Maliye

Ne Kadar Araba Tasarruf Edebilir? İşte Ne Kadar Hesaplamak için.

Araba galerisi, araba alım sürecini zorlaştırmak için çok kötü.

Bir aracın gerçekte ne kadar para harcadığını ve tam olarak ne demek istediğimi anlamaya çalışın.

İlk olarak, bir araba satıcısına ait etiket fiyatı var. Buradan, karşılaştırmak için üreticinin önerilen perakende fiyatını (MSRP) bulabilirsiniz.

İyi bir şekilde müzakere ederseniz, satıcınızın alt satırına kadar yolunu bile çalıştırabilirsiniz - ya da belirli bir araba için kabul edeceği en düşük fiyat.

Ne yazık ki, etiket fiyatından alt dolar fiyatlandırmasına kadar olan yol genellikle gizemde kalıyor. Ve eğer dikkatli değilseniz, bir arabadan daha fazla para ödemeniz gerçekten değer ya da ödeyebileceğinizden daha fazla para ödeyebilirsiniz.

Ancak, fiyatlandırma, araba bayilerinin finansmanı bozabilmesinin tek yolu değildir. Sadece müzakere fiyatını tuhaf ve stresli bir deneyim haline getirmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni arabalarının korkunç paralar karşılığı olduğuna ikna etmede müthişler.

Yılın ilk çeyreği itibariyle ortalama yeni araç kredisinin 30.000 $ 'dan fazla geldiğini unutmayın. Ve ortalama yeni araba ödemesi ayda 499 $ oldu - 68 ay boyunca!

2015 yılında medyan hane gelirinin sadece 56,516 $ olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu rakamlar saçmadır.

İlgili: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme

Pazarda neyin bulunduğuna dair bir fikriniz varsa, ödeme ve fiyat aralığınızın ne olması gerektiğini görmek için Araç Uygunluk Hesaplayıcımıza göz atın.

BONUS: Bunun emekliliğinizi nasıl etkilediğini size bile söyleyebiliriz!

Peki, ne kadar paranız olabilir? Bu dört adım, bunu bulmanıza yardımcı olabilir

Beğendin ya da sevmeyin, bir arabaya ne kadar para harcayabileceğinize karar vermek size kalmıştır. Ne olursa olsun, ne kadar ödünç alacağınıza karar vermek için satış elemanınıza bırakmayın. Niye ya? Çünkü, gerçekleri ve rakamlarına göre, kredi ve geliriniz, hemen hemen her şeyden satın almanız için size hak kazanabilir.

Gerçek “satın alınabilirlik”, asla borç verenler veya büyük bankalar tarafından belirlenir. Günün sonunda, sadece ulaşım ve diğer faturalarınız için ne kadar harcama yapabileceğinizi biliyorsunuz.

Öyleyse, ne kadar ödeyebileceğinizi nasıl belirliyorsunuz?

Yeni bir araba satın alıyor ve nakit ödeme yapıyorsanız, karşılayabileceğinizi belirlemek kolaydır. Acil durum fonundan ayrı tutulan bir araba için ne kadar para biriktirdin? Bu kadar paran olabilir.

Bir aracı finanse ederken, diğer yandan, neyi karşılayabileceğinizi farklı bir şekilde belirlemelisiniz. Araç kredileri sabit aylık ödeme gerektirdiğinden, satın alınabilirliği ölçmenin en kolay yollarından biri, uygun fiyatlı bir aylık ödeme yapmak ve oradan gitmek olacaktır.

Araba ödemelerinin, yeni veya kullanılmış bir aracın satın alım fiyatından daha fazla olduğu belirlendiğini unutmayın. Kredinize yönelik ana ödemelerin üstüne, ayrıca faiz ödersiniz. Yeni otomobiller daha yüksek fiyatlara ve düşük faiz oranlarına sahip olma eğiliminde olsa da, eski otomobiller daha düşük fiyatlara (ortalama) ve daha yüksek oranlara sahip.

Satın alabileceğiniz araç türü - ve ne kadar harcama yapabileceğiniz - gerçekten alabileceğiniz aylık ödemeye bağlı olacaktır. Geçmişte bir araba ödemeniz varsa veya şimdi bir tane varsa, aylık olarak ne kadar ödeme yapabileceğinizi biliyor olabilirsiniz. Ancak, hiç bir zaman bir araba ödemeniz olmadıysa, biraz matematik yapmanız gerekir.

Ödeyebileceğiniz aylık bir ödemeyi telafi etmenize yardımcı olabilecek dört adım.

Adım # 1: Her ay ne kadar kazandığınızı öğrenin.

Henüz bir bütçe kullanmıyorsanız, her ay ne kadar kazandığınızı tam olarak bilemezsiniz. Ancak, bir araba ödemesine karar vermeden önce, bu adım çok önemlidir.

