Maliye

Geç ödeme yapmayın! Fatura Hatırlatıcısını Kurmanın Farklı Yolları

Fatura ödemeye gelince, ben korkunçum!

Şans eseri, karım için dışarıdan bir yol buldum. 🙂

Karım, faturalarımızı zamanında ödemenin kraliçesi ve faturanın ödenmemesini veya aptal bir geç ücret ödemesini reddediyor.

Şaşkınlığım için, iPhone’da bir faturaya ihtiyaç duyduğumda ödeme yapılması gerektiğinde onu hatırlatması için bir uygulamaya ihtiyacı yok.

Ev bilgisayarımızın yanına sabitlenmiş basit bir kağıt tabakası kullanıyor (sağdaki resme bakın). O kesinlikle beni tamamlıyor.

Bir kağıttan daha fazla kağıda ihtiyaç duyanlar için Miranda'dan biraz Bir fatura anımsatıcıları oluşturmanın temiz yolları, böylece tekrar bir daha geç faturalandırma yapmamanız.

Miranda'ya gir…

+++++++

Faturalarınızı eski çek defteri yöntemini kullanarak veya çevrimiçi olup olmadığınızı ve ödemelerinizi yapıp yapamayacağınızı, paranızı gönderme zamanı geldiğini unutmak da kolaydır.

Unuttuktan sonra problemler takip edebilir.

Ödemeniz zamanında gelmezse, kredi kartı verenlerden yardımcı programlara kadar pek çok şirket size geç ücret ödeyecektir.

Alışkanlık gerektiren geç ödemeler, ömür boyu harcanan binlerce parayı toplayabilir.

Tüm hesaplarınızda güncel olduğunuzdan ve ödeme göndermeyi unuttuğunuzdan emin olmak istiyorsanız, size yardımcı olacak fatura hatırlatıcıları ayarlayabilirsiniz.

Bir fatura hatırlatma nasıl ayarlanır

Fatura hatırlatıcıları ayarlamanıza olanak tanıyan bir dizi farklı finansal uygulama vardır. Bazıları kişisel finans yazılımınızda kurulabilir ve diğerleri daha geneldir. Fatura ödemeleri için hatırlatıcılar oluşturmanın daha popüler yollarından bazıları şunlardır:

  • Google takvimi: Bu, faturanın ödenmesi gerektiğini size hatırlatmak için neredeyse evrensel bir yoldur. Google Takviminize girebilir ve faturanızı ödemek istediğiniz günde bir hatırlatıcı gösterilmesini veya e-postayla gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ödemenin adı ve ödemeyi kime yaptığınız gibi bilgileri hücrenin içine girin. “Tüm gün” için planla, ve sen hazırsın. E-postanızı veya telefonunuzu bu durumlarda sizi uyarmaya ayarlanmışsa bile telefonunuzu kontrol ederken hatırlatıcıyı alacaksınız.
  • nane: Mint.com'u kullanıyorsanız fatura hatırlatıcılarını telefonunuza veya e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Bu, önde gelen çevrimiçi kişisel finans bütçesi aracıdır ve fatura ödeme hatırlatıcılarını planlamanız mümkündür. Sadece Nane ve “Bir hatırlatıcı ekle” ye gidin. Mint ayrıca, işlemlerinizi temel alarak hatırlatıcılar ayarlamanızı da öneriyor, böylece her ay hatırlatmak için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.
  • Manilla: Web’i yayınlayan en yeni finansal yönetim araçlarından biri de Manilla’dır ve bu uygulamada fatura hatırlatıcıları da bulunmaktadır. Mobil uygulamayı kullanıyorsanız, telefonunuzda hatırlatıcılar açabilirsiniz veya kısa mesaj veya e-posta yoluyla alabilirsiniz. Hatırlatıcılar özelleştirilebilir, böylece onları istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.
  • Ne faturaları?: Bu web tabanlı fatura hatırlatma servisi, işlerin gereğini yerine getirmenize yardımcı olacak e-posta bildirimleri gönderir. Tamamlanmış işlemlere erişebilmeniz için, daha önce ne Faturalar ile ödeme yaptığınızı takip edebilirsiniz.

