Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.Ahhhh ... evlilik sevinci değil mi? İçin geçerli özel kurallar ve kısıtlamalar var IRAs'a özel katkılar Aileniz için bir IRA seçerken de dikkate alınmalıdır. Burada IRA hesabınızla ilgili bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak bazı kurallara bakacağız.

Yasal Uyarı: Kulağa hoş geldiği kadar çekici gelse de, genç bir çiftin sadece bir evsel IRA'ya ulaşabilmesini öneriyorum.

Özel katkılar için kurallar.

Eşinizin IRA'sına katkıda bulunup bulunmayacağını düşünmeniz gereken birkaç temel kural vardır. Katkı yaptığınız yıl için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

  • Vergi yılı sonunda eşinizle evlendi.
  • Eş vergi yılı için vergilendirilebilir gelir elde etti.
  • Ortak federal gelir vergisi beyannamesi.
  • Vergiye tabi geliriniz, IRA'nın sahibinden daha az olmalıdır.

Katkı limitlerinin değişime uğradığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, siz ve eşinizin her yıl IRA'ya yapabilecekleri maksimum katkılarla ilgili IRS vergi limitleri ile güncel kalmanız önemlidir.

Spousal IRA Katkıları

Bir IRA'ya katkıda bulunmak için vergiye tabi geliriniz olmalıdır. Buna ücretler, komisyonlar, ikramiyeler ve serbest meslek gelirleri dahildir. Bu, genellikle çalışan olmayan bir eşten bir IRA'ya yapılan katkıları hesaba katacaktır, ancak durum böyle değildir. Çalışan eşin tazminat gelirini kullanarak bir eşten kurulmuş bir IRA'ya ayrı katkılarda bulunabilir. Bu, evde kalmak isteyen ebeveynler veya emeklilik tasarruflarına katkıda bulunmak isteyen çalışmayan eşler için yararlı olabilir. 2010 yılında, çalışmayan eşin 50 yaşın altındaki katkı sınırı vergi yılı için 5.000 dolardı. Bu, 5.000 $ 'lık iş arkadaşına katkıda bulunabileceğine ek olarak, toplam 10.000 $' lık olası tasarruflara eşittir. Eğer 50 yaş ve üzerindeyseniz, “catch up” katkılarında yılda 1.000 $ ek katkı sağlayabilirsiniz.

Spousal IRA Katkılarının Vergilendirilmesi

Eşli katkılar da aynen sahipli olarak vergilendirilir. Bu, katkıda bulunduğunuz IRA hesabının türüne bağlı olacaktır. Geleneksel bir IRA ile, belirli gelir gereksinimlerini karşılıyorsanız, katkılarınızın tamamı veya çoğu vergi indirimi olarak kabul edilebilir. Bu, katkı anında çok büyük bir vergi avantajı olsa da, geleneksel IRA'dan yapılan dağıtımların vergilendirmeye tabi olacağını hatırlamak önemlidir. Bir Roth IRA'ya yapılan katkılar vergiden düşülebilir sayılmaz ve federal gelir vergisi beyannamenizi kaydettiğinizde gelir vergisine tabi olacaktır. Vergi yardımları hemen gerçekleşmezken, nitelikli dağıtımlar yaptığınızda daha fazla vergi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Gördüğünüz gibi, hangi tip IRA'nın sizin ve aileniz için doğru olduğuna karar vermeden önce dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. Karar verildikten sonra, siz ve eşinizin mali açıdan güvenli bir emeklilik sağlamak için gerekli önlemleri aldığından emin olabilirsiniz. Ve eğer başka bir şeyde onları sevdiğini söylemediysen, işte şansın 🙂

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi, yasal veya yatırım planlama tavsiyesinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Groucho Marx Gösterisi: Amerikan Televizyon Yarışması Gösterisi - Kapı / Gıda Bölümleri

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

2018 için En İyi 10 Para Piyasası Hesabı [Güncellendi!]
Yatırım

2018 için En İyi 10 Para Piyasası Hesabı [Güncellendi!]

Para piyasası hesapları son yıllarda fazla dikkat çekmiyor ve nedenini görmek kolay. Para piyasası hesaplarındaki faiz oranları düpedüz mikroskobik olmuştur. Şansınız varsa% 0.25 konuşuyoruz. Çoğu ödeme% 0.10'dan fazla değildir. Yatağının altında nakit biriktirmekten çok daha iyi. Ancak, mevduat sertifikaları (CD) ile rekabet eden para piyasası hesaplarında faiz oranlarını ödeyen küçük bir avuç banka var.
Devamını Oku
Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?
Yatırım

Roth IRA Başarı Hikayesi - Çocuklarınız İçin 50.000 ABD Doları Vergisiz Para Nasıl Gidilir?

Roth IRA Hareketi neredeyse iki haftalık olabilir, ancak bunu potansiyel yeni yatırımcılara tanıtmaktan vazgeçmeyecek. Henüz bir Roth IRA'ya başlamadıysanız… o zaman! Roth IRA'yı hızlı açmak için iyi yerler. Aşağıdaki e-posta bana kendi başarı öyküsünü paylaştığı Roth IRA hareketi hakkında çok heyecanlanan sadık bir okuyucu tarafından gönderildi.
Devamını Oku
GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?
Yatırım

GFC 026'ya sorun: 30'larınızla Nasıl Para Kazanın?

30'lara yatırım yapmak aslında kritik bir konudur. Bu, gerçekten kazmaya ihtiyaç duyduğunuz ve uzun vadede size fayda sağlayacak stratejiler geliştirdiğiniz zaman. 20'li yaşlarındayken birçok insan hayatlarını bir araya getiriyor. Ancak, 30'a ulaştığınız zaman, çoğu bu işten çıkarılmalı ve geleceğinize taahhüt vermeye başlamaya hazır olmalısınız.
Devamını Oku