Kazanmak

Mali Danışman Olarak Başarısız Olduğum Gün

Finansal danışmanların çoğu hakkında farketmemiş olabileceğiniz bir şey varsa, bu bizim küstah olan bizleriz.

Lütfen dedim ki “Biz" - değil "onlar”- kendimi bu ifadeye eklediğimde.

Hepimiz en üstün müşteri hizmetini sunan firmalar var. Hepimiz pazarın dışına ya da en düşük iç masrafa sahip olan yatırım stratejileri var.

Karşılıklı olarak, finansal danışmanlar olarak, yanlış yapamayacağımız bu tavırımız var ve yanlış bir şey yaparsak, suçu dökmek ve parmağımızı borsaya yöneltmek kolaydır.

Sana mükemmel olmadığımı söylemek için buradayım.

Keşke burada oturup, tüm müşterilerime olağanüstü müşteri hizmeti verdiğimi ve yatırım stratejilerimin Wall Street'in yatırım gurularını yansıtabileceğimi söyleyebilmem mümkün - gerçeği bundan çok uzaktayım.

Mali danışman olarak birçok kez başarısız oldum; ama yine de bu gün beni hala rahatsız eden bir örnek var.

Beklenmeyen bir başvuru

2007 ve bana yeni müşteriler bulmak için tipik olmayan babam, işten atılan bir beyefendiye rastladı. Bir fabrika işçisiydı ve işverenin fabrikası kapandığı zaman, şimdi bir emekli maaşı ve 401 (k) 'lık devrilebileceği bir erişimi vardı. Emekli olduğu emeklilik yaşından emekli olmaktan beş yıl uzaktaydı, bu yüzden paraya yatırım yapmak ve büyümesine izin vermek istedi.

Yedi yıldan beri olduğu 401 (k) 'den başka piyasada fazla tecrübesi yoktu. Çeşitli yatırım stratejilerinden geçtikten sonra, çoğunlukla yatırım fonlarına yatırılan yaklaşık% 55 hisse ve% 45 tahvil portföyüne karar verdik. İlk bir buçuk yıl boyunca işler harika geçti. Aklında, biraz para kazanıyordu ve benim tarafımdan gördüğü kazanımlardan memnun olan bir müşterim vardı.

Ekim Hits

Her şey 2008 yılının Ekim ayına kadar iyi görünüyordu. O zamanlar piyasaya para yatırmış olanlarınız için - eski yaraları tamir etmemize ve o zamanın ne kadar kötü olduğunu size hatırlatmaya ihtiyacım var. Müvekkilim için, Vietnam'ın geri dönüşlerinden daha kötüydü! Onu neyin vurduğunu bilmiyordu ve açıkçası, çoğu finans danışmanı gibi, kendim de biraz şoke olmuştum.

Neyse ki, borsada sadece% 55'iz ve belirli bir yüzdeyi “kaybettik” ve evet, daha kötüsü olabilirdi - ama böyle dik bir pazarda hiç bulunmamış birine bunu anlatmayı deniyorum. reddedin. Her ne kadar herkes aynı durumdan geçse de, müvekkilimin yatırımlarının büyük bir yüzdesini yitirirken yalnız olmadığı konusunda çok az rahatlık vardı.

Bana güvenirdi ve bana güvendi ve tavsiyemi istedi. Diğer birçok müşteri için yaptığım gibi, tavsiyeyi yineledim:

“Bunu yapmalıyız”

Şimdi satamayacağını açıkladım, çünkü eğer yapmış olsaydı, parayı asla geri alamaz, özellikle de gelirleri aldığında ve bankaya transfer edip CD'ye koyarsa.

Tam yüzdeyi hatırlayamıyorum, ancak ilk yatırımından yaklaşık% 25 ve yüksekte yaklaşık% 25 düştüğümüzden oldukça eminim. O zaman, bankalar% 2 ile% 3 arasında ödeme yapıyordu, bu yüzden parasını geri almak onun uzun yıllar alacaktır.

Tavsiyeme bağlı olarak, o kondu. Yeni yıla girerken, bir miktar iyileşme gördük ve çoğumuz pazarın iyileşme yolunda olduğunu umuyorduk - ama herhangi bir büyük dalga gibi, aşağı akım hepimizi geri çekmeye hazırlanıyordu.

Kötü Pazar, 2. Tur

Dow Jones 03/09/2009

2009 yılının Mart'ını girin. Günü asla unutmayacağım. Dow, şubat ayının başından bu yana yeniden 1,700 puan düştü. Sonunda 9 Mart 2009'da dibe vurdu, ama hiç kimse bunu bilmiyordu.

