Maliye

İkinci Bir İpotek Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dürüst olalım, ipotekleri karmaşık ve kafa karıştırıcı, ancak ikinci ipotek daha da karmaşık ve daha kafa karıştırıcı. İkinci bir ipotek, servetiniz için son derece yararlı bir araç olabilir ya da finansal bir tuzağa dönüşebilir. İkinci ipotek dünyasına girmeden önce, düşünmeniz gereken birkaç farklı şey var.

Kısa bir süre önce dalıp gittik ve hayallerimizi kurduk. Bu arada, özellikle ipotek kredisi süreci söz konusu olduğunda, inşaat sürecinde çok şey öğrendik.

Irak'tayken ilk evimiz satın alındı, bu yüzden kıdemli vatandaşıma VA ev kredisi kullandım. Hayalimizdeki evimizle, PMI'den (Özel İpotek Sigortası) kaçınmak için ihtiyaç duyduğumuz% 20'lik kısaydı. VA kredisini tekrar kullanabilsek de (ilk kez ev alımları için değil, yeniden finanse etmek için), geleneksel kredi sürecini yapmak ve ikinci bir ipotek almak aslında daha ucuzdu.

İkinci bir ipotek, temel olarak konut hakkınızı teminat olarak kullanan bir kredidir. Eğer evinize sahipseniz, mülkünüze bağlı bir ipotek sahibi olun ya da olmasın, yıllar boyunca biriken öz sermayenizi özgürleştirerek ikinci bir kredi sağlayabilirsiniz.

Genel olarak, gayrimenkul değeri artar, bu yüzden tipik bir ipotek 30 yıla kadar uzanabilirken, evin borcu, evin değeri takdir edilirken sürekli olarak düşmektedir. Evinizde ne kadar borçlanabileceğinizi öğrenmek için, evinizde ne kadar özkaynak olduğunu öğrenmelisiniz. Bu, mülkün piyasa değerini tahmin ederek ve şu ana kadarki ilk kredinize yapılan ödemeleri çıkararak hesaplanır.

Örneğin, eviniz şu anda 250.000 $ değerinde ise, ancak mülkünüzde 160.000 $ 'lık ilk mortgage krediniz varsa, 90.000 $' lık öz sermaye elde etmeyi başardınız. Ödünç verenler, hisse senedinizin% 60 ila% 80'inden herhangi birini ödünç almanıza izin vermeye istekli olabilir; bu da, yaklaşık olarak 54.000 ila 72.000 dolar arasında bir miktardır.

Bir benzersiz ikinci ipotek, nakit çıkışıdır. Bu eski ipoteğinizi yeni bir ipotek ile değiştirir. Yeni ipotek ile, orijinal miktardan biraz daha büyük. Daha büyük ipotek size bir kerelik nakit ödeme verecektir.

İkinci ipotek ne için kullanılır?

Görebildiğiniz üzere ikinci bir ipotek, büyük bir nakit parayı temsil edebilir, ama ne için kullanılır? Eh, bir çocuğun eğitim finansmanı evinizdeki onarım yapmak için herhangi bir şey için ikinci bir ipotek kullanabilirsiniz. Bir müşterinin yeni bir havuza koymak için ikinci bir ipotek almasını sağladım.

Daha fazla borç alacaksanız, değerli bir şey olmalı. Ancak, bir tatilin hak ettiği bir ev kredisi maliyetini düşürmek için, yavaş bir şekilde tasarruf etmek daha iyi olabilirdi.

Özel İpotek Sigortasından kaçınmak için başka bir seçenek olabilir. Yukarıda belirttiğim gibi, PMI'den kaçınmak için ikinci bir ipotek yapmayı seçtik. VA Kredisini tekrar kullanma seçeneğimiz vardı, ancak% 0.5'lik bir fonlama ücreti ödemek zorunda kaldık, böylece ikinci ipotek bizim için daha anlamlı oldu. İkinci bir mortgage kredisini 30 yıllık bir süre boyunca finanse etmemize rağmen, 2 yıl içinde ödenmesi gereken bir hedef belirledik (sadece yakın zamanda yeniden finanse edildikten sonra şimdi ikinci mortgage tutarının bir yıl altında ödenmesini sağlayacağız).

İkinci ipotek ne için kullanılır?

Görebildiğiniz üzere ikinci bir ipotek, büyük bir nakit parayı temsil edebilir, ama ne için kullanılır? Eh, bir çocuğun eğitim finansmanı evinizdeki onarım yapmak için herhangi bir şey için ikinci bir ipotek kullanabilirsiniz. Bir müşterinin yeni bir havuza koymak için ikinci bir ipotek almasını sağladım.

Daha fazla borç alacaksanız, değerli bir şey olmalı. Ancak, bir tatil, bir ev kredisi maliyetini üstlenmekten daha yavaş bir şekilde tasarruf etmek için daha iyi olabilir. Sonunda, Karayipler'deki bu hafta, içinde ne kadar içki içmiş olursanız olun, bunun için ne ödeme yaptığınıza değmeyecek.

