Maliye

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey

İnternet ile ilgili en güzel şeylerden biri, tüketicilerin yan yana ürünlerini karşılaştırarak evden rahat alışveriş yapabilmeleridir. Sorun şu ki, en iyi anlaşmayı ararken genellikle bir ürünün fiyatına odaklanma hatasını yapıyoruz. Çevrimiçi alışveriş yaparken ya da yerel bir perakendecideki en iyi fiyatı elde etmekten daha fazlasını elde etmek için daha fazlası var. Karşılaştırma alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken beş şey vardır, böylece en iyi anlaşma olup olmadığını merak etmeniz gerekmez.

Kalite

Muhtemelen yapılabilecek en kötü hata, pazarlık ararken kalite göz ardı etmektir. Kaliteli ürünlerde gerçekten iyi pazarlıklar var; onları bulmak biraz zaman alabilir. Elbette, bir fincan kahve ile oturmak ve en iyi fırsatı ararken ağa göz atmak güzel, ama bir ürünün yapıldığı ve üreticinin / tasarımcının olduğu materyalleri düşünmeyi unutmayın. Eski ustalığı hatırlayın, “Bir ekmeğin kulağından ipek bir çanta çıkaramazsınız”, bu bizi ustalığa getirir.

ustalık

En iyi anlaşmayı ararken dikkate alınacak ikinci şey, ürünün nasıl ve nerede yapıldığıdır. Bu günlerde yoluna çıkan bir şey eski moda ustalıktır. Gerçek bir İsviçre saati ya da 29.95 $ 'lık bir koç çantası bulamazsınız ve bunun bir nedeni var - işçilik! Her köşede knock-off var, ama asıl şey her zaman daha fazla paraya mal olur ve sonunda en iyi anlaşma olur. Eğer bir tasarımcıya sahip olmak istiyorsanız ve en iyi pazarlığı arıyorsanız, sezon sonu satışlarını bekleyin. İyi hazırlanmış bir ürün yıldan yıla ve / veya yıldan yıla kullanılabilir.

miktar

Üreticilerin genellikle tüketicileri en iyi anlaşmayı aldıklarını düşünmek için kandırmak için kullandıkları ve elektronikten bakkaliye kadar her şeyde tahta boyunca kullanılan bir başka 'hiledir'. Bunun nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bir dahaki sefere markete gittiğinizde kahve kremasına bakın. Büyüklüğü iki katına çıkmış ve belki de iki katı fiyattan daha az olan bu büyük konteynerleri bulmak yaygındır. Fakat ons başına onsu karşılaştırırsanız, daha iyi anlaşmanın daha küçük boyutlu konteynerlerden iki tane satın almak olduğu anlaşılır. Ürünün fiyatı iki katına çıkıyor; Ancak, büyük konteynerleri yanıltıcı olarak, katkının miktarının 1.5 katı için neredeyse iki katı fiyat ödersiniz. Büyük bir paket satın alırken gerçekten en iyi anlaşmayı yapıyor musunuz - genellikle değil!

performans

İki ürün aynı görünebilir, ancak çoğu zaman diğerinden daha üstün performansa sahiptir. Yerel bir mağazada alışveriş yaparken karar vermenin bir yolu olmayabilir, ancak çevrimiçi alışveriş yapanların müşteri referanslarını veya yorumlarını okuma avantajı vardır. Ürün özellikleri, hem üreticinin web sitesinde hem de çevrimiçi satıcı veya bağlı kuruluşun sitesinde listelenir. Ürünün nasıl çalıştığını, ne yapılması gerektiğini ve başkalarının bunun hakkında ne söylediğini araştırmak için zaman ayırın. Örneğin, iki düz ekran televizyon aynı şirket tarafından görünebilir ve hatta aynı şirket tarafından üretilebilir, ancak bir kişi 100 $ daha az satıyor. Arka ışıklandırmanın, resmin kalitesini düşürecek şekilde düşük olması olabilir. Her zaman ürün yorumlarını okuyun!

