Yatırım

Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular

Transkript aşağıda takip ediyor….

Bu Jeff Rose, goodfinancialcents.com. Hepiniz hoşgeldiniz! Burada paylaşmak için biraz düzgün ve heyecan verici bir şeyim var. Laura Adams a.k.a. Para Kız ile röportaj yaptım. Aslında bloga katkıda bulunuyor, goodfinancialcents.com, bu yüzden makalelerini kontrol ettiğinizden emin olun. Yaptığımız küçük bir Skype görüşmesi için onunla röportaj yapmaktan zevk aldım. Bu bizim ilk denememizdi. Sonunda biraz durağan kaldık ama öğreniyoruz. Tüm teknik hatalarımı yolumdan çekiyorum. Kendi hizmetleriniz için bir finansal planlamacıyla görüşme konusunda röportaj yaptı. Sonunda emeklilik ya da finansal planlama için tasarruf sırasında beş hatadan bazı ipuçlarını paylaştım. Röportajı kontrol ettiğinizden emin olun. Beğeneceğinizi umuyoruz. Sonra görüşürüz.

LAURA: Herkese merhaba. Bu Laura Adams Para Kız podcast ve yazarı Para Kız: Zengin Büyümek İçin Akıllı Hareketler. Bugün ben Jeff Rose ile buradayım. Onunla röportaj yapmaktan çok heyecanlıyım. O bir finansal planlamacısı. İttifak Varlık Yönetimi adı verilen bir işi var. Jeff'den, finansal planlamayla ilgili bazı tipik soruların neler olduğunu öğrenmenin iyi bir fikir olabileceğini düşündüm. Jeff, neden dışarı çıkmıyorsun ve bize ne yaptığını ve ne tür müşterilere sahip olduğunu söyle?

JEFF: Elbette. Sekiz yıldan fazla bir süredir finansal planlamacıyım ve bu sayede birçok farklı türde müşteriye yardımcı oldum. Gençken, 24 yaşına geldiğimde iş hayatına başladım, bu yüzden emeklilik için biriktirmeye başlamak isteyen çok sayıda genç müşterim vardı, çocuklarının kolej eğitimi için tasarruf yapmaya başladım. Ayrıca, emekliye ayrılan ve 401K ya da emekli maaşları gibi büyük bir yuva yumurtasına sahip olan çok sayıda bebek boomer kuşağım vardı ve onların hayatlarında biriktirdikleri en büyük kararları vardı. onunla ne yapacağını yaşıyor. Beni bu parayla onlar için bir gelir planı tasarlamaya emanet ettiler, böylece onlar bunu yaşamayacaklardı. Gerçekten burası, odağımın değiştiğini söyleyemem, ama sadece müşterilerim referansları ve yaptığım tüm farklı olayları aracılığıyla bu yolu değiştirdi. Şu anda bebek boomer artı jenerasyonunun yaklaşık% 80'ini hizmet ediyorum. Bu bireylerin çoğunun, yatırım yapmaları gerektiğini bilen insanlar olduğunu söyleyebilirim. Piyasada, sadece yaşam maliyetine ayak uydurmak ve altın yıllardaki arzularına ayak uydurmak için bir şekilde piyasada olmaları gerektiğini biliyorlar. Zamana sahip değiller ve kendileri gibi bir uzmana güvenmek istedikleri için bu parayla gerçekten kendilerine güvenmiyorlar. Uzman diyorum. Kendi boynuzuma girmeye çalışmıyorum ama onlara bakmak için bir profesyonele güvenmek istiyorlar.

Finansal Planlayıcıya Kim İhtiyacı Var?

LAURA: Kesinlikle, evet. Herkesin finansal planlayıcıya ihtiyacı olup olmadığını düşünmek için ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Herkesin birine ihtiyacı var mı, yoksa bazı insanlar bunu kendileri yapabilir mi?

