Borç

Hayatınızı kolaylaştırmak için 8 En Muhteşem Finansal Mobil Uygulamalar - iPhone vs Android

Bir Android'in veya iPhone'un gururunu yaşıyorsanız, farkında bile olmadığınız finanslarınızı kontrol etmek için bazı harika hilelere erişebilirsiniz. Benim Blackberry'imin bile oldukça güzel uygulamaları var, ama yine de yeni iPhone'umu sallıyor. Hem Android hem de iPhone için binlerce uygulama var. Kişisel finans dünyasına bağlı kalarak, orada en iyi finansal planlama ve yatırım uygulamaları olarak gördüğüm şeyi derledim. Bu uygulamaların çoğu hem Android'de hem de iPhone'da bulunabilir, ancak bazıları özeldir. Her iki sistem için de özel olarak kalmaya devam edip etmeyecekleri, uygulama dünyasındaki şiddetli rekabet nedeniyle büyük olasılıkla muhtemel değildir, ancak şimdilik belirli bir kişiye sahip olmak için bazı avantajlar vardır.

Kişisel finans uygulamaları, bütçeleme, masrafların takibi, yerel banka şubesi veya ATM bulma gibi çok çeşitli konuları kapsar ve bazı durumlarda size çok büyük miktarda para ve zaman kazandırabilir. Hem Android hem de iPhone'da sunulan İlk uygulama, Nane'dir.

1. nane

Nane uygulaması

Bir süredir Mint.com'un büyük bir hayranı oldum, bu yüzden bir uygulamayı piyasaya sürmeleri oldukça heyecan verici. Mint aslında tüm finansal bilgilerinizi tek bir kolay kullanımlı konum içinde ücretsiz olarak saklamanızı sağlayan çevrimiçi bir programdır. Doğru; Bu uygulama ÜCRETSİZ biridir. Mint.com'a giderek tüm tasarruf hesaplarınızı, kredi düzenlemelerinizi, otomatik kredilerinizi ve çek hesaplarınızı güvenli ve güvenli bir şekilde girebilirsiniz. Mint, tüm bilgileri çok kullanıcı dostu bir moda getirecektir, böylece tüketici tüm mali durumunuzu yalnızca bilgisayar ekranınızı görerek yönetebilir. Şimdi Mint hakkındaki en önemli bölüm, telefondaki Nane uygulamanız aracılığıyla bu bilgilere erişebilmenizdir. Bu nedenle, bir dahaki sefere bir çek kartı veya kredi kullanıp kullanmadığınızı tartışırken, Mint'e uygun çözüm.

2. ATM HUNTER / ATM

Paraya ihtiyacım var?

Bir Android veya bir iPhone ATM Hunter (iPhone) veya ATM (Android) olup olmadığına bağlı olarak yanınızda olması gereken başka bir mobil uygulama. Bu mobil uygulamada en yakın ATM'leri, Bankaları ve Kredi Birimlerini bulabilirsiniz. Sadece bulunduğunuz yerden arama yaparak, uygulama en yakın ATM / Banka yerini bulacak ve oraya nasıl ulaşacağınız konusunda adım adım talimatlar verecektir. Bu uygulama tatiller için ya da yeni bir şehirde ve dışarıda olduğunuzda için idealdir. Bu uygulama hem iPhone hem de Android sistemlerinde ücretsizdir.

3. Barkod Okuyucu / Barkod Okuyucu

Tara ve Kaydet

Barkod okuyucu (iPhone) ve Barkod Okuyucu (Android), bir mağazadaki herhangi bir öğenin barkodunu taramanıza izin veren uygulamalardır. Barkodu tarayarak, telefonunuz İnternet'e otomatik olarak erişecek ve Google, Amazon ile Google ürün aramalarını ve diğer çevrimiçi alışveriş merkezlerini arayarak fiyatları karşılaştıracaktır. Bu uygulama size bir galon süt ya da bir şişe soda para biriktirmek olmayabilir, ancak büyük bilet öğesinde bazı durumlarda yüzlerce dolar kurtarabilir.