O gün hakkında hatırladığım şey, çünkü müvekkilim beni aradı ve yeterliydi.

Tamamen para kazanmaya hazırdı. Onu kalmak için cesaretlendirmek için son bir denemeyi denedim, ama o sahip değildi. Bütün müşterilerimle yaptığım gibi dedim ki,

“Sana nakit vermene izin vererek seni hayal kırıklığına uğratmış gibi hissediyorum, ama günün sonunda, bu senin paran ve senin sorumluluğundasın ve yapmamı istediğin şeyi yapacağım”.

Düşünmek için fazla zaman almadı ve bana tasfiye etme talimatını verdi. Kalbinde bir insanın yanlış şeyi yaptığını ve ne dediğinizi ya da muhakemenizi desteklemek için sağladığınız herhangi bir bilgi ya da araştırmayı bilmemeniz gerektiğini düşündüğümüzü söyleyemem. Bu yanlış karar.

O gün bir başarısızlık gibi hissettim.

O gün, Ben bir başarısızlık.

Arkadan ve 20/20'dan sonra, hepimizin pazarın geri kazanıldığını ve müşterinin parayı olduğu yerde bıraktığını hepimizin bildiğini biliyoruz.

Yaralanmaya hakaret ekleyen, ertesi gün, tam anlamıyla para kazandıktan sonraki gün, pazar büyüktü. Ve önümüzdeki yedi gün boyunca, o Kaybettiği şeyin% 11'inin hemen altında telafi olurdu.

Ve evet,% 11'in tüm kayıplarını geri kazanamayacağını biliyorum, yine de birkaç bin dolar cebine geri dönecekti.

ben nefret müşterimin parasını kaybetmek.

Emekliliğimi alabilir, paraya çevirebilir, bir rulet masasının üstüne siyahla oynayabilir ve bir kumarhanede kaybedebilirim ve bu adamın yaptığı şeyi birisinin izlemesi kadar stres atmazdım.

Bu bir çoğunuz için bir haber flaşı değil, finansal danışmanlar mükemmel değil, belki de ilk itiraf edenlerden biri olalım, kesinlikle bundan çok uzaktayım.

Videoyu izle: Ders Çalışma İsteğini Arttıracak 4 Taktik (Verimli Çalışma Yöntemleri)

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

4 Para Dersleri Babalar Çocuklarını Öğretebilir
Kazanmak

4 Para Dersleri Babalar Çocuklarını Öğretebilir

Bu aslında 2 yıl önce yayınlandı, ancak bugün hala geçerli. Mutlu Babalar Günü hepiniz! Selam. Bu yazının başlığından, muhtemelen başka bir Jeff Rose klasiği aldığınızı düşündünüz. Ama, hayır, hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm. Bu karısı. Selam millet. Ben Mandy. Evet, kocanın günlüğünü bugün Baba'nın Gününün şerefine bıraktım.
Devamını Oku
Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck
Kazanmak

Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck

Bu yılın başlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yarısı maaş-maaş çekiyor. Hiç maaş çekmenin neden eve getirdiğin anı kaybettiğini merak ettin mi? Neden denemediğin önemli değil, neden öne çıkamıyorsun? Ya da, neden hemen hemen her “sürpriz faturası”, paranızı bir gönderinin içine gönderiyor?
Devamını Oku
GF ¢ 024: Outsourcing ile daha fazla zaman nasıl geri alınır
Kazanmak

GF ¢ 024: Outsourcing ile daha fazla zaman nasıl geri alınır

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_24_revised.mp3 Chris Ducker, dış kaynak sağlayan kraldır. Küçük işletme sahiplerinin işlerini büyütmelerine yardımcı olan ve aynı zamanda kendi işini zamanının daha fazla “geri alması” için otomatikleştiren bir dış kaynak şirketini işletiyor, böylece sevdiği şeyi yaparak harcayabiliyor. Kısacası, Chris Ducker benim kahramanım.
Devamını Oku
NAPFA Kayıtlı Mali Müşavir nedir?
Kazanmak

NAPFA Kayıtlı Mali Müşavir nedir?

Günümüzde birçok tüketici, paralarını kimin yöneteceği konusunda zorlu bir seçenekle karşı karşıya. Bu seçim, orada çok sayıda finansal danışman ile daha da zorlaşıyor. Finansal danışman olarak gösterilen bu kişilerden bazıları, size aşırı yüklenebilecek bir ürün satışının yanı sıra size aşırı yüklenme sağlar.
Devamını Oku