Emlak

Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun

Açık Arttırmada Ev Alış

Açık artırmalar, gerçek pazarlıkların yanı sıra çok eğlenceli olabilir. Önemli olan, açık artırma sürecinin nasıl çalıştığını bilmek ve planlarınıza uyması halinde bir pazarlık avantajından yararlanmaktır.

Bir açık artırmaya katılmadan önce, potansiyel alıcılar ilgilendikleri belirli mülkler hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi bulmaya çalışmalıdır. Çoğu emlak ihalesi muhtemel alıcılara bazı denetim haklarına izin verirken, açık artırma yöneticisi ile doğrudan irtibat kurulmasına genellikle ihtiyaç vardır. kişisel denetimler.

Mülkiyet bilin

Mülkün özelliklerini, konumunu ve durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Aynı alandaki benzer mülklerin satışlarına bakarak mülkün mevcut piyasa değerini ayırt etmeye çalışın. Özellikleri aynı oda, özellikle yatak odası ve banyo ile karşılaştırın, ancak "ekstralar" -swimming havuzları veya güverte, garajlar, vb nedeniyle fiyat farklılıkları sağlamak için emin olun. İyi hazırlanmış bir açık artırma gelen teklif teklif fiyatını belirlemek yardımcı olacaktır ve hatta belirli bir mülke teklif verilip verilmeyeceğine karar vermenize yardımcı olur.

Bir mülkiyet, ihale eylemi, vergi iadesi başvurusu, mahkeme emriyle satış, sözleşmedeki hükümler, boşanma kararı, bir mülkün ihtiyaçlarını karşılamak için bir gerekçe olmak üzere bir dizi açık artırma formatında satışa çıkarılır. Bir ortaklığın ya da güvenin tasfiyesi ya da mülkün mülkiyeti hızlı bir şekilde elden çıkarmak için açık artırmayı seçmesi nedeniyle.

Açık Artırma Süreci ile Tanıdık

Emlak açık arttırmacıları çeşitli açık artırma biçimleri ve ihale prosedürleri kullanırlar. Hangi metotların kullanılacağının belirlenmesinde birçok faktör rol oynamaktadır. Aşağıda, günümüzde kullanılan daha yaygın emlak açık artırma formatları ve ihale prosedürleri bulunmaktadır.

  • Mutlak bir açık artırma, söz konusu teklifin ne kadar düşük olabileceğine bakılmaksızın, mülkün en yüksek teklifi veren kişiye satıldığı bir açık artırmadır. Bu tip emlak ihalesi, genellikle mülkün satması gerektiğini bildiğinden, çoğu teklif vereni çeker.
  • Açık artırma, ayrıca minimum teklif açık artırması olarak da adlandırılır, açık artırma başlangıcından önce önceden belirlenmiş bir minimum teklif tutarı belirler.
  • Sahibinin geri çekilmesine ilişkin açık artırmaya konu olan bir konu, satıcının kendisi için kendisine teklif vermesine ya da para miktarını sevmediyse, açık artırmadan mülkünü geri çekmesine izin verir.
  • Sessiz veya mühürlü bir teklif açık artırması, tekliflerin önceden yapılmasına ve incelenmek üzere sunulmasına izin verir. Kimse kimsenin teklif vermediğini bilmiyor.
  • Bir haciz ya da diğer mahkeme emri satışı durumunda, devlet yasaları genellikle, satıştan önce mülkün ilan edilmesi gereken bir süre belirler. Bu birkaç farklı amaca hizmet ediyor. En önemlisi, potansiyel alıcılar çekmek için yeterli uyarı vermektir. Açık artırmanın bu şekilde duyurulmasının diğer başlıca sebebi, tüm ilgili taraflara menfaatlerini korumak için yeterli zaman vermek. Bununla birlikte, önceden haber vermek ve reklam vermekle bile, açık artırmada birçok potansiyel alıcıyı çekmek nadirdir.

Bir konuşma var….

Müzayedenin nasıl çalıştığını anladıktan sonra kendinize sormanız gerekir: Bu benim için mi? Teklif vermek eğlenceli olabilir, ancak maliyetli olabilir. Asla teklif etmeyin çünkü anın ateşine yakalanırsınız. Bazı açık artırmalar çok korkutucu olabilir. Bir izleyici olarak birkaçına gitmek iyi bir fikirdir, böylece kullanılan ihale ve terminolojinin hızına alışırsınız.

Bir açık artırmada bir ev satın alırken her zaman bir risk derecesi olacaktır, ancak küçük bir titizlikle, potansiyel mülk sahipleri bu şekilde çok fazla para tasarrufu sağlayabilirler.

Kısmen, Emlak Yatırımcı'nın McGraw-Hill yayınından Jack Cummings'in Cevap Kitabından alıntı yapılmıştır.

Videoyu izle: 3200 DOLARA EV ALDIM. AMERİKADA AÇIK ARTIRMADAN EV NASIL ALINIR.

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para
Emlak

Zorunlu Ev Satın Almak ve Para Kazanmak İçin Mülkiyet Kılavuzunu Okumak Gerekir… Ciddi Para

Bu, bir emlak dehası olmayı düşündüğüm arkadaşım Eric Moorman'ın 2. taksiti. Bunu kaçırdığınız takdirde, ilk yatırımını “Gayrimenkulde yatırım yapmak için yılda 250.000 dolar nasıl kazanacağımı” kontrol etmeyi unutmayın.Ayrıca, gayrimenkul yatırımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki ücretsiz bültenimize abone olduğunuzdan emin olun.
Devamını Oku
Aile Güveni Nedir ve Siz Bir Kez Kurmalısınız?
Emlak

Aile Güveni Nedir ve Siz Bir Kez Kurmalısınız?

Geri dönüşlü bir güven kaynağı olarak bilinen bir aile güveni kavramı, pek çok insan tarafından çok iyi anlaşılmamıştır. Örneğin, bir güven ve basit bir irade arasındaki farklar sıklıkla karıştırılır. Her ne kadar biraz daha fazla zaman harcadığı ve bu nedenle, daha pahalı bir aile güveninin iraden daha hazırlıklı olmasına rağmen, birçok kişiye olan güvenin önemli faydaları vardır.
Devamını Oku
Vesayet Hesabı Açma Kuralları
Emlak

Vesayet Hesabı Açma Kuralları

Küçüklerin, yaşlıların veya engelli kişilerin paralarını yönetmek için birine ihtiyaç duyabilecekleri bir zaman gelir. Bu durumlarda, şahıs hesaplarının vesayetini kontrol etmek için mahkeme tarafından bir vasi tayin edilecektir. Bir hesabın koruyucusu olan herkesin güvenilir olduğunu ve hesapları etik ve akıllıca yöneteceğini düşünmek isterken, bu her zaman böyle değildir.
Devamını Oku
Vekaletname Gerekirmi?
Emlak

Vekaletname Gerekirmi?

Vekaletname, bir bireyin yasal yetkisini başka bir kişiye devreten yasal bir araçtır. Bir birey yetersiz veya zihinsel yetersizlik durumunda, POA, kendi adına karar vermek için güvenilir bir taraf tayin eder. Kimsenin bir vekalete ihtiyacı olmadığını iddia etmek zor.
Devamını Oku