Kişisel olarak iPhone Barkod okuyucusunu kullanan bir arkadaşım var ve Best Buy'ta satın almak üzere olan bir HDTV'ye 400 $ kurtardı. Sadece telefonunu çekerek ve uygulama açıkken barkodun resmini çekerek, telefonunun Amazon üzerinden çok daha ucuz bir fiyatla aynı televizyonu buldu. Fiyat karşılaştırması ile birlikte barkod tarayıcısı veya okuyucu da satın almak üzere olduğunuz ürün hakkında kısa bir özet ya da inceleme sağlayacaktır. Yine bu uygulama hem iPhone hem de Android işletim sistemlerinde ücretsizdir.

Karım Droid’e sahip olduğu için, bu uygulamayı ASAP’ı indiriyoruz. Bu uygulama onun için mükemmel olduğu için fırsatlar bulma kraliçesi.

4. PayPal

Hadi Bump

PayPal, iPhone'un yanı sıra Android işletim sistemleri için kullanılabilir. PayPal mobil uygulaması, hareket halindeki işlemler ve transferler için mükemmeldir. PayPal uygulamasıyla bakiyenizi istediğiniz zaman kontrol edebilir, PayPal hesabınızdan para çekebilir veya hatta PayPal hesabınızdan doğrudan banka hesabınıza para aktarabilirsiniz. App kullanımı çok kolay ve herhangi bir çevrimiçi alışveriş için harika bir araç olabilir. PayPal uygulaması ayrıca, telefonlara dokunarak yalnızca bir I-Phone'dan diğerine kişileri veya parayı aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir “çarpma” özelliği içerir! Ne kadar havalı bu böyle?

5. Turbo Vergi

Vergiler Kolay Olabilir

Android veya iPhone sistemleri için de kullanılabilen turbo vergi uygulaması, vergi borcunuzu yıl boyunca izlemenin harika bir yoludur. Bilgilerinizi, gelirler gibi bir uygulamanın yanı sıra bir kesinti listesi olarak ekleyerek, turbo vergi uygulamanız ne kadar borçlanacağınızı veya ne kadar alacağınızı gösteren güncel bir tahminde bulunacaktır. Turbo Vergi, vergi mevzuatını değiştirmek için uygulamaya yeni uyarı özelliklerini de ekledi. Yani, 15 Nisan'da sürprizlere sahip olmak istemiyorsanız, turbo vergisi, önceden planlamanız için harika bir yol olacaktır. Vergi işleriyle ilgilenecek bir EBM'm yoksa hemen bu uygulamayı indiriyor olurdum.

6. Fresh Xpense: (Nerdwallet.com tarafından önerilmektedir)

Titiz Harcama

Harcama alışkanlıklarınız konusunda çok titiz olup olmadığınızı veya paranızın nereye gittiğini daha iyi takip etmeye başlamak istiyorsanız, Fresh Xpense tam size göre. Harcamalarınızı izleyebilecek çevrimiçi bir hesap açabilirsiniz (bu uygulama sayesinde kolayca yapılabilir). Her para harcadığınızda, işlemin ayrıntılarını Fresh Xpense uygulamanıza koyun ve otomatik olarak web sitesine gönderir. İşlemleriniz girdikten sonra, istediğiniz zaman çevrimiçi olabilir ve paranızı nasıl harcadığınızla ilgili ayrıntılı raporlara bakabilirsiniz. Tahakkuk esaslı bir sistemdir, bu sayede yıllar boyunca harcamalarınızı bile takip edebilirsiniz!

Yatırımlar için En İyi Mobil Uygulamalar


Eğer bir yatırımcıysanız ya da piyasayı izlemeyi seviyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çok sayıda mobil uygulama var. Hem Android hem de iPhone, hisse senedi takibi, gerçek ticaret ve çevrimiçi portföyünüze erişim ve canlı akış haberlerini de içeren bu türden yatırım uygulamalarına sahiptir.

7. Google Finans / Yahoo Finans


Hem Android hem de iPhone, Yahoo finans uygulamalarına ve Google Finans uygulamalarına erişebilir. Bu uygulamalar, dünyanın herhangi bir yerindeyken canlı haberleri ve akıcı yayınları bulmanızı sağlayacaktır. Hangi finans sitemini daha iyi sevdiğiniz bir çevrimiçi tercihiniz varsa, her iki telefona da sahip olduğunuzda, her iki siteye de erişebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuzda kullanmanın bir amacı, çevrimiçi olarak yaptığınız önceden hazırlanmış izleme listelerinize veya portföylerine erişme yeteneğidir. Zaten sahip değilseniz, favori stoklarınızı hareket halindeyken takip edebilmeniz için uygulama içinden bir tane oluşturabilirsiniz.