JEFF: Bu harika bir soru. Aslında e-posta bültenimin bir anketini aldım çünkü gerçekten merak ettim. Sadece bir önsezim vardı. Finansal danışmana sahip olmayan insanlarla konuşuyorum. Kendi başlarına yapıyorlar ya da hiç bir şey yapmıyorlar. Gerçekten merak ettim, böylece abonelerimin geri bildirimlerini merak ettiklerini e-postayla gönderdim. Sorduğum sorular: Finansal danışmanınız var mı? Evet veya Hayır. Neden veya neden olmasın. Orada yanıt veren tüm insanların yaklaşık% 30'u finansal danışmana sahipti. Çoğu insanın yapmadığı bir önsezi benim düşüncemdi. En yaygın sebep güvendi. Onlara güvenmediler. Arkadaşlarından ya da aile üyelerinden bazı kötü hikayeler almış olabilirler ya da kendilerine satılmaması gereken bir mal satan bir finansal danışmana sahip oldukları kişisel bir deneyimleri vardı ve onlar sadece bu yöne güvenmiyorlardı. Diğer insanlar henüz bir şeye ihtiyaç duyup duymadıklarını bilmiyorlardı. Başlamak için yeterli paraları olduğunu hissetmediler. Tüm bu durumlarda düşünüyorum ki, sürekli olarak yatırımları yönetmek için tam zamanlı bir finansal planlamacıya ihtiyacınız yok, ama sanırım bir doktor ilişkisi gibi. Her gün doktora gitmene gerek yok, ama yıllık kontrolünüzü yapmak için yılda en az bir kez girmeniz tavsiye edilir. Neden bunu sadece 401K’nızda olması gereken yerde olduğundan emin olmak için mali hayatınızla yapmıyorsunuz. Kendi aracılık hesabınızda yaptığınız yatırımların doğru fonlar, hisse senetleri veya ETF'lerde olduğundan emin olun. Yeterli hayat sigortanızın olduğundan emin ol. Sanırım herkesin bir tür danışmanı olması gerekiyor, belki de sürekli bir temel değil, ama en azından bir tane kontrol etmek ve onlara yıllık muayeneyi vermek.

Farklı Danışmanlar

LAURA: Evet, bunu koymak için iyi bir yol. İnsanların internete girdikleri ve birilerini aradıkları zaman bulabilecekleri farklı danışman türleri nelerdir? İnsanların durumlarına göre kullanmak isteyebilecekleri ya da kullanmak istemeyecekleri farklı danışman türleri hakkında biraz bilgi verin.

JEFF: Şimdi çok kafa karıştırıcı oluyor çünkü şu anda herkes finansal danışman. Herkesin bu başlığı var. Eskiden bir hisse senedi komisyoncusu, yatırım danışmanı, sigorta acentesiydi. Şu anda herkesle konuşuyorum ve bir finans danışmanı olduğumu söylüyorlar. Bu gerçekten ne anlama geliyor? Bir sigorta şirketinde veya sigorta acentesinde mali danışmana giderseniz farklı tipler olurdu. Sadece bir tür sigorta ürünü ile başlayacakları tecrübem oldu. Bu bir yıllık olabilir. Bir çeşit hayat veya nakit değeri hayat sigortası olabilir. Şahsen ben büyük bir hayranı değilim. Bunu yapmaya başlamak istemiyorum ama başlangıçta kalacağımlar.Hayat sigortasının kötü olduğunu söylemiyorum. Sadece size neyin neyle karşı karşıya kaldıklarının ve sizi içine sokmaya çalıştıklarının bilincinde olun. Herhangi bir büyük aracı kurum şirketine giderseniz, bir yatırım danışmanından size bir yatırım fonu veya bir ETF satabilecekleri herhangi bir yer olabilir ve bu üründen bir komisyon kazanacaklardır. Ayrıca, ücretli bir ücret ödemeniz gereken ücret temelli bir ilişki veya danışmanlık ilişkisine sahip olabilirler. Sadece bunun net olduğundan emin ol. Suların çamurlu olduğu yerde, firma ile hesabınız için sürekli bir ücret ödeyebilirsiniz, ancak hesapta işlem ücretleri de olabilir. Sahip olduğunuz yatırımlar içinde iç harcamalar olabilir. Bildiğiniz bir sonraki şey% 1'lik bir ücret ödüyorsunuz ve gerçekten% 2½'lik bir ücret ödüyorsunuz ve bu gerçekten paranızdan uzaklaşmaya başlıyor ve büyümek için zor. Bu yüzden kalbim tüketiciye çıkıyor çünkü çok farklı yollar var. Doğru soruları sormazsanız, ne sormanız gerektiğini bilmiyorsanız, sadece bu danışmanın merhametine sahipsiniz. Sadece bununla ilgilen. Sonuncusu - sen yıllık kontrol yapmaktan bahsettim - orada sadece sadece saat tarafından ücret sadece ücretler bir çok ücret var. Bunlar sizinle sadece tanışacak ve durumunuzu analiz edecek ve size bir oyun planı verecek. Sanırım bir finans koçu bile belki de, sadece olması gereken yerlere rehberlik eden birinin kategorisine girebilir.

