Maliye

Bir Ay İçin Yemekten Para Kazanın

Bu, Les O'Dell'den başka bir konuk gönderiydi. tüm ay. Şahsen, birkaç gün sonra başarısız olurdum, bu yüzden çaba için ona destek verdim. Okumanın tadını çıkarın ve umarım bu para biriktirmek için en iyi yolunuz olacaktır! Bir burger almak üzereyim…

Yemeğin Gerçeklerine Bakın

Bazen, karım çok zor bir fikir geldi. Hayatımızdaki bazı gerçeklerden kaynaklanıyordu.

BİLGİ: İkimiz de daha besleyici yemekler, daha az abur cubur ve daha fazla egzersizle bedenlerimize daha iyi davranmamız için bilinçli bir karar verdik.

BİLGİ: Borcunu düşürmeye çalışıyoruz ve gayretle bütçelendiriyor ve bütçede kalıyoruz.

BİLGİ: Para harcadığımızı görmek, restoran kürsüsünü aşağıya çekmek gibi bir şeydi: McDonald's, Applebee's, Moe'nın, McDonald'sın tekrarı, Wendy's, McDonald's, iyi fikir.

BİLGİ: Her şey, biz bir restoranda haftada bir kahvaltı, haftada birkaç kez fast-food öğle yemeği kapma ve iki veya üç kez daha akşam yemeği yiyorduk. Bu deliydi.

Karar

Böylece, bütün bir ay boyunca yemek yemediğimize yemin ettik. 31 günlük bir ay. Karar, hiçbir lokanta değil, büyük bir kola için gece geç saatlerde yolculuk yapmıyor, öğleden sonra dondurması atıştırması yok, bir satış makinesinden tek bir satın alma bile yapılmadı.

Tam bir yaşam tarzı değişikliği oldu.

Çabuk, birkaç şey belli oldu. İlk olarak, aldığımız yiyecekleri gerçekten yemek zorundaydık. İkincisi, yemeklerimizi planlamak zorundaydık. Bu, “her şey donmuş, hadi dışarı çıkalım” demek yerine, dondurucudan öğelerin çözülmesi anlamına geliyordu. Üçüncüsü, ve belki de en önemlisi, bir karar vermekten ve ona bağlı kalmadan gelen bir kişisel disiplini keşfettik.

Şaşırtıcı bir şekilde, ara sıra zorlamalara ve pizza sipariş etme ya da Snickers için bazı para alışverişi yapma isteklerine rağmen, hiçbir zaman giremedik. Başardık ve sonuçlar inanılmazdı.

Sonuçlar

Ayın ortasında, kararlarımızın kazanmamıza neden olduğunu anladık, ama bu iyi bir şey. Ev yapımı yemekler için bir değer kazandık ve daha da iyisi, bütçemizde oda kazandık. Malzemeler aldık ve evde bir şeyler yaparsak, bir yemek için harcadığımız 40 $ 'lık bir miktar ödeyebiliriz.

Oh, biz de kaybettik. İkimiz de kilo verdik ... ay boyunca 10 pounddan fazla düştü. Planın sağlık ve mali yönünü fark ettiğimizde, bütçemizi bir diyete ve diyetlerimizi bütçeye ayırdık.

Karımın kredisine, her cuma gelecek hafta yemeklerini planladı. Cumartesi günü markete bir gezi yaptık ve sadece menüdeki eşyaları aldık. Her sabah akşam yemeği için gerekli olan yiyeceklerin çözüldüğünden ve akşam aktivitelerinin planlandığı günlerde emin olacağından emin olduk. Planın, ne zaman hazır olacağımıza dair hızlı ve kolay bir şey ya da yavaş pişirici bir yemek istediğini belirtti. .

Gerçekten garipti. Bir planımız olduğu için, hafta boyunca mağazaya gezi yapmamız gerekmiyordu. Ne yediğimizi yedik ve sadece yemek için planladığımız şeyi aldık. Tabii ki, bazı (sağlıklı) aperatifler için planladık, bu yüzden hataya yer yoktu. Kilerimizdeki yiyeceklerin seviyesini seyrederek, haftasonu ve çöp günlerinde buzdolabında azalma yaşadığım için hayrete düşmüştüm, hiç yemek yemediğimiz zaman aşımına uğramış yiyecekler atmak zorunda değildim.

Ayın sonunda ikimiz de kilo verdik, daha iyi hissettik ve bütçemiz daha sağlıklıydı. İlginçtir, restoran yemek bile artık çekici gelmiyordu. Bazı fast food restoranlarının, sık ziyaretlerimizi durdurduğumuzdan beri ekonomik zor zamanlardan geçtiğine eminim.

Ayın geçmesinden bir hafta sonra, sonunda yemek için dışarı çıktık. Biliyor musun? Bu bir hayal kırıklığıydı. Sanırım evde birşeyler olurdu.

Les O'Dell, Carbondale, Ill'de yaşayan bir serbest yazardır. Eserleri bir dizi gazete, dergi, yayın ve web sitesinde görülebilir. Popüler “O Said, O Said” gazetesinin köşe yazarıdır. İnternette www.lesodell.net adresinde bulunabilir. Les LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır.

Videoyu izle: PARA İÇİN YAP # 1. 100 TL İÇİN DENİZE ATLADI !!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol
Maliye

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol

Şu anda iPhone'unuzda hangi uygulamalarınız var? Eğer bilmiyorsanız, yılın her günü iOS uygulamaları ile para kazanabilirsiniz! İster kamusal bir hotspot kullanıyor olun, ister evde tv izlerken rahatlayın, akıllı telefonunuz, cüzdanınıza daha fazla para yatırmak için bekleyen sınırsız bir dijital altın madeni. Eşim ve ikimizin de iPhone'ları var ve bu uygulamalardan birkaçı evde ya da iş günlerinde olaylar arasında düzenli olarak çalışıyor.
Devamını Oku
Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler
Maliye

Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler

Kış mevsiminde, ücretsiz cihazların nasıl edinileceği hakkında bilgi paylaşmanın iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Tamam, herkesin yararlanmayacağı gibi herkes bundan yararlanamaz. Düşük Gelir Konut Enerjisi Yardım Programı için kısa, LIHEAP olarak bilinen bir hükümet yardım programı vardır. Bu uzun süredir devam eden hükümet programı, düşük gelirli ve engelli vatandaşların bireylere ve ailelere enerji maliyetleriyle yardım eden girişimlerle güvenli ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır"/>
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.
Devamını Oku