Maliye

Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?

Benim memleketimde, eşimin ve ben yapmaktan zevk aldığımız şeylerden biri, eski mahkememizi SIU Salukis'i görerek basketbol sahasında mücadele ediyor. Eminim ki, benzer bir etkinliğe katılmakla ilgili olabilir, ister eski üniversiteniz olsun, ister yerel spor takımınız olsun, ya da belki profesyonel bir takım oyunu görmeye gideceğiniz en önemli pazarlardan birinde yaşıyor olabilirsiniz. . Buna aşina olan ve oyunlara katılanlar, bireye katılarak maliyet etkilerini fark ettiler. Sadece bilet fiyatına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda park ücretiniz de olabilir. Henüz yemekle ilgili konuşma yapmadık. Bir soda, hot dog ve nachos almak için yiyecek kontuarına doğru gidiyorsunuz ve muhtemelen 10 $ 15 dolarlık bir paranız var. Büyük şehirler için, bunu iki katına çıkarabileceğine eminim. Bir çift için maliyet çok kötü olmayabilir; ama üç, dört, beş veya altı kişilik bir aile mi? Düşünün John ve Kate Plus 8 Bir oyuna mı gidiyorsunuz? Olmadı! Maliyet oldukça hızlı bir şekilde ekleniyor. İşte bu harika etkinliklerden birine katılırken, siz ve aileniz için birkaç tasarruf para ipucu:

1. Gitmeden önce ye.

Gitmeden önce küçük bir orta boy yemek yeme kadar basit, size oyundaki bu hot dog veya nachos için cazip olmayacağınız yere tam bir his vermelisiniz. Sadece soğuk kesilmiş bir sandviçi tamir etmek veya geceden bir miktar artıkları ısıtmak, sizin ve aileniz için kolay bir tasarruf.

2. Bir şişe su / soda doldurun.

İkinci çeyrekte, hakem oyunun üçüncü en kötü çağrısını yaptıktan sonra, sesiniz çığlık ve heyecandan ötürü yüksektir. Boğazınız kavruldu ve imtiyaz standına gitme zamanı geldi. Ama gerçekten 32 ons, 5.00 $ Coca Cola Classic'i almanız gerekiyor mu? Neden para biriktirmek için bir şişe su ve / veya soda ile evden toplanmamalı ve aynı zamanda oyunun o anını kaçırmak için imtiyaz standına gitme zorluğu.

Bunun çalışması için gereken anahtar, aşağıdakiler için yeterli olan bir karı elde etmektir:

  1. Şişelenmiş içeceği tutmak için yeterince büyük bir çanta taşıyın.
  2. Fazla kilo taşımak zorunda olan kooperatif.

Bu iki gerekliliği karşılıyorsanız, oyunda 5 $ ile 15 $ arasında herhangi bir yerden tasarruf etme yolundasınız.

3. Bir atıştırmalık koyun.

Peki, oyundan önce sabitlediğiniz hindi sandviç artık takılıyor. Üçüncü çeyreğe yaklaşırken, yiyecek satıcısı üç kez şimdi koltuğunuzda yürürken durup duruyor ve tüm düşündüğünüz şey o güzel ve taze sosisli köpüğün üzerine bolca tadım ve hardal geliyor. Hızlı bir atıştırmalık ambalajlayarak, bir paket kraker, fındık veya bir granola bar mı; Bu oyunun sonuna kadar seni tutmalı. Dördüncü çeyreğin sonuna kadar takımınızın zafere ulaşması için size bol miktarda enerji vereceğinden bahsetmiyoruz.

4. Daha sonra yemek için dışarı çıkmayın.

Umarım oyun öncesi yemek ve mid-game aperatif ile açlıktan ölmezsiniz ve yerel aile restoranına gitmeniz gerekmeyecektir. Sonrasında yemek yememekle, bütçede büyük tasarruflar. Üç kişilik bir aile için, kontrol hesabında kalan 30-40 dolarlık bir kolaylık var.

5. TV'de izleyin

Oyun televizyonda yayınlanıyorsa, neden mağazada soda, sosisli ve patlamış mısır almıyorsunuz ve evde “oyun gecesi” yiyorsunuz. Bir gece geçirirseniz ve imtiyaz standı fiyatları olmadan bir imtiyaz standı olarak tüm aynı yemek mekanlarına sahipseniz, aile zamanının avantajını elde edersiniz. Ayrıca, bir DVR’niz varsa, “oyunun oyununu” asla kaçırmazsınız.

Yıl boyunca 16'dan fazla ev oyunuyla, bunun oldukça önemli bir tasarruf olduğunu tahmin ediyoruz. Acil yardım fonu, Roth IRA veya 529 Kolej Tasarruf Planına eklenebilecek para. Yuva yumurtanızı yükseltmek ve takımınızda köklenme gibi bir şey yok!

Bu aslında Frugal Dad'da bir misafir gönderiydi. Burada görebilirsiniz.

Videoyu izle: Spora Başlarken Alınması Gerekenler. Ayakkabı, Çanta, Ekipman. .

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Tasarruf Hesabınızı Büyütmenin 7 Yolu
Maliye

Tasarruf Hesabınızı Büyütmenin 7 Yolu

İyi Kept Cüzdan, bu yıl tasarruf hesabınızı büyütmenize yardımcı olacak bir görevde. Bir pelüş acil durum fonu - az borçlu ya da hiç borçsuz ile birleşti- finansal bağımsızlık ve finansal özgürlüğün yaratılmasında kilit bir faktördür. Borcunuzu boşalttığınızda ve geceleri huzur içinde uyumanızı sağlayacak bir tasarruf hesabı bakiyesi oluşturduğunuzda, mali altyapınızı sağlam kayanın üzerine inşa etmede ilk önemli adımları attınız.
Devamını Oku
Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?
Maliye

Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?

Birçok insan net değerinin ne olduğunu bilmiyor, ancak bu sorunun cevabını bilmek finansal hedeflerinize ulaşmada büyük bir fark yaratabilir. Investopedia, bir kişinin net değerinin, mevcut finansal sağlığınızı değerlendirmenize ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir finansal rapor kartı olarak görülebileceğini söylüyor.
Devamını Oku
Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?
Maliye

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?

Karım ölümcül bir fırtınadan korkuyor. Öte yandan, gösteri Fırtına Chasers üzerinde olmak için aşkı öldürürdüm. (Bu garipleşir mi? Buna cevap verme…) Her iki sezon da sezonun ilk kasırga sirenini duymak, her yıl oldukça korkunç bazı fırtınaların yolunda yaşadığımız korkutucu bir hatırlatmadır.
Devamını Oku