Özel İpotek Sigortasından kaçınmak için başka bir seçenek olabilir. Yukarıda belirttiğim gibi, PMI'den kaçınmak için ikinci bir ipotek yapmayı seçtik. VA Kredisini tekrar kullanma seçeneğimiz vardı, ancak% 0.5'lik bir fonlama ücreti ödemek zorunda kaldık, böylece ikinci ipotek bizim için daha anlamlı oldu. İkinci bir mortgage kredisini 30 yıllık bir süre içinde finanse etmemize rağmen, 2 yıl içinde ödenmesi gereken bir hedef belirledik (yeni bir süre sonra yeniden finanse edildikten sonra şimdi ikinci mortgage tutarımızın bir yıl altında ödenmesini sağlayacağız). Özel İpotek Sigortası büyük bir anlaşma gibi görünmese de, kredinizin seyrinde BİN TL'ye mal olabilir. Mümkünse neredeyse her zaman PMI'den kaçınmaya değer.

İkinci İpotek Artıları

İkinci bir ipotekle ilgili iyi haberler, evli çiftler için 100.000 ABD Doları ve bekarlar için 50.000 ABD Dolarına kadar ipotek faizinin vergi iadenizde de indirilebileceğidir. Her ne kadar bu, ipotek kredilerinizde birleşik bir mortgage faizi olmakla birlikte, özellikle ilk ipoteğinizin hayatının sonuna yaklaşmış olması ve bu nedenle de faiz ödemelerinin nispeten küçük bir kısmının kalması durumunda büyük bir kesinti olacaktır.

İkinci bir ipotek almanın bir başka (olası) yanlısı, evinizdeki öz sermayeyi tasfiye etme yeteneğidir. Eğer iflasın eşiğinde iseniz ve yüksek faizli kredileri ve geri ödenen vergileri ödemek için paraya erişmeniz gerekiyorsa, bir ev kredisi almak kötü bir ticaret olmayabilir. Borç verenlere evinizin güvenliğini sunması nedeniyle, konut kredisi borçları genellikle diğer borç türlerinden daha düşüktür. Durumunuza bağlı olarak, bu, sahip olduğunuz borç miktarını düşürmek ve aylık çıkarlara para kazandırmak için mükemmel bir yol olabilir. Bu durumda ikinci ipoteği acil durum fidesi olarak düşünün. Umarım asla buna ihtiyacınız olmaz, ama eğer yaparsan bunun için minnettar olacaksın.

Eğer iflasa bakıyorsanız ancak ikinci bir ipotekle gitmek istemiyorsanız, ancak faiz oranlarınızı düşürmek için iyi bir yol arıyorsanız, her zaman kişisel bir kredi alabilirsiniz. Good Financial Cents'e göre, ikinci bir ipotek yerine kişisel bir kredinin yolunu seçmeyi tercih ederseniz, burada sizin için en uygun kişisel krediyi nereden alacağınıza dair bazı fikirler vardır.

Bu akıllı bir strateji gibi görünse de, asla yapmayacağınız bir şey, kredi kartlarını ödemek için evinize karşı ödünç almaktır. Her zaman onu düşündüğümden duyduğumu duyarım.

Bu kitabımda büyük bir hayır-hayır.

Eski kartları ödemek için% 0 APR ile bakiye transferlerinde kredi kartı almaktan daha iyidir. Tonlarca para biriktiriyorsunuz ve dürüstçe, normalde çok daha kolay.

İkinci Mortgage Eksileri

İkinci bir ipotek almak dezavantajları değil. Örneğin, kredinin size istediğiniz parayı vermesine rağmen, kredi üzerinde iyi bir şey yapamayacağınız bir durumda, evinizi kapmak için harcamanın bedeli olduğunu unutmayın. Umarım hiç kimseye olmadığına inansak da, bazı finansal trajedilerin grev yapması ve bir kişinin ikinci bir ipotek nedeniyle evlerini kaybetmesi nadir değildir.

İkinci bir ipotek de masrafsız değildir. Evinizdeki bir değerleme, kredi kullandırımı ve normal bir kredi ile ilişkili diğer yasal ücretler için ödeme yapmanız gerekir, bu nedenle daha düşük bir faiz oranı olmasına rağmen, dikkate alınması gereken başka masraflar da vardır. Bir ipotek ilk aldığınız zaman hatırlamıyorsanız, ev ekspertiz ve yasal ücretler oldukça ağır bir fatura olabilir. Bu muhtemelen ikinci bir ipotek üzerindeki kararınızı tamamen değiştirmeyecek olsa da, en azından masrafları önceden hesaplamanız gerekir.

Borçları yönetmenin kaba bir ilişkisi varsa, borcunu ödemek için ikinci bir ipotek almayı tekrar düşünürsünüz. İlk olarak problemin kökünü düzeltmek zorundasınız - ki muhtemelen. İkinci bir ipotek herkesin cevabı değildir, bu yüzden nihai kararınızı vermeden önce tüm faktörleri düşünün.

Bazı borçları ödemek için ikinci bir ipotek alan birçok insan hikayesi duyuyorum. Elbette, düşük faiz oranı çok cazip olabilir. Neden daha düşük ücret ödemek istemiyorsun?

