Yat─▒r─▒m

GFC 009 - Ortalama Joe i├žin 3 Para Stratejisi sorun

Bir ba┼čka ho┼čgeldin GFC'ye ho┼č geldiniz! Cevaplamak istedi─činiz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz.

Sorular─▒n─▒z GFC TV'de veya GFC Podcast'da yay─▒nlan─▒yorsa, en çok satan kitab─▒m─▒n bir kopyas─▒n─▒n ┼čansl─▒ al─▒c─▒s─▒ sizsiniz. Maliye askerlerive 50 $ Amazon hediye kart─▒.

Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu ┼čimdi sorun!

Okuyucular bir dizi finansal meseleyi içeren sorular sordu─čunda bunu seviyorum.

Yapmam─▒n nedeni, mali hayat─▒m─▒z─▒n hiçbir alan─▒n─▒n vakumda gerçekle┼čmemesi. Maliyelerin her bir alt k─▒sm─▒ di─čerlerini etkiler.

Bizzat kendinden tarif edilen bir dizi soru ald─▒k. Ortalama Joe:

Selam Jeff ve tak─▒m,

Tabii ki ele alamayaca─č─▒n birkaç soru var, tabi e─čer sak─▒ncas─▒ yoksa. Sadece biraz arka plan: Ben neredeyse kar─▒s─▒ ve 2 küçük çocukla 33 ya┼č─▒yorum, hane geliri ~ 100k, ipotek, araba kredisi, okul kredisi - ortalama JoeÔÇŽ

1. Durumum için hangi sigorta uygundur: Dönem veya tüm ya┼čam ve neden?
2. ~ 14 y─▒l zaman dilimine sahip oldu─čumu varsayarak çocuklar kolejine kurman─▒n en iyi yolu ne olurdu?
3. Benim gibi bir adam için herhangi bir ÔÇťak─▒ll─▒ paraÔÇŁ ipucu.
4. Dave Ramsey gibi geleneksel bir yakla┼č─▒mdan daha h─▒zl─▒ borç almak için ÔÇťSweepStrategies.comÔÇŁ veya ÔÇťtruthinequity.comÔÇŁ gibi stratejiler hakk─▒ndaki fikriniz nedir?

┼×imdiden te┼čekkürler,
Yuriy

Soru serisi, Yuriy için ve ailenizin arka plan─▒ için te┼čekkürler. Sorular─▒, sizin durumunuzla alakal─▒ bir ┼čekilde cevaplamay─▒ kolayla┼čt─▒r─▒r.

Her soruya ayr─▒ ayr─▒ bakal─▒m.

1. Hangi sigorta uygun - dönem veya tüm ya┼čam - ve neden?

─░nsanlar─▒n büyük ço─čunlu─ču için hayat sigortas─▒ en iyi yoldur. Hayattan daha az pahal─▒ de─čil ama çok daha az pahal─▒! Dolardaki on sentlik bir ┼čeyden bahsediyoruz. Bu çok büyük.

Fiyat fark─▒n─▒n ana nedeni, tüm hayat sigortas─▒n─▒n bir yat─▒r─▒m kar┼č─▒l─▒─č─▒ içermesidir.

Yüzeyde, kazanan bir kombinasyon gibi görünebilir. Sadece aileniz için hayat sigortas─▒ tutmuyorsunuz, ayn─▒ zamanda ayn─▒ zamanda yat─▒r─▒m yap─▒yorsunuz. Söyledi─či gibi, bu bir ta┼čla iki ku┼ču öldürmek.

Ama bu göründü─čü kadar iyi, genellikle sizin yarar─▒n─▒za çal─▒┼čmak de─čil. ─░lk olarak, tüm hayat sigortas─▒ ile yat─▒r─▒m kar┼č─▒l─▒─č─▒ çok ücret gerektirir. Ücretler politikan─▒n ilk birkaç y─▒l─▒nda en a─č─▒r olan─▒d─▒r, bu da nakit de─čeri birikiminizin minimum oldu─ču anlam─▒na gelir. Bu, tüm hayat sigortas─▒ poliçelerinin ilk birkaç y─▒l boyunca size kar┼č─▒ i┼čledi─či anlam─▒na gelir.

Ancak daha da önemlisi, tüm hayat sigortas─▒ poliçeleri genellikle para yat─▒rmak için zay─▒f bir yoldur.

