Maliye

Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?

Benim memleketimde, eşimin ve ben yapmaktan zevk aldığımız şeylerden biri, eski mahkememizi SIU Salukis'i görerek basketbol sahasında mücadele ediyor. Eminim ki, benzer bir etkinliğe katılmakla ilgili olabilir, ister eski üniversiteniz olsun, ister yerel spor takımınız olsun, ya da belki profesyonel bir takım oyunu görmeye gideceğiniz en önemli pazarlardan birinde yaşıyor olabilirsiniz. . Buna aşina olan ve oyunlara katılanlar, bireye katılarak maliyet etkilerini fark ettiler. Sadece bilet fiyatına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda park ücretiniz de olabilir. Henüz yemekle ilgili konuşma yapmadık. Bir soda, hot dog ve nachos almak için yiyecek kontuarına doğru gidiyorsunuz ve muhtemelen 10 $ 15 dolarlık bir paranız var. Büyük şehirler için, bunu iki katına çıkarabileceğine eminim. Bir çift için maliyet çok kötü olmayabilir; ama üç, dört, beş veya altı kişilik bir aile mi? Düşünün John ve Kate Plus 8 Bir oyuna mı gidiyorsunuz? Olmadı! Maliyet oldukça hızlı bir şekilde ekleniyor. İşte bu harika etkinliklerden birine katılırken, siz ve aileniz için birkaç tasarruf para ipucu:

1. Gitmeden önce ye.

Gitmeden önce küçük bir orta boy yemek yeme kadar basit, size oyundaki bu hot dog veya nachos için cazip olmayacağınız yere tam bir his vermelisiniz. Sadece soğuk kesilmiş bir sandviçi tamir etmek veya geceden bir miktar artıkları ısıtmak, sizin ve aileniz için kolay bir tasarruf.

2. Bir şişe su / soda doldurun.

İkinci çeyrekte, hakem oyunun üçüncü en kötü çağrısını yaptıktan sonra, sesiniz çığlık ve heyecandan ötürü yüksektir. Boğazınız kavruldu ve imtiyaz standına gitme zamanı geldi. Ama gerçekten 32 ons, 5.00 $ Coca Cola Classic'i almanız gerekiyor mu? Neden para biriktirmek için bir şişe su ve / veya soda ile evden toplanmamalı ve aynı zamanda oyunun o anını kaçırmak için imtiyaz standına gitme zorluğu.

Bunun çalışması için gereken anahtar, aşağıdakiler için yeterli olan bir karı elde etmektir:

  1. Şişelenmiş içeceği tutmak için yeterince büyük bir çanta taşıyın.
  2. Fazla kilo taşımak zorunda olan kooperatif.

Bu iki gerekliliği karşılıyorsanız, oyunda 5 $ ile 15 $ arasında herhangi bir yerden tasarruf etme yolundasınız.

3. Bir atıştırmalık koyun.

Peki, oyundan önce sabitlediğiniz hindi sandviç artık takılıyor. Üçüncü çeyreğe yaklaşırken, yiyecek satıcısı üç kez şimdi koltuğunuzda yürürken durup duruyor ve tüm düşündüğünüz şey o güzel ve taze sosisli köpüğün üzerine bolca tadım ve hardal geliyor. Hızlı bir atıştırmalık ambalajlayarak, bir paket kraker, fındık veya bir granola bar mı; Bu oyunun sonuna kadar seni tutmalı. Dördüncü çeyreğin sonuna kadar takımınızın zafere ulaşması için size bol miktarda enerji vereceğinden bahsetmiyoruz.

4. Daha sonra yemek için dışarı çıkmayın.

Umarım oyun öncesi yemek ve mid-game aperatif ile açlıktan ölmezsiniz ve yerel aile restoranına gitmeniz gerekmeyecektir. Sonrasında yemek yememekle, bütçede büyük tasarruflar. Üç kişilik bir aile için, kontrol hesabında kalan 30-40 dolarlık bir kolaylık var.

5. TV'de izleyin

Oyun televizyonda yayınlanıyorsa, neden mağazada soda, sosisli ve patlamış mısır almıyorsunuz ve evde “oyun gecesi” yiyorsunuz. Bir gece geçirirseniz ve imtiyaz standı fiyatları olmadan bir imtiyaz standı olarak tüm aynı yemek mekanlarına sahipseniz, aile zamanının avantajını elde edersiniz. Ayrıca, bir DVR’niz varsa, “oyunun oyununu” asla kaçırmazsınız.

Yıl boyunca 16'dan fazla ev oyunuyla, bunun oldukça önemli bir tasarruf olduğunu tahmin ediyoruz. Acil yardım fonu, Roth IRA veya 529 Kolej Tasarruf Planına eklenebilecek para. Yuva yumurtanızı yükseltmek ve takımınızda köklenme gibi bir şey yok!

Bu aslında Frugal Dad'da bir misafir gönderiydi. Burada görebilirsiniz.

Videoyu izle: Spora Başlarken Alınması Gerekenler. Ayakkabı, Çanta, Ekipman. .

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl
Maliye

10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl

Bir milyoner olmak, çoğumuzun bir anda hayal ettiğimiz bir şeydir. Büyük miktarda servete sahip olanlara baktık, oraya nasıl gittiklerini ve oraya nasıl gidebileceğimizi merak ediyoruz. Ancak, servet yolu sabır gerektirir, ancak oraya ulaşmak için gereken adımlar nispeten basittir. Milyoner olmanın nasıl bir yol olacağını bilmek istiyorsanız, yolculuğunuza finansal özgürlüğe başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.
Devamını Oku
Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler
Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı. Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.
Devamını Oku
Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey
Maliye

Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey

Kuponla nasıl başlayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Kuponlama size büyük para kazandırabilir. Öğrenme Kanalının Aşırı Kuponunun bir bölümünü izlediyseniz, ne hakkında konuştuğumu biliyorsunuz. Şovda yer alan çocuklar ve baylar, genellikle bir marketten, bakkalla dolu bir marketle ve hemen hemen ücretsiz olarak yürürler.
Devamını Oku
Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl
Maliye

Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl

Öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemeye mi çalışıyorsunuz? Yalnız değilsin. 2018'de, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplam öğrenci kredi borcu seviyesi 1.5 trilyon dolar civarındadır. Bu tüm zamanların en yükseği. Ve yeni borçluların ve bileşik faizlerin sürekli akışı sayesinde, sayı saniyede 2,726 dolara tırmanmaya devam ediyor.
Devamını Oku