Ödemeli taslaklarınızı çıkarın ve ortalama gelirinizi ortalama bir ayda toplayın. Birkaç haftada bir aynı miktarda ödeme alırsanız, bu bölüm kolaydır. Geliriniz dalgalanırsa, diğer yandan, ortalama gelirinizi birkaç aylık ödemeye göre tahmin etmeniz gerekebilir.

2. Adım: Masraflarınızı çıkarın.

Gelirinizde bir tutara sahip olduğunuzda, tüm aylık harcamalarınızı da eklemelisiniz. Normalde paranı nasıl harcıyorsun? Tüm sabit harcamalarınızı (kira, sigorta, televizyon, telefon, internet vb.) Eklediğinizden ve dalgalı harcamalarınızı (elektrik faturaları, gaz, gıda vb.) Tahmin ettiğinizden emin olun.

Son olarak, aylık bütçenizde de biraz tasarruf etmelisiniz. Her ay para biriktirmiyorsan, olmalısın, değil mi?

Aylık harcamalarınızı ve tasarruf hedeflerinizi gözden geçirdikten sonra, gelirinizi giderlerinizle karşılaştırın. Her ay ne kadar para kaldı?

Adım # 3: Gaz ve sigorta için maliyetleri tahmin edin.

Yeni bir araba alırken sigorta ve gaz fiyatı yükselecek mi? Değişiklikleri tahmin ederseniz, bunları 1. ve 2. adımlarda oluşturduğunuz basit bütçeye eklediğinizden emin olun.

İşte güzel bir örnek:

Diyelim ki her ayın $ 1,000'ını eve götürmek için her maaşını 1000 dolar kazandın.

Ekledikten sonra masraflarınız şöyle görünüyor:

 • Kira: 1.200 $
 • Gıda: 600 $
 • Kablo ve internet: 80 $
 • Gaz: 100 $
 • Araba sigortası: 80 $
 • Hizmet Faturaları: 250 $
 • Sağlık Sigortası: 200 $
 • Çocuk bakımı: 600 $
 • Tasarruf: 400 $
 • Genel Toplam: $3,510

Bu senaryoda, her ay bir arabada harcayabileceğiniz 490 $ 'lık bir harcamaya sahip olmalısınız. Ne kadar harcayabiliyorsun, ama ne kadar harcamalısın ki.

4. Adım: Ne kadar harcama yapabileceğinizi görmek için bir araç ödeme hesaplayıcısı kullanın.

Aylık gelir ve giderlerin nasıl göründüğüne dair bir fikriniz olduğunda, aşağıdaki gibi bir kredi hesap makinesi ile denemeler yaparak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Satın almayı planladığınız fiyat aralığını, uygun olmayı umduğunuz faiz oranıyla birlikte girin.Buradan, ne tür aylık ödemelerinizin olabileceğini görebilirsiniz.

Ne kadar araba alabilirim?

Sıfırla Hesapla
 • Karşılanabilirlik $ to $
 • Ödeme $ to $

Uyarı: Araç kredinizin vadesi, emekliliğe yıllardan daha uzun veya geçersiz veriler girildi. Emeklilik çizelgeleri gizlidir.

Ya Yerine Yatırım Yaptıysan?

Araba alımınızı ertelediyseniz ve bunun yerine paranızı borcunuzun uzunluğuna uzatırsanız - ve daha sonra hesaba başka hiçbir katkı yapmadı - Emekliliğinizde ne kadar var?

$

emekliye ayrıldı

$

Kredi vadesi süresince varlık amortismanından * ve finansal giderlerden kaybettiniz

Diyelim ki şu anda yerel bir bayilikte satışa sunulan eski bir Toyota Corolla melezine bakıyorsunuz. 21.000 dolar istiyorlar, ama sen 20,000 dolarlık parayı çıkarmayı umuyorsun.

Bir kredi hesap makinesi ile oynayarak, farklı senaryoları deneyebilirsiniz.

Yüzde 5'i APR'de 20.000 dolar ödemiş ve aracınızı 60 aydan fazla ödemişseniz, örneğin, aylık ödemeniz 377,42 dolar olacaktır.

Ya da belki 3,000 dolarlık bir peşinat ödemiştin ve beş yerine dört yılını ödünç ödemek istiyordun. Aynı oranda dört yıl için 17.000 dolar ödünç aldıysanız, ayda 391,50 dolar borcun olur.

Yeni veya Kullanılmış Bir Araba Alırken Önemli İpuçları

Yukarıdaki kurallar, ne kadar otomobilin karşılayabileceğini bulmayı mümkün kılarken, bu rakamın gerçek bütçeniz olması gerektiği anlamına gelmez. Aylık harcamalarınızda daha fazla özgürlük istiyorsanız, bir arabaya harcayabileceğinizden daha az harcamaya çalışmalısınız.