Ço─ču durumda, daha ucuz dönem politikas─▒n─▒ sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒zda çok daha iyisini yapars─▒n─▒z ve fark─▒ (tüm ya┼čam için ne ödeyece─činizi) kendi ba┼č─▒n─▒za yat─▒r─▒rs─▒n─▒z. Bir S & P 500 endeks fonuna para yat─▒rmak suretiyle, tüm ya┼čam yat─▒r─▒mlar─▒ndan ve geni┼č bir marjdan daha iyi performans gösterebilirsiniz.

Genç bir aile olan genç bir adam olarak, Yuriy uzun vadeli bir sigorta poliçesi almaktan daha iyi olur. Bir sonraki 20 y─▒l─▒n─▒, tüm ya┼čam politikas─▒ için neye mal olaca─č─▒n─▒n küçük bir kesimini kaps─▒yor. Dü┼čük prim, daha fazla miktarda hayat sigortas─▒ almas─▒n─▒ sa─člayacakt─▒r. Bu inan─▒lmaz derecede önemlidir, çünkü genç bir aile ile, hayat sigortas─▒na olan ihtiyac─▒n─▒n o andan daha büyük oldu─ču bir noktadad─▒r.

Ve politikan─▒n süresi doldu─čunda, çocuklar─▒ yeti┼čkin olacak ve hayat sigortas─▒ ihtiyac─▒ azalacak.

2. Çocuklar kolejine kaydetmek için en iyi yol ne olurdu?

Yuriy, çocu─čunun kolej e─čitimlerine haz─▒rlanmak için 14 y─▒ll─▒k bir zaman─▒ oldu─čunu belirtir. Bu, ┼ču anda bu soruyu sormas─▒ için ola─čanüstü bir zaman oldu─ču anlam─▒na geliyor!

Bu e─čitime yat─▒r─▒m yapman─▒n en iyi yolu 529 Plan─▒d─▒r. Bir Roth IRA gibi çal─▒┼č─▒r, ancak emeklilikten ziyade çocuk kolejleri için para biriktirmek için kullan─▒l─▒r. Plana katk─▒da bulunursunuz ve katk─▒lar─▒n─▒z vergiden dü┼čülemez olsa da, hesaptaki yat─▒r─▒m kazançlar─▒ vergi matrah─▒na dayal─▒ olarak birikir.

Paran─▒n çekilme zaman─▒ geldi─činde, para, nitelikli e─čitim masraflar─▒n─▒ ödemek için kullan─▒ld─▒─č─▒ sürece hem düzenli gelir vergisinden hem de cezalardan ar─▒nd─▒r─▒labilir. Bu, ders, kitap, ücret ve oda ve pansiyon içerir. Dizüstü bilgisayarlar ve d─▒┼č kaynaklar gibi baz─▒ di─čer harcamalar da okul veya kurs müfredat─▒ taraf─▒ndan talep edildi─či sürece kalifiye olarak kabul edilebilir.

(Nitelikli e─čitim giderleri ile ilgisi olmayan amaçlar için geri çekilen fonlar sadece normal gelir vergisine de─čil, ayn─▒ zamanda% 10 cezaya tabidir.)

Teknik olarak, 529 Plan─▒na uygulanan maksimum katk─▒ limiti yoktur. Bununla birlikte, ço─ču insan çocuk ba┼č─▒na katk─▒lar─▒n─▒ y─▒lda 14.000 $ ile s─▒n─▒rland─▒rmaktad─▒r. Bu asl─▒nda hediyeler için maksimum y─▒ll─▒k limiti. Bu tutar─▒n ötesinde, transfer edilen tutar üzerinden bir hediye vergisi ödemeniz veya vergiden kaç─▒nmak için IRS Form 709 - Amerika Birle┼čik Devletleri Hediye (ve Üretim-Atlama Transferi) Vergi ─░adesi ba┼čvurusunda bulunman─▒z gerekmektedir.

Bir çocuk için y─▒lda 14.000 dolar tasarruf ederseniz, önümüzdeki 14 y─▒l için 196.000 dolar - art─▒ yat─▒r─▒m kazanc─▒ biriktireceksin. Ülkedeki en iyi okullar─▒n baz─▒lar─▒nda dört y─▒ll─▒k bir üniversite e─čitimi için yeterli miktarda para.

Herhangi bir ÔÇťak─▒ll─▒ paraÔÇŁ ipucu?