LAURA: Harika! Peki ne tür bir danışmansın? Bana ya da firmanızın insanlara nasıl yüklediği hakkında biraz bilgi verin. Tipik bir müşterinin ücret yapısı veya tipik bir müşteri için ne gibi bir tazminat alırsınız?

JEFF: Elbette. Bu harika bir soru. Sadece size bir fikir vermek için, büyük aracı kurum için çalıştım, o yüzden bu yöndeyim. Bu yapıyı biliyorum. Sonra ayrıldık ve bağımsız bir firma kurduk. Bağımsız hale geldiğimde komisyon yapabilme kabiliyetim vardı ve ücret aldım. Bunu yaklaşık üç yıldır yapıyorum ve konuşmalar o kadar kafa karıştırıcıydı ki, müşteriye ve durumlarına bağlıydı. Bu hoşuma gitti çünkü bazı durumlarda bir çok aktif ticaret yapmıyor olsaydı, müşteri için bir komisyon ilişkisi daha iyi olurdu. Her seferinde bir kere sadece bir şey aldılar. Müşterilerimin çoğunluğu danışmanlık ilişkilerinde yaptım, portföyü yönetirken harcadığım ücret, gelir akışına yardımcı oluyor. Ne zaman insanlarla konuştuğumda, burada olduğum gibiydi ve ben bunu yapıyorum. Ben sadece onunla sinirli oldum ve insanlarla konuşurken daha akıcı bir sunum ya da yaklaşıma sahip olmak istedim. Son zamanlarda, şimdi tamamen ücret temelli bir ilişki olduğu kendi kayıtlı yatırım danışmanlığı şirketimi yarattım. Ücret, devam eden ücretim olarak% 1-1½ arasında değişiyor. Hepsi bu kadar kapsayıcı. Daha fazla işlem ücreti yok. IRA ücreti yok. Şu anda müşteri için bir mali plan yapmak ve bunu yıllık olarak güncellemeyi kapsar. Temel olarak, müşteri beni hafta sonlarında değil, beni arayabilir, ancak her şey olduğunda bir şey hakkında bir soruları olursa beni arayabilirler. Müşterilere, çocuklarının kolejleri için ne kadar tasarruf yapmaları gerektiğini anlamaya yardımcı oluyorum. Onların 401K'larına bir göz atacağım. Bu benim yönettiğim şeyin bir parçası bile değil, ama sadece olması gereken yerde olduğundan emin olmak için onlara bir göz atacağım.

Büyük Yanlış Yanılgı

LAURA: Mükemmel! Bu aslında duyduğum bazı ücretlere kıyasla oldukça iyi bir anlaşma gibi geliyor. Kayıtlı bir yatırım danışmanı olarak müşteriye ne tür bir sorumluluğunuz var? Bir borsa veya borsada işlem gören bir fon önerme açısından bir brokerin sorumluluğuna karşı mali bir danışmanın sorumluluğu hakkında piyasa yerinde bir sürü karışıklık var. İnsanların onlara bir miktar sorumluluk verebilecek bir danışmanı tanıması çok önemlidir, şu anda bir hisse senedi fırlatmak yerine ve şu anda ateşli olduğunu düşündükleri iyi bir seçim olarak.