İşte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

# 1: Eklenen maliyetleri unutmayın.

Yeni aracınızın fiyatına ek olarak, plakalarınızı, sigortanızı ve eyaletinizin aldığı herhangi bir ek vergiyi de karşılamanız gerekir. Ayrıca, borç verenin vergi talebinizi borçlandırabilmenize rağmen, aracınızda satış vergisi ödemeniz gerekecektir.

Tabaka ve sigorta söz konusu olduğunda, daha yeni otomobillerin bu kategorilerde daha yüksek masraflarla geldiğini de unutmayın. Plakalara ve sigortalara para tasarrufu yapmak istiyorsanız, daha eski bir araba (ya da yepyeni olmayan en az bir tane) satın almanız yardımcı olacaktır.

# 2: Aylık bütçenizde bol miktarda serseri odası bırakın.

Yukarıdaki yönergeleri kullanarak aylık bir bütçe ayırdıysanız, muhtemelen her ay bir araba için ne kadar ödeme yapacağınızı bilirsiniz. Yine de, bütçenizde bol miktarda serseri oda bırakmayı unutmayın.

Hayat olur ve sürpriz giderler açılır. Çatılar ve otomobiller onarım gerektiriyor. Beklenmedik tıbbi faturalarınız olabilir veya işinizi kaybedebilirsiniz. Bütçenizdeki daha fazla "ekstra para", daha iyi olacaksınız.

# 3: Kontrol edebilirsiniz bir masraf için alışveriş yapın - otomatik sigorta.

Yeni aracınız için plakaların fiyatını kontrol edemeseniz de, otomatik sigorta ile en iyi fiyatları almak için alışveriş yapabilirsiniz. Araba sigortası poliçenizin fiyatı, satın aldığınız acenteye bağlı olarak yüzlerce dolar arasında değişebilir. Fiyatları ve politikaları karşılaştırarak, yapabileceğiniz en iyi fırsatı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

# 4: Yeni yerine kullanılmış satın alın.

Yeni otomobiller, Edmunds'a göre çok fazla% 9'a varan oranda değer kaybettiler ve hemen hemen hiç bir şey olmadıkça hızla amortismana devam ediyorlar. Kullanılmış arabalar için de aynı şey söylenebilirken, en azından ilk birkaç yıl içinde ortaya çıkan ilk düşüşten kaçınabilirsiniz.

# 5: Bütçenize bağlı kalın.

Bu son ipucu açık görünebilir, ama inanılmaz derecede önemlidir. Bir arabada ne kadar harcama yapabileceğiniz konusunda bir limit belirleme sorununu yaşadıysanız, buna bağlı kaldığınızdan emin olun!

Savvy araba satıcısı size daha yeni bir model satın almanız veya daha fazla para harcaması için her şeyi yapacaktır. Niye ya? Çünkü gelirleri buna bağlı!

Sınırları önceden ayarlayarak, kontrolün sizde olduğundan emin olabilirsiniz.

Videoyu izle: Araç boş viteste az yakar mı? - 8. ETAP

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para Gönderme Reklamları Yapmanın 7 Yolu
Maliye

Para Gönderme Reklamları Yapmanın 7 Yolu

Yani, bir blog başlatmak ve reklamlar ilan etmek para kazanmak ister misiniz? Blog'unuzu spam olmadan ve yalnızca hızlı bir para kazanmak için dışarı çıktığınızı düşünen okuyucuları geri çevirmeden en kolay yollardan biri reklamlardır. Ancak, web sitenizde başka bir reklam yayınlamadan veya ilk reklamınızı yayınlamadan önce, markanızdan reklam vermenin ve para kazanmanın en iyi yolunu bulmak için bu gönderiyi okuduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku
2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları
Maliye

2017 için 15 En İyi Para Tasarrufu Uygulamaları

Bazı uygulamalar para kazanmanıza yardımcı olurken, çeşitli şekillerde para tasarrufu yapmanıza yardımcı olan başkaları da vardır. Aşağıdaki 15 uygulama, cebinizde daha fazla para biriktirmenize yardımcı olacaktır. Ve listelenen uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak indirildiğinden, bunları denemeniz ve ne kadar para biriktirebileceğinizi görmeniz riski yoktur.
Devamını Oku
GFC 094: Net Gerçekleşmemiş Takdir Kuralları
Maliye

GFC 094: Net Gerçekleşmemiş Takdir Kuralları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_094_NUA.mp3 20 artı yıl boyunca çalıştığı şirketten emekli olmaya hazır bir müşteriyle yaptığım konferans görüşmesini asla unutmayacağım. Hayatın ona izin verdiği kadar tasarruf etmişti ve çoğu o zaman onu kullanan şirketin hisse senedine yatırım yaptı.
Devamını Oku