Asl─▒nda bende düzinelerce var! Ama önerileri, en önemli oldu─čunu dü┼čündü─čüm birkaç─▒yla s─▒n─▒rlamaya çal─▒┼čaca─č─▒m:

  • Tutarl─▒ ol. Gece zenginliklerinin bir yolu yok, bu yüzden mali plan─▒n─▒z─▒ y─▒llarca çal─▒┼čmaya haz─▒r olmal─▒s─▒n─▒z.Bu, tüm planlar─▒n─▒z─▒ ve çabalar─▒n─▒z─▒ ray─▒ndan ç─▒karabilecek s─▒cak ve so─čuk döngülere kar┼č─▒ koruma anlam─▒na gelir.
  • Borcunu dikkatli kullan─▒n. Borç bir zenginlik katilidir. Sadece borçtan kurtulmakla kalmamakla kalmay─▒p, ayn─▒ zamanda ilerlemekten de kaç─▒n─▒lmal─▒d─▒r. Ev ipote─či ve ara s─▒ra araba kredisi ile s─▒n─▒rlay─▒n.
  • Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒zla süslü olmay─▒n. Özellikle endeks fonlar─▒ ile fonlar─▒n─▒zda kal─▒n. En son modaya veya trend stoklar─▒na yat─▒r─▒m yapmak yerine piyasay─▒ takip ediyorlar. Bu uzun vadede daha fazla para kazan─▒yor.
  • Yat─▒r─▒m ücretleri önemlidir! Onlar─▒ mümkün oldu─čunca dü┼čük tutun ve bu da yat─▒r─▒m getirilerinizi art─▒racakt─▒r. Endeks fonlar─▒ mevcut en dü┼čük yat─▒r─▒m ücretlerinden baz─▒lar─▒na sahiptir, bu da portföyünüzde niçin tercih edilmelerinin bir ba┼čka nedenidir.
  • Sapt─▒r─▒lmay─▒n. Ço─ču zaman, bir ba┼čkas─▒n─▒n servete ÔÇťdaha ÔÇőÔÇőiyi bir yolÔÇŁ anlad─▒─č─▒n─▒ dü┼čünmek cazip gelir. Belki onlar var, ama senin için i┼če yaramayabilir. Bildiklerinizle kal─▒n ve yapt─▒─č─▒n─▒z i┼čte yava┼č yava┼č iyile┼čmek için çal─▒┼č─▒n.

3. Borç Getiren Stratejiler Hakk─▒nda Ne?

Yuriy, Dave Ramsey gibi geleneksel yakla┼č─▒mlara k─▒yasla ÔÇťSweepStrategies.comÔÇŁ veya ÔÇťtruthinequity.comÔÇŁ gibi borç ç─▒karma stratejileri hakk─▒nda soru soruyor.

Bu iki hizmetin borcunuzu azaltmak için ne yapt─▒klar─▒na gerçekten a┼čina olmad─▒─č─▒m─▒ itiraf etmeliyim. Her iki siteyi de göz ard─▒ etmedim ve ipote─činizin erken ödenmesini h─▒zland─▒rmak için konut kredisi veya kredi kartlar─▒n─▒ kullanmaya dayanan ipotek eliminasyon programlar─▒ olduklar─▒ izlenimi ald─▒m. Ancak ayn─▒ zamanda, iki stratejinin de stratejinin ne oldu─čunu tam olarak aç─▒klarken belirsiz oldu─čunu tespit ettim.

Olursa olsun, nihayetinde, gelirinizi ya da di─čer finansal kaynaklar─▒n─▒z─▒ d─▒┼čar─▒da yapmaktan ba┼čka borcunu ödemenin yerini tutamazs─▒n─▒z. Bu nedenle Dave Ramsey ve di─čer finans uzmanlar─▒ taraf─▒ndan sunulanlar gibi daha geleneksel borç eleme stratejilerini tercih ediyorum.

Dave Ramsey hakk─▒nda sevdi─čim ┼čey onun sadeli─čidir. Borç Kartopu yönteminin anla┼č─▒lmas─▒ kolay de─čildir, ayn─▒ zamanda duygular─▒n bu süreçte oynad─▒─č─▒ rolü de tan─▒r. Örne─čin, önce en küçük borcunuzu ödeyerek i┼če ba┼člaman─▒z─▒ tavsiye eder. Bu mant─▒kl─▒, çünkü bu en uygun stratejidir. En küçük borcu ödedikten sonra, bir sonraki en küçük borcu almaya yetkili olursunuz.

Bu yöntem, sizi daha büyük olanlara ula┼čmak için güven verecek bir dizi göreceli küçük zafer için haz─▒rlar.

Borçtan ç─▒kmak için herhangi bir strateji, sizin için çal─▒┼čt─▒─č─▒ sürece iyi bir tanesidir. Ancak basitlik önemli bir faktördür ve bu yüzden daha geleneksel yakla┼č─▒mlar─▒ desteklemektedir.