Uzun yaşam

Son olarak, bir ürünün ömrünü düşünmek için zaman ayırın. Bir dahaki sefere pazarlık yapmaya gittiğinizde kendinize şu soruyu aklınızda bulundurun: “Donmuş gıdaların vakum paketleri ne zaman LED ampullerle ortaktır?” Cevap oldukça basit - uzun ömürlü! Bir LED ampul bir akkor ampulden on kat daha pahalı olabilir, ancak yirmi beş ila elli kat arasında daha uzun süre dayanır! Bir akkor ampulün ortalama ömrü 2.000 saatlik kullanım ömründe iken, bir LED lamba karartmadan önce 50.000 ila 100.000 saat sürecek. Bir ürünün beklenen uzunluğunu belirlemeye çalışırken bir ipucu. Üretici garantisinin uzunluğuna bakın! Bir üretici, beklenen ömrünün üzerinde bir ürünü garanti eden bir işte kalmaz.

Gerçekten en iyi anlaşmayı mı yapıyorsun? Klişe gibi gelebilir, ama gerçek şu ki, çoğu kez sizin için ödediğiniz şeyi alırsınız!

Bu konuk yazarı, Dealio için serbest yazar ve hevesli bir anlaşma avcısı olan Helen Fang. Helen’in alışveriş yapmak için en sevdiği gün, Cyber ​​Monday’dir. Helen LPL Financial ile bağlantılı veya onaylanmamıştır.

Videoyu izle: İLK BULUŞMA TAVSİYELERİ / İLK BULUŞMADA YAPILMASI & YAPILMAMASI GEREKENLER

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 005: Finansal Malpraktis tarafından Yandı Get Don't
Maliye

GFC TV Ep 005: Finansal Malpraktis tarafından Yandı Get Don't

Sahaya göz gezdirdiğim sırada, tam olarak ne yapacağımı biliyordum: Benim kısır Barry Sanders benzeri döndürme hareketlerinden birini kırmaya gidecektim. Sadece küçük bir problem vardı: Barry Sanders benzeri yeteneklere sahip değilim. Oh, evet, terbiyeli atletim. Fakat açık alanda böyle bir hamle yapmak benim için değil.
Devamını Oku
Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ibotta gibi 18 En İyi Uygulamalar

Herkes parayı sever! Temel ihtiyaçlar için alışveriş yaparken, daha fazla para biriktirmek istiyoruz ve aşağıdaki uygulamalar, doların biraz daha uzağa gitmesine yardımcı olacak. Bu makaledeki tüm uygulamalar, her cüzdan bilinçli alışverişçinin bildiği ve sevdiği inanılmaz bir uygulama olan Ibotta'ya çok benziyor. Ibotta nedir?
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?"/>
Maliye

Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?

2008-2009'un en önemli mortgage krizi, çoğu insanın zihninde hala taze. Bu durgunluğun kalıcı hafızası o kadar güçlü ki, aslında pek çok insan bugün borsaya yatırım yapmayı reddediyor. Düşündükleri gibi, “ateşle oynama, ya da yanacaksın!” Ve daha önce yakıldığın zaman, bir daha o sıcak sobaya asla dokunmadığını biliyorsun!
Devamını Oku
Millennials için Hayat Sigortası
Maliye

Millennials için Hayat Sigortası

Bin yıllık, bin yıllardır. Bu senin için. Kimsenin ölmekle ilgili düşünmek istemediğini biliyorum, özellikle gençleri ölmekle ama gerek. İster 18 yaşını doldurmuş olun, ister 30'lu yaşlarınızdaki bin yıllık parantezin yuvarlanmasını sağlayın, bugün beklenmedik bir şekilde ölecekseniz ebeveynleriniz, eşiniz, çocuklarınız veya işiniz hangi finansal durumu ele alacağınızı düşünün.
Devamını Oku