Maliye

Bir işten kurtulmak için 5 yolu

İşsizlik rakamları artmaya devam ederken, pek çok çalışan gelecek hafta bir iş yapıp yapamayacağı konusunda endişeli. Bazıları zaten var, bazıları zaten işlerini kaybetti ve yeni iş bulmak için çabalıyorlar. Bu sırada finansal planlama çok önemlidir. Bu, insanların hissettikleri ve umutsuzca rehberliğe ihtiyaç duydukları bir zamandır. Eğer bir işten çıkarılmak üzere olduğunuzu düşünüyorsanız, nelerin kontrol edilebileceğine odaklanmalısınız: harcamaları kısmak, acil durum fonlarını bulmak, kayıp faydaların nasıl değiştirileceğini değerlendirmek ve iş arama için bir oyun planı yapmak. .

Acil Para Bulmak

Halen çalışmakta olanların, ancak işlerinin geleceği belirsiz olanlar için, onları en az 12 aylık nakit birikimine sahip olmaya teşvik ederim. Ne yazık ki çoğu yeterli olmayacak. Fakat eğer hala çalışıyorlarsa ve acil durum fonları yoksa, 401 (k) 'lerine dokunmak uygun bir seçenek olabilir. Ne düşündüğünü biliyorum. Senin 401k içine dokunarak genellikle ben durduğum tüm karşı gider. Ve bu kötü pazarla tehlikeli bir hamle olabilir, ama; İşsiz kalırlarsa, bu seçenek artık onlara sunulabilir.

Eğer hala çalışıyorsanız, 401 (k) bakiyenizin yarısına kadar, maksimum 50.000 $ 'a kadar ödünç almanıza izin verilir. Bu sayıları çalıştırmak, yeni bir iş bulmak için sizi ne kadar süreceğini düşündüğünüz süreyi tahmin edebilir ve daha sonra yeni iş yapılıncaya kadar sizi almak için ne kadar borç almanız gerektiğini tahmin edebilirsiniz. Hala çalışıyorken 401k'ınızdan ödünç alırsanız,% 10'luk para çekme cezasından kaçınırsınız. Elbette bu hareketle ilgili bazı spekülasyonlar var, ancak yüksek talep alanınız varsa, bu hareketi kendi yararınıza kullanabileceksiniz. Uyarı: Bunu yaparsanız, geri ödemeniz gerektiğinde işvereninize iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. İşverenden farklılık gösterme eğilimindedir, ancak 60 gün içinde veya bir süre daha büyük bir süre sonra geri dönebilir.

Borcunu Ödemeyin

İşten çıkarıldıktan sonra yaygın olarak görülen bir başka yanlış yanı, çoğu insan tasarruflarını almak veya emeklilik birikimlerini almak ve kredi kartları, hatta 401 (k) borcu gibi borçlarını ödemek ister. Fakat bu tür pazarlarda, özellikle işsiz iseniz borcunuzu ödemek öncelikli olmamalıdır. Öncelikle tasarruflarınızı sağlam tutmaya ve elinizde bol miktarda nakit olduğundan emin olmalısınız. Elbette kredi kartı borcu kötüdür, ancak iş durumunu kontrol edene kadar asgari ödeme yapmaya odaklanın.

Kriz Bütçesi

Her hafta sonu alışverişe çıkacak ya da her gece dışarıdaki restoranlarda yemek yemeye alışkınsanız, bu değişiklikler büyük olasılıkla köşede. İhtiyacınız olan şeylerin ve ihtiyaç duymadığınız şeylerin bir bütçesini ciddiye almanız gerekiyor. İki bütçeyi, hatta çalışmakta olduğunuz sırada ve çalışmadığınız zamanlar için bir araya getirmeyi düşünebilirsiniz, böylece bu şekilde ayda ne kadar harcama yaptığınızı görebilirsiniz. Ve sonra, daha ucuz bir cep telefonu planına gidebilir veya kablo fatura hizmetlerinizi kesip kesemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Bazen ayda fazladan ödeme yapmak büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir, ancak 50 $ ve 50 $ burada, özellikle sınırlı bir bütçeyle, kesinlikle eklenecektir. Ayrıca, kesinlikle hangi harcamaların karşılanması gerektiğini bilmek, gelecekteki işinizi gerçekçi bir şekilde araştırmanıza yardımcı olacaktır.