JEFF: Büyük bir şey, tüketici bunu asla anlayamayabilir, mesleğini biliyorum ya da endüstrimiz onları anlatabilmek için daha iyi bir iş yapmaya çalışıyor, ama temelde buradaki iki anahtar kelime uygunluk ve güvencedir. Bir önceki ilişkiyle, bir müşterinin durumuna bir göz atabileceğim bir uygunluk sorunu daha vardı ve sonra onların ihtiyaçları için uygun olduğunu düşündüğüm bir yatırımı tavsiye ederim. Doğru şey olabilir ya da olmayabilirdi, ama duruma göre hissettiğim şey buydu. Şimdi kayıtlı bir danışman olarak, bir mütevelli olarak, müşterimin en iyi menfaatlerinden yalnızca ben sorumluyum. Onlar için kesinlikle doğru olanı yaptığımdan emin olmalıyım ve bu rolü emiyorum. Bir DEA yapmadan önce, o kelimeyi çok fazla fırlattığını gördüm ve diğer birçok DEA'nın orada fırlattığını ve bunun gerçekten ne anlama geldiğini biliyorum. Şimdi sonunda anladım ve kavradım, benim için gerçekten önemli. Diğer avukatlarla ve diğer profesyonellerle konuştuğumda ve onlardan müteşekkil sözlerden bahsediyorsunuz. Bunun ne anlama geldiğini ve müşteri-danışman ilişkisini anlıyorlar. Buna muazzam bir saygı var.

Kadınlar ve Yatırım

LAURA: Evet, yıllar önce gayrimenkul dünyasından geliyorum ve müşterilerle güvene dayalı ilişkiler bu sektörde de çok önemliydi. Evet, herkesin bunu aldığından emin olmak istiyorum. Bir aracıya giderseniz, temel olarak en iyi ilginize dikkat etmekle yükümlü olabilirler ya da olmayabilirler, ancak kayıtlı bir danışman (RA veya RIA), bu bölümün bir parçasıdır. Bu, atanmanın bir parçası, daha yüksek bir sorumluluk seviyesine sahipler. Bence bu bir danışmanı aramak için harika bir isim.

Ayrıca Jeff, size gelen erkek ve kadınlarda gördüğünüz farklılıklar hakkında size bir şeyler sormak istedim. Bir sürü soru, erkeklerden ve kadınlardan finans ve planlama ile ilgili farklı sorular soruyorum ve bir çiftle ya da bir kocayla ya da sadece bir eşle çalışırken büyük bir fark görüp görmediğinizi merak ediyorum. Kadın ve erkeklerin para ve finansal planlama yaklaşımlarında büyük bir fark var mı?

JEFF: Evet, kadınlarla ve mali zorluklarla çok daha fazlası var. % 100 demek değil, ama kocam ve karı kocaları ve eşleri olan Gen X kuşağı kocaları ve eşleri bebeğim boomer jenerasyonuna baktığımda çok komik. Bebeğim boomer jenerasyonunda, 10-12 saat çalışmış olan kocalarım var ve eşin temelde tüm büyük para kararlarını vermek için kocasına dayandığı ev hanımıydı. Her iki müşteriyi de getirdiğimden eminim. O hala denklemin bir parçası, çünkü eğer doğru tartışmayı yapmamış olsaydık mutluluğun ya da mutsuzluğun kökü budur. Düşüncelerinin ve endişelerinin ne olduğunu anlamak istediğime emin olmak istiyorum. Çoğunlukla tamamen kocasına güveniyorlardı. Oysa Gen X'im daha çok eşin daha çok para meselesinde söz sahibi olduğunu görüyorum. Kendi ofisimde yaşadığım deneyim, eşlerin şimdi bunu yapmamız gerektiğini söylediği yer, bunu yapmamız gerekiyor. Kulağa hoş geliyor, kulağa hoş geliyor, ama daha önce gördüğüm kadarıyla, özellikle de bebek boomer jenerasyonuyla, daha çok liderlik rolünü görüyorum. Bunu görmek için temiz olduğunu düşünüyorum.