Fatura Hatırlatma Teklifi Veren Hizmetler

Diğer birçok hizmet fatura hatırlatmaları sunuyor. Bunları Quicken, YNAB ve diğer büyük finansal yazılım uygulamalarında alabilirsiniz. Ancak, bazı bildirimler uygulamayı açtığınızda yalnızca açılır, böylece e-posta, metin veya mobil uygulama bildirimleri aldığınızdan emin olmak için iki kez kontrol edin.

Elbette, fatura ödemenizin bir kısmını otomatik hale getirerek fatura hatırlatıcı ihtiyaçlarınızı azaltabilirsiniz. Bazı faturalar, özellikle de yinelenen faturalar, otomatik olarak otomatik bir ödeme yapılarak kolayca yönetilebilir, böylece para her ay hesabınızdan çekilir. Fatura ödemesinin kendisini ne zaman ödediğini unutmaktan endişelenmenize gerek yok.

Faturalarınızı ödemeye nasıl devam edersiniz? Benzersiz bir hatırlatma sistemi kurdunuz mu?

Videoyu izle: ojooo parayı geç yatırma sorunu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yaşlı Ebeveynlerin Bakımı: Aile Bakıcıları için Bütçeleme
Maliye

Yaşlı Ebeveynlerin Bakımı: Aile Bakıcıları için Bütçeleme

Her ay, Bonnie, annesinin uzun vadeli bakım sigortası kontrolünün gerçekleşmesi için teşekkür eder. Uzun süreli bakım sigortası, annesinin ev bakımı için ödeme yapar; bu, annesinin ihtiyacı olan bakımı almasıyla birlikte, Bonnie'nin işlerini yürütebilir, çocuk okulundaki programlara katılabilir ve nefes almak için birkaç dakikanızı alabilir.
Devamını Oku
Finansal Planlama Karnavalı
Maliye

Finansal Planlama Karnavalı

Bu haftanın Karnaval Planlamalarına hoş geldiniz. Bu, tüm web üzerinden kişisel finans yazarları tarafından yayınlanan son gönderiler topluluğudur. Keyfini çıkarın! BÜTÇELEME VE EKONOMİ Jules Wilson @ Şişman Guy, Skinny Cüzdan “Para Kodu” nu gözden geçiriyor - Kısa bir süre önce CFA'dan John John Duran'ın “PARA KODU: Tüm Finansal Hayatınızı Şimdi İyileştirin” okuma fırsatını buldum.
Devamını Oku
Bir Kar için Mobilya Saygısızlık Para Kazanmak için 9 Adım
Maliye

Bir Kar için Mobilya Saygısızlık Para Kazanmak için 9 Adım

Gelir üretimi için ciddi bir kapasiteye sahip bir yan acele arıyorsanız, mobilya çevirme “it” olabilir. Şimdi dürüst olacağım: mobilya saygısızlık biraz iş ve biraz sabır gerektiriyor. Parçaları bulmalı, onları alıcıları çekecek ve onları satacak şekilde geri yüklemelisiniz. Ama bu tür şeyleri yapmaktan hoşlanıyorsanız, gerçek bir gelir getiren taraftaki koşuşturmaya sahip olursunuz.
Devamını Oku
GFC 070: Ortalamadan Başar Olmaya Nasıl Geçilir?
Maliye

GFC 070: Ortalamadan Başar Olmaya Nasıl Geçilir?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_070.Mastermind.mp3 “En çok harcadığınız 5 kişinin ortalaması sizsiniz.” Bu alıntı Jim Rhon'dan geliyor. Yaşlandıkça, bu alıntıya daha fazla odaklanmayı öğrendim. Niye ya? Çünkü ben daha iyi bir insan olmak istiyorum. Daha iyi bir baba olmak istiyorum.
Devamını Oku