Kayıp Faydaların Değiştirilmesi

Bir iş kaybından sonra, insanlar hangi yararların kaybedildiğini, kanuna göre hak kazandığınızı ve hangisinin taşınabilir olabileceğini düşünmelidir. Özellikle bakım verenler varsa sağlık sigortasına nasıl devam edilir. Tipik olarak, çalışanlar aynı kapsama alanı en az 18 ay boyunca COBRA aracılığıyla kalmaya hak kazanırlar. Ancak, sigorta primlerinin maliyetinin% 102'sini ödemek zorunda kalabilirler. Eğer primleri işverenleri tarafından destekleniyorsa, o zaman bu maliyet kaba bir şok olacaktır. COBRA genellikle iyi bir köprü seçimi olabilir, ancak sağlık yararı olarak ortaya çıkar. COBRA kapsamında sigorta için ayda 200 dolar ödeyen aileler, 1000 dolar olabilir. Şans eseri, hükümetin sadece COBRA yardımları ile ilgili yeni yasa çıkardı. Bu, ileride işten çıkarılmalarla karşı karşıya olan birçok kişiye çok yararlı olması gereken bir zamanda geliyor.

Birçok işveren, hayat sigortası, uzun vadeli bakım sigortası, engellilik politikaları sunar ve bunlar da taşınabilir olabilir. Başka bir kimsenin ya da sağlığının iyi olmadığı bir kişi için, 100.000 $ 'lık hayat sigortası poliçesinin ödemelerini üstlenebilme yeteneği, başka bir taşıyıcıyı bulmak zorunda kalmanın kaygısını kurtarabilir. İhtiyacı olmadığından emin olun ve daha sonra bırakın, birkaç ay boyunca saklamak daha iyidir.

Kariyer Geçişleri

Birçok insan hayatlarında ne istediklerini ve kendileri için anlamlı olanı yeniden değerlendirmek için öngörülemeyen bir işten çıkarılma ile zorlanacak. Özgeçmişleri bir araya getirip, ilk kez yıllarca harfleri örtmek zorunda kalabilirler ve özellikle yeni bir kariyer yoluna geçtikleri takdirde, bilinmeyen bir alan olan kayıpları hissedebilirler.

Sosyal medyada kaçmadıysan, zaman geldi. Eski ağlarla yeniden bağlantı kurmak ve yenilerini oluşturmak için Facebook, MySpace, LinkedIn, Twitter ve diğer sosyal medya sitelerini düşünün. Durumunuzu daha iyi tanıyan insanlar daha iyi. Ayrıca, yeteneklerinizi sergilemek için bir blog başlatmayı düşünün. İlham almak için iyi bir bloga mı ihtiyacınız var? Tahmin et, sen zaten buradasın. 🙂

tarafından Steve Rhodes

Videoyu izle: Kaygı ve Endişelerin Gizli Sebebi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey
Maliye

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey

Satın alma ve tasarruf sağlama söz konusu olduğunda, genellikle yürürlüğe girmesi gereken ince bir çizgi vardır ve tüketiciler genellikle satın almalarını yapmadan önce seçeneklerini tartmak zorunda kalmaktadır. Para tasarrufu yapmak iyidir, ancak bu şekilde sürecek kaliteli ürünler satın almak da mümkündür. Hedef, ihtiyaç duyduğumuz / istediğimiz eşyaları satın almak için bizi daha fazla geri gelmeye devam eden bir mağaza.
Devamını Oku
SoFi İncelemesi
Maliye

SoFi İncelemesi

SoFi - Social Finance, Inc. için kısa - bir peer-to-peer (P2P) borç veren ve grup arasında yükselen bir yıldız. Şirket, öğrenci kredisi borçları için refinansman yapmaya başladı, ancak ipotek ve kişisel kredilere dönüştü. Ödünç vermenin ötesinde, şimdi servet yönetimi ve hayat sigortası sunuyorlar. California, Healdsburg'da yerleşik ve 2011 yılında kurulan SoFi, 425.000'den fazla üyeye 25 milyar dolardan fazla borç sağlamıştır.
Devamını Oku
GF ¢ 004 - Finansal Hayatınızı Yeniden Başlatmanın 5 Yolu
Maliye

GF ¢ 004 - Finansal Hayatınızı Yeniden Başlatmanın 5 Yolu

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC004.mp3 iTunes'daki “Good Financial Cents” Podcast'e abone olmak için buraya tıklayın. Suyun üstünde kalmak için mücadele ediyor musunuz? Birçok Amerikalı, bu mücadeleyle her gün uğraşıyor. Benim görevim denemek ve yardım etmektir. Future Purpose Coaching'den Karyn Lisk, “The 5 Series” adlı web semineri dizisine katılmamı istedi.
Devamını Oku