LAURA: Evet, öyle. Ben bir millet ile bir koçluk üzerinde bir çok şey yapıyorum ve onların çoğunluğu, her ne sebeple olursa olsun, bir liderlik rolünü daha fazla almak gibi, olma eğiliminde olan kadınlardır. Belki boşanırlar ya da sadece uyanırlar ve uyanırlar, buna dahil olmalıyım. En iyi çıkarlarım için neler olduğunu bilmem gerek. Genç kadınların ve genç çiftlerin paralarını eski nesillere göre çok farklı bir şekilde yaklaşması harika bir şey ve bence bu gerçekten iyi bir şey.

JEFF: Fark ettiğim bir şey daha fark ettim ve bence oldukça iyi evrensel, kadınların genel olarak yatırım toleranslarında daha tutucu olma eğiliminde olmaları. Bu liderlik rolünde bile, kocanın% 12-15 geri dönüşü yapmak isterken, karısı genel olarak muhafazakar tarafta daha iyi, kötü ya da kötü olabilir. Sadece ihtiyacımız olduğu yerde olduğumuzdan emin olmak istiyorum. Fark ettiğim başka bir şey de kadınların genelde daha tutucu olmaları.

LAURA: Evet kesinlikle. Sanırım kadınlar, her zaman duyduğumuz bu bag-lady sendromundan korkuyor. Bazen kadınlar, kötü planlamanın sonuçlarından gerçekten korkarlar. Bu harika bir şey ama bunu agresif bir şekilde yatırım yapmadığınız bir uç noktaya götürebilirsiniz ve bu nedenle emeklilik hedefinize çarpmayacaksınız. Bir erkek ve bir kadının bakış açısı arasında bir dengeye sahip olmanın, bu perspektiflerin her ikisini de harmanlıyorsanız, genel olarak büyük ölçüde yardımcı olacağına inanıyorum. İnsanlar parayla birlikte çalışıyorlarsa harika olur.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek için yatırım yapmadan önce mali danışmanınıza danışın.

Videoyu izle: Filo kiralaması şirketlere avantaj avantajları nelerdir?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Sosyal Medya ve Danışman Blogger
Yatırım

Sosyal Medya ve Danışman Blogger

Sosyal Medya denen şeyi duydun mu? Bu terimi ilk duyduğumda, gerçekten anlamadım. Tipik olarak sosyal medya veya blog kelimesini duyduğumda, ilk düşüncem MySpace'di, çünkü çoğunlukla karımın bir hesabı vardı. Sonra bir blogun gerçekte ne olduğu, Facebook, Twitter ve var olan her sosyal medya çıkışı hakkında daha fazla şey öğrendim.
Devamını Oku
Dow Jones Endüstriyel Ortalamada Nasıl Listelenecek?
Yatırım

Dow Jones Endüstriyel Ortalamada Nasıl Listelenecek?

Dow Jones Endüstriyel Ortalama Dow Jones Endüstriyel ortalaması, otomatik dev General Motors'un iflas etmesiyle beklenen bir değişiklik için yola çıkıyor. Bir zamanlar efsanevi mavi çip stoğunun düşmesiyle, müşterilerimin birçoğu şirketlerin Dow Jones Endüstriyel Ortalama'da nasıl listelendiklerini ve ne zaman değiştirildiklerini sordu.
Devamını Oku
GF ¢ 063: Eski Optimize Edici Stratejisi - $ 325,000 IRA'yı Mirasçılarınız için 786,000 $ 'lık Bir Faydaya Dönüştürme
Yatırım

GF ¢ 063: Eski Optimize Edici Stratejisi - $ 325,000 IRA'yı Mirasçılarınız için 786,000 $ 'lık Bir Faydaya Dönüştürme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_063__IRA_Strategy_.mp3 Son zamanlarda benim bir müşteri çok ilginç bir konumda bulundu. Müvekkilimin ve kocasının ikisinde de emeklilikte emeklilikten çok emek harcayan çok emekli aylıkları vardı. Her ay, bir fazlaları vardı ve bir kısmını büyük bir olasılıkla asla harcamayacakları bir tasarruf hesabına koyuyorlardı.
Devamını Oku