8. Puluwai

Hareket halindeyken Emlak

Borsa sizin için değilse, Android ÜCRETSİZ uygulamasını kullanarak, sizin cevabınıza sahip, ilgilendiğiniz gayrimenkul mülkiyetini hızlı ve kolay bir şekilde göz atabileceksiniz. Şu anda satılık tüm evleri için arama yapacak GPS arama. Yeni bir ev satın almak ya da bir yatırım fırsatı olarak gayrimenkul arıyorsanız, Android cihazınızda Puluwai'e ihtiyacınız var.

Kredi Hesaplama

Şimdi, her zamankinden daha büyük bir yatırım ya da satın alma işlemi yapmak istediğimizde, farklı kredi düzenlemeleriyle uğraşmaktayız. İpotek, ipotekli mortgage, ipotekli ipotek, balon ipoteği ve ayrıca anlayamayacağınız bir çeşit fantezi jargon gibi esnek bir fiyat alabilirsiniz. Kredi hesap makinesi ile, bu karmaşık terimlerin tümünü kullanımı kolay bir biçim, aylık ödeme ve aylık ödeme süresi olarak deşifre edebilirsiniz. Bu, alacaksınız ipotek türü alabilir, oran ve bileşik dönemde koymak, daha sonra belirtilen süreyi koymak ve gerçek aylık ödeme yanı sıra ödemeleri süresi alacaksınız. Bu uygulama, Android veya iPhone platformlarında kabaca bir dolara mal olacak.

Hangi uygulamaları satın almalıyım?

Yeni satın aldığım iPad'imle ilk uygulama zevkimi aldım. Satın almak için çok fazla var ve bunun nasıl ezici olabileceğini görüyorum. İhtiyacınız olan uygulamalar tamamen sizin olduğu kadar tüketici türüne de bağlıdır. Kişisel olarak yukarıda listelenen tüm uygulamaları öneriyorum, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz diğer binlerce harika uygulama var. Android'e veya iPhone'a sahip olsanız da, hayalinizdekinden çok sizin için daha fazla şeyle ilgilenebilecek daha fazla uygulama var.

Videoyu izle: HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK 30 ZEKİ TÜYO

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)
Borç

Tıbbi Borçta Boğuyorum. Yardım et! (Reader Q & A)

Daha gençken, kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyerek, kimsenin işi gibi olmayan öğrenci kredileriyle uğraştım. Sempatiyi istemedim çünkü mali durumum için suçlanan kişi bendim. Önlemek için şanslı olduğum bir borç tıbbi borçtur. Bir finansal tahliye tıbbi borcun ne kadar olduğunu fark edenlere.
Devamını Oku
Kredi Krizi Kolej Kampüsüne Hits
Borç

Kredi Krizi Kolej Kampüsüne Hits

2007 yılında yüksek faizli ipotek piyasasının çöküşüyle ​​başlayan kredi krizi ABD finansal piyasalarında yankı uyandırdı. Ve birçok öğrenci ve ebeveynlerinin bildiği gibi, üniversite kredisi piyasası etkilere karşı bağışık değildir. Piyasalardaki kargaşa, birçok özel kredi verenini isteksiz kılmıştır veya öğrenci kredilerini finanse edememiştir.
Devamını Oku
Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz
Borç

Kolejden Sonra Öğrenci Kredilerini Yok Etmek İçin Nihai Kılavuz

Kolej mezuniyeti birçok kişi için bir parti olabilirken, üniversiteden ayrılmak da, öğrenci kredisi borçlarının ezici seviyesine sahip olanlar için yetişkinliğe acı verici bir giriş olarak hizmet eder. 2015 yılı mezunları için ortalama borç seviyeleri 35.000 doların üzerinde seyrederken, birçoğu gelecek on yıla hayatlarını (veya daha uzun) öğrenci kredilerini ödemekle geçirmelidir.
Devamını Oku