden sonra Steve ve Mary emekliliklerini ertelemek için zor bir seçim yaptılar. Tasarrufları yeterli olmasına rağmen, sadece doğru hissetmedim. “Mutlu emeklilikleri” vizyonu vardı - torunlarıyla vakit geçirmek, küçük bir göl evi satın almak, Yunanistan'a seyahat etmek - ve bunların hiçbiri var olan tüm doom ve kasvetli olanla hiç benzemiyordu.
Devamını Oku