Umar─▒m bu, Yuriy'in tüm sorular─▒n─▒z─▒n yan─▒ s─▒ra, benzer sorular─▒ olan okurlar─▒ da yan─▒tlar. Ama gelmelerini sa─člay─▒n, ve elimden geldi─čince çok cevap vermek için elimden gelenin en iyisini yapaca─č─▒m.

Videoyu izle: Okuma ├žubuk grafikleri: merkezi e─čilim ile bir araya getirme. ├ľn Cebir. Khan Academy

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Yat─▒r─▒m, Sonraki Makale

Bir Roth IRA a├žmak i├žin en iyi yerler
Yat─▒r─▒m

Bir Roth IRA a├žmak i├žin en iyi yerler

2018 en iyi Roth IRA hesaplar─▒ sunuyoruz Pop├╝ler yat─▒r─▒m firmalar─▒: yat─▒r─▒m ├ľd├╝n├ž Kul├╝b├╝ kapal─▒ eller i├žin - - - b├╝t├╝n ─░yisi etraf─▒nda Top Ally Invest En d─▒┼č─▒ hisse senedi opsiyonlar─▒ TD Ameritrade E * T─░CARET OptionsHouse Motif Firstrade USAA Scottrade Charles Schwab Or Yat─▒r─▒m, bkz bizim En iyi Roth IRA sa─člay─▒c─▒lar─▒n─▒n ├Âzeti income Gelir vergisi oran─▒n─▒z─▒n gelecekte ne olaca─č─▒n─▒ biliyor musunuz?
Devam─▒n─▒ Oku
Basit bir IRA Hakk─▒nda Bilmeniz Gereken 7 ┼×ey
Yat─▒r─▒m

Basit bir IRA Hakk─▒nda Bilmeniz Gereken 7 ┼×ey

├ço─ču insan bir BAS─░T IRA'y─▒ hi├ž duymam─▒┼č ve bunun 401 (k) 'dan nas─▒l farkl─▒ oldu─čunu merak etmektedir. BAS─░T bir IRA, ├çal─▒┼čanlara Tasarruf Yat─▒r─▒m E┼čle┼čtirme Plan─▒ anlam─▒na gelir. BAS─░T bir IRA'ya ba┼člamak: SIMPLE IRA hakk─▒nda bilmeniz gereken 7 ┼čey. BAS─░T IRA Kurulumu ve Dosyalama Gereksinimlerini Korumak SIMPLE IRA'y─▒ Nereden A├žabilirim?
Devam─▒n─▒ Oku
GFC 072: M├╝d├╝r├╝n├╝z├╝ Korumak ─░├žin Yat─▒r─▒m Yapman─▒n 7 Yolu
Yat─▒r─▒m

GFC 072: M├╝d├╝r├╝n├╝z├╝ Korumak ─░├žin Yat─▒r─▒m Yapman─▒n 7 Yolu

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_072_Principal_Protection__.mp3 Birka├ž hafta ├Ânce, Alliance Wealth Management Finansal Planlama Direkt├Âr├╝ Andrew Rogers ile bir podcast yapt─▒m. G├╝n├╝m├╝z├╝n ana konusu ana korumayd─▒ - oldu─ču gibi, en az─▒ndan bir miktar b├╝y├╝meyi te┼čvik ederken, yuva yumurtas─▒n─▒z─▒ kay─▒plardan koruyan yat─▒r─▒mlar─▒ se├žmek.
Devam─▒n─▒ Oku
├çocuklar─▒n─▒z i├žin Hisse Senedi Nas─▒l Alabilirsiniz
Yat─▒r─▒m

├çocuklar─▒n─▒z i├žin Hisse Senedi Nas─▒l Alabilirsiniz

Bir ebeveyn olarak, ├žocu─čunuza, ├Âzellikle para s├Âz konusu oldu─čunda, m├╝mk├╝n olan en iyi ba┼člang─▒c─▒ vermek istemesi do─čald─▒r. ├çocuklar─▒n─▒za iyi para al─▒┼čkanl─▒klar─▒n─▒ ├Â─čretmek ve onlara finansal olarak ba┼čar─▒l─▒ olmalar─▒n─▒ sa─člayacak iyi uygulamalar geli┼čtirmek istiyorsunuz. ├ço─ču durumda, bu sadece b├╝t├želemeyi 101 ├Â─čretmekten ve kredi kart─▒ borcundan nas─▒l ka├ž─▒n─▒laca─č─▒ndan ibaret de─čildir.
Devam─▒n─▒ Oku