Kredi kartı borcu veya diğer bazı tüketici borcunu ödemek için ikinci bir ipotek almak sadece geçici bir bant yardımcısıdır.

İkinci İpotek Alma

Artık ikinci bir ipoteği çevreleyen riskleri / ödülleri anladığınıza göre, sürece devam edebiliriz. Evinizde ikinci bir ipotek almak istediğinize karar verdiyseniz, almanız gereken rota konusunda size yardımcı olabiliriz. İpotek aldığınızdan birkaç yıl geçmesine rağmen, göreceğiniz bazı lingoları tazelemek isteyebilirsiniz.

Başlamak için açık olan ilk yer, FIRST ipoteğini elinde tutan banka veya ipotek şirketinizdir. Büyük olasılıkla, size ikinci bir ipotek vermekten mutluluk duyacaklardır (kurumla iyi bir kredi puanınız ve geçmişiniz olduğunu varsayarak). İpotek krediniz için bankaya bir çek yazmış olduğunuzdan, ikinci ipotekle ilgili ödemeleri neredeyse kolaylaştıracağından, bir tane daha yazmayı umuyorsunuz (umarım).

Mevcut bankanız veya ipotek şirketiniz ile görüştükten sonra, diğer bankalar ve borç verenler ile etrafınıza bakmaya devam edebilirsiniz. Muhtemelen, orijinal ipoteğe verdiğiniz ilk borç verenle gitmediğinizden, ikinci ipoteğinizde neden ilk önce sizle birlikte giderdiniz? Birçok farklı kredi teklifiyle tanıştıktan sonra, sizin için hangisinin en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

İkinci bir ipotek almadan önce, faiz oranlarını (en önemli faktör olsa da) dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. Kredi türlerine bakın, sabit oran veya ayarlanabilir mi? Bu, kredinizin seyri boyunca ödediğiniz faiz tutarı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Krediye eklenmiş herhangi bir balon ödemesi var mı? Herhangi bir evrakı imzalamadan önce ipoteğin her yönüne baktığınızdan emin olun. Aksi halde, ödemeyi beklemediğiniz binlerce dolar ödeyebilirsiniz.

İkinci ipotek, arkadaş ya da düşman mı?

İkinci bir ipotek ile ilgili tüm risklerden dolayı, ev sahipleri arasında korkunç bir ün kazanmışlardır, ancak dikkatli bir şekilde yapıldığında mükemmel bir araç olabilirler. Finansmanınızın diğer her bir parçası gibi, ikinci bir ipotek hafifçe yapılması gereken bir şey değildir. Mali durumunuza bakmak için biraz zaman ayırın ve seçeneklerinizi tartın.

Videoyu izle: İpotekli taşıma malı nasıl satarım?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Aetna Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Aetna Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamının satın alınması, bir kişinin genel finansal planlama sürecinin önemli bir parçasıdır. Bu olmadan, sevdikler, iş ortakları ve / veya diğer kurtulanlar bazı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, sadece doğru miktarda hayat sigortası koruması değil, aynı zamanda doğru tipte olmanız gerekir.
Devamını Oku
Ücretsiz çevrimiçi şeyler almak için 28 yasal yollar
Maliye

Ücretsiz çevrimiçi şeyler almak için 28 yasal yollar

İster inanın ister inanmayın, çevrimiçi şeyleri çevrimiçi olarak almanın yollarını sunan tonlarca site var. Freebies, bebek ürünleri, güzellik ürünleri, ücretsiz gaz kartları, ev temizleyicileri ve daha fazlası gibi her türlü farklı ürünü içerir. Bu ürünler genellikle ürünlerini tanıtmak isteyen şirketler tarafından verilir. Potansiyel müşterilerini düzenli işlerini kazanma umuduyla yeni bir şey denemelerini istiyorlar.
Devamını Oku
Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı
Maliye

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı

Kilo vermek, daha iyi hissetmek, sağlığınızı geliştirmek ve 7 dakikadan az bir sürede bunu yapmak isteyen var mı? Eğer öyleyse, bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz. Muhtemelen bu bir infomercial olup olmadığını kendinize soruyorsunuz ve size temin ederim. Bu, birkaç yıl önce yaptığım, olağanüstü sağlık ve esenliğime atfettiğim bir keşif.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi Susam İnceleme: İyi, Kötü ve Çirkin"/>
Maliye

Kredi Susam İnceleme: İyi, Kötü ve Çirkin

Her zaman iyi ve özgür finansal araçların peşindeyim. Kredi Susamı ve kredi puanınızı ücretsiz olarak nasıl kontrol edebileceğinizi duydum, ancak bunun yasal olduğundan emin olmak istedim. Kredi Susam 4.5 Özet Kredi Susam, tüketicilere finansal planlamanın her yönüyle - yatırım, borçlanma ve kredi takibi gibi - yardım ederek, her türden çeşitli tüketicilere tam hizmetli bir finansal paket sunabileceğine inanmaktadır. finansal planlama farklı aşamalarında